Skocz do zawartości

Redmi Note - pytania ogólne - wątek zbiorczy


jozek

Rekomendowane odpowiedzi

da się, ale kilka godzin na siłowni z ćwiczeniami na biceps nie zaszkodzi.

warto też wzmocnić kręgosłup bo jak będziesz trzymał telefon przy uchu to może cię przechylać i nabawisz się jakiegoś zwyrodnienia.

no oczywiście nie zapomnij o nogach, kilka przysiadów codziennie rano i wieczorem powinno załatwić sprawę wtedy będziesz dawał radę nosić telefon ze sobą a nie trzeba będzie go wozić na taczce.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć uważam, że telefon to nie aparat fotograficzny to sam korzystam ze zdjęć, ale tylko po to by mieć dowód na coś a nie po to by ładnie wyglądało.

w linku masz skompresowane 4 zdjęcia i 2 małe filmy jeden w pomieszczeniu i jeden na zewnątrz.

oceń sam.

https://www.dropbox.com/s/6znbx7ujq8x3xvz/z.rar

Ja rowniez mam takie samo podesjcie o do aparatu w telefonir jak ty,jednak fajnie miec w miare dobry aparat w telefonie.

Zdjecia robi wedlug mnie ladne,jednak duzo gorzej z wideo,jakies takie rozmyte i nieostre.

Duzo gorzej niz w moim NEO N003.

Jednak za 200$ to naprawde nie mozna wymagac cudow.

Dzieki za filmiki i zdjecia.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego 1080P-N003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, udało się, natomiast pojawił się inny problem, zrobiłem w starym telefonie backup aplikacji przez titanium backup, teraz gdy próbuje przywrócić aplikację na Redmi note, program tak jakby nie widzi plików, tak samo jak np w es exploler wejdę na kartę SD, widzę tylko foldery - bez plików, coś gdzieś muszę odklikać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, udało się, natomiast pojawił się inny problem, zrobiłem w starym telefonie backup aplikacji przez titanium backup, teraz gdy próbuje przywrócić aplikację na Redmi note, program tak jakby nie widzi plików, tak samo jak np w es exploler wejdę na kartę SD, widzę tylko foldery - bez plików, coś gdzieś muszę odklikać?

Przenoszenie aplikacji za pomocą Titanium pomiędzy różnymi telefonami to raczej kiepski pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że wczoraj - czyli 15 czerwca została wydana wersja stabilna dla Redmi Note WCDMA. Ciekawi mnie jakich zmian dokonali? Jak na razie wkurza mnie ten problem z autoobracaniem ekranu. Zacina się bardzo często.

 

Mam taki problem:

Chciałem zainstalować nowy ROM z 15 czerwca, ale nie moge skopiować tego pliku na telefon(połączony z laptopem przez kabel USB). Wyrzuca mi "The device has either stop responding or has been diconnected" Ściągnąłem ponownie ROM, ale znów wyrzuca mi tą informację. Co ciekawe gdy kopiuje poprzedni ROM z 31 maja, to kopiuje bez problemu. Co się dzieje?

Edytowane przez observer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że wczoraj - czyli 15 czerwca została wydana wersja stabilna dla Redmi Note WCDMA. Ciekawi mnie jakich zmian dokonali? Jak na razie wkurza mnie ten problem z autoobracaniem ekranu. Zacina się bardzo często.

 

Mam taki problem:

Chciałem zainstalować nowy ROM z 15 czerwca, ale nie moge skopiować tego pliku na telefon(połączony z laptopem przez kabel USB). Wyrzuca mi "The device has either stop responding or has been diconnected" Ściągnąłem ponownie ROM, ale znów wyrzuca mi tą informację. Co ciekawe gdy kopiuje poprzedni ROM z 31 maja, to kopiuje bez problemu. Co się dzieje?

 

Jaki nr nosi ta wczoraj wydana wersja? 

Co do problemu z kopiowaniem pliku - nie mam pojęcia, dlaczego tak się dzieje, ale miałem dość podobną sytuację. Pomogło podłączenie telefonu do innego komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się właśnie pobiera. Instalowaliscie to już? Jak odczucie?

Wysłane z mojego HM NOTE 1W przy użyciu Tapatalka

PObieram dopiero bezposrednio na telefon z WiFi.

