Skocz do zawartości

Redmi Note - pytania ogólne - wątek zbiorczy


jozek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja może jutro spróbuje zrobić wszystkie wipe jak będę system wgrywał, bo coś mi szybko ta bateria w nocy i bezczynności znika , może akurat się naprawi, bo widzę że nie wszyscy mają ten problem

@znalazłem rom miui 5 wersja 37.0 jak by ktoś był chętny to mogę jutro na neta wysłać na jakieś 4shared/zippy czy co tam wolicie ;d

Edytowane przez Damian799
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może jutro spróbuje zrobić wszystkie wipe jak będę system wgrywał, bo coś mi szybko ta bateria w nocy i bezczynności znika , może akurat się naprawi, bo widzę że nie wszyscy mają ten problem

@znalazłem rom miui 5 wersja 37.0 jak by ktoś był chętny to mogę jutro na neta wysłać na jakieś 4shared/zippy czy co tam wolicie ;d

 

TO MIUI Polska? Byłbym wdzięczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, po zainstalowaniu v6 w aplikacji Facebook po przejściu w zakładkę wiadomości, nie da się ich otworzyć z poziomu aplikacji tylko trzeba oddzielnie Przechodzić do messengera, jak również nie idzie tego zrobić z rozwijanej listy powiadomień, jakieś pomysły?

Edytowane przez Domelos16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niestety tak już jest. Przynajmniej na razie nic z tym nie da się zrobić.

A nie przepraszam. U mnie działa. Może pomoże czyszczenie danych w aplikacji fb? Mnie męczy bardzo niemożność przejścia do massengera z poziomu paska powiadomień.

A nie przepraszam. U mnie działa. Może pomoże czyszczenie danych w aplikacji fb? Mnie męczy bardzo niemożność przejścia do massengera z poziomu paska powiadomień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki, zapomniałem o tym ;)

Wgrałem na czyste Miui 40.0 zip z Wsm, działa w porządku a o dziwo nie mam ani jednego pliku z .jex, czy to we framework czy w ogóle w systemie ;)

 

post-1180-1432328694,2474_thumb.jpg

Note | Swype | Tapatalk

Edytowane przez checkmate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mam pytanie. Posiadam aktualnie Redmi Note WCDMA V5 37.0.0. Po lekturze forum chciałbym przejść na stabilny soft V6. W tym celu wystarczy skorzystać z instrukcji: http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/czy będę musiał przeprowadzać instalację jakiś TWRP i tym podobne, bo szczerze mówiąc nic z tego nie rozumiem?

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie udało się poprzez ikonę Aktualizuj. Ściągnąłem plik MIUIPolska_lcsh92_wet_jb9_5.5.8_v6-4.4.zip i chciałem zaktualizować poprzez instrukcję na stronie. Wszystko szło dobrze dopóki  instalacja doszła do około 40% - wtedy pojawił się błąd i telefon zdechł. Musiałem niestety skorzystać z instrukcji odceglania - aktualnie posiadam wiec soft 4.5.24 po angielsku i nie mam pojęcia co dalej zrobić. Próbowałem aktualizować poprzez UPDATER zgodnie z instrukcją, ale zawiesza się na małym MI logo, a metoda recovery niestety nie potrafię zrobić, bo język recovery jest po chińsku i nie znalazłem przejścia na angielski język. Mógłby ktoś mi pomóc co zrobić, żeby wreszcie cieszyć się najnowszą wersją MIUI V6 lub jak wrócić do mojej polskiej wersji V5 37.0.0.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod baterią redmi note lte mam napisane TD-LTE, czy na moim egzemplażu będzie działało polskie lte? 3g działa ale niestety na obecną chwilę nie mam możliwości sprawdzenia czy działa lte. nie wiem czy odsyłać sprzedawcy tel i niech wymienia na FD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, pytanie:

 

http://screenshooter.net/102556921/cwigtlr

 

Problem nadal występuje?

Oprócz cyrków z ekranem są jeszcze jakieś poważniejsze błędy?

 

Pytam bo MiBand w drodze, i nie wiem czy przeskakiwać na MIUI v6 czy też olać i sparuję go tylko z moim drugim telefonem (LG F60).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanie: mam wgrane Miui 5.6.4 z językiem polskim i chciałbym zaktualizować oprogramowanie do najnowszej wersji. Wybieram Ustawienia/informację o telefonie/ aktualizacje systemowe. Po ściągnięciu aktualizacji (około 60 MB), telefon się restartuje i uruchamia się z TWRP 2.8.6 po chińsku. Język TWRP zmieniłem zgodnie z instrukcją na angielski ale dalej nie wiem jak zaktualizować telefon - nie wiem jak krok po kroku przejść po tym TWRP. I jeszcze jedno: czy po aktualizacji będę posiadał wszystkie dane(sms itd) czy wszystko zostanie przywrócone do stanu fabrycznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam: po co tylu osobom TWRP? Nie lepiej siedzieć na MiRecovery?

Instalacja aktualizacji Miui tak, mody z xda nie. TWRP daje trochę więcej możliwości w przypadku ewentualnego bootloopa MIUI. Można sobie wykonać całkowicie czystą instalację . W MiRecovery mamy pakiet podstawowy ( chyba tylko data i dalvik cache ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie co kto lubi. Jedyna rzecz to tylko świadomość, że za którąś aktualizacją wywali błąd w TWRP i trzeba będzie czekać na nową wersję recovery. Tak było ostatnio przy Note WCDMA bodaj. Także dla świadomych ludzi może być TWRP bo wiedzą jak wykorzystać dodatkowe funkcje i mody, a dla przeciętnego usera wystarczy MiRecovery.

 

Na telefonach z serii Mi 99% ludzi ma MiRecovery i jakoś leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Redmi 1 korzystam z TWRP ale tylko ze względu na SD swap, bez którego trudno jest funkcjonować, bo pamięć ciągle się zapełnia (tylko 800 MB wewnętrznego nośnika), a wchodzić kilka razy do recovery przy każdej instalacji mi się nie widzi. W innym przypadku również używałbym MiRecovery. Za kopię świetnie służy kopia MIUI.

Dowolność jest, ale jak ktoś ściąga TWRP i wgrywa, a nie umie się posługiwać, to nie widzi mi się kolejny raz odpowiadać na te same pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...