Skocz do zawartości

Problemy z mikrofonem


Scorup

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam problem z mikrofonem, bardzo często kiedy rozmawiam przez telefon wszyscy mi mówią że słychać mnie jakbym mówił z pod wody lub przez metalową rurę.
Czy ktoś miał podobny problem, ewentualnie rozwiązanie?

Uszkodzony mikrofon. Oddaj tam gdzie kupiles

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy opisany w wątku problem z mikrofonem/problem z rozmowami, występuje w każdym modelu Redmi Note 4X? Użytkownicy Redmi 4 Pro również uskarżają się na problemy z rozmowami. Byłem już praktycznie zdecydowany na kupno tego modelu (wybierałem między Redmi Note 4X, Redmi Note 4 International oraz Lenovo P2) ale jeśli ów telefon nie posiada poprawnej, najważniejszej funkcjonalność, to ciężko zdecydować się na zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, painball napisał:

U mnie nie ma żadnego problemu. Średnio spędzam na rozmowach z klientami i żoną około 4h dziennie i nikt się nie skarży. Nawet jest zbyt głośny na minimalnym ustawieniu.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
 

Mogę wiedzieć z jakiego ROMu korzystasz? Może problem związany jest z wadliwym ROMem aniżeli z wadliwymi egzemplarzami modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od wczoraj testuję telefon kupiony w Sferisie i też moi rozmówcy zwracają uwagę na jakość mojego głosu. Nagrywanie dyktafonem nie wykazuje żadnych problemów.

Niby problem softwarowy bo niektorzy sugerują wyłączenie wykrywania komendy OK Google. Słyszałem tez, że w MIUI 8.2 ma być to rozwiązane.

Aktualnie u mnie 8.1.15.0

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2017 o 20:44, Zexon72 napisał:

Problemem jest fixujący system redukcji szumów - dzieje się tak głównie na Global Stable. Po odblokowaniu bootloadera i instalacji miuipolska/xiaomi.eu w przypadku problemów (bardzo rzadko występują) można na sztywno wyłączyć system redukcji szumów. 

Gdzie można wyłączyć ten system redukcji szumów? Przekopałem się przez opcję i nie moge trafić.

Ja w rozmowach mam dźwięk idealny. Dyktafon nagrywa też ładnie. Niestety jak nagrywam filmy gdzie jest głośno w tle to dźwięk jest mocno przesterowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jarecky napisał:

Gdzie można wyłączyć ten system redukcji szumów? Przekopałem się przez opcję i nie moge trafić.

A kto powiedział, że to w opcjach menu jest? Do wyłączenia potrzebny jest root i wskazany system miuipolska/xiaomi.eu  >> edytujemy plik build.prop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Zexon72 napisał:

A kto powiedział, że to w opcjach menu jest? Do wyłączenia potrzebny jest root i wskazany system miuipolska/xiaomi.eu  >> edytujemy plik build.prop

No to wszystko jasne dlaczego nie mogę tego znaleźć ;) Mam najnowszy miui polska 7.4.27. To w takim razie muszę jeszcze zrootować i się pobawić.

Znalazłem jeszcze coś takiego: Audio fix - może komuś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

po aktualizacji do 8.2.5.0 (MCFMIDL) podobno nie ma problemu z rozmową, osoby z którymi rozmawiam nie skarżą się na to, że mój głos jest niewyraźny.