To dziwne,  kopiowanie pliku ROM z laptopa na Redmi 1S - bez problemu

Kopiowanie z tego samego laptopa na Note'a , to nie chce kopiowac. Niezrozumiałe. Sprawdzalem wszystkie 4 porty USB-nie chce kopiowac. Natomiast poprzedni pilk ROM z 31 maja kopiuje bez problemu. Dziwne to wszystko

Edytowane przez observer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek zainstalowałem wersje rozwojową i gps kaput, może nie sam gps ale aplikacje z niego korzystające się rozłączają. używam navime i endomondo i obie sie wyłączają, może to nie problem wersji a ruskie coś robią z satelitami, ale na pierwszym romie działało a teraz się wysypuje po kilku-kilkunastu minutach. i zamiast 52km  na rowerze pokazał mi 38 bo się zatrzymał w połowie.

Edytowane przez zientas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajcie jakiś link do tej wersji bo nie mogę znaleźć. w piątek zainstalowałem wersje rozwojową i gps kaput, może nie sam gps ale aplikacje z niego korzystające się rozłączają. używam navime i endomondo i obie sie wyłączają, może to nie problem wersji a ruskie coś robią z satelitami, ale na pierwszym romie działało a teraz się wysypuje po kilku-kilkunastu minutach.

http://miuipolska.pl/download/miui-v5-stable/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GPS potestuje jak będę na rowerze, a poza tym wygląda, że wszystko jest ok. Poza tym że po tym jak Acid pokombinował z tym nju mobile to teraz albo mi się wyświetla i tak dalej Orange, albo jakiś randomowy numer albo tylko czasem poprawnie nju. A w nazwie SIM nic nie ma. Jakbyś mógł Acid wrócić do samego Orange byłbym wdzieczny i wątpie żeby ktoś miał problem z tym, że wyświetla się Orange a nie nju.

Wysłane z mojego HM NOTE 1W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sposób na baterię z postu #259, zauważyłem że trochę dłużej trzyma :D

 

Ale od samego początku gdy mam Note'a, dziwi mnie jedna rzecz - otworzę kilka aplikacji pod rząd i gdy kliknę DOMek, pojawia się że mam wolne około 200-300mb/2gb, jak teraz przekładałem kartę sim pokazało się 1350mb/2g więc normalnie. 

 

Ale nie raz tak mam, że RAM schodzi do 200/300mb, na Mi-2 przy identycznym użytkowaniu MAX. co zapchałem RAM było 800/900mb wolnego, czemu tak się dzieje na Note? Słabe zarządzanie czy jak? ;D

 

 

PS. Mi zamiast aero2 wyświetla się Plus. Na drugiej SIM Play pokazuje poprawnie.

Edytowane przez checkmate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do RAMu to MI2 a Redmi Note to zupełnie inna para kaloszy. W Mi2 można powiedzieć siedzi inny MIUI. Ten system jest tak czysty i szybki że nawet MI3 nie może się równać. Ponadto Redmi to MTK i ma różne dodatkowe usługi i aplikacje które mogą zajmować pamięć.

Wysłane z MI3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ten system jest tak czysty i szybki że nawet MI3 nie może się równać."

 

Ale mowa o Note czy Mi-2? :D

 

Aha, jeżeli to normalne że zostaje często 200-300mb RAMu to spoko, nie ma problemu, uroki MTK ;)

 

Acid, skoro jesteś, jest szansa na jakieś tweaki w przyszłości od Ciebie do Note'a? (jak to było w przypadku Mi-2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale mowa o Note czy Mi-2?

Lol. Z poprzedniego zdania wynika jednoznacznie o czym mowa.

No przecież nie o Note... 

 

 

 

Acid, skoro jesteś, jest szansa na jakieś tweaki w przyszłości od Ciebie do Note'a? (jak to było w przypadku Mi-2)

Nie wiem. Może kiedyś jak będę miał chwilę. 

Niechętnie. Czemu? A bo MTK. 

W starym redmi uruchomiłem init.d więc łatwo tam dać tweaki. W Note znowu trzeba init.d a tego mi się nie chce robić. Przynajmniej na razie. No i nie ma jak przeprowadzić testów. init.d trzeba dać do ramdiska, jak się pomylę, to będzie bootloop na logo. A chwilowo nie ma chyba recovery dla Note by bawić się w odzyskiwanie po bootloopie.

