Skocz do zawartości

Z ciekawości - jaka soczewka i ekran


Lanney

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
On 5/27/2017 at 9:11 PM, szyps said:

Mam Redmi Note 4 Global i jest w nim sensor Sony. Z tego co zauważyłem  w porównaniu do zwykłego Redmi 3 to zdjęcia w nocy są o wieeeeeeeele lepsze.

W ciągu kilku dni może dojdzie drugi taki sam model Redmi Note 4 Global (raczej na sprzedaż) i jestem ciekawy co mi się trafi. Jak będzie Samsung to wrzucę fotki do porównania. 

sony.jpg

W Global (LTE B20), który ja mam jest Samsung S5K3L8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wreszcie dotarł drugi Redmi Note 4 Global. Tak jak widać ma sensor Samsunga i ekran BOE.

Tutaj przykładowe zdjęcia zrobione w ciemnym pomieszczeniu.

Sony:

 

Samsung:

Jakaś różnica występuje ale jak dla mnie nie ma tragedii. Mimo wszystko zostawiam sobie telefon z sensorem Sony. Samsung idzie na sprzedaż.

Screenshot_2017-06-10-23-35-50-735_com.huaqin.factory.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To akurat było przez różnice w kościach pamięci, czy coś takiego. Na pewno jest to większa wtopa wizerunkowa niż to, co mamy tutaj, choć tu raczej nie ma co mówić o wtopie, bo warunki techniczne są zachowane, a poszczególne części różnią się nieznacznie detalami. Za to szukałem niedawno informacji z premiery Note 4X z poczatku roku, ale nie znalazłem, a szukałem bo coś mi się zapisało w pamięci, że na grafikach była informacja tylko o sensorach od Sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest z aparatami i ekranami w wersji 4/64? ma ktos?

ciekawe czy warto doplacac te 200-300zl za 1 gb ramu poki co w moim (3/32) wszystko smiga i ramu nie zapelnia ale co bedzie pozniej? ;)

 

bo 4/64 tez jest na snapie 625 tak?

Edytowane przez ruskitoster
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ruskitoster napisał:

jak jest z aparatami i ekranami w wersji 4/64? ma ktos?

ciekawe czy warto doplacac te 200-300zl za 1 gb ramu poki co w moim (3/32) wszystko smiga i ramu nie zapelnia ale co bedzie pozniej? ;)

 

bo 4/64 tez jest na snapie 625 tak?

Nawet na ostatniej stronie masz dwa przykłady wersji 4/64. Ekran BOE i aparat Samsunga.

Warto dopłacić te 20-30$, bo RAM zawsze się przyda, a cholera wie ile będzie go potrzebne przy MIUI9, no i jeśli korzystasz z dualSIM, to masz więcej pamięci ROM, około 56GB wolnego, zamiast 26-27GB w normalnej wersji. Dla tych co lubią muzykę, filmy, gry, to przydatne, bo kombinowanie z kartą pamięci w dualSIM jest kiepskim pomysłem, a z wiecznie podłączonym pendrivem też nie ma co chodzić.

Wersja 4/64GB na Snapdragonie w Polsce jest do kupienia za 999zł (w proline), a zwykła za ok. 720-750zł. Dlatego lepiej kupić na Aliexpress, bo nawet z opłatami celnymi wyjdzie tyle co zwykła wersja, no można też kupić u goldiego z opcją wysyłki przez DHL i bez opłat celny, za 20$, to przy obecnym kursie dolara jest całkiem korzystne.