 

@update jednak się pojawiają ale to jak jestem głęboko w budynku

Edytowane przez k2lon123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam posiadam Xiaomi Redmi Note 4 Global B20 Snapdragon z xiaomi.eu 7.10.24 MIUI 9

Mam problem z nagrywaniem dźwięku w aplikacji Snapchat

Gdy nagram filmik to dźwięk jest strasznie przytłumiony, zniekształcony (tak jak by przez metalową rurę)

Dzieje się tak tylko w tej aplikacji , w dyktafonie i aparacie jest ok 

Gdzie może leżeć problem ? Znajomy ma tą samą wersję Snapchat co ja i on nie ma tego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, slimdick napisał:

@Norbix029 jaki problem ?? Przecież Snaptchat umieszczasz małe wiadomości wideo i celowo z taką nagrywa jakością żeby dużo nie zajmowały. Problem to jest gdzie indziej :P 

Na wcześniejszym telefonie na Snapie nagrywało okej (Xperia M5)

Kolega ma Redmi Note 3 Pro i nie ma takiego problemu 

Wiem że snap kompresuje audio i wideo ale wsłuchaj się dokładnie w to nagranie ze Snapa 

Jest mocno zniekształcone (tak jak by przez metalową rurę czy coś) a nie powinno tak być 

Rozumiem pogorszenie jakości ale nie zniekształcenie

Przeszedłem na MIUI Polska właśnie ze względu na problemy z mikrofonem (na global, lineageOS, RR)

Tutaj wszędzie jest ok (rozmowy, dyktafon, aplikacja aparatu) tylko snap coś świruje :P

Edytowane przez Norbix029
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem redmi note 4x na snapdragonie z gearbest. Podczas wykonywania połączenia rozmówca nie słyszy co mówię, a ja w słuchawce słyszę swój głos słowo w słowo.

Gdy przełączę na głośnomówiący to rozmówca słyszy mnie całkiem normalnie.
Gdy trzymam telefon poziomo i dmucham w słuchawkę albo coś mówię bardzo blisko mikrofonu to rozmówca słyszy, jak tylko zabiorę usta to znów tylko ja słyszę swój głos w słuchawce, a rozmówca nic.
Problem z softem czy mikrofonem ? Telefon był dla brata i debil nie sprawdził go tylko zrobił od razu aktualizację softu i teraz nie wiem co z tym zrobić.

 

 

miui.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć.

Mam problem z Redmi Note 4X. Zarówno przy odbieraniu (dzwonieniu) osoba z którą rozmawiam nie słyszy co mówię. Ja natomiast ją słyszę.

Przy korzystaniu z trybu głośnomówiącego nie ma tego problemu można rozmawiać normalnie.

Na dyktafon można nagrywać, dobrze wszystko się rejestruje. Mam najnowszą wersję oprogramowania, próbowałem powrotu do ustawień fabrycznych, nic to nie pomogło.

Da się to jakoś łatwo naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2017 o 12:34, Hanzo napisał:

Cześć.

Mam problem z Redmi Note 4X. Zarówno przy odbieraniu (dzwonieniu) osoba z którą rozmawiam nie słyszy co mówię. Ja natomiast ją słyszę.

Przy korzystaniu z trybu głośnomówiącego nie ma tego problemu można rozmawiać normalnie.

Na dyktafon można nagrywać, dobrze wszystko się rejestruje. Mam najnowszą wersję oprogramowania, próbowałem powrotu do ustawień fabrycznych, nic to nie pomogło.

Da się to jakoś łatwo naprawić?