 

W Qualcommach jest super łatwo. Jest init.qcom.post-boot.sh i wio z tweakami. 

 

Choć temu Note nic nie pomoże dopóki MIUI nie poprawi wydajności samego MIUI w MTK.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

w opisie mam coś co jeszcze do mnie nie dotarło :)

 czyli również czekam na przesyłkę. za  198$  

http://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Red-Rice-Note-Hongmi-Note-MTK6592-Octa-core1-7G-Multi-language-WCDMA-Dual-SIM/1886944346.html

sprzedawca wydaje się być OK same och i ach.. no i 99.3% przy prawie 4 tys sprzedanych przedmiotów....

Ale też i pytanie...

 

PYTANIE 1  JAK rozpoznać że to nie jest podróba?? widytwałem przy lenowo podróby prawie doskonałe,....

 

Sprzedałem niechcący A850 który był dla mnie wspaniały na oryginalnym romie 127

Tutaj liczę na jeszcze więcej - bateryjka, kamerka  ta w L była gorzej niż przeciętna

i w Lenovo czasem zapychał się ram np przy przeliczaniu długiej na 1000km trasy w sygicu

 

 

wachałem się - Redmi Note czy S1 i padło na 5.5 cala  bo przy 4.5  czuję się strasznie dziwnie i niekomfortowo...

5.5 cala z BT i asystentem świetnie się sprawdza w samochodzie

 

 

I przyłączam się do przedmówcy:

 

 PYTANIE 2  Czym Snapdragon tak przewyższa MTK ?

w moim Lenovo GPS fixował  dla mnie szybko, czasem 15 czasem 30 sekund

wiem że może być krócej ale nie sprawiało dla mnie to różnicy.

i to tyle co słyszałem o niższości MTK...

 

PYTANIE 3 - zwykle moje telefony przyklejam na neodymowy magnes do holdera.

płaski magnesik z HDD przyklejony folią PCV na fonie i większy na holderze - dla mnie rewelacja

błyskawiczne mocowanie przykładam i już... ale NOTE ma kompas... czy magnes go nie spieprzy?

nie chodzi mi o wskazania w danym momencie ale ogólnie.

czy po miesiącu obecności mocnego pola magnetycznego kompas nie przestanie poprawnie pracować?

 

 

Pozdrawiam

Pete


Możesz podać koleg konkretnie  link, bo znaleźć tam na tej stronie ten telefon graniczy z cudem. Chyba wszystko po to by zmylic przeciwnika. A w ogóle jak to możliwe ,że ten sam telefon moze byc za 130 USD i za 1000USD. Nie czytałem szczegółów, ale ten cały allienxpres jest bardzo nieczytelny dla mnie.

A jak to możliwe i po co tak jest,  że masz świetną cenę na telefon który wg opisu jest oryginalny ale wysyłka to np 2000$ kilka razy takie coś znalazłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam wszystkich

w opisie mam coś co jeszcze do mnie nie dotarło  :)

 czyli również czekam na przesyłkę. za  198$  

http://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Red-Rice-Note-Hongmi-Note-MTK6592-Octa-core1-7G-Multi-language-WCDMA-Dual-SIM/1886944346.html

sprzedawca wydaje się być OK same och i ach.. no i 99.3% przy prawie 4 tys sprzedanych przedmiotów....

Ale też i pytanie...

PYTANIE 1  JAK rozpoznać że to nie jest podróba?? widytwałem przy lenowo podróby prawie doskonałe,....

 

Nie kombinujcie ze źródłami bo serio nadziejecie się na fejka. Zamawiaj albo z ibuygou albo z Goldway na Aliexpress, było do niedzieli jeszcze 199,99$, w tej chwili jest 210$, zaraz pewnie znowu do 200$ spadnie, przecież to nie jest majątek. A potem się chłopaki dziwią że przyszedł fejk albo vat mają, bo chińczyk przyoszczędził przy wysyłce a WY przy kupnie ;) Goldway wysyła pocztą holenderską, dzięki temu pakę masz w 9-12 dni. Czemu nie przeglądacie tematu? Są opinie o konkretnych sklepach itd. gdzie kupiliśmy swoje Note'y. Nawet szukajki wystarczy użyć. Wszystko idzie jak krew w piach.

