Skocz do zawartości

Jakie macie oczekiwania wobiec Mi6?


dave

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym wideo faktycznie kaszana, ale w sumie ja mało nagrywam telefonem, fotkę to i owszem czasem strzele, ale nic więcej :D

Co do mi5 to oczekiwania mam takie, żeby cena za pół roku spadła i mi6 i mi5 było w cenie mi4c jak w tamtym roku co kupowałem je za 129$ XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczekuję realistycznej ceny na polskim rynku. Mi6 jest telefonem porównywalnym (żeby nie powiedzieć słabszym) do S7, którego można kupić za ok. 2000. Więc cena musi być lepsza.

Edytowane przez pawelll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chinach mi6 jest droższe o 1/4 od mi5. VAT jest procentowy, marża raczej też, więc można założyć że w PL będzie kosztować conajmniej 2250. Ale patrząc na ceny Redmi 4x,ktory jest droższy w PL niż był 3s, a w Chinach jest w podobnej cenie mi6 będzie pewnie wyceniony koło 2,5k i jak na teraz to cena jest świetna jak na snapa835, ale pewnie zanim wejdzie do PL będzie wrzesień, a wtedy już pewnie s8 za tyle kupi :/

Wysłano z Redmi Note 4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba patrzeć trzeźwo na rzeczywistość. Xiaomi jest atrakcyjne póki jest choćby umiarkowanie tanie. Nie dorosło jeszcze  do poziomu innych czołowych Chińczyków, przewaga jaką było MIUI przy obecnych wersjach Androida już stopniała- więc muszą walczyć ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temu wspominałem, że mi6 prawdopodobnie będzie moim ostatnim telefonem Xiaomi. MIUI nadal bardzo fajne ale inne "wersje andka" zaczynają go doganiać. Gdyby nie to, że nowy HTC jeszcze nie miał swojej premiery to miałbym inny model ;). A samo gadanie o tym, że Xiaomi jest super bo poprawki bezpieczeństwa wychodzą szybko jakoś mnie nie ruszają szczególnie, że średnio raz na rok wymieniam fona a poprawki są tylko w wersji dev. Wersje stable wychodzą naprawde rzadko a dla kogoś kto nie jest obyty z MIUI zostaje stable gdyż taką wersje daje ibg :D. POd tym względem podobnie się mają do innych markowych telefonów.

To tylko moja opinia...trochę telefonów xiaomi już kupiłem więc spokojnie żadnym trollem nie jestem.

Edytowane przez Szuwax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzi jeszcze jeden element (zaraz zostanę zlinczowany :)).

Xiaomi to mimo wszystko takie telefony trochę dla "dłubaczy". Raz w tygodniu przeładować system, potestować, ponarzekać/pochwalić na forum :) Trochę dla pasjonatów.

Nie mówię, że to źle, sam uczestniczyłem (z racji zawodu) w takich zabawach w pionierskich czasach składania PCtów w Polsce. Tyle, że od tego czasu trochę upłynęło wody w Odrze i Wiśle. I większość ludzi dojrzała do kupowania sprzętu który po prostu działa po wyjęciu z pudełka. A tu Xiaomi ma sporo do zrobienia w porównaniu nawet do konkurencji z Chin o LG/Samsung czy Apple nie wspomniawszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pawelll napisał:

Raz w tygodniu przeładować system, potestować, ponarzekać/pochwalić na forum :)

Co Ty gadasz ;) Ja zakupilem swoj mi4c wrzucilem stable rom i od tamtej chwili nigdy nic nie przeladowywalem i nie zamierzam, takze jak ktos chce sie bawic w dev i co tydzien robic aktulizacje to ok, ale dla ludzi ktorzy nie chca sie w to bawic sa softy stable, znajdziesz taki jaki Ci odpowiada i mozesz dzialac na nim od poczaktu do konca na telefonie, takie moje zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, pawelll napisał:

Ale po wyjęciu z pudełka ładowałeś nowy system :)

To tak, zgodzę się z Tobą, ale to dlatego, ze kupilem mi4c, gdzie nie ma zadnych global romow a sa tylko china. Kupujac z oficjalnej dystrybucji bez smieciowych romow tylko z oficjalnym oprogramowaniem xiaomi tez wyjmujesz z pudelka i korzystasz ;)

1 minutę temu, pawelll napisał:

Jakby nie patrzeć do stanu porównywalnego z dużą konkurencją Xiaomi jeszcze trochę brakuje.

