Skocz do zawartości

Jakie macie oczekiwania wobiec Mi6?


dave

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, majdan12 napisał:

Ciekaw jestem ile osób się skusi na tą jakże wspaniałą propozycje jaką jest Mi 6, może będą puste tematy jak w Mi Note 2, Mi Mix? :-)

Wiesz, gdyby był jack, to sądzę że telefon dobrze by się sprzedał. Ale skoro nie ma gniazda słuchawkowego, to w Polsce mało kto go kupi.

Xiaomi aspiruje do marki premium, ale są może w połowie drogi... Usuwając jacka, bo taka moda u Apple i Samsunga niczego nie zdobędą, a mogą jedynie stracić... Ogarnąć softy, bootloadery, po co to blokować skoro crackerzy wgrywają swoje softy... Do tego aparaty porządne i wtedy się bawcie w premium :| 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie pasuje w ogóle wygląd OnePlus 3T, taka kanciata kobyła. Choć nie mówię, że telefon jest zły. Poza tym polityka OnePlus'a jest trochę karygodna bo nie mają w swoim portfolio zbyt wielu telefonów, a jednak taki OnePlus One czy OnePlus Two są już przez firmę zapomniane, a mogliby spokojnie aktualizować te modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaxPrime

Ciekawe jest to że o Xiaomi mówią że ma za dużo modeli i że trudno się połać a OnePlus ma ich za mało? to jak ma być aby było odpowiednio?

Wiesz o tym że OnePlus ma doskonałe wsparcie społeczności? Producent ma zarabiać a nie pozwalać abyś 5 lat miał ten sam telefon.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli że Producent ma wypuścić telefon o którym po roku lub dwóch ma w ogóle zapomnieć ... bo chodzi o dojenie kasy, a nie o wsparcie swoich urządzeń :) 

Nikt tu nie pisał, że OnePlus ma za mało urządzeń w swoim Portfolio tylko o olewaniu wcześniejszych modeli - coś w stylu: "Kup nowszy model bo tego już nie będziemy wspierać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaxPrime

Powiem ci coś dziwnego, ale można mieć system z 2015 roku i odnaleźć się dziś w 2017 roku i nikt nie opuszcza telefonu po pół roku...

@Cake

Po co masz mieć telefon aby ocenić jak wyglądają zdjęcia jeśli ktoś ci je udostępni? my mamy zastrzeżenia do Mi 6 o Mini - Jack 3,5mm i to że ma tak słaby aparat gdzie konkurencja ma wydajne telefony z aparatem który pokonuje Mi 6.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, majdan12 napisał:

@MaxPrime

Powiem ci coś dziwnego, ale można mieć system z 2015 roku i odnaleźć się dziś w 2017 roku i nikt nie opuszcza telefonu po pół roku...

Ale co w tym dziwnego? I o jakim pół roku piszesz? W ogóle nie odnosisz się do moich komentarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaxPrime

Czy myślisz że mi odpowiada to że ktoś z góry nakłada na mnie jakieś blokady że jestem zmuszony do kupna nowego urządzenia gdzie stare jeszcze mogło by długo działać gdyby nie polityka firm.

Powiem tak, kto przysiadzie przy temacie to nie ruszy Mi 6 no ale jak nie chce ktoś tego robić to jego życie i niech robi co chce, tylko żeby potem nie było narzekań że prawie 2000 zł a aparat słaby a przecież każdy mnie ostrzegał przed zakupem a ja kupiłem :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci powiem tak: Kto będzie chciał to kupi bo nie każdemu zależy na świetnym aparacie, a np. na design'ie, pracy na baterii, jakości wykonania, wsparciu producenta, płynności urządzenia itp. itd. :) Obecnie każdy telefon ma jakieś "ale" i trzeba iść na kompromis.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście brak Jacka nie przeszkadza, ale gdzie są pistony na usb-c. To powinna być naturalna kolej rzeczy. Na bugi w sofcie może chyba narzekać tylko ten, kto tu trafił tydzień temu. Jeszcze nie wyszedł xiaomi który działałby normalnie od razu po premierze. Taki ich urok, mnie to osobiście nawet w pewien sposób kręci ;) Za kilka wydań dev sytuacja będzie opanowana. Co do aparatu to tylko xiaomi. Ten telefon kosztuje 360$, reszta to zarobek resellerow. Jak komuś nie pasuje to zawsze może kupić a5 2017 czy p10 Lite ;)
Nigdy nie oczekiwałem aparatu jak w równoległych Samsungach. Nie ta Cena. Oby nie był gorszy niż w s6.
Ominęła mnie dyskusja o mtk. Helio x20/25 są świetne, jeśli mediatek zrobil taki progres robiąc x30, taki jaki był pomiędzy x10 a x20 to naprawdę będzie dobrze i nie miałbym za złe, gdyby się pojawił w jakichś tanszych flagowcach



