Skocz do zawartości

Szkło hartowane Redmi 4X


RayColl_PL

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawdę tak trudno przeczytać te 12 stron? 

Etui na cały ekran (z ramkami) mogą być przez to konkretne etui podważane na bokach,  a inne szkła nie przykryją powierzchni roboczej ekranu.

12 stron,  zdjęcia,  rekomendacje,  a jak mało to jest bliźniaczy temat w dziale RN4x. Tylko przeczytać ze zrozumieniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie, kupiłam dziś w sklepie omyłkowo szkło na redmi 4a zamiast 4x. Czy w ogóle próbować nakładać,czy ekrany tych telefonów są na tyle różne, że nie ma to sensu i wymienić? A może w ogóle szkło jest nic nie warte i zwrócić? Z góry dzięki.

Szkło setty, niestety nie umiem dodać zdjęcia.

Edytowane przez Inishmore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem miesiąc i w miarę się spisywała, jedynie trzeba uważać żeby się nie podważyła bo jest oczywiście słabo naklejona, a tak to jak chcesz mieć coś taniego do naklejenia i nie potrzebujesz szkła to możesz pomyśleć o 3MK shield, bodajże dwie za 14zł i darmowa wysyłka w ich sklepie na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli biorąc wszystko w jedną całość.. zamówiłem sobie etui z wzorem coś takiego, no i szybka pewnie będzie taka o... czy istnieje jakieś szkło czy coś takiego żeby ładnie wszystko wyglądało? Teraz przeglądam i zobaczyłem też to od 3mk. Ma ktoś z tym jakiekolwiek doświadczenie? Właśnie zamówiłem ten telefon po stłuczeniu Mi4, więc tym razem chciałbym zadbać jako tako o ekran, ale nie chcę zakładać jakichś case co wyglądają jak statki kosmiczne... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam sklep na allegro DOSTOJKA-PL i zestaw z tej aukcji http://allegro.pl/etui-karbon-szklo-caly-ekran-3d-xiaomi-redmi-4x-i7045939270.html. Za pierwszym razem szkło dotarło z fabryczną wadą, ale zostało szybko i bez problemu wymienione na nowe. Fakt drugi raz pojawiła się plama, ale łatwo się jej pozbyć:) Nie ważne czym wyczyścicie ekran przed nałożeniem, denaturat czy szmatka z zestawu. Wystarczy po pojawieniu się plamy odkleić lekko szkiełko na moment i plama zniknie, u mnie więcej się nie pojawiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te szkła z miękkimi brzegami to mają miękkie same brzeżki, tam gdzie wyświetlacz zaczyna się zaginać, czy cała część "kolorowa" jest miękka? Bo w tym drugim przypadku przy uderzeniu prostopadłym w tą część ekranu ochrona pewnie żadna i ekran pójdzie w diabły.

Edytowane przez mars28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ValdeQ widnieje taka cena, pewnie dlatego, że czekają na dostawę, a nie chcą kończyć aukcji, by później nie dodawać szablonów, czy czego oni tam jeszcze nie dodają w opisie. Znana praktyka od bardzo długiego czasu, gdy towar będą mieli na stanie cena powróci do poprzedniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.08.2017 o 12:08, lordgch napisał:

Szkło PZOZ dotarło dla mnie i dla żony (białe i czarne). Opakowanie i zawartość rewelacja! W zestawie ściereczka, ściereczka z alko, 3naklejki do montażu, 1 naklejka do usunięcia pyłków. Założenie gitara

Po paru dniach stwierdzam, że jakość bardzo dobra, miałem wcześniej mocolo i różnice na plus to:

+ ciutkę mniej się palcuje,

+ ładniejsze "przeźroczyste wycięcia" na przyciski funkcyjne,

+ żadnych tęcz i innych defektów - choć ma też te dziwne kropeczki widoczne pod słońce.

+/- brak wycięcia na kamerę - tylko przeźroczystość - ciekawe jak to się będzie miało do jakości zdjęć - ciężko bez porównania stwierdzić ale wydaje mi się że jest ok.

