Skocz do zawartości

Redmi Note - pytania ogólne - wątek zbiorczy


jozek

Rekomendowane odpowiedzi

Robbo, jeżeli zamawiasz tyle paczek to chyba wiesz, że nie tylko tam jest chińska poczta. I może stać ile tylko chce. Też zamówiłem tam kilkadziesiąt rzeczy, a w maju kilka. Np. kupione 7maja, 19maja jest u mnie, oczywiście wszystko darmową przesyłką, więc nie wciskaj kitu ludziom :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczta chińska stoi w miejscu, wiem bo wielu ludziom zamawiam. Free ship nie obejmuje wielu rzeczy którymi handluje ibuygou. Checkmate to może te Twoje zamówienia o których mówisz są 2/3 MSC wstecz, bo teraz juz chińska poczta tak nie lata.

MIUI_V5/N5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2014-05-16 16:48, Item delivery, UP Kołobrzeg 1

2014-05-16 09:03, Handing over of item to delivery, UP Kołobrzeg 1

2014-05-16 06:13, Item arrived, UP Kołobrzeg 1

2014-05-16 05:36, Package sent, UP Koszalin 2

2014-05-16 01:33, Item arrived, UP Koszalin 2

2014-05-15 21:33, Package sent, WER Szczecin

2014-05-15 10:47, Item arrived, WER Szczecin

2014-05-15 01:14, Package sent, WER Warszawa

2014-05-14 16:38, Held by customs, WER Warszawa

2014-05-14 08:06, Item arrived, WER Warszawa

2014-05-10 15:23, Package sent, SINGAPORE SŘ5

Origin Country - Singapore:Tracking Consuming:1108 Millisecond

2014-05-16 16:48, Product Delivered (Country code: PL)

2014-05-14 08:06, Arrived at overseas (Country code: PL)

2014-05-10 15:23, Despatched to overseas (Country code: PL)

2014-05-08 12:43, Information Received (This is not an n:-)i acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

wysłane z Red Rice'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

checkmate: "Jak mówię to wiem." Pan alfa i omega?

 

Chciałbym być alfa i omegą, lecz niestety nie jestem. A jeżeli cos pisze to po prostu doświadczyłem tego.

 

 

checkmate:Dziwisz się jak zamawiasz pewnie najtaniej jak się da, firma krzak, produkt z zerowym feedbackiem i ci leci paka kij wie ile?

 

Zamawiam produkty nie najtańsze, firma znana(na przykład banggood.com) i produkty z dobrym feedbackiem (na przykład zdalnie sterowane quadcoptery  np.: Phantom)

 

checkmate: To że tobie idzie paczka pół roku nie znaczy że innym też, poczytaj forum, zobaczysz że długo nie idą. A jak źle z freeshipping - płać 25$ za dhl i tyle.

 

Nigdy nie napisałem,że paczka leci pół roku. Napisałem 5-7 tygodni srednio. Nigdy tez nie napisałem ,że jeżeli ja tak długo czekam na swoje paczki , to inni tez tak bedą czekać. To nadinterpretacja ze strony checkmate Wyjaśniłem też ,że wszystko zależy od tego skąd zamawiasz, co zamawiasz i za ile zamawiasz.

 

checkmate: "Mogę podac ci sklepy gdzie mówią ,ze czas do otrzymania przesyłi może trwać do 70 dni." To zamawiaj dalej z takich stronek i dalej marudź że długo idą haha.

 

Napisałem tylko,że mogę podać przykład takich stron. Co nie oznacza ,że tam zamawiam. To nadinterpretacja ze strony checkmate. Nie marudzę tylko stwierdzam fakt, że moje paczki stosunkowo długo idą. Czyli średnio 5 tygodni, ale zdarza się ,że 4 tyg, lub 8 tyg.

 

Dyskusja ta stwierdza jasno, że paczki(free shipping) z Chin przychodzą i szybko i wolno. A zależy to od: żródła, produktu, ceny, organizacji pracy sklepu, obłożenia pracą China Post i być moze jeszcze innych czynników, o których nie  wiem.

Edytowane przez observer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale spinasz Robbo :-)

Ej ale powiedzcie, od kiedy stanęły paczki wysłane przez China Post Air Mail? Miesiąc temu, półtora? Prędzej przecież było spoko. Przez ten czas gdy paczki siadly zamówiliśmy kilka rzeczy, w tym jedna z China Post.