Wysłano z Redmi Note 4x

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tpawel napisał:

Nigdy nie oczekiwałem aparatu jak w równoległych Samsungach. Nie ta Cena. Oby nie był gorszy niż w s6.

No nie wiem. Niby przesłona 1.7, sam w to nie wierzę, duże piksele do tego, ale coś sobie w kiepskim świetle nadal nie radzi... Nie mam pojęcia już, podzespoły dobre, wyniki słabe. Soft kuleje.

 

3 godziny temu, Zeork napisał:

 

Mi ssie? A mi5? Wystarczy wgrać starszy soft i działa w nim wszystko co ma działać.

 

Nie no brawo, żeby telefon działał, wgraj stary soft, hurra XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft kuleje. I to jest największa bolączka. Przy mocnych podzespolach można nie mieć idealnie zoptymalizowanego softu bo hardware i tak to udzwignie. Jeśli chodzi o aparat to nie ma zmiłuj.
Zobacz co LG wycisnęło z IMX258 w G6. Nie jest to top, ale jak na taki słaby sensor to wyniki są świetne. Nie ma widocznie dobrych fachowców od aparatow w Xiaomi. A szkoda

Wysłano z Redmi Note 4x

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, tpawel napisał:

Soft kuleje. I to jest największa bolączka. Przy mocnych podzespolach można nie mieć idealnie zoptymalizowanego softu bo hardware i tak to udzwignie. Jeśli chodzi o aparat to nie ma zmiłuj.
Zobacz co LG wycisnęło z IMX258 w G6. Nie jest to top, ale jak na taki słaby sensor to wyniki są świetne. Nie ma widocznie dobrych fachowców od aparatow w Xiaomi. A szkoda

Wysłano z Redmi Note 4x
 

Jeśli jeden człowieczek, potrafi naprawić biblioteki, żeby z 26 fps w 4K zrobiło się 30 fps, to nie mam pytań.

Xiaomi specjalnie osłabiło możliwości Mi5, by napędzić sprzedaż. Wystarczyło kilka wpisów w bibliotece i już problem naprawiony (w Mi4C, ale idea ta sama). 

Osobiście czekam na MIUI 9 i co stanie się z Mi5s / Mi5S Plus. One jeszcze mają 30 fps 4K (pozdro dla Plusa i Mi4c, te same sensory, ale inne możliwości). Jeśli zostaną osłabione, to czas się pożegnać.

41 minut temu, Zeork napisał:

Nie oszukujmy się i tak mi6 będzie miaęo duże wzięcie i ludzie bedą zadowleni. To samo było na początku o mi5 wielkie narzekanie, a teraz co drugi ma mi5 i zachwycony jest bo i cena spadła tak, że ludzie kupują masowo, to samo będzie kiedyś z mi6. Na początku kupują zapaleńcy i tyle.

 

Zapominasz, że Mi6 nie ma jacka. Nie będzie hitem sprzedaży, co zobaczymy po naszym forum i liczbie pobrań softu. Ale zapewne Ty wiesz lepiej bo masz szklaną kulę :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No słabo wygląda te postarzanie produktow. Długoterminowo to się nie opłaca bo się ludzie odwracają od marki i to widać. Skoro sprzedawali po 80mln smartfonów a 2017 się zapowiada połowę tego to oznacza że połowa klientów się zawiodła.
Mi na dzisiaj najbliżej do honora 8 i taki mam plan do wakacji. No chyba że się zaraz pojawią jakieś białe mi6 koło 350$ to może może.

