Skocz do zawartości

Szkło hartowane Redmi 4X


RayColl_PL

Rekomendowane odpowiedzi

Nie. To efekt załamania światła. Powodem jest to, że szkło wisi nad ekranem a nie przylega do ekranu.

Zrezygnowałem ze szkieł typu full i nakleiłem folię ochronną.

Miałem już kilka i jak nie odstawanie na bokach, to wariacje dotyku i kolorowa plama na środku ekranu. Z folią, wszystko jest tak jak być powinno. Jak dla mnie, szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłam 2 szkła na cały ekran firmy WOZINSKY - jedno zwykłe, drugie z silikonową ramką. Szkło z ramką silikonową - lipa! Po bokach mocno odstaje (na zdjęciu po lewej), nie wiem, może ja trafiłam na taki egzemplarz. Szkło z ramką zwykłą (na zdjęciu po prawej) przylega super, nic nie odstaje - dla mnie perfect! Żadnej "tłustej plamy" (przynajmniej narazie). Przed montażem przetarłam ekran denaturatem zamiast tych ściereczek z zestawu (ktoś tu na forum polecał).
Dotyk działa normalnie, jedynie trochę smugi po paluchach zostają, ale chyba w większości szkieł tak jest (a może nie?).

Jeśli chodzi o etui do szkła 3D - ja mam TAKIE, o którym już ktoś wcześniej na forum wspominał i potwierdzam - jest bardzo fajne (jedynie ramka z przodu mogłaby być nieco wyższa).Córka ma nieco lepsze etui pod względem wysokości ramki (na zdjęciu po prawej) - LINK, ale dla mnie wizualnie nieakceptowalne ;)  Oba dobrze pasują przy założonym szkle na cały ekran.

20171128_174945-1.thumb.jpg.38563dfb2cf108c811139be247e39d0c.jpg

P.S. Smugi na ekranie to odbicie faktury ściany, wygląda to nieco myląco. Szkło z żelową ramką (po lewej) jest do reklamacji, więc nie zdjęłam folii ochronnej z ramki, co również widać na zdjęciu. Zdjęcia robione LG G2 mini, bo tylko to miałam pod ręką, stąd ich słaba jakość. Jak by była potrzeba mogę zrobić lepsze. Pozdrawiam!

Edytowane przez KozaMasta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KozaMasta napisał:

Przed montażem przetarłam ekran denaturatem zamiast tych ściereczek z zestawu

Zawsze tak robię i wszystkim polecam. Denaturat bardzo dobrze czyści, nie pozostawia smug i przede wszystkim odtłuszcza. Wg mnie ściereczki dołączone do zestawu zostawiają smugi, ale to tylko moje zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka, wczoraj będąc w galerii handlowej odkryłem stoisko firmy 3MK. Z ciekawości zapytałem ile szkiełko, zwłaszcza, że trochę się nimi zainteresowałem ostatnio (wszystko co próbowałem kończy z efektem aureