Skocz do zawartości
  • 0

Wersje Redmi note 4 (X)


klimu

Pytanie

Właśnie zastanawiam się nad nowym telefonem ale Xiaomi tym razem przegmawało z nazewnictwem.

W sklepach są:

1. Redmi note 4 (Mtk edyszn) Helio x20

2. Redmi note 4 Global SD edyszn) SD 625

3. Redmi note 4X (SD edyszn) SD 625

4. Redmi note 4X (Mtk edyszn) Helio x20

https://www.banggood.com/search/redmi-note-4/0-0-0-1-3-45-0-price-0-0_p-1.html

 

Wiem że 4 od 4X różni się obudową. Ale czy note 4 i note 4 global mają tą samą obudowę? I czy note 4X Mtk i note 4 SD również?

Jaka jest różnica pomiędzy note 4 global a note 4X SD oraz  pomiędzy note 4 Mtk a note 4X Mtk? Inne obsługiwane pasma? obudowa?

 

 

 

Edytowane przez klimu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nazewnictwo nie jest jakoś specjalnie skomplikowane, tylko sklepy zrobiły zamieszanie z nazwami (jak zwykle), bo piszą mylnie w nazwach "4 4X" zamiast opisać konkretnie jaka to wersja, a jak dodadzą jeszcze Pro/Prime, to w ogóle robi się kaszana.

Redmi Note 4 można podzielić na trzy wersje + warianty dostępnej pamięci:

1. Redmi Note 4 MTK z Helio X20, dostępny od 2016 roku, wersje pamięci 2/16GB, 3/32GB, 4/64GB, są wersje z obsługą częstotliwości B20 i bez niej. Nie ma 4X z procesorem MTK. W Polsce nie był dostępny w oficjalnej dystrybucji, tylko sprowadzany prywatnie i przez firmy.

2. Redmi Note 4 Qualcomm z Snapdragonem 625, dostępny od tego roku, wersje pamięci 3/32GB i 4/64GB, ten model to wersja Global z B20. W Polsce oficjalnie jest dostępna wersja z 3/32GB. Wersję 4/64 trzeba sprowadzić z Azji.

3. Redmi Note 4X z Snapdragonem 625, dostępny od tego roku, wersja pamięci 3/32, bez obsługi B20. W Polsce nie jest dostępny w oficjalnej dystrybucji, tylko sprowadzany prywatnie i przez firmy.

Wersje z MTK i Snapdragonem różnią się szczegółami. Różnice w budowie są dobrze opisane w tym poście: 

 

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, mgcompany napisał:

Nie ma 4X z procesorem MTK. 

Wersje z MTK i Snapdragonem różnią się szczegółami. Różnice w budowie są dobrze opisane w tym poście: 

 

To czym jest ten telefon?

https://m.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-4X-Fingerprint-5_5-inch-4GB-RAM-64GB-MTK-Helio-X20-Deca-core-4G-Smartphone-p-1139835.html?rmmds=search

 

Obudowa wg opisu jak 4X. (5 otworow glosnika i mikrofonu, oraz brak śrubek )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czymś czego nie ma. To nie jest oferta, tylko fałszywa zapowiedź jakich wiele w sklepach internetowych, jak to napisał niedawno Acid, żeby podnieść sobie klikalność i zdobyć nowych klientów. Oni sobie piszą co chcą i jeszcze na długo przed oficjalną premierą.

Owszem, pojawiła się wersja Redmi Note 4 z procesorem MTK i w wersji 4/64, zapowiedziana parę miesięcy temu, a teraz jest dostępna na Aliexpress. I tu jest właśnie problem z nazewnictwem prowadzonym przez sklepy. Być może ta wersja jest w tej samej obudowie co 4X (w co raczej wątpię) i stąd mogą pojawiać się takie nieścisłości. Sklep Eternal nazwał go 4X, gdzie reszta nazywa go po prostu 4, ale dodają też np. "Pro", "Prime", a niektóry nawet "Pro Prime".

Mimo wszystko Xiaomi trochę poleciało z tematem i wprowadzili za dużo wariantów jednego modelu.

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy ktoś ogarnięty podpowie mi jak to w końcu jest?