Wysłano z Redmi Note 4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem mi 6 w pre-orderze z ibuygou...uważam ze sklep zachował się fatalnie wystawiając preordery za 435 $z wysyłka Ok 20 maja po czym wrzucił tel do bierzacej sprzedaży za 460$, co do samego tel to widzę tu nie najlepsze opinie ale wole się przekonac sam. Przesiadam się z iPhone 6plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zeork

Tak piszesz o tych starszych wersjach MIUI/Android i ja doskonale rozumiem bo rok temu jak sprzedałem Mi Note to już był Android 6.0.1 ale co z tego jak był słaby więc zapytasz co zrobiłem? zostawiłem Android 4.4.4 i nowy właściciel mi nie narzekał że mu źle działa telefon, teraz z tego co wiem już są lepsze wersje na Android 6.0.1 :-)

To jeśli na Mi Note był znaleziony i łatwo dostępny najlepszy system na tamte czasy to może powiedz nam jaki system na Mi 5 polecasz, bo ja tu dużo jestem na forum i nie wiem o jaką wersje ci chodzi a co ma powiedzieć ktoś kto zarejestruje się i nie wie o co tu chodzi itp.? to tak jakbyś kazał gdzieś jechać na drugi koniec świata a nie dał mapy a mówił że na drugim końcu świata jest pięknie itp.

2 godziny temu, asffaf napisał:

 


MIUI , dziękuję i pozdrawiam.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
 

 

Tylko wiesz o tym że MIUI do systemu z OnePlus 3T nie jest ciekawsze dla mnie osobiście ale co kto lubi i potrzebuje.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sssivy

Jeśli teraz nie wiadomo jak z umieralnością Mi 6. Nie wiadomo kiedy poprawią system. Cena obecnie jest taka sobie, to może widząc te wady obecnie kup coś sprawdzonego czyli OnePlus 3T. Jeśli ci spodoba się Mi 6 bo masz swoje powody to sprzedasz OnePlus 3T i nie będzie problemu.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cake napisał:

Nie masz mi6 i pewnie nie masz też op3t :P Pytanie czy warto brać mi6 i odpowiadanie na takie pytania jest bez sensu bo nikt tutaj nie wie jak działa mi6 xD

 

Masz nadzieję, że Mi6 nagle odbije w górę pod każdym względem? Szkoda, że do tej pory żaden telefon tego nie zrobił...

OP3T jest już sprawdzony, pewny, działa szybko, ma super aparat. Mi6 może po 3 msc wyjść, że padnie płyta główna jak w Mi5. Ludzie nakupowali, a potem co tydzień temat "Wyciągam z kieszeni a tam czarny ekran".

Ale jak ktoś lubi ryzyko, to niech kupuje. Ja nie polecę w ciemno. OP3T mogę, bo opinie są od dawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cake

Jako mój telefon nie mam ale miałem z nikt kontakt więc nawet wiem jaka jest jakość wyświetlacza. Ja nie rozumiem o co się czepiać osób które nie polecają Mi 6, bo nie przypominam sobie abym oceniał wyświetlacz, jakość połączeń, jakość dźwięku głośnika, temperaturę telefonu, czy to jak trzyma się w dłoni czyli to co można ocenić mając telefon, ja oceniam w Mi 6 to co mogę zobaczyć z nagrania tego telefonu, no bo ktoś mi powie że jak widzę zdjęcia/filmy z Mi 6 to muszę kategorycznie je oglądać na wyświetlaczu telefonu, tylko w jakim celu? albo nie mogę oceniać tego jak szybko włączają się aplikacje w Mi 6 i jak długo są w pamięci RAM? bo jak nie patrze na wyświetlacz telefonu to jest problem? to po co w takim razie są recenzje jak one nic nie dają bo trzeba telefon kupić obejrzeć i przetestować na własne oczy bo nagranie filmu kamerą nie oddaje tego? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, galakty napisał:

Masz nadzieję, że Mi6 nagle odbije w górę pod każdym względem? Szkoda, że do tej pory żaden telefon tego nie zrobił...

