Skocz do zawartości

Redmi Note - pytania ogólne - wątek zbiorczy


jozek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam skąd mogę pobrac stabilne miui v6 dla redmi note wmcd na MT. Proszę o linka bo niemogę znaleźć a jak coś znajdę to się nie instaluje. A mam problem bo telefon na v7 w trybie czuwania strasznie szybko się rozładowuje a wszytsko wyłaczone na v6 tak nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
Dnia 2.02.2016o16:59, jozek napisał:

6.1.21 miui 7.Najlepszy ROM dla Redmi Notę Pro

Moim zdaniem

Pozdrawia

 

jozek - potwierdzasz swoją opinię o tym ROMie - waham się czy instalować na moim Redmi note 3G.

 

Apropo: niedawno upgadowałem ROM z 37.0.0 na 5.5.8 i na nowym ROMie sprzęt chodzi płynniej i mniej pochłania RAMy. Ale jak uruchomiłem antutu to uzyskałem max 25700pkt (czyściłem cache, robiłem wipe user data a wynik się nie zmienił - oscyluje wokół 25500pkt. Wcześniej na starym ROM miałem wyniki 30000-35000pkt za każdym razem. W czym może być problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź proszę jaki wynik uzyska Twój Redmi w Antutu - ciekawi mnie czy nowy ROM ma wpływ na słabszy wynik - u mnie na miui v5 wynik 35000, a na v6 25000pkt

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

szukam oryginalnej baterii. Moja juz trzyma co raz krócej i w porównaniu z tym co było po zakupie jest słabo.

Na Aliexpress jest tego masa ale nie wierze że to oryginały. Czym sie różnią numery zaczynające się na GYMB  albo DSMB(mam na oryginalnej taki nr)

Zna ktoś pewnego sprzedawce. Na polskim sklepie baterie nie są już dostępne?

Jak już kupie podróbkę, to mogę nie trafić na oryginał, to jak one trzymają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

  Mam RedMI Note WCDMA, Miui v5, wersja 40.0.0, Wersja Android 4.2.2 JDQ39.

Czy mogę bezpiecznie dokonać aktualizacji do MIUI v6 lub v7?

Ostatni plik do v7 ma nazwę " xiaomi.eu multi lcsh92 wet jb9 6.4.14 v7-4.4.zip" co sugeruje ,że jest to na Android 4.4.  Czy moge po prostu zrobic aktualizację z poziomu telefonu wskazując ten plik? Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno normalnie zadziałać, ale warto zrobić kopię w TWRP. 

1 minutę temu, MD13 napisał:

Zalecane jest najpierw aktualizować do v6 a potem do v7. Ja tak zrobiłem i jest git.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Nigdzie nie jest zalecane. To nie powinno robić żadnej różnicy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Czyli po prostu ściągnąć ten plik z MIUI v 7 na telefon, a potem z memu Aktualizacje>Instalacja z pamięci, wskazać ten plik. Czy tak?

Ja jestem lajkonikiem w temacie. Co to jest ten TWRP? Czy mam to mieć na telefonie czy na laptopie?

Ja już robiłem back up user data z poziomu Recovery. Robiłem również backup data and system z poziomu MIUI. Czyli mam te dwa pliki back up- u i na karcie SD w telefonie i w laptopie. Czy to wystarczy, czy robić jeszcze jakieś cuda w TWRP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc Numb. Wszystko poszło bezproblemowo. Pewnie dlatego ,ze telefon był kupiony w ibuygood w 2014 i poza mną nikt wczesniej nie grzebał w oryginalnym sofcie. W trzech krokach opisałbym to dla lajkoników takich jak ja:

1. Ściagnąć odpowiedni plik na telefon. 2.  Z poziomu Aktualizacje >> Instalacja z pamięci, wybrać ten plik i >>> Instalacja   3. Czekać aż wszystko dobrze pójdzie.

