Skocz do zawartości

Redmi Note - pytania ogólne - wątek zbiorczy


jozek

Rekomendowane odpowiedzi

Bez Spflash tool się chyba nie obejdzie. Miałem podobnie na samym początku z Hongmi. W zasadzie dopiero recovery CWM pomogło bo inaczej nic się nie dało wgrać. Nawet jeśli uruchomisz telefon w fastboot to będzie podany domyślny numer urządzenia: 0123456789EF.

Wysłane z MI3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na góra+up nie chce mi wejść w recovery mode ;/ nie reaguje przycisk.

 

Jest tak:

Select Boot Mode:

[Volume_down to select. Volume_up is OK.]

[Recovery Mode]      <<==

...

...

 

Ale naciskając Volume_down nic się nie dzieie a Volum_up przecodzi po 3 opcjach.

Nie wiem, czy to coś pomoże, ale pamiętam z Red Rice, jak wszedłem w ten tryb, to mnie kompletnie zmyliło nieintuicyjne działanie przycisków. Zdaje się, że chodzi o to, co jest napisane w Twoim cytacie - że volume down "chodzi" po pozycjach, a "volume up" zatwierdza aktualną pozcyję. A może jest odwrotnie? Sprawdź też co robi guzik Power, bo może coś robi. W każdym razie tam było to pokręcone i chwilę mi zajęło, zanim doszedłem, co ponaciskać, aby wybrać i zatwierdzić wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co o tym myslicie? 2GB = 176$ WCDMA

 

http://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Red-Rice-Note-Redmi-Mobile-Phone-MTK6592-Octa-Core-Smart-phone-Android-Cell-5/1855045221.html

 

Nie za wiele komentarzy, ale dwóch już dostało i zadowolonych.

 

Kiedy cena powinna spaść u sprawdzonych sprzedawców do tego poziomu? Np. u Goldway ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego poziomu będzie ciężko, już teraz na Goldway jest do kupienia za 219$, to jest 670zł, wolisz brać ciemno tamtego za 176$ czy z pewniejszego źródła? Lepiej dołożyć kilkadziesiąt zł i mieć pewniaka, chłopaki jeszcze chwile temu płacili po 840zł z ibuy a na Goldway prawie o 2 stówki mniej ;)

 

http://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Red-Rice-Note-Xiaomi-Hongmi-Note-WCDMA-Mobile-Phone-MTK6592-Octa-Core-1-7GHz/1885305631.html

 

btw. przedwczoraj zamówiłem, wczoraj już wysłali, o dziwo znowu szybkim TN a nie Singapurem, raz dwa będzie u mnie.

 

Jak ktoś jest cierpliwy polecam poczekać jeszcze kilka dni, na Goldway cena w 1 dzień spadła o 20$ a dziś, 2 dnia już cena o 29$ taniej, meta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam info od kolegi ze Słowacji ze to przełączanie do recovery z bootloadera nie działało tez na oryginalnym romie. Działało jedynie z systemu przez Updater.

Jak wrócę z pracy to dodam więcej info jak zrobic Spflash.

Wysłane z MI3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat się rozrósł... ale do rzeczy. Aby wejść do recovery trzeba:

 

Settings->About Phone->System updates->Przycisk "Menu" (ten po lewej stronie na dole :P)->Reboot to Recovery mode->OK

 

Następnie pojawi wam się zielony robocik z czerwonym trójkątem i wykrzyknikiem w środku tego trójkąta (od początku tak było a jakieś logi sprawdzę dopiero w sobotę).

Gdy zobaczymy wyżej wspomnianego robocika klikamy przycisk Power i pojawi się nam lista potrzebnych opcji,

Nawigacja:

Volume down: ruszamy się po recovery

Volume up:     wybieramy potrzebną nam opcje (recovery działa strasznie wolno więc bądźcie cierpliwi i po trzech sekundach załapie)

Power: jak się kliknie to znika recovery, gdy ponownie się kliknie, recovery wraca :) trochę łopatologicznie :P

Edytowane przez ialath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to samo, zobacz post #77, na szczęście dogadałem się już i odzyskam "stracone" 20 dolców ;)

 

PS. Acid, wiem że już pisałeś o wsparciu, ale kiedy mniej więcej będzie jakaś szansa na ROM MIUI Polska do Note Pro? Tak pytam z ciekawości, ale chłopakom by się przydał :)

 

W jaki sposób odzyskałeś te 20$? , mam taką samą sytuację, napisałem do Lane, ale nie odpowiada, dla spokoju też wysłałem jej prywatną wiadomość :D, kupiłem za 247, a od wczoraj za 219 - 9 dyszek drogą nie chodzi :P

 

 

edit: ok, ugadane, dostanę w zamian MI-powerbank : )

Edytowane przez Martrix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat się rozrósł... ale do rzeczy. Aby wejść do recovery trzeba:

 

Settings->About Phone->System updates->Przycisk "Menu" (ten po lewej stronie na dole :P)->Reboot to Recovery mode->OK

 

Następnie pojawi wam się zielony robocik z czerwonym trójkątem i wykrzyknikiem w środku tego trójkąta (od początku tak było a jakieś logi sprawdzę dopiero w sobotę).

Gdy zobaczymy wyżej wspomnianego robocika klikamy przycisk Power i pojawi się nam lista potrzebnych opcji,

Nawigacja:

Volume down: ruszamy się po recovery

Volume up:     wybieramy potrzebną nam opcje (recovery działa strasznie wolno więc bądźcie cierpliwi i po trzech sekundach załapie)

Power: jak się kliknie to znika recovery, gdy ponownie się kliknie, recovery wraca :) trochę łopatologicznie :P

 

Geniusz... że wcześniej na to nie wpadłem?

