Skocz do zawartości

Szkło hartowane Redmi 4X


RayColl_PL

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kumam, co to za plaga? Jakiś czas temu szukałem zestawu led, dodałem 3 linki do ulubionych, gdzie cena wahała się od 35-40 zł. Dziś otwieram a jedno z ogłoszeń, kóre wcześniej miało cenę 34zł dziś ma 340?! wtf? oni to z palca wpisują czy jakimś programem albo w excellu coś się komuś "przeciągnęło" nie tak? 999 zeta za szkiełko u tego pana? Jak dla mnie taki sprzedawca jest zwykłym naciągaczem. Bo jak to inaczej interpretować?
Po prostu skończyły się gościowi i podnosi cenę żeby nikt nie kupił. Nie usuwa aukcji bo potem by musiał zapłacić za wystawienie, a tak tylko obniży cenę.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Napisał trochę bez sensu (2,5D znaczy że szkło ma zaokrąglony brzeg), ale chyba wszyscy producenci płaskich szkieł polegli na Redmi 4x i kilku innych Xiaomi. Wyjątkowo mocno wyprofilowali ekran i żeby szkło płaskie przylegało, to musiało by być ponad 5 mm węższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
Od przedwczoraj mam Redmi 4X. 

Wczoraj doszło mi następujące szkło: http://allegro.pl/szklo-hartowane-9h-xiaomi-redmi-4x-mi6-i6923931047.html
Jest płaskie, odstaje - jak widzę standard.  Nie polecam.


Przy okazji - nie polecam też "pancernego etui" od tego sprzedawcy: http://allegro.pl/pancerne-etui-xiaomi-redmi-4x-armor-solidne-mocne-i6928044595.html

Nakładki na przyciski są wykonane z tej samej grubej, sztywnej gumy, co reszta - trzeba więc mieć niezłą parę w łapie, żeby je wcisnąć. Ponad to wystające od środka części, mające naciskać oryginalne przyciski są za mało wystające, więc zablokowanie lub wyłączenie telefonu staje się mission impossible. Wciskając przycisk włącznika na ogół reaguje sciszanie. Chcąc sciszyć - albo sciszymy, albo podgłośnimy, zależy jak załapie. Wygląda fajnie (jak ktoś lubi mieć pancerny telefon), są zatyczki na gniazdo ładowania i jacka - co z tego, jeśli telefonu z tym się nie da używać jeśli nie wytniemy otworów, by zyskać dostęp do oryginalnych przycisków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fidoMógłbyś wrzucić jakieś fotki tego rozwiązania? Bo " Ze względu na zaokrąglony wyświetlacz szkło pokrywa całą płaską powierzchnię ekranu, co oznacza, że jest mniejsze niż cały przedni panel. " jest tam napisane. A prawie 60 zł wydać na coś, co wygląda równie słabo, jak reszta rozwiązań trochę mi się nie widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na dwóch Redmi 4x ochronę od 3mk. Na białym ARC Pro, na czarnym FlexibleGlass. Obie klejone w punkcie firmowym 3mk na nowych telefonach. Nic się nie odkleja.
ARC Pro jest bardziej podatna na zarysowania, ale jest cieńsza i pokrywa większą część ekranu. Ma strukturę trochę podobną do skórki pomarańczy. Zdjęcia wykonane po miesiącu użytkowania, przepraszam za paprochy  - są albo z kurzu opadłego na fony albo na obiektywie aparatu. Żadna z powyższych folii nie przeszkadza w montażu etui (plecków).
Flexibleglass po dwóch i pół miesiąca nadal bez zmian, białemu się ostatnio nie przyglądałem bo używa ktoś inny.

Początkowo przy flexibleglass irytujące mogą być dość ostre krawędzie szkła, ale po kilku tygodniach przywykłem. Wg specyfikacji nie ma 2,5D.

