Jump to content

YUNMAI 2 Smart Scale

Recommended Posts

1 godzinę temu, Niezly_Meksyk napisał:

@Mielcar możesz pokrótce opisać który model withingsa posiadasz i czemu xiaomi scale 2 gorszy?

Body cardio. Withings synchronizuje sie po wifi, a xiaomi  tylko bluetooth. Xiaomi byl 4x tanszy, takze jest roznica

Edited by Mielcar

Dnia 1.05.2017 o 14:46, QraJr napisał:

A jaka jest różnica w pomiarach? Podobne czy zdecydowanie inne? 

KG to samo, ale jesli chodzi o pomiar tkanki tluszczowej Xiaomi pokazuje u mnie niecałe 2% wiecej

3 godziny temu, Zeork napisał:

To wyszło mi scale 2 z pomiarem tkanki tłuszczowej? Bo z tego co wiem i pamiętam to 1 ma tylko pomiar wagi i pomiar bmi a to nie to samo co poziom tkanki tłuszczowej. No i bmi jest obliczane wiek - wzrost - waga czyli matematycznie i ona ma się nijak do rzeczywistości. Bo jednak 120kg facet przy 180cm wzrostu np wiek 30, który nigdy nie ćwiczyć będzie miał taki sam bmi jak ten sam facet ale 120kg ale zbudowanej masy mięsniowej. Pokaże, że obają mają nadwagę.

Bmi to nie % zatluszczenie, umiesnienie czy nawodnienie ciała. Takie rzeczy pokazują inne wagi np yunmai z analizą składu ciała.

A xiaomi scale ma tylko bmi, który jest wyliczany matematycznie na podstawie wprowadzenia danych do apki jak wiek i wzrost i z pomiaru wagi na wadze, to nie odczyt z ciała jak % zatłuszczenie.

Czy może xiaomi wydało nową wagę? To chętnie bym zakupił mi scale z analizą składu ciała, bo raz, że xiaomi, dwa super oprogramowanie, trzy super wygląd.

Tak wyszla, pare miesiecy temu

http://www.gearbest.com/body-scale/pp_615115.html?lkid=10693866

Edited by Mielcar
  • Like 1

• 3 weeks later...

Mam Xiaomi Mi Scale 2, działa fajnie, ale porównałem też wyniki z wyższym modelem Tanity (z drążkiem do trzymania), no i jeśli chodzi o np. masę mięśni, to Xiaomi pokazało ponad 12% mniej. Ktoś może robił sobie porównania, np. po dokładniejszych medycznych testach?

Co prawda wszystkie takie wagi będą miały sporą niedokładność (poza mierzeniem samej wagi) i bardziej należy patrzeć na zmiany, a nie wartości bezwzględne, ale mimo wszystko fajnie by było mieć jakąś możliwość kalibracji. 

Za to na + dla Xiaomi że idealnie rozpoznaje domowników i w MiFit nie ma błędnych wpisów.

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...