Szukam wersji która posiada cieniutkie paski z tyłu obudowy (całą czarna).

Czyli to może być też wersja RN4?

Ogólnie to chciałbym kupić (najlepiej z Polski) właśnie ten z cieniutkimi paskami z tyłu, 3 lub najlepiej 4gb ram i B20. (RN4X nie ma B20?)

Nie wiem już nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie. Cienkie paski plastikowe ma Redmi Note 4 na mtk i redmi pro z oledem na mtk ( z prawej na zdjęciu kolegi) Redmi Note 4x i redmi Note 4 global ma plastikowe duże osłony anten. Na górze i na dole. Ok 1 cm szerokości

 

Wysłano z Redmi Note 4x

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, tpawel napisał:

Nie. Cienkie paski plastikowe ma Redmi Note 4 na mtk i redmi pro z oledem na mtk ( z prawej na zdjęciu kolegi) Redmi Note 4x i redmi Note 4 global ma plastikowe duże osłony anten. Na górze i na dole. Ok 1 cm szerokości

 

Wysłano z Redmi Note 4x

 

 

 

 

Czekaj czekaj czekaj, 

cienkie paski w sensie te po lewej czy po prawej?

redminote4x-vs-note4_back.jpg
Bo właśnie cały internet twierdzi że 4X ma cieńkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cienkie paski to te po prawej. To po lewej od tego błyszczącego paska w górę to plastik. Po prawej to co ponad paskiem jest metalowe. Do tego boczne szlify są inne. Mam w domu Redmi pro też i na żywo dużo lepiej się prezentuje

Wysłano z Redmi Note 4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
26 minut temu, darthnorbe napisał:

Może ja jestem ślepy ale ten pasek po lewej jest zdecydowanie cieńszy....

Tak tylko nad nim zaczyna sie plastik, a w dyskusji chodzi wlasnie o ilosc plastiku w obudowie. 
Ludzie czytajcie ze zrozumieniem, telefon ze zdjecia po lewej ma nad paskiem plastikowa obudowe, a pod paskiem czyli w czesci srodkowej metal. I tak samo jest u dolu telefonu.
Ten po prawej ma w srodku metal, potem delikatnie szerszy pasek plastiku i nad nim znowu metal. 

Edytowane przez PurpleHaze
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Przed chwilą, PurpleHaze napisał:

Tak tylko nad nim zaczyna sie plastik. 
Ludzie czytajcie ze zrozumieniem, telefon ze zdjecia po lewej ma nad paskiem plastikowa obudowe, pod paskiem metal (i analogicznie u dolu).
Ten po prawej ma w srodku metal, potem delikatnie szerszy pasek plastiku i nad nim znowu metal. 

Co z tego jak ten po lewej wygląda lepiej i tego też chcę zdobyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sorry ale właśnie kupiłem w Play'u Redmi Note 4 (przynajmniej tak jest sygnowany na opakowaniu z czerwoną naklejką "Global Version").

Mam procesor Snapdragon 625, 4GB ram i 64GB pamięci (W AIDA64 widnieje "mido" przy urządzeniu).
Posiada po 5 dziurek u dołu obudowy na mikrofon i głośnik, u góry ma wyjście słuchawkowe po lewej oraz IR port i drugi mirofon po prawej (NIE NA ŚRODKU! ), nie mam również śrubek na dole koło microUSB.
Obudowa z tyłu wygląda dokładnie jak na zdjęciu po lewej z powyższych wątków.
Kupiłem etui gumowe czy jakieś takie do Redmi Note 4 i niestety wycięcia na górne porty nie pasują (w etui są u góry 3 otwory rozmieszczone w równych odległościach od siebie w tym jeden po środku). Jest również różnica w położeniu aparatu+lampy+czytnika linii papilarnych. W etui wycięcie jest około 3-4mm niżej niż położenie tych elementów na obudowie telefonu. 
Telefon jest w kolorze GOLD z przodu biały (i dostałem do niego czarną ładowarkę i czarny kabel USB)

Z tego co wyczytałem na XDA wychodzi na to że Redmi Note 4 Global Version = Redmi Note 4X.
Tak to jest?

Edytowane przez muzykart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...