OP3T jest już sprawdzony, pewny, działa szybko, ma super aparat. Mi6 może po 3 msc wyjść, że padnie płyta główna jak w Mi5. Ludzie nakupowali, a potem co tydzień temat "Wyciągam z kieszeni a tam czarny ekran".

Ale jak ktoś lubi ryzyko, to niech kupuje. Ja nie polecę w ciemno. OP3T mogę, bo opinie są od dawna.

Aha czyli teraz każdy telefon xiaomi będzie już zły? Wiadomo, że na mi6 trzeba poczekać, aż sie uleży i będziemy więcej wiedzieć. Nie mowię, że mi6 jest super bo go nie mam ale tak samo nie powiem, że jest słaby i na bank si rozpadnie w ręce... 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cena spadnie to ja zapewne wymienię wkoncu mojego MI4, możecie narzekać na Mi6 ale jest cholernie ładny, zadny paskudny Samsung S8 czy inne OnePlusy3T wyglądające jak telefony za 200zl. Na wycieczki mam dobry kompakt, kamerkę sportową YI 4K, więc nie potrzebuje tak bardzo tych elementów na najwyższym poziomie, a wygląd telefonu to dużo. Wracając do nagrywania filmów telefonem to od momentu kupienia Mi4 nagrałem może 3-5 filmików z czego chyba wszystkie w pierwszym miesiącu posiadania telefonu, sami sobie odpowiedzcie czy tak często nagrywacie i czy wam to tak bardzo potrzebne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cake napisał:

Aha czyli teraz każdy telefon xiaomi będzie już zły? Wiadomo, że na mi6 trzeba poczekać, aż sie uleży i będziemy więcej wiedzieć. Nie mowię, że mi6 jest super bo go nie mam ale tak samo nie powiem, że jest słaby i na bank si rozpadnie w ręce... 

 

Jezu... Napisałem, że jest zły? Tak? NIE. Napisałem, że OP3T jest LEPSZYM wyborem. I tylko tyle. Zacznij czytać uważnie, ze zrozumieniem. 

Nie jestem hejterem marki, tylko doradzam z sercem, nie będę jak głupi polecał gorszego telefonu...

Przed chwilą, uzi89 napisał:

Jak cena spadnie to ja zapewne wymienię wkoncu mojego MI4, możecie narzekać na Mi6 ale jest cholernie ładny, zadny paskudny Samsung S8 czy inne OnePlusy3T wyglądające jak telefony za 200zl. Na wycieczki mam dobry kompakt, kamerkę sportową YI 4K, więc nie potrzebuje tak bardzo tych elementów na najwyższym poziomie, a wygląd telefonu to dużo. Wracając do nagrywania filmów telefonem to od momentu kupienia Mi4 nagrałem może 3-5 filmików z czego chyba wszystkie w pierwszym miesiącu posiadania telefonu, sami sobie odpowiedzcie czy tak często nagrywacie i czy wam to tak bardzo potrzebne. 

Ja nagrywam często, ale dzięki za troskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, majdan12 napisał:

@Cake

Jako mój telefon nie mam ale miałem z nikt kontakt więc nawet wiem jaka jest jakość wyświetlacza. Ja nie rozumiem o co się czepiać osób które nie polecają Mi 6, bo nie przypominam sobie abym oceniał wyświetlacz, jakość połączeń, jakość dźwięku głośnika, temperaturę telefonu, czy to jak trzyma się w dłoni czyli to co można ocenić mając telefon, ja oceniam w Mi 6 to co mogę zobaczyć z nagrania tego telefonu, no bo ktoś mi powie że jak widzę zdjęcia/filmy z Mi 6 to muszę kategorycznie je oglądać na wyświetlaczu telefonu, tylko w jakim celu? albo nie mogę oceniać tego jak szybko włączają się aplikacje w Mi 6 i jak długo są w pamięci RAM? bo jak nie patrze na wyświetlacz telefonu to jest problem? to po co w takim razie są recenzje jak one nic nie dają bo trzeba telefon kupić obejrzeć i przetestować na własne oczy bo nagranie filmu kamerą nie oddaje tego? :?

Ja oglądałem s8 w media expert i chętnie odpowiem na wasze pytania 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...