Skocz do zawartości

Redmi 4 Pro/Prime - zawieszanie wifi


drumefy

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem napisać, bo problem ciągnie się już od dłuższego czasu.

Na moim Redmi 4 Pro/Prime z oficjalnym romem z MIUI.com - 8.2.1.0 (MBEMIDL) zawiesza mi się co jakiś czas połączenie z WiFi.

Telefon pozostaje podłączony do danej sieci, ale tak jakby miał problem z pobieraniem danych. Wszystkie aplikacje które korzystają z internetu wyświetlają kręcące się kółkeczka, tak jakby zasięgu nie było, Facebook nie wyświetla nowych postów, Messenger nie dostarcza wiadomości, itp. 
Jeżeli rozłączę WiFi guzikiem z paska powiadomień i włączę z powrotem, to telefon znów się połączy. Jest to jednak irytujące że muszę kilka razy dziennie wyłączyć i włączyć WiFi żeby internet działał. Problem nie występuje tylko przy jednej sieci, do jakiegokolwiek WiFi się podłączę to po dłuższym czasie coś takiego się dzieje.
Włączyłem nawet opcję która ma przełączać na 4G jeśli zasięg WiFi jest słaby, nic to nie dało.

Wydaje mi się też, że poprzednio kiedy miałem Redmi Note 3 Pro, to występował dokładnie taki sam problem, więc nie jest to chyba kwestia hardware, a raczej samego MIUI.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem albo wie cokolwiek na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@drumefy  odblokuj bootloader i zainstaluj sobie miuipolska/xiaomi.eu - Global Stable niestety stabilny jest tylko z nazwy, a dla RM4pro jest wyjątkowo parszywy.
Miesięcznie robię na serwisie po kilkanaście sztuk RM4pro, bo z Globalem ciężko się go używa.

Jeśli problem będzie występował po zmianie systemu (w co wątpię) wówczas będzie można zacząć podejrzewać hardware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...