IMG_0325.jpgIMG_0327.jpgIMG_0328.jpgIMG_0329.jpgIMG_0331.jpgIMG_0332.jpgIMG_0333.jpgIMG_0334.jpgIMG_0335.jpgIMG_0336.jpgIMG_0337.jpgIMG_0338.jpgIMG_0339.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2017 o 07:46, Łysy napisał:

Nie. To efekt załamania światła. Powodem jest to, że szkło wisi nad ekranem a nie przylega do ekranu.

Zrezygnowałem ze szkieł typu full i nakleiłem folię ochronną.

Miałem już kilka i jak nie odstawanie na bokach, to wariacje dotyku i kolorowa plama na środku ekranu. Z folią, wszystko jest tak jak być powinno. Jak dla mnie, szkoda kasy.

No a jaka folie kupiłeś? 

Dnia 8.11.2017 o 06:33, Voltron napisał:

Tak wygląda

Cześć a jak na dzień dzisiejszy to szkło się zachowuje? 

Edytowane przez mrosi
po co przewalasz cały cytowany post, wraz z obrazkami...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziony chęcią poprawy wyglądu telefonu zakupiłem mk3 Flexible 3D Glass. Wraz z folią na cały telefon. Dokładnie to samo, co u @fido. Odczucia mam mieszane. Zestaw jednak nie jest wart swojej ceny. Najlepiej wygląda szkło. Choć i to nie do końca. Folia ochronna na szkle była tak mocno doklejona, że przy próbie zdjęcia jej, naklejka mocująca podniosła całe szkło. W związku z tym, szkło nie przylega dokładnie w prawym dolnym rogu. Co psuje estetykę przodu. A folia na cały telefon... Mam nadzieję, że jeszcze "dojdzie", jak pisał kolega wyżej. W pierwszych chwilach wyglądało to dramatycznie. Teraz już trochę lepiej. Po za tym duże części boków telefonu nie są chronione przez wspomnianą folię. Mimo tych niedociągnięć, efekt końcowy da się przeżyć. No,  może nie za te 55 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kichy

na szkle jest gęściej ale jakby drobniejsze kropeczki, widać tylko na zgaszonym ekranie.

Ogolnie to spoko, nie odkleja sie ani nie przesuwa, plamy nie ma i nie jest porysowane. Choc jednak w porownaniu z innymi xiaomi dotyk w 4x jest gorszy (w sensie czułość, nie jest to spowodowane tym szkłem). I nie tylko ja tak sądzę. Głownie chodzi o rozsuniecie gornej belki.

Edytowane przez Voltron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SmoQ84 ja miałem podobny problem z Flexible glass, że nie chciało się odkleić i mam lekkie uszkodzenie w rogu, wystarczy do nich napisać podać im nr partii szkła i wyślą ci nowe szkło lub możesz im zaproponować coś w podobnej cenie jak koszt tego szkła i przyślą ci na ich koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matiasmovie za dużo zachodu. Szkło aż tak mocno nie odstaje. Za to ma jakąś kropkę na środku. I nie wygląda to jak zabrudzenie pod szkłem, a coś na nim, lub w nim. A folia ostatecznie doszła chyba do siebie. Wygląda całkiem dobrze. Może po za rzęsą, która gdzieś podczas klejenia wpadła.

Edytowane przez SmoQ84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem na aliexpress w oryginalnym sklepie Mocolo szkła hartowane, za 4 dni skończy się czas dostawy (i ochrony) a szkieł nie ma. Wg śledzenia przesyłki, towar został wysłany z Chin i tyle. Powiedziecie mi, kiedy powinienem napisać o zwrot pieniędzy? Przed końcem czasu dostawy czy dopiero jak on się skończy (termin mija w poniedziałek).  Ma ktoś jakieś doświadczenia ze zwrotem pieniędzy od aliexpress/mocolo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2018 o 15:13, matiasmovie napisał:

@dragonek po zakończeniu czasu 60dni, aliexpress nie pozwala zakładać sporu o brak przesyłki jeżeli czas nie minie

Dzięki. Tak też zrobiłem. Po 60 dniach ochrony jest jeszcze 15 dni na założenie sporu. Aliexpress przyznał mi zwrot pieniędzy w ciągu 3-20 dni.