Wersja 4/64GB na Snapie jest tylko w wersji Global. Za to na Mediateku nie wiem, ale nie obsługuje B20 i jest droższa (przynajmniej jeszcze niedawno była).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi mignęło na forum. en.miui.com o zielonych czy żółtych zdjęciach, ale myślałem że dotyczy to przedniej kamerki. Teraz spojrzałem i rzeczywiście są sensory OV13855 http://www.ovt.com/sensors/OV13855 :( 

Za to ktoś pisał na tamtejszym forum, że kolejne aktualizacje poprawiają problemy z kolorami fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie co do ekranu - dzisiaj przyszedł mi Redmi Note 4 4/64, global. 
I tak położyłam obok mojego mi4 i w redmi ekran ma delikany rzut zółtego na bieli, tak ma być?
Sprawdzilam w spesyfikacji i mam LCD: qcom,mdss_dsi_nt35596_tianma_fhd_videco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Xiaomi Redmi Note 4 - Snapdragon 625 - 3 GB RAM - 32 GB ROM - LTE 800 MHz B20 - Czarny kupiony na początku tego tygodnia za 699 zł + 12 monet allegro u 

Front Camera: 

ofilm_s5k5e8

Back Camera:

ofilm_s5k3l8

LCD:

qcom,mdss_dsi_nt35596_tianma_fhd_video

Fingerprint Vendor:

goodix

Produkcja 2017.03

Wyświetlacz ma odcień biały a nie żółty.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już poruszałem ten temat. Niektórzy z jakiegoś powodu tego nie zauważają. Nie jest to jakieś bardzo irytujące może dlatego. Tianma jak najbardziej smuży. Wcześniej miałem samoleda to różnica jest na prawdę spora, chociaż nie przeszkadza mi to w normalnej pracy na urządzeniu. Kolega też twierdził że mu nic nie smuży, a jak wziąłem jego telefon to pokazałem mu od razu o co chodzi, także może poprzednie xiaomi miały tą samą przypadłość stąd brak problemu u niektórych.

Wytapatalkowane z Szajomi Nołta 4 Glołbal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GoldSnickers

Sprawdzałeś co jest u ciebie na MIUI 9? możesz masz jeszcze jakieś porady na co zwrócić uwagę aby wiedzieć czy ekran ma problem bo ja teraz siedzę i wpatruję się w wyświetlacz i nic nie widzę złego a przecież miałem tyle modeli Xiaomi a Mi 5 to nawet z wyświetlaczem JDI 1 i Sharp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12 Na miui9 się szykuję powoli. Na razie sprawdzam jak na nowym globalu jest z baterią. Ale przy moim użytkowaniu to ze 4 dni zanim go naładuję :D 
Może jakaś inna partia wyszła tych wyświetlaczy. Kolega wziął w tym samym czasie co ja, to może ma to samo dlatego. Efekt jest podobny jak na starych wyświetlaczach lcd. Ale to chyba też chodzi o konkretne przejścia kolorów, bo w grach poza RR3 nie było problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy w czarnej w szarej wersji kolorystycznej Note 4 - Global łatwiej trafić na aparat Sony. Ceny podnieśli i wstrzymam się z testem bo szczerze mówiąc szary a czarny telefon mi nie przeszkadza o ile przód ma czarny a klapka baterii to mniej ważna jest jeśli chodzi o kolor. 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie taka wersja LCD i kamery. Telefon kupiony, dwie sztuki u tego samego sprzedawcy w kolorze czarnym i białym, wersja global z 06.2017, 3/32GB. 965a8af0f5dcb1e34e9751c78a950f8e.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sam mam Tianma-e i zauważyłem to smużenie dopiero jak przeczytałem o tym tutaj na forum, a przesiadłem sie z AMOLEDA. w  markecie  oglądałem wersje  BOE, to może faktycznie odświeżanie jest  lepsze, ale z drugiej strony gorsze są, też kolory ( i biały jest taki jakiś dziwny ). Natomiast  jakiej wersji byśmy nie mieli, to pod względem nasycenia kolorów, głębi czerni i kątami wadzenia są  daleko w tyle za  AMOLED-ami samunga. Niemniej   jednak nie są  to złe ekrany, oceniam je na 8/10, przy czym taki j7 2017 to solidne 9,5/10 ( gdyby nie pentile dąłbym 10/10).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...