Skocz do zawartości

Jakie macie oczekiwania wobiec Mi6?


dave

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda premierę Mi6 mamy już pewien czas za sobą to jakie macie oczekiwania względem tegorocznego flagowca? Wiadomo, że podzespoły tj. SoC i więcej pamięci RAM na pewno dodadzą systemowi skrzydeł, ale co z resztą na tle poprzednich urządzeń? Oczekujecie lepszego aparatu, głośników a może panelu LCD lub czegoś, co w Mi5(S) doskwierało najbardziej i tutaj za tym trzymacie kciuki? Czy posiadacze piątek zamierzają wznieść się na szóstkę, czy nie widzą potrzeby? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, aby ktokolwiek mając Mi5 lub jego odmianę kupował Mi6... To się mija z celem... Mi5 jest aktualnie na tyle dobra, że Mi6 jest zbędna, co innego osoby, które mają jeszcze Mi3/4 lub jakiegoś Redmi, dla nich to może być łakomy kąsek :). Nadal jest wiele niewiadomych, ale to co zaprezentowali nie daje niczego... "wow"... spodziewałem się minimum OLED, a tutaj.. d*pa blada... Flagowiec, tak wyczekiwany (ponownie), a tutaj zwykły IPSik, gdzie OLED władowali do serii Redmi... Nie rozumiem tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i z przymusu, ale bugów ma właśnie mniej niż china, jak coś nie działa, to nie dodają tego na siłę, jak to było np. przy nagrywaniu ekranu. Ja wolę, żeby czegoś nie było, niż żeby było na pokaz, niedziałające. Nie raz już miałem tak, że korzystając z xiaomi.eu (bo z czystego china nie korzystałem) coś nie działało, czy nawet crashowało, bo nie wyrobili się do piątku, a w przypadku globala, po prostu opóźnili premierę o kilka dni i wszystko działało jak należy. Co kto woli, dla mnie numerki nie są najważniejsze.

Edytowane przez CryRek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2017 o 18:07, Nezumi napisał:

Wątpię, aby ktokolwiek mając Mi5 lub jego odmianę kupował Mi6... To się mija z celem... Mi5 jest aktualnie na tyle dobra, że Mi6 jest zbędna, co innego osoby, które mają jeszcze Mi3/4 lub jakiegoś Redmi, dla nich to może być łakomy kąsek :). Nadal jest wiele niewiadomych, ale to co zaprezentowali nie daje niczego... "wow"... spodziewałem się minimum OLED, a tutaj.. d*pa blada... Flagowiec, tak wyczekiwany (ponownie), a tutaj zwykły IPSik, gdzie OLED władowali do serii Redmi... Nie rozumiem tego...

Ja mając mi 5 kupiłem mi 6.Tak samo było z mi5 gdyż mając mi4 kupiłem mi5... I powodem nie była wydajność gdyż telefon u mnie służy tylko i wyłącznie do dzwonienia. Najzwyczajniej pojawiła się okazja sprzedaży mojego mi 5 pro... Powiem szczerze, że gdyby nowy flagowiec HTC miał premiere wcześniej to on by był moim wybrańcem. Mi6 nie wnosi niczego wartego uwagi do świata telefonów, a mimo to go wziąłem. Najgorsze jest to, że na pewnej stronie wyczytałem iż sam telefon będzie sprzedawany najszybciej pod koniec maja ^^.

Edytowane przez Szuwax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam MI 5S

Zmienie telefon dopiero jak Xiaomi wyda bezbramkowy telefon, lub z minimalnymi ramkami jakie ma najnowszy Samsung.

Oczywiście w rozsądnej cenie do 2 tysięcy.

MI 6 to to tak na prawe MI 5 tylko z nowymi bebechami, nic nowego co by przyciągnęło do zmiany nie zaoferowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaxPrime

Tylko wiesz o tym że Mi 6 przegrywa z telefonami w tym budżecie :) Xiaomi i dobry aparat :-P

Klikany przycisk Home masz tu na myśli to że musisz kliknąć aby odblokować telefon? a wiesz o tym że na MIUI istnieje modyfikacja która aktywuje przycisk Home i możesz dotknąć przycisk a odblokujesz się telefon. W alternatywnych systemach już ta opcje jest dostępna od razu. Jak chcesz lepszy aparat to pod żadnym pozorem nie kupuj Mi 5, bo to będzie słaby skok jakościowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, majdan12 napisał:

@MaxPrime

Tylko wiesz o tym że Mi 6 przegrywa z telefonami w tym budżecie :) Xiaomi i dobry aparat :-P

Klikany przycisk Home masz tu na myśli to że musisz kliknąć aby odblokować telefon? a wiesz o tym że na MIUI istnieje modyfikacja która aktywuje przycisk Home i możesz dotknąć przycisk a odblokujesz się telefon. W alternatywnych systemach już ta opcje jest dostępna od razu. Jak chcesz lepszy aparat to pod żadnym pozorem nie kupuj Mi 5, bo to będzie słaby skok jakościowy. 