+ odrobinę cieńsze

Minusy:

- nie wiem jak to było w mocolo bo miałem tylko czarny ale w przypadku koloru białego szkło zachodzi na czarne ramki ekranu i w tych miejscach przebija się kolor i jest takie szarawe :/

 

IMG_20170802_151748.jpg

IMG_20170804_135941.jpg

IMG_20170804_135950.jpg

IMG_20170802_151352.jpg

witam,

mam pytanko odnośnie tego szkła, jak z tymi zdjęciami? czy poleca Pan?

Dnia 3.01.2018 o 16:46, TomoGru napisał:

Witam,

proszę o informację odnośnie tego szkła, czy są prawidłowe wycięcia na przedni aparat? kiedyś zamówiłam szkło do 4x (no name) i jakbym nie nakleiła przy robieniu zdjęć z przodu było widać smugę od szkła...

proszę o odpowiedź

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.02.2018 o 21:06, kamillm napisał:

Przecież w tym wątku oraz poniższym masz masę takich porównań, nie chcę się poszukać wśród kilkunastu stron wątku?

 

 

Mistrzu ale to stare tematy, linki wygasły albo cena 999zł BARDZO bym prosił więc o podanie aktualnych linków do zestawu etui +szkło hartowane na cały ekran, jakiś dobry polecany zestaw.

Dnia 8.02.2018 o 22:54, pq78 napisał:

Naprawdę tak trudno przeczytać te 12 stron? 

Etui na cały ekran (z ramkami) mogą być przez to konkretne etui podważane na bokach,  a inne szkła nie przykryją powierzchni roboczej ekranu.

12 stron,  zdjęcia,  rekomendacje,  a jak mało to jest bliźniaczy temat w dziale RN4x. Tylko przeczytać ze zrozumieniem. 

Nie trudno, ale linki nie aktualne a prosiłbym bardzo o działające linki do zestawu etui+szkło hartowane full cover.

 

Czyli to etiu które mamy może podważać szkło full cover tak? Jeśli tak to bardzo proszę o podanie mi linku do konkretnego polecanego, bardzo dobrego zestawu szkło+etui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mateusztbg napisał:

linku do konkretnego polecanego, bardzo dobrego zestawu szkło+etui

Nie ma czegoś takiego jak "zestaw bardzo dobre szkło i etui". Na Allegro szkła dorzucane do etui zwykle nie pokrywają całego ekranu.

Poza tym, jak to w życiu, jeden woli brunetki, drugi blondynki. Po to są chociażby 3 bliźniacze tematy w działach R4x RN4 RN4x (szkła i etui są podobne), żeby wyrobić sobie własne zdanie. Dziwne jest oczekiwanie żądanie podania na tacy, czegoś, co można samodzielnie wyszukać, a widząc posty niektórych forumowiczów można wysnuć wniosek, że są analfabetami wtórnymi. Skoro czekasz miesiąc, to nie jest to dla Ciebie raczej artykuł pierwszej potrzeby i zdążyłoby przyjść do Ciebie coś za grosze z Chin.

Kilka polecanych produktów (5 minut roboty):

Cafele: gumowe cienkie etui ze sklepu firmowego (sam używam na RN4x): Cafele

 MSVII: twardy plastik, w ocenie użytkowników cienkie i dobre: MSVII

 Szkło Mocolo, podobno najlepsze (do R4x tylko zakrywające cały front spełnia swoją rolę): Mocolo

 Tanie szkło na cały ekran (odpowiednik Mocolo): OTAO lub: No name no chyba, że polska folia na cały ekran 3MK Arc Pro zakładana w punktach firmowych w galeriach za 50 PLN (ale to raczej nie ochroni od upadku, ja kupiłem parę szkieł z Chin w tej cenie). 

 No chyba, że po taniości z Allegro (najszybciej dojdzie): 1PLN   etui+słabe szkło

To tylko przykłady, na Allegro jest też tego pełno. Nadal oczekujesz podjęcia za Ciebie wyboru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pq78 napisał:

Nie ma czegoś takiego jak "zestaw bardzo dobre szkło i etui". Na Allegro szkła dorzucane do etui zwykle nie pokrywają całego ekranu.

