Skocz do zawartości

Z ciekawości - jaka soczewka i ekran


Lanney

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, tpawel napisał:

Ekran lepszy boe. Ale aparat Sony w tym telefonie to już rzadkosc

Wysłane z Le Pro3
 

 

No to dziwne bo:

 

Cytat

Zestaw aparatów, czytników linii papilarnych jest losowy w każdej wersji

Ja mam rn4x international z aparatami od samsunga, czytnikiem fpc i wyświetlaczem boe (jest to najgorszy możliwy układ) a części jakie możemy trafić to

 

Aparaty

-sony imx258 najlepszy jaki mozemy trafić (najlepsza szczegółowość, jakość i najmniejsze szumy)

-omnivision OV13855 jest to średni aparat (gorsza szczegółowość, szumy na podobnym poziomie)

samsung S5K3L8 jest to aparat najgorszy, co ciekawe samsung mówi że to prototyp (najgorsza szczegółowość, największe szumy i problem z powstawaniem "mgły" w słabym oświetleniu)

 

Wyświetlacze

-Tianama najlepszy, ma najbardziej naturalne kolory i jest delikatnie jaśniejszy od tego boe

-Boe biel delikatnie zażółcona (widać tylko w bezpośrednim porównaniu z tianamą)

 

Czytniki linii papilarnych

-fpc jest gorszy od goodixa, delikatnie wolniejszy ale tak samo dokładny

-goodix szybszy tak samo dokładny przednie aparaty są takie same i jest to matryca samsunga, co ciekawe ta sama co w r4a r4x rn4/x rn5l

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja Silver 4/64
Kupiony w proline

Aparat: s5k3l8
Ekran: mdss_dsi_otm1911_fhd_video
Fingerprint Vendor: FPC

Co do ekranu, po wyjęciu z pudełka miałem odczucia wow, całkiem nieźle to wygląda, w recenzjach każdy mówił, że ekran to mocna strona. A potem trafiłem na ten wątek... i teraz widzę jak to cholernie smuży. Zażółcenia nie odczuwam ale może mi się wydaję. Czytnik linii, też trafił się ten gorszy, podobno tak samo dokładny ale ciut wolniejszy. Niezłe combo najgorszych podzespołów. Jak myślicie, to kwestia dystrybucji z której korzysta proline? Czy bardziej tego, że telefony te są teraz dość popularne i pakują tam jakieś szmiry?

Edytowane przez pstrokaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o czytniki to nawet nie odczujesz różnicy między goodix a fpc. Oba działają świetnie. Fpc nawet lepszy przy instalacji custom romów. Co prawda goodixa już trochę ogarnęli na oreo ale pewnie jak wyjdzie następna wersja androida znów będzie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.02.2018 o 19:00, bas4ik napisał:

Jeśli chodzi o czytniki to nawet nie odczujesz różnicy między goodix a fpc. Oba działają świetnie. Fpc nawet lepszy przy instalacji custom romów. Co prawda goodixa już trochę ogarnęli na oreo ale pewnie jak wyjdzie następna wersja androida znów będzie problem.

Faktycznie, czytnik działa sprawnie i dokładnie więc nie ma opcji żeby odczuć różnicę, a ekran, kwestia przyzwyczajenia, po kilku dniach już nie zwracam na to uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam forumowiczów.

Chciałem zapytać jakie podzespoły siedzą w moim nowym nabytku.

Ps.

Jeżeli chodzi o czytnik palcowy i wyświetlacz to jestem zadowolony, fajnie to działa i wygląda. Ale aparat foto. to już niezła porażka, zdjęcia zamglone, a kamera kiepska stabilizacja i lagi.

Słyszałem że jest lepiej na innych apkach niż ta systemowa. Możecie mi jakąś polecić?

 

Pozdrawiam!

Paweł

Zdjęcie-0003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...