Oczywiście wczesniej lepiej zrobic sobie backup data nad system, tak na wszelki wypadek jakby coś poszło żle. Jestem zadowolony z MIUI v7, aczkolwiek trzeba się przyzwyczaić i poszukać , gdzie , co i jak. na przykład chciałbym sobie kilka przełączników (typu: jasność,WiFi itp )na pulpit wyciągnąc i chwilowo nie wiem jak.

Edytowane przez observer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie Redmi Note WCDMA, jaki wersje MIUI polecacie, bo ostanie aktualizacje raczej więcej psują, już nie mówiąc o notorycznym zawieszaniu się systemu.

Edytowane przez babka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, babka napisał:

Mam pytanie odnośnie Redmi Note WCDMA, jaki wersje MIUI polecacie, bo ostanie aktualizacje raczej więcej psują, już nie mówiąc o notorycznym zawieszaniu się systemu.

Ja od kilku tygodni uzywam MIUI 7.3 by xiaomi.eu 6.4.14. Działa OK. U mnie się nie zawiesza. Nie wiem jak jest z GPSem, bo nigdy nie używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, od ponad 2 lat jadę na Oryg. ROM od Goldwaya i chciałbym zaktualizować, ale jestem początkujący. Znalazłem coś takiego: http://www.droidtechhub.tk/2016/06/51-flyme-rom-51624r-for-xiaomi-redmi-note3G.html  
Co sądzicie o tym ROMIE? Jak sprawdzić czy mam odblokowany bootloader? Naprowadźcie mnie proszę na pewne linki instrukcji. Serdecznie pozrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Instalowałem tego flyme rom ,pierwsze wrażenia pozytywnie dopóki nie zainstalowałem Google gaps.(pakiet. Z aplikacjami )Ekran się wyłączał i nie mogłem odblokować.

Wróciłem do miui global.Jest polski  ,brak  lokalizacji  (ustawiłem ręcznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub na polski rom od xioami.eu

Naipierw zainstaluj TWRP

http://en.miui.com/thread-144485-1-1.html

pózniej powiększ  partycję systemową

https://xiaomi.eu/community/threads/6-6-16-17-18-miui-8.32197/page-52#post-300115

#  1033

CIESZ SIĘ JAK DZIECKO 

Podziękuj Acidowi

Miłej niedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Numb napisał:

Przesunąć z pulpitu z powrotem na pasek. Nie da się usunąć, tylko przesunąć.

Rzeczywiście, że znalazłem tą ikonę SMS na ostatnim pulpicie i przesunąłem ją po prostu na pasek na dole. Masz rację nie da się usunać, tylko  przesunęło go do pierwszego wolnego miejsca (akurat u mnie na ostatnia strona pulpitu).

Ale pierwsze wrażenie miałem takie jakby zgineła ikona SMS bezpowrotnie i juz panikowałem i szukałem w ustawieniach, aby miec dostęp do SMSów. A trzeba było tylko przeszukać porządnie każdą stronę pulpitu.

Dzięki Numb za pomoc. Jak zwykle jesteś sprytny i szybki jak błyskawica," jak bulterier, jak  wściekły byk, jak Tomy Lee Jones w ściganym"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam takie pytanko, kiedyś już pisali ,że wsparcie dla HMNoteW zostaje zakończone, po jakimś czasie pojawila sie jednak wersja v8.
Ostatni soft jaki wrzucalem to byl "xiaomi.eu_multi_HMNoteW_7.1.20_v8-4.4.zip" natomiast dzis zauwazylem ,ze pojawilo sie na miuipolska cos takiego "xiaomi.eu_multi_HMNoteW_V8.0.1.0.KHDCNDG_v8-4.4.zip".

Prosze o pomoc co to za "przelom" w sofcie do HMNoteW.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, miuimuscle napisał:

Zostań na 7.1.20 bo jest parę msc nowszy niż ten stable z dziś.

jakis nowszy znalazlem "xiaomi.eu_multi_HMNoteW_V8.2.1.0.KHDCNDL_v8-4.4.zip" ale pewnie tez nie warto sie bawic w wymiane z xiaomi.eu bo roznice pewnie nieodczuwalne przy tym modelu jak myslisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...