Poza tym, jak to w życiu, jeden woli brunetki, drugi blondynki. Po to są chociażby 3 bliźniacze tematy w działach R4x RN4 RN4x (szkła i etui są podobne), żeby wyrobić sobie własne zdanie. Dziwne jest oczekiwanie żądanie podania na tacy, czegoś, co można samodzielnie wyszukać, a widząc posty niektórych forumowiczów można wysnuć wniosek, że są analfabetami wtórnymi. Skoro czekasz miesiąc, to nie jest to dla Ciebie raczej artykuł pierwszej potrzeby i zdążyłoby przyjść do Ciebie coś za grosze z Chin.

Kilka polecanych produktów (5 minut roboty):

Cafele: gumowe cienkie etui ze sklepu firmowego (sam używam na RN4x): Cafele

 MSVII: twardy plastik, w ocenie użytkowników cienkie i dobre: MSVII

 Szkło Mocolo, podobno najlepsze (do R4x tylko zakrywające cały front spełnia swoją rolę): Mocolo

 Tanie szkło na cały ekran (odpowiednik Mocolo): OTAO lub: No name no chyba, że polska folia na cały ekran 3MK Arc Pro zakładana w punktach firmowych w galeriach za 50 PLN (ale to raczej nie ochroni od upadku, ja kupiłem parę szkieł z Chin w tej cenie). 

 No chyba, że po taniości z Allegro (najszybciej dojdzie): 1PLN   etui+słabe szkło

To tylko przykłady, na Allegro jest też tego pełno. Nadal oczekujesz podjęcia za Ciebie wyboru?

Nie musi być przecież od jednego użytkownika z jednej aukcji, po prostu albo konkretny model szkła + konkretne polecane i KOMPATYBILNE etui z tym szkłem

Nie chcę sam decydować bo już raz zadecydowałem i szkło full cover w tym linkowanym przeze mnie wyżej futerale zaraz zaczęło się odklejać i przesuwać (ponoć właśnie etui było nie kompatybilne z tym szkłem i je wypychało)

To nie żadne żądanie tylko wielka prośba, dla kogoś w temacie pomoc dla mnie to chyba nie problem prawda?

Szczególnie,że tak jak pisałem czytałem ale linki dawno wygasły albo cena jest 999zł i ciężko mi znaleźć dokładnie coś takiego, dlatego poprosiłem o konkretny link do pewnego towaru.

Zakup nie był wtedy priorytetowy, bo było jakieś tam to szkło, teraz po upadku aktualne szkło zostało trochę zniszczone, więc chcemy już kupić nowy cały zestaw Szkło full cover +  kompatybilne do niego etui skoro to moje http://allegro.pl/tpucarbon-etui-case-obudowa-xiaomi-redmi-4x-i6863315208.html

Nie jest kompatybilne ze szkłami full cover

Edytowane przez mateusztbg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2018 o 12:56, pq78 napisał:

[...]

 Szkło Mocolo, podobno najlepsze (do R4x tylko zakrywające cały front spełnia swoją rolę): Mocolo

 [...]

Kupowałeś, lub ktoś inny, z tej oferty na Alli? Zastanawiam się nad zakupem, ale trochę zniechęca mnie cena, tzn. w moim odczuciu jest za niska jak na oryginalne szkło. Z drugiej strony w tej cenie ciężko mi znaleźć szkło, które ma wycięcie na diodę powiadomień, a to akurat je posiada.

Edytowane przez mars28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mars28 napisał:

Kupowałeś, lub ktoś inny, z tej oferty na Alli? Zastanawiam się nad zakupem, ale trochę zniechęca mnie cena, tzn. w moim odczuciu jest za niska jak na oryginalne szkło. Z drugiej strony w tej cenie ciężko mi znaleźć szkło, które ma wycięcie na diodę powiadomień, a to akurat je posiada.

Wieczorem mam zamiar montować i jutro ci napisze jakie wrażenia. Przesyłka zabezpieczona wzorowo, pudełko z szkłem jakościowo bardzo dobre .Zamawiałem 27.01 dziś dotarło.

