Skocz do zawartości

Redmi Note - pytania ogólne - wątek zbiorczy


jozek

Rekomendowane odpowiedzi

trochę się za bardzo grzeje przy instalacji grubych plików. zdjęcia i instalki ( te z play ) tylko do pamięci wewnętrznej. miałem wcześniej lg 4x hd, to xiaomi jest o kilka klas lepsze.

I to wszystko? Co drugi tablet,który testuje grzeje się przy normalnym użytkowaniu, a co dopiero przy wymagających wysokiej wydajności zadaniach. Jeśli tylko to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to wszystko? Co drugi tablet,który testuje grzeje się przy normalnym użytkowaniu, a co dopiero przy wymagających wysokiej wydajności zadaniach. Jeśli tylko to..

Mam Note od początku lipca - bardzo fajny telefon. Wszystkie gierki chodzą super, GTA SA po włączeniu cieni na maxa lekko ścina, NFS MW i Dead Trigger2 na maxa śmiga. Tylko jak sie gra to telefon trzeba ładować codziennie. Zrobiłem sobie test baterii tj chciałem zobaczyć jak długo wytrzyma jak sie mało korzysta - bez gierek, youtube tylko okazjonalne dzwonienie i smsy wytrzymala tydzień! A co do instalacji na pamieci wew są odpowiednie apki przenoszące na karte sd, ja używam FolderMount i nie mam problemu z miejscem na telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pół biedy. Co do apek, to obecnie mój L90 z 8GB pamięci wystarcza mi w zupełności. Nie instaluję masy aplikacji, bo telefon służy mi głownie jako... telefon ;), do przeglądania Internetu i obsługi skrzynek pocztowych. Czyli jest dobrze a nawet jeszcze lepiej :)

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , takie pytanie , kupić Note z MTK czy czekać na wersję ze Snapem

 

Za wersją z MTK przemawia dual sim , wiec łatwo będzie odsprzedać ( Aero2 ) , MTK też na dużo pozwala ( kopie zapasowe w MTK Droid Tools itp itd )

 

Nie wiem panowie , jest w dużej kropce.... jak to widzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pomyłka , po drugie dużo błędów jest na tej stronie więc nie ma co się nią nawet kierować...

 

 

Każdy pisze co innego ale mi po prostu chodzi jak wygląda wsparcie Xiaomi dla snapków oraz dla mtk , kogo szybciej porzucą.

 

Wiem jak chodzi Note z MTK bo Lenovo A850+ ma te same bebechy , wiem także jak bedzie chodziła wersja ze Snapem bo Sony M2 również ma te same podzespoły. Chodzi tylko i wyłącznie o wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie...

Rozumiem, że w MIUI jest sklep Play. Wymaga on do pobierania aplikacji założenia konta Google. I to w przypadku urządzeń z Androidem jest oczywiste.

Mnie interesuje sprawa, jak jest z kontem Xiaomi czy MIUI. Co ono daje poza ewentualną synchronizacją ustawień danych i możliwości wykonywania backupu w chmurze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie włączałem synchronizacji sms i rejestru połączeń (nigdy też nie logowałem się do żadnych usług Xiaomi). Pomimo tego kiedyś tryb wysyłania SMS sam mi się przełączył na "niebieski" - nie bardzo rozumiałem dlaczego, okazało się, że ta osoba też ma MIUI (tylko skąd mój tel. o tym wiedział)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Note to dual SIM. Czy jednak dual standby? Czy tak jak w większości dual SIMów,  w trakcie korzystania z jednej, druga karta jest nieaktywna?

 

Zależy, co rozumiesz przez "korzystanie" oraz przez "nieaktywna".

W trybie czuwania normalnie przychodzą połączenia i SMS-y z obu kart.

Nie testowałem jednak, czy w czasie rozmowy przez jeden z numerów, przyjdzie np. SMS na drugi numer.

 

Inaczej jest z MMS-ami, to się wiąże z tym, że "internet" jest w danej chwili przypisany do jednej z kart SIM (można to w każdym momencie sobie zmieniać w ustawieniach).

 

Nie bardzo wiem, co oprócz tego, miałoby być bardziej "active"? Prowadzić dwie rozmowy na raz raczej nie potrzebowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że jak z kimś rozmawiasz to ktoś na drugą kartę może się również dodzwonić. W tym momencie po prostu mógłbyś przełączać rozmowy. ;)

Tak samo z smsami podczas rozmowy na jednej karcie. Powinny przychodzić. No i transmisja danych komórkowych powinna móc działać na drugiej karcie kiedy na jednej na przykład rozmawiamy.

Reasumując dual sim active nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z moim Notem. Wczoraj go odebrałem z ibuygou , zainstalowałem polskiego softa , włożyłem karty SIM i SD.

Telefon sam się wyłącza.

Np. zablokuję go i położę na stole , poleży chwile i raz jak chce go wziąć i coś zrobić działa a raz trzeba go ponownie włączać. Wiecie może co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm.....

Zaktualizowałem ROM na polski, ale...

Zrobiłem factory reset z usuwaniem danych i aplikacji. Po uruchomieniu dalej mam jakieś aplikacje z krzaczkami (zdaje się jakaś nawigacja), na pulpicie i folderze "Polecane". Tak ma być?

 

[EDIT]

Przy ponownym uruchomieniu po resecie mam do wyboru pięć języków (w tym dwa z "krzaczkami"). Poza tym którą klawiaturę wybrać? "Krzaczkową", Google czy Xperia? To normalne, ze wybiera się w początkowej fazie?

Edytowane przez mrosi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...