Rozwin mysl, zaciekawiles mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się już czarne MI6 w wersji 64GB na IBG jako dostępne, ale podnieśli cenę o 25$. Trochę słabo w stosunku do tych co kupili w pre-orderze z myślą, że będą pierwsi, a tak na prawdę pierwszy będzie ten co zapłaci więcej.

Odnośnie testowego filmu to też wydaje mi się, że to ściema, bo jeśli byłaby to prawda to w moim przypadku wybór padnie na iphone-a. Aczkolwiek tak jak ktoś wspominał jest na youtubie porównanie MI6 z Iphone 7 i filmy nie wyglądają tak tragicznie.

Edytowane przez Michacy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Michacy napisał:

Pojawiło się już czarne MI6 w wersji 64GB na IBG jako dostępne, ale podnieśli cenę o 25$. Trochę słabo w stosunku do tych co kupili w pre-orderze z myślą, że będą pierwsi, a tak na prawdę pierwszy będzie ten co zapłaci więcej.

Skąd wiesz że tak będzie? Przy preorderze mi5 pisali na forum jakie numery zamówień wysyłają, żeby nie było nieporozumień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, plociarz napisał:

Najgorsze jest to że snap 835 obsługuje Quick charge 4.0 i SGS 8 posiada QC 4.0 a mi6 ma tylko Qc 3.0 jak dla mnie jest to wada...

No jest to wada to prawda ale samo QC nie jest zdrowe dla baterii wiec ja zazwyczaj jak mam czas to ładuje normalnie przez kompa niskim prądem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym etapie wydaje mi się problemem ROM CHINA :-), średnio pasujący do naszej lokalizacji.

Z tego co wrzucił ACID, nie ma jeszcze TWRP do tego modelu... chociaż ROM EU w wersji testowej już jest... (komentarze umieszczone przy inf. o nowym serwerze).

Więc "prawdziwe" korzystanie z tego "fona" rozpocznie się po podmianie ROM.

Dzisiaj "potknąłem" się o inf. że pojawił się nowy testowy TWRP ROM CHINA..., ale to mogą być niepotwierdzone plotki (na stronie Niemieckiej).

Sam czekam, na potwierdzone opinie o tym modelu jak wypada w rzeczywistym porównaniu do Mi5S, jeżeli będzie lepiej oraz ROM EU to zamawiam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, kamillm napisał:

Faktycznie.... to ja nie wiem o co chodzi :D

 

No właśnie :D No nic może błąd ze strony sklepu. Pozostaje czekać...

A swoją drogą co do tej właśnie wersji MI6 na IBG to rozumiem, że nie jest to już przedsprzedaż i jak ten model się zamówi to przyjdzie wcześniej niż po 20 maja? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i te na czerwono to były pre-order. Możliwe ze przeszacowali i będą opylać te co są na stanie normalną ceną a pre-order będzie czekał xD Nie zdziwiło by mnie to zbytnio. Te pre-orderowe też nie miały na początku gwarancji ale ją dodali po czasie z tego co pamiętam.

Preorder.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Zeork napisał:


Ale bzdura... Akurat mam tel, który ładuje dzień w dzień na qc 2.0 od roku i nie ma, żadnego spadku w stoaunku do telefonu który w pracy ładuje z pc, bo nie mam drugiej ładowarki( kabel zepsułem)
Ani dłużej nie trzyma bateria ani innych różnic nie ma. Zresztą mam stare ładowarki w domu 0,5-1A i na nich także wyniki trzymania baterii nie są lepsze e stosunku do 2-2,5...
Ale za to dłużej ładuje i taka to różnia.
A tel i tak zmieniam co 1,5-2 lata.

Może dla ciebie bzdura ale takie są fakty z punktu widzenia kogoś kto jest związany z elektroniką zawodowo :P Musiałbyś ładować cały czas telefon przez 0.5 A a 2 taki sam przez QC codziennie i taką samą ilość cyklów żeby cokolwiek porównywać xD Ty napisałaś ze nie ma różnicy jak ładujesz QC lub zwykłą xD no oczywiście ze nie ma xD prad to prad tu o żywotność i grzanie się baterii chodzi 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...