Edytowane przez kiler35
TREŚĆ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko,  że opakowanie wygląda na oryginalne,  poza tym to Mocolo Official Store, wygląda to jak w opisie i na zdjęciach w opiniach. 

W moim odczuciu ma też mniej wyraźne "kropki" wzmacniające dotyk (pisali o tym ludzie) niż pozostałe szkła z linków. Mam założone na razie inne,  więc nie wiem jak się będzie sprawować. Trzeba też być świadomym,  że każde z nich się palcuje i jest efekt lustra na wyłączonym ekranie,  ale dla mnie to nie są wady nie do przyjęcia i można w miarę tanio przetestować każde. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi się tak bardzo nie spodobało w Redmi 4x jak.... matowa folia fabryczna :D Zero odblasków, zero śladów po paluchach i przyjemny szum palucha jeżdżącego po ekranie :D

Czy ktoś szukał, znalazł i mógłby polecić jakieś szkło (najlepiej) lub folię ochronną MATOWĄ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś bezpośrednie porównanie szkieł Mocolo i Wozinsky? W przyszłym tyg zamawiam 4X, z tym że z Chin Mocolo raczej nie przyjdzie w ciągu 5dni wg mnie. Dlatego też jestem ciekaw czy warto dopłacić do Mocolo.

Ew. ma ktoś sprawdzone miejsce na Allegro gdzie mógłbym kupić ori Mocolo?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2018 o 19:09, kris259 napisał:

ja polecam całe szkło z czarną ramką ' Woźiński" z alegro od sprzedawcy "dostojka" lub dostojka.pl" szkło na cały ekran

Ja również polecam, niecałe 20zł za pełną szybkę plus etui z wysyłką. Dobra cena, jakoś wg mnie bardzo wysoka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, kris259 napisał:

szukaj na alego sprzedawcy "dostojka" lub "dotojka.pl" to ten sam sprzedwaca wszystko oki a szkło Wozińki z czarną ramko

allegro znalazłem juz, teraz czekam, mógłbyś wstawić zdjęcie jak wygląda po założeniu w etui telefon?

Edytowane przez Szegerege12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2018 o 19:09, kris259 napisał:

ja polecam całe szkło z czarną ramką ' Woźiński" z alegro od sprzedawcy "dostojka" lub dostojka.pl" szkło na cały ekran

A karbonowe etui nie wypycha tego szkła? Bo miałem wcześniej kopione szkło na cały ekran i po założeniu karbonowego etui szkło zaczynało się odklejać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2018 o 11:34, johny35 napisał:

A karbonowe etui nie wypycha tego szkła? Bo miałem wcześniej kopione szkło na cały ekran i po założeniu karbonowego etui szkło zaczynało się odklejać

Nie wiem czy to wina tego etui, czy kiepskiego kleju. Na początku byłem zadowolony z tego zestawu. Niestety po kilku tygodniach nazbierało się pod nim pełno syfu, wywaliłem szkło. Nakleiłem następnie szkło mocolo, kilka dni wyglądało ok, niestety podczas deszczu jakimś cudem pojawiły się wilgotne plamy pod szkłem, następne szkło i etui "carbon" poszło do kosza. Teraz mam założone etui msvii i nie mam zamiaru już zakładać żadnej ochrony na ekran, szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy!

 

To mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość.

 

Kupiłem mamie na prezent Redmi 4x teraz szukam dla niej dobrego etui + szkła full cover na cały ekran

Mama z natury energiczna, więc telefony jej czasami upadają, wolimy więc zabezpieczyć nowy telefonik.

Polećcie jakiś fajny zestaw Szkło full cover + kompatybilne etui na niego nie musi być jakieś najtańszy szit, tylko coś dobrego.

Temat wertowałem, jednak wiele tam niekatulanych linków lub ktoś zachwalał dane szkło a po 3 dniach pisał, że jednak odstaje itp

Niech ktoś kumaty (bo ja do nich nie należę) zalinkuje mi jakiś dobry zestawik szkło+etui kompatybilne z takim szkłem, może być z Polski chyba, że jest duża różnica to może być i z aliexpress byle by etui i szkło pasowało do siebie i etui nie wypychało/przesuwało  szkła

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...