Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To co widac na ich stronie to:
Rok gwarancji =Import=roznie moze byc z gwarancja oraz serwisem a sadzac po niskiej marzy nie beda rekompensowac awaryjnosci produktow serwisem na wlasna reke.

Np sprzedaja redmi 4a 2/16 po 509 brutto czyli netto 413 zl=103USD. Na AE Global'e sa po min 104USD, China sa po 89USD.

Deklaracja zgodnosci z CE i wersjami EU nawet tych modeli ktore nie wystepuja w wersjach EU, a w opisach przejsciowki do ladowarki US-EU a fotki z foliami z wersji CN

Spolka ktora sprzedaje miesiecznie kolo 100 przedmiotow i wystawia fv marza i nie wchodzi w fvat hmmm...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj to jest w ogole, ciekawa sprawa. Francis, mądralo dlaczego jeszcze się nie wypowiedziałeś w tym temacie?

Ogólnie sprawa jest dosyć skomplikowana. Gościu puszcza na VAT marży, gdzie coś takiego jak vat marża od jakiegoś czasu nie występuje - procedura marży towary używane, tak to powinno brzmięć.

Gościu robi niezła kasę, jak do tego dojść? a sprawdzić kto jest prezesem, i zweryfikować jakie ma spólki, w jakiej ilości, oraz które już pod jakimi nazwami były na allegro ;-)

Osoby sprzedające na VAT 23% NIGDY nie będą miały takich cen jak on, nie ma szans - w końcu każdy wie ile płaci VATu oraz w stosunku do zarobku jaka jest to znacząca kwota.

Ogólnie nie chce mi się tłumaczyć tego całego procederu, ale wystarczy poczytać ustawę o VAT i różnie można by takie działania zinterpretować. Pytanie co na to US? czy jak to się teraz zwie KAS ? Stwierdzam, że póki co chyba mają w d... - pytanie, czy na pewno skoro co jakiś czas mamy nowe spółki?

Nie kupiłbym, i nie mówie tego, ze konkurencja itp, ale dla kogoś kto patrzy początkowo TYLKO na cenę jest to ciekawa alternatywa.

W tych wersjach to może chodzi im o naklejke CE na telefonie ;-) w sumie, kto wie może ktoś w chinach im przeprowadził testy i wystawił odpowiednie certyfikaty, ale dalsze przemyślenia czy tak się stało pozostawiam wszystkim do przemyślenia :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, angry napisał:

IT4Geeks, nie będziesz przecież polecał konkurencji :)

Jeśli nie mam jakiegoś towaru na stanie, to poszukam dla kogoś pewniejszego sklepu na Allegro :) Raczej ogólnie nie polecę z czystej logiki sklepu/firmy która dorwała się do AE mając kilkadziesiąt tys zł i zakupiła 100 fonów w wersji chińskiej z roczną gwarancją i sprzedaje je z kilku % marżą. Raczej polecam sklepy specjalizujące się w sprzedaży telefonów, a nie jakieś bioconsorcja czy inne wymysły :).
Każdemu potencjalnemu Klientowi zwracam uwagę, na długość gwarancji(24m serwisowa <-> nie rękojmia <-> jeśli jest to zakup z polskiej hurtowni, 12m zawsze dają Ci co importują z Chin), wersje (EU, nie CN), gdzie jest serwis, nazwę firmy, kontakt z firma, wiedzę sprzedającego oraz by porównali ceny na AE, a te które widnieją na Allegro ( dość często dużo to mówi, bo można spotkać ceny na AE 150 USD netto a firma na Allegro sprzedaje fony nie za 100%+ 23% VAT od bazowej ceny+jakiś % marzy a raczej 110-115% ).

Nie ma niestety jednego czynnika wskazującego na dobrą firmę czy to w tej branży czy innej :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...

Sama zastanawiałam się nad zakupami u tego sprzedawcy. Jednak wolałam poszperać w internecie odnośnie opinii o tym sprzedawcy bo mają naprawdę wiele spółek zarejestrowanych na ten adres, formularz zwrotu u nich należy na mycasio /jedna z ich spółek, gdzie też handel gsm się odbywał negatywny komentarz także się znalazł odnośnie gwarancji/ zacytuję: "Kupiłem ostatnio G4 od kolesi twierdzących, że sprzedają sprzęt z dystrybucji europejskiej. Tymczasem telefon pochodzi z dystrybucji singapurskiej." i oczywiście FV marża... którą można de facto podetrzeć sobie wiadomo co jak już powyżej zostało wspomniane. ;) I w gruncie rzeczy to mnie zniechęciło do kupna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...