Ciekawe jest to co piszesz gdyż jeszcze żadnych oficjalnych testów brak(chyba, że coś się zmieniło).  Wydajnościowo z calą pewnością będzie super, aparat zawsze był słabą stroną telefonów xiaomi, wygląd jest raczej nudny( piękny jest samsung s8 :)) ale i tak go kupiłem ze względu na miui. Chociaż zakładam, że to będzie mój ostatni zakup telefonu tej marki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Adamo1 napisał:

Wideo beznadziejne. 

Faktycznie tragedia... Wygląda nawet jak krok w tył. Anulowałbym zakup ale samsung jako marka mi nie podchodzi a na HTC bym jeszcze dłużej czekał.

 

Z drugiej strony właśnie widziałem porównanie kamery mi6 oraz iphone 7 i wydaje mi się, że jakoś taka sama.

Edytowane przez Szuwax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adamo1 Nie żebym jakoś specjalnie bronił Xiaomi, bo sam mam Mi5s i wiem jak jest z aparatami w tych telefonach, ale mimo wszystko, te wideo nagrywane Mi6 wygląda na jakieś "pogorszone". Toż to tam jest taka rzeź, że mój Mi5s ładniejsze filmy nagrywa. Nie wierzę, że nic nie było przy tym majstrowane, bo wygląda to jak film z 3 letniego telefonu. Nie wiem jak jest naprawdę, przyznaje się bez bicia, ale aż ciężko mi uwierzyć że te filmy mogą wyglądać aż tak źle...

@edit

Konkretnie 8:02, przecież to wygląda jak film nagrywany SGS3. Poprzednicy Mi6 nagrywają ładniejsze filmy. Ale tak jak mówię, nie miałem w rękach tego telefonu, ale ciężko mi uwierzyć w rzetelność tych porównań. Wyjdzie w praniu. 

Edytowane przez Nakess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, majdan12 napisał:

@MaxPrime

Tylko wiesz o tym że Mi 6 przegrywa z telefonami w tym budżecie :) Xiaomi i dobry aparat :-P

Klikany przycisk Home masz tu na myśli to że musisz kliknąć aby odblokować telefon? a wiesz o tym że na MIUI istnieje modyfikacja która aktywuje przycisk Home i możesz dotknąć przycisk a odblokujesz się telefon. W alternatywnych systemach już ta opcje jest dostępna od razu. Jak chcesz lepszy aparat to pod żadnym pozorem nie kupuj Mi 5, bo to będzie słaby skok jakościowy. 

Mi aparaty w Xiaomi zupełnie wystarczają :) -  trochę przeszkadza mi jakość zdjęć w słabym oświetleniu, ale jest to jakieś 5% wszystkich zdjęć jakie wykonuję, więc w sumie bez znaczenia.

Co do przycisku Home ... Korzystam z Global Stable i mam zablokowany Bootloader, więc takich modyfikacji wgrywać nie można (chyba). Global Stable na moim Mi5 Pro w zupełności mi wystarcza choć nie twierdzę, że wraz z Mi6 nie przesiądę się na xiaomi.eu/miuipolska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej, największą bolączką Xiaomi jest aparat i żaden MI 6 tego nie zmieni.

Może nie tak bardzo aparat co soft od aparatu, bo oni wkładają tam dobre aparaty ale Chińczycy nie potrafią dobrze zrobić oprogramowania do aparatu stąd jest tak kiepsko.

Kupując MI 6 nie należy nastawiać się na aparat i piękne fotki czy filmy w każdym ujęciu.

Edytowane przez rradek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Klikany przycisk Home masz tu na myśli to że musisz kliknąć aby odblokować telefon? a wiesz o tym że na MIUI istnieje modyfikacja która aktywuje przycisk Home i możesz dotknąć przycisk a odblokujesz się telefon. W alternatywnych systemach już ta opcje jest dostępna od razu. 
 

Jaka to opcja? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...