 

Jeżeli zapłaciłeś i już leci do Ciebie to zostało Ci się modlić żeby to był oryginał ;)

 

Podróbka waży mniej o jakieś hmm 50g? Bo Note waży jakieś 199g. Podróbka ma słabszy ekran i cieńszą ramkę na wyświetlaczu. (Note ma super kąty patrzenia jak Mi-2, mogę to potwierdzić) No i w podróbce nie osiągniesz 27k w Antutu. I najważniejsze - nie wgrasz MIUI Polska ;)

 

 

Lol. Z poprzedniego zdania wynika jednoznacznie o czym mowa.

No przecież nie o Note... 

 

 

No właśnie już się bałem że mówisz o Note, nie zrozumiałem, my bad :)

 

 

W starym redmi uruchomiłem init.d więc łatwo tam dać tweaki. W Note znowu trzeba init.d a tego mi się nie chce robić. Przynajmniej na razie. No i nie ma jak przeprowadzić testów. init.d trzeba dać do ramdiska, jak się pomylę, to będzie bootloop na logo. A chwilowo nie ma chyba recovery dla Note by bawić się w odzyskiwanie po bootloopie.

 

W Qualcommach jest super łatwo. Jest init.qcom.post-boot.sh i wio z tweakami. 

 

Choć temu Note nic nie pomoże dopóki MIUI nie poprawi wydajności samego MIUI w MTK.

 

Ok, chętnie poczekam cierpliwie. 

 

Jest już jakiś czas recovery dla Note: http://en.miui.com/thread-23764-1-1.html

 

Ogólnie Note nie jest zły wydajnościowo, ale ROM do niego jest tak świeży że to prawie golas.

 

Jak patrzałem w No-Frills CPU to słabiutko pod względem zarządców, bez roota leci na dość nietypowym, ani oszczędny, ani wydajny, taki strasznie nijaki (jak zaraz zrobię root wg tego: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=22103&highlight=note%2Broot i powiem dokładnie jakie jest zarządzanie)

 

 

MIUI ma bardzo dużo do zrobienia przy Note na MTK, niestety wątpię w ich chęci, Note to budżetowiec, ale ma potencjał :D

Edytowane przez checkmate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym rootem to banał. Ogólnie to właśnie taka jest metoda na roota w stable. 

1. Zmian numeru wersji w build.prop (version.incremental) z JHEDcośtam23.0 na format wersji dev czyli x.x.x np. 4.6.18

2. Dodanie binarki su do /xbin/su (ale we wszystkich xiaomi prócz note tak binarka jest).

3. Nadanie uprawnień w updater-script dla /system/xbin/su z 0644 na 06755 (albo ręcznie przez adb shell chmod)


Nie napisałbyś jakiegoś tutoriala z TWRP dla Note?

Ja bym to zrobił ale nie mam czasu i Nota by dokładnie sprawdzić procedurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stockowego roota w wersji 23 z MIUIPolska banalnie uzyskać:

http://en.miui.com/thread-22103-1-1.html

 

ściągamy pliczek Install_su_RedmiNote.zip

wchodzimy w updatera,

reebot do recovery

instalujemy plik

reboot

i tyle.

 

Ciekawe, czy kolejny update z MIUIPolska pójdzie... póki co ROM śmiga ze stockowym rootem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zarządcy w Note wyglądają tak:

-powersave

-userspace

-hotplug

-performance

 

Standardowo jest ustawiony hotplug.

 

Mój rozbudowany poradnik dla Note (root, recovery i oszczędzanie baterii):

 

http://miuipolska.pl/forum/topic/2746-note-spos%C3%B3b-na-root-trwp-recovery-inne/

 

Wszystko od razu testowane i działa jak należy. Ten 3. punkt z wyłączeniem Fast Domancy jest dla wszystkich Hongmi/Redmi, jak ktoś ma sieć Play to robić w ciemno, inne sieci - można spróbować. Testuję już kilka dni, mam aero2 i Play, z lotu widać różnicę, bateria żyje dłużej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...