Aaaa, pewnie dla tego, że nie mogę włączyć systemu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób odzyskałeś te 20$? , mam taką samą sytuację, napisałem do Lane, ale nie odpowiada, dla spokoju też wysłałem jej prywatną wiadomość :D, kupiłem za 247, a od wczoraj za 219 - 9 dyszek drogą nie chodzi :P

 

 

edit: ok, ugadane, dostanę w zamian MI-powerbank : )

 

Wiesz, u nich inna strefa czasowa xD Kurde, ale kto by się spodziewał że cena tak drastycznie dropnie w dół, i to w ciągu dosłownie dwóch dni ;) No a 20$ odzyskam jak tylko zamówię za kilka dni kolejnego Note'a dla kumpla, postaram się o -20$, MiKeya i folie żeby mieć komplet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok więc, będzie chwilowo problem.

Ogólnie nawet stockowy rom nie pozwalał uruchamiać w recovery telefonu innym sposobem niż przez Updatera. 

I teraz po naszym romie, ponieważ nie dostosowaliśmy tego wyjątku nie możemy ruszyć się ani w jedną ani w drugą.

Czyli ani w system ani w recovery nie można wejść. 

W takim wypadku pomaga SpFlash. Tu jest problem ponieważ nie ma jeszcze obrazu systemu dla Note WCDMA do wgrania. 

Trzeba go zrobić np. tym poradnikiem:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=44509214&postcount=407

 

Wysłaliśmy zapytanie do jednego usera na xiaomi.eu z prośbą o wykonanie takiego obrazu.

O ile to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zróbcie flash tylko samego recovery.img.

 

Wg. tej instrukcji:

http://xiaomi.eu/community/threads/restore-stock-firmware-and-lost-imei-baseband-by-spflash-tool.23188/

 

W skrócie:

1. Pobrać spflash toola, 

2. Pobrać paczkę: http://d-h.st/Lf8#.U4czjHVJXUZ

3. Rozpakować gdzieś do katalogu flashtoola

4. I tam wg. instrukcji załadować scatter.txt i katalog z recovery.img.

5. Na liście powinno być obecne recovery.img zaptaszkowane. Czyli tak jak jest w tej instrukcji z wyjątkiem tego że instalujemy tylko recovery a nie cały kompletny rom.

6. Podłączyć USB jak w instrukcji i upgrade.

 

Wyskoczy warning, że nie ma całego romu ale to ok. Samo recovery powinno wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh.. to nie wiem. Musisz zainstalować MTK Driveer. Poszukaj w necie. Ja kiedyś na Windows 7 normalnie wgrałem bo sam przywracałem Redmi do życia przez spflash, czyli się dało.

W tym nie pomogę bo nie mam już do czynienia z Windowsami.


Spróbuj z tym tutorialem:

http://pinoyscreencast.net/rooting/how-to-make-sp_flashing-tool-compatible-with-windows-8-unsigned-driver/

Jest pokazane jak na tym shicie instalować sterownik do MTK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK zainstalowałem po wielu perypetiach te sterowniki. Ale teraz SP Flash Tool jak naciskam Firmware -> Upgrade wyskakuje: "Pleas make sure all necessary images are checked to be downloaded for Firmware Upgrade!".
Zaznaczone jest tylko Recovery. Po podłączeniu phonu nic sie nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po uruchomieniu spflasha i zaladowaniu scattera pojawia sie komunikat : Error :initializing scatter file failed.please check the name of scatter file which you losad is legal.

 

Jest zaptaszkowana opcja recorvery ale po kliknieciu na firmware -> upgrade wyskakuje : Please make sure necessary images are checked to be downloaded for "firmware ubgrade.

 

i nic sie nie dzieje

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżizas, też do mnie idzie Note Pro. Jak obserwuję tą dyskusją to aż mi się niedobrze robi. Acid miał rację ,ze ten MTK to nieprzyjemna sprawa. W każdym bądż razie wspieram was telepatycznie i bacznie obserwuję temat. Jak telefon mi przyjdzie to chyba zmienię język na angielski i powstrzymam się od zmain na pewien czas.

Zyczę powodzenia i dziekuję Acid za zaangażowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak klikam w linka to wyskakuje mi tylko takie cos

 

PRELOADER 0x40000
MBR 0x0
EBR1 0x80000
PRO_INFO 0x100000
NVRAM 0x400000
PROTECT_F 0x900000
PROTECT_S 0x1300000
SECCFG 0x1d00000
UBOOT 0x1d40000
BOOTIMG 0x2140000
RECOVERY 0x3140000
SEC_RO 0x4140000
MISC 0x4740000
LOGO 0x4b40000
EXPDB 0x5340000
ANDROID 0x6000000
CACHE 0x38000000
USRDATA 0x50000000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak klikam w linka to wyskakuje mi tylko takie cos

 

PRELOADER 0x40000

MBR 0x0

EBR1 0x80000

PRO_INFO 0x100000

NVRAM 0x400000

PROTECT_F 0x900000

PROTECT_S 0x1300000

SECCFG 0x1d00000

UBOOT 0x1d40000

BOOTIMG 0x2140000

RECOVERY 0x3140000

SEC_RO 0x4140000

MISC 0x4740000

LOGO 0x4b40000

EXPDB 0x5340000

ANDROID 0x6000000

CACHE 0x38000000

USRDATA 0x50000000

No wiem... masz zapisać ten plik jako scatter.txt. Np. prawym na linku i daj zapisz jako. 

Ale kolega na wyżej pisze, że format coś nie teges. Dziwne bo to scatter z tego właśnie romu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...