Tak czy siak, mój telefon potrzebuje nowej ochrony (aktualne szkło - podróbka mocolo z allegro już ledwo się trzyma) stąd pytanie czy znacie jakieś pewny, sprawdzony sklep gdzie można kupić szkło hartowane albo oryginalne mocolo albo wozinsky (oba czarne) - bo te oba są najbardziej polecane w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2017 o 10:26, dev1407 napisał:

Nie polecam, po dwóch tygodniach użytkowania, zaczęło się kruszyć po bokach, a po trzech samoistnie pękać. Zero upadków, przechowywany telefon wręcz wzorowo.

Dnia 13.08.2017 o 10:26, dev1407 napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś w tym jest, ale mi dopiero od kiedy go założyłem czyli od tego posta co cytujesz ukruszył się na boku minimalnie szkło nie wiedząc czemu, bardziej wkurzające jest że plama "olejowa" się robi po noszeniu go w kieszeni, jak leży na stole dłużej znika, zamówiłem wczoraj woźiński czy jakoś tak też na cały ekran , przetestuje nowe jak przyjdzie, aczkolwiek jak na taki czas użytkowania 13.08.2017 to za tą cenę można być zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam z aliexpress szkło Mocolo: https://pl.aliexpress.com/item/2pcs-lot-Mocolo-Xiaomi-Redmi-4X-glass-tempered-Redmi-4X-screen-protector-film-full-cover-black/32809037642.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.xLrhbE oraz  https://pl.aliexpress.com/item/MSVII-Original-Case-For-Xiaomi-Redmi-4X-Luxury-Ultra-Thin-360-Full-Protection-Frosted-PC-Hard/32813752646.html?spm=2114.13010708.0.0.Zx4crH . Szkło pasuje idealnie i nie ma problemu z dotykiem. Nie zauważyłem do tej pory efektu rozmywania. Obudowa nie styka się ze szkłem. Zamówiłem dwa szkła ale jedno niestety w transporcie zostało uszkodzone, dlatego czekam na ponowną przesyłkę. Oczekiwanie ok 1,5 miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wozinski z żelową ramką na cały ekran.  Zamowione z tego linku parę postów wyżej.

tego nie polece , zelowa ramka czyli wszystko co czrne szybko się rysuje do tego szklo po calych bokach ok. 1-2mm nie dolega do ekranu co psuje walory wizualne, dodatkowo jest dzieki zelowej ramce minimalnie szersze i dłuższe co za tym idzie skutecznie wykluczyło mi etui aktualne co na szkle hartowanym używałem Goospery iJelly.

Zamówiłem to co miałem przedtem jak tylko coś się więcej wyjdzie bez wahania zmieniam.

Edytowane przez dev1407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2 szkła z ramką i oba miały klej tylko na obrzeżach, pod czarną ramką. Samo szkło nie kleiło się do ekranu przez co sprawia wrażenie lustra. Słabo to wygląda. Czy są szkła z ramką które mają klej na całej powierzchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2 szkła z ramką i oba miały klej tylko na obrzeżach, pod czarną ramką. Samo szkło nie kleiło się do ekranu przez co sprawia wrażenie lustra. Słabo to wygląda. Czy są szkła z ramką które mają klej na całej powierzchni?
Są. Zwykłe bez ramki. Ale odstają wokół
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie potrzebuję bardzo dobrego szkła hartowanego do Telefonu Redmi 4X

Futerał jest taki:

http://allegro.pl/tpucarbon-etui-case-obudowa-xiaomi-redmi-4x-i6863315208.html

Więc jeśli będzie jakieś sprawdzone, dobre szkło pod taki futerał to bardzo proszę o link.

Ewentualnie do 100% kompatybilnego etui+szkło hartowane tak by nic nie odstawało, szkło się nie przemieszczało po ekranie i nie odklejało.

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...