Jump to content

MIUI 7.4.20

ZduneX25
 Share

Recommended Posts

10 godzin temu, korek2 napisał:

A czy ktoś ma pomysł na znikające widgety?
Nie pomógł pełen wipe i powrót z kopii ani z chmury.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

pewnie masz jakieś klonowane aplikacje albo włączoną drugą przestrzeń - te elementy powodują znikanie widgetów. musisz zrobić full wipe i nie wracać kopii tylko na nowo instalować nie używając tych elementów - u mnie na MI5 tak działa

[Redmi 3S] Wersja 7.4.20 jest pierwszą aktualizacją, jaką wgrałem do tego telefonu od jakichś 4 miesięcy. Ponieważ telefon ostatnio działał strasznie ślimaczo, poszedłem na całość i przed tą aktualizacją wykonałem z poziomu TWRP Factory Reset. Potem czysta instalacja 7.4.20, zakończona udanym zalogowaniem w telefonie na konto Xiaomi.

Wszystko wydaje się działać OK, za wyjątkiem jeden rzeczy. Z chmury nie chcą się przywrócić SMS-y oraz historia połączeń. Na szczęście kontakty bez problemu się pojawiły. W statusie synchronizacji Xiaomi nie ma błędów – kolorek niebieski, że niby wszystko cacy. Tak sam w poszczególnych zakładach ustawień komponentów do sychronizacji (SMS, Kontakty, Połączenia) – tam wszystko jest oczywiście włączone, a data i godzina ostatniej synchronizacji jest świeża. Więc wygląda to tak, jakby proces synchronizacji przebiegał bez błędów. A jednak SMS-y i Historia połączeń nie wróciły do telefonu. Ktoś wie, dlaczego i co robić, aby wróciły?

• Like 1

5 minut temu, skay77 napisał:

Z chmury można importować do pliku kontakty to może i można resztę tak zrobic

Być może tak, być może nie, nigdy nie sprawdzałem. Ale tu jest inny problem. Nie mogę się zalogować przez www do chmury tego konta Xiaomi (pomimo, że znam ID oraz hasło), bo system żąda dodatkowej weryfikacji – a konkretnie kodu, który chce wysłać SMS-em i tylko w taki sposób (gdyby wysłał go na e-mail przypisany do konta, to by nie było problemu). Niestety, chce wysłać na numer, którego już od dłuższego czasu właścicielka telefonu nie ma. A nie został "odpięty" od konta Xiaomi, gdy jeszcze był, bo kto o o tym pamięta i w ogóle jak to się robi... Wszyscy wiedzą, że trzeba odpiąć telefon (słuchawkę) od konta Xiaomi w razie sprzedaży, to jest oczywiste. Ale o odpięciu numeru, którego karta SIM poszła do kosza nikt nie pamiętał.

Edited by latet

2 godziny temu, Piotrex napisał:

Po ponad 24h testowaniu stwierdzam ze jest to jedna z lepszych aktualizacji, bateria wolno ucieka i jak narazie nie zauwazylem bledow.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

SMS wysyła emotikony? 

z wersji 7.3.2 mogę instalowac bezpośrednio najnowsza wersje przez TWRP  tak?

pytam bo jestem strasznie zadowolony z tego softu zwłaszcza z baterii i nie wiem czy warto zmieniać

redmi 4 pro

Edited by thewraith
błąd

pewnie masz jakieś klonowane aplikacje albo włączoną drugą przestrzeń - te elementy powodują znikanie widgetów. musisz zrobić full wipe i nie wracać kopii tylko na nowo instalować nie używając tych elementów - u mnie na MI5 tak działa

Rzeczywiście mam jedną sklonowaną aplikację. Czyli nie mogę jej mieć?

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A10-70L przy użyciu Tapatalka

Przed chwilą, korek2 napisał:

Rzeczywiście mam jedną sklonowaną aplikację. Czyli nie mogę jej mieć?

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A10-70L przy użyciu Tapatalka

z moich obserwacji sklonowanej choćby jednej aplikacji wywala widgety, niestety usunięcie klona już ich też nie przywraca, trzeba full wipe, stąd pewnie u ciebie problm po przywróceniu z kopii

Przed chwilą, korek2 napisał:

Może to kiedyś naprawią. Na razie muszę chyba się zastanowić na czym mi bardziej zależy.

ja zostałem z klonem :) dziwna sprawa z tymi widgetami bo to już długo jest i nic z tym nie robią... tzn. efektu nie ma :(

1 minutę temu, michal__s napisał:

Jestem świeżym użytkownikiem xiaomi. Telefon Redmi 4 pro. Czy mogę zainstalować na nim androida 7 i polski miui?

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

a czy widzisz tutaj androida 7? https://miuipolska.pl/download/ Bo ja nie widzę.... Rozumiem, ktoś nowy... ale szlak mnie trafia jak ktoś nie sprawdzi, a pyta...

1 minutę temu, michal__s napisał:

Sprawdziłem sporo. Gdyby było to dla mnie takie jasne to pewnie bym nie zapytał. W każdym razie rozumiem już, że przynajmniej w tym momencie nie ma 7. A jak z aktualizacją 6? Wersja, którą mam na telefonie ma datę z listopada 2016. Może powinienem też dopisać, że to mój pierwszy telefon z androidem i urządzenie w ogóle. Wcześniej miałem iPhone.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Wszystko masz na stronie i w linku, który Ci podałem. Niestety, ale Xiaomi wymaga poświęcenia mu chwili czasu, to nie iphone.

23 minuty temu, festina2 napisał:

Zero poprawy, problem dalej występuje.

Wysłane z Mi 5s

Postawiłem 7.4.20 po Full Wipe. Sprawdzam wszystko co powodowało problem i jak na razie problemu nie ma.

W pierwszej kolejności zrobiłem zwykły update przez twrp, ale bez zmiany, więc full wipe.

Edited by acocieto

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...