Btw. Teraz kumpel dzwoni że zamówienie gumy do Hongmi doszły, właśnie to było China Post, leciało 28 dni, z czego 7 dni na trackingu widnieje Warszawa... To w tej chwili najdłużej lecąca paka jaką mieliśmy, no ale to spowodowane zawaloną chińską pocztą. Nie możliwe żebym miał jakiegoś farta z darmowymi przesylkami, jeżeli jednak mam to współczuję wam że musicie tyle czekać :-)

Swype & Mi-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@checkmate Robbo i Ja to ta sama organizacja. Mialem dosyć dużo klientów ostatnimi czasy (china post) zawaliła po całej linii. Zrezygnowałem z china post, nie ma roznicy czy wysłane z Szanghaju czy z pekinu. Stoi w miejscu. Masz farta. Miałem ostatnie paczki 30+ dni (jeden kupujący czekał 45dni) nie masz racji.

MIUI_V5/N5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tam to lekko zejdziesz z tematu i warn/kasują posty ;)

 

btw. China Post zamawiam najmniej, najwięcej z Singapore i Hong Kong, najszybsze u mnie były te 2, max 20 dni i tego się trzymam.

Edytowane przez checkmate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@StrangeFruit, Ty tak na serio? ;)

 

 

Kupując coś na Ali przecież dostajesz od chińczyka numer do śledzenia paczki/listu/przesyłki, przykład:

 

China Post Air Mail    Tracking Number      RC204592587CN

 

Zawsze dostaję taki numer, więc nie rozumiem zdziwienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz chody u Chińczyków, bo ja przy darmowej wysyłce nigdy nie dostałem tracking number, który działałby poza granicami Chin, a Ty widziałeś, że przesyłka stała Ci w Warszawie.

Oczywiście mówimy cały czas o China Post Air Mail

Edytowane przez StrangeFruit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do poprzednich postów o dostarczeniu DHL-em z pominięciem Warszawy, czy nie jest tak że pomija bo DHL daje do Agencji Celnych na lotniskach (Poznań, Szczecin i pewnie inne) zyskując w ten sposób na czasie i kosztach transportu

Dokładnie tak. DHL korzysta z agencji celnych na lokalnych lotniskach. Szybciej i sprawniej.

A tak wogóle sklepy chińskie to zrobią wszystko, aby paczka nie uległa ocleniu czy też "oVATowieniu". Na przykład na liście przewozowym było napisane "Media Player, cena 20 USD", a w środku S1. Albo inny przykład- na liście przewozowym memory stick ,a w środku zdalnie sterowany helikopter.

Edytowane przez observer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz chody u Chińczyków, bo ja przy darmowej wysyłce nigdy nie dostałem tracking number, który działałby poza granicami Chin, a Ty widziałeś, że przesyłka stała Ci w Warszawie.

 

 

Nie mam chodów. A widziałem że paczka stała w Warszawie już PO dostarczeniu paki - pisałem to przecież o gumach do Hongmi co kumpel zadzwonił. W rejestrze pojawiła się wawa i stało tak 9-10 dni do czasu dostawy, paczki z wawy idą do nas jakoś 2-3 dni, więc?

 

Już PO fakcie, po tym jak dostał pakę okazało się że tyle czasie stała w Wawie a nie w trakcie... Wyrwane z kontekstu.

A drogę paki prześledzić można do końca, jak nie przez track-chinapost czy podobne jak również przez pocztę polską. Damn ;)

 

ps.

A tak wogóle sklepy chińskie to zrobią wszystko, aby paczka nie uległa ocleniu czy też "oVATowieniu". Na przykład na liście przewozowym było napisane "Media Player, cena 20 USD", a w środku S1. Albo inny przykład- na liście przewozowym memory stick ,a w środku zdalnie sterowany helikopter.

 

I prawidłowo, chińczyk zrobi wszystko byle tylko nie dostać negatywny feedback ;)

 

Raz tak miałem że poprzednio zamówione gumy do Hongmi no nie były jakieś udane, dałem 3 gwiazdki i neutralny komentarz, napisał do mnie chińczyk że przepraszają i obiecali że dostanę zniżkę i jakieś gratisy przy następnym zamówieniu. Ku mojemu zdziwieniu w dzisiejszej paczce kumpla były już udane gumy do Hongmi, w gratisie 4 folie dobrej jakości, 4 zatyczki na micro-usb i na jacka 3,5mm oraz jeden MiKey xD 

Potwierdzam - są cyrki z MiKeyem na Hongmi na ROMie MIUI Polska, szkoda. Ale na Mi-2 rewelacja ;)

Edytowane przez checkmate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na polski trzeba poczekać chyba aż będzie Rom z J.polskim. trochę się bawię już fonem i jak narazie jestem pod wrażeniem. Wielkość akceptowalna, bateria na plus, szybkość , ogólnie podoba mi się bardziej od Hongmi którego oddam żonie :-).Swype zainstalowany bez problemów,w antutu ponad 27K.

Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...