Kupiłem telefon i mam to samo. Wymieniłem płytkę USB całą i to również nie pomoglo. Jaką masz wersje miui ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, mam redmi note 4 ze snapem, zakupiony był w rtv euro agd. Niestety rozmówcy zgłaszają dość często, że mnie słabo słychać, mój głos się rozjeżdża, cichnie itp. Po przełączeniu na głośnomówiący problem ustępuje, nagrywanie dyktafonem nie wykazuje problemu, tylko w czasie rozmów tak jest. Dzieje się tak w każdej technologii czyli zarówno 2G jak i 3G oraz 4G. Korzystam z sieci tmobile. Zasięg w 2G mam bardzo dobry, w 3G i wyżej już trochę gorszy ale to chyba nie jest wina zasięgu bo na moim poprzednim tel czyli zenfone 6 było wszystko ok z rozmowami. Nawet raz wysłałem mojego xiaomi na gwarancję, niby wymienili mikrofon ale i tak problem jest ten sam w dalszym ciągu, po prostu masakra jakaś. Czy ktoś wie jak to naprawić bo mnie tu zaraz szlag trafi chyba. Dodam że w chwili obecnej mam wgrane miui 9.5 global stable, ale na starszych wersjach softu było to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Też miałem ten problem. Kupiłem telefon rok temu i do marca tego nie naprawiono. Próbowałem używać różnych ROM'ów i firmware. Wszędzie były jakieś problemy i podobne objawy jak u Was. Było to o tyle męczące, że ze względu na pracę, prowadzę rozmowy z moim zespołem, czasem po kilka godzin i zawsze ktoś z moich rozmówców zgłaszał problemy i tylko ja miałem problemy z powodu mojego telefonu. Poza tym najniższy poziom głośności był bardzo wysoki i telefon aż się wydzierał do ucha. Bardzo często też moi rozmówcy słyszeli echo. 
Jedynym rozwiązaniem była zmiana telefonu na inny i problem ustąpił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"konsolite" u mnie było zupełnie inaczej. Miałem identyczne problemy jednak ustąpiły po aktualizacji MIUI do bodajże 8.5, teraz na 9.5.11.0 nie mam zupełnie żadnych problemów. Jeśli zaktualizowaliście system i MIUI do najnowszej wersji powinno być wszystko O'K. Możecie jeszcze spróbować wyłączyć w menu telefonu i ustawieniach połączeń przychodzących funkcje "odwróć by wyciszyć" i "wycisz po podniesieniu". Jeśli to nie pomoże to zrobić przywracanie do ustawień fabrycznych, jeśli i to nie pomoże to rzeczywiście zmienić telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zastanawiacie się dlaczego tak mało ludzi odpowiada na to pytanie, to przeszukajcie to forum i znajdziecie mnóstwo podobnych zapytań i dyskusji na ten temat. To było wałkowane wielokrotnie ale kilka miesięcy temu, dzisiaj po ostatnich aktualizacjach temat wydaje się nieaktualny.

Edytowane przez wenazyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Problem POWSTAJE głównie podczas dmuchania sprężonym powietrzem w stronę mikrofonu... Jestem pedantem i nie lubię kurzu!! (ja zepsułem 2 moduły).

Na całe szczęście naprawa JEST tania i łatwa!!

Kupujemy taki ...moduł - LINK... (ja kupiłem do Mi5 - Ty poszukaj do SWOJEGO MODELU TELEFONU) i wymieniamy. Problem 'z bani'. UWAGA na Youtube jest 'jak wyjąć baterię z Mi5' (ja się nabrałem), ale niczego nie uszkodziłem..

Chodzi o to żeby NICZYM NIE PODWAŻAĆ BATERII, tylko są dwie naklejki (taśma dwustronna) które należy pociągnąć!! (czarne prostokąty na spodzie baterii).

UWAGA.

BARDZO, ALE TO BARDZO OSTROŻNIE PODŁĄCZAĆ WTYCZKĘ MODUŁU - KURNA UWRAŻLIWIAM WAS, BO BARDZO ŁATWO JĄ SPIERD..IĆ.

Jak Ci się łapy trzęsą - to poproś kogoś kto np. nie jest grabarzem, albo nie pracuje przy młocie pneumatycznym :D i ma w łapkach wyczucie!

Przelutowanie tego gniazda na płycie telefonu to już SPOOORE wyzwanie!!

pozdro.

ps. zamiast płacić kosmiczne pieniądze za serwisy/przesyłki, to możecie zafundować mi np. LINK>>browarka<<<, bo sam 'walczyłem' z tym dobre pół roku :)

MAM NADZIEJĘ, ŻE KOMUŚ POMOGŁEM. A Ty nie bądź sknera :)

Edytowane przez PermBan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...