Skocz do zawartości

Redmi Note - pytania ogólne - wątek zbiorczy


jozek

Rekomendowane odpowiedzi

Pomimo ustawionej automatycznej jasności można przesuwać suwak na pasku jasności (mówię o pasku powiadomień/ustawień). Co gorsza, pomimo wciąż ustawionej jasności automatycznej, ona się zmienia przy przesuwaniu suwaka...

 

To jest normalne i pożądane. Automat po prostu bierze pod uwagę (w pewnym stopniu) ustawienie tego suwaka. Nie wiem, czy to taka cecha MIUI, bo na SGS4 i na Nexusie 7 tego nie było - tam włączenie automatu oznaczało oddanie urządzeniu 100% kontroli nad jasnością ekranu.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne i pożądane. Automat po prostu bierze pod uwagę (w pewnym stopniu) ustawienie tego suwaka. Nie wiem, czy to taka cecha MIUI, bo na SGS4 i na Nexusie 7 tego nie było - tam włączenie automatu oznaczało oddanie urządzeniu 100% kontroli nad jasnością ekranu.

 

Faktycznie coś jest na rzeczy. popróbowałem zabawy i doszedłem do wniosku, że sam czujnik generalnie działa nieco mozolnie. Przyciemnia lub rozjaśnia ekran dopiero po kilku sekundach od zaistnienia zmiany natężenia oświetlenia. Zastanawiam przy tym, czy nie jest to przypadkiem tak, że można ustawić suwakiem minimalną wartość do jakiej czujnik może obniżyć jasność ekranu. I to wydaje się mieć sens

 

BTW...

Wiem, każda sójka, etc...

Miałem już nawet nie dziesiątki ale setki telefonów. Na razie Note ma I miejsce. .

Pomimo tego, że trafiłem jakiś felerny egzemplarz ze skrzypiącą klapką baterii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupilem żonie note pro na  ibuygou, jaki rom wgrać-brak polskiego(jedynie ang,chiński i jakiś tam)

czy rom od    REDMI NOTE WCDMA    bedzie ok  bo w tytule nic nie pisze ze do note pro a wole zapytać

Edytowane przez m4jor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ibuygou nie ma już wersji Redmi Note dual-SIM. Myślicie, że to chwilowy brak? Kolega się napalił na ten telefon (widział go u mnie, pasuje mu rozmiar) ale dual-SIM to dla niego kluczowa funkcja. A nie chcę mu polecać żadnych innych źródeł niż ibuygou.

 

Nawiasem mówiąc - do wersji LTE chyba nie pasuje ROM MIUI Polska dla wersji dual-SIM? Czy będzie osobna wersja polska dla LTE?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań do posiadaczy Redmi Note'a:

-jak to ogólnie chodzi?

-czy potrafi się czasami delikatnie przyciąć np. przy rozwijaniu belki, otwieraniu folderów?

-czy jak odpalacie muzykę to macie takie dziwne zacięcia całego UI?

-jak chodzą prostsze gry?

-jak jest z softem, czy jest dużo bugów w romie?

-czy warto go kupić? (nie potrzebuje jakieś mega mocy, chciałbym żeby płynnie chodził i jakieś prostsze gierki działały).

 

Z góry dziękuje :)

Edytowane przez MasaMasen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Ogólnie chodzi bardzo przyzwoicie

-przycięć raczej nie ma, jedynie jak tą muzykę się odpali są takie zacięcia

-gry chodzą, gta sa bez problemu więc bezproblemowo

-bugów ogólnie ja nie doświadczyłem,  oprócz odtwarzacza, ramu jest 2gb więc nie ma problemu z systemem

-ogólnie myślę że warto, pod koniec roku wyjdzie miui 6 oparty prawdopodobnie na 4.4.4 więc myślę że te zacinki w odtwarzaczu muzyki wyeliminują

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy te Wasze zacinki w odtwarzaczu nie wynikają przypadkiem z użytkowania karty pamięci o nieskich przesyłach danych. Zakładam, że każdy muzę będzie trzymał właśnie na karcie. Jeśli jest ona zbyt wolna, to oczywiste, że będą przycięcia interfejsu. Nie będą one jednak związane z softem a stricte z samą pamięcią.

Mam 6 GB muzy na karcie, większość to duże pliki .flac i nie spotkałem się z przycięciami w odtwarzaczu. Karta to SanDisk Ultra...

Edytowane przez mrosi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż...

Ten Kingston ma prędkość odczytu na poziomie 10 MB/s, więc bardzo kiepściutko... W dodatku , to że jest w opisie, nie oznacza, że ma takie w rzeczywistości. Tym bardziej, że Kingston należy raczej do producentów z niskiej półki jeśli chodzi o karty pamięci.

SanDisk ma trzykrotnie wyższe prędkości przesyłów. I jest tak nie tylko na opisie, ale i w rzeczywistości. Przypuszczam, że potwierdza się to co pisałem, czyli winowajczynią przycięć jest karta, ale może niech ktoś z lepszą kartą pamięci się wypowie jeszcze...

Edytowane przez mrosi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztował 55 zł w sumie, ale nie spotkałem się jeszcze z takim czymś żeby odtwarzacz się ciął, w poprzednim telefonie samsung wave miałem kartę 8gb class 4 też kingstona i chodziło dobrze, jak ktoś ma 2 karty różnych prędkości to niech przetestuje każdą z nich i będzie odpowiedź na nasz problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuj. Lepiej policz - jaki bitrate ma utwór muzyczny? Wyrażony w MB/s. Każda karta SD powinna wystarczyć. Poza tym nawet jeśli nośnik byłby za wolny, to brak buforowania przy odtwarzaniu muzyki/video do ewidentna niedoróbka softu.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś pamięta, jaka była ostatnio na ibuygou cena Redmi Note LTE? Dziś jest $235 w ramach "crazy discount", ale nie mogę sobie przypomnieć jaka była wcześniej (i wcale mi się nie wydaje, że wyższa... ale może mi się coś pokręciło). Dzięki.

 

Na Spemall mają po 224 USD... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Wątpię, aby do piątku mój egzemplarz dotarł, ale pewnie zaraz po weekendzie będę mógł zacząć testy. Akurat wcześniej miałem do testów Note dual-sim, to będzie punktem odniesienia.

 

P.S. Ten ROM jest na Androidzie 4.4, czy to błąd na stronie ibuygou?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...