Skocz do zawartości

Z ciekawości - jaka soczewka i ekran


Lanney

Rekomendowane odpowiedzi

Czy sprawdzaliście w swoich urządzeniach soczewkę i ekran? (w menu diagnostycznym). Mój egzemplarz z Chin ma soczewkę Sony IMX258 i ekran Tianma - ponoć to najlepsze zestawienie. Jak sprawa wygląda w waszych egzemplarzach? Przed zakupem jakoś nie wpadłem na to, aby to sprawdzić. Podobno wersje oficjalne sprzedawane u nas mają zamontowaną soczewkę samsunga, gorzej ocenianą od sony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go już 2 tygodnie, ale na 100% nic nie smuży. Z ekranu jestem zadowolony. Na początku trochę oprogramowanie mnie wkurzało, ale po zmianie na miui polska jestem zadowolony - brak chińskich reklam, brak błędów póki co, parę fajnych opcji i poprawek jest a przede wszystkim poprawiła się u mnie praca aparatu z czego jestem bardzo zadowolony :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie bym sprawdził co mam w środku ale nie uruchamia mi się diagnostyka ani kodem ani tapnięciem w ustawieniach. po wklepaniu kodu wraca do ost połączeń bez żadnego komunikatu, a po tap w wersję jądra jest dymek uruchamianie diagnostyki i cisza nic się nie dzieje, pewnie gdzieś przyblokowałem uprawnienia czy co, ma ktoś pomysł jak to przeskoczyć? wersja softu jeśli ma znaczenie to xiaomi.eu 7.4.13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie bym sprawdził co mam w środku ale nie uruchamia mi się diagnostyka ani kodem ani tapnięciem w ustawieniach. po wklepaniu kodu wraca do ost połączeń bez żadnego komunikatu, a po tap w wersję jądra jest dymek uruchamianie diagnostyki i cisza nic się nie dzieje, pewnie gdzieś przyblokowałem uprawnienia czy co, ma ktoś pomysł jak to przeskoczyć? wersja softu jeśli ma znaczenie to xiaomi.eu 7.4.13

U mnie również taka sytuacja, zarówno na 7.4.13, jak i 7.4.20. Na globalu działało normalnie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno są  jeśli chodzi o pasmo B20 ja jakoś nie odczuwam jego braku, a mieszkam praktycznie na zadupiu. Dla mnie póki co żadna strategiczna zaleta.

Ja widzę różnice nawet w Warszawie.
Wewnątrz biura przerzuca ło mnie zawsze do UMTS 900, teraz siedzi grzecznie w LTE800, nożna normalnie załączniki z maila ściągać chociaż.
Natomiast jeśli aparat jest dla kogoś ważny to lepiej brać zwykłego 4x z matrycą Sony. Jest spora różnica.
Gdyby ktoś miał cynk gdzie się da kupić wersję z b20 i imx258 to niech wrzuci :)

Wysłano z Redmi Note 4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzylem na testy tych matryc, no troche lepiej wypada nieraz ten sony ale tez nieraz lepsze zdjeca wychodza z samsunga.. mysle ze sa porownywalne te matryce z tego co widzialem ale jednak troszke na korzysc sony. A i tak jakos super te zdjecia nie wychodza (jakby porownac z lg g6 gdzie tez podobno jest ten sony).

Co wy myslicie? :)

jeszcze tak poza tematem macie baterie 4000 czy 4100?

Dochodza mnie sluchy ze jest wersja jeszcze ze snapem 625, całą metalową obudową i b20.. widzieliscie gdzies?

Edytowane przez ruskitoster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt nie miał dwóch obok siebie, więc trudno stwierdzić. Zresztą z aparatami też jest tak, że niby IMX dużo lepszy, a jak popatrzeć na zdjęcia z obu to już kwestia tego co się komu podoba.

Poszperałem i się okazuje, że ekranów jest chyba więcej. Tianmy samej widzę 2 rodzaje, a jest jeszcze BOE, którym to nikt tutaj na forum się jeszcze nie chwalił z tego co zauważyłem.

Edytowane przez GoldSnickers
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, GoldSnickers napisał:

Chyba nikt nie miał dwóch obok siebie, więc trudno stwierdzić. Zresztą z aparatami też jest tak, że niby IMX dużo lepszy, a jak popatrzeć na zdjęcia z obu to już kwestia tego co się komu podoba.

Poszperałem i się okazuje, że ekranów jest chyba więcej. Tianmy samej widzę 2 rodzaje, a jest jeszcze BOE, którym to nikt tutaj na forum się jeszcze nie chwalił z tego co zauważyłem.

Z tego co wyczytałem ja mam wyświetlacz BOE, kupiony w Chinach wersja global gold

 

Screenshot_2017-05-01-10-35-13-915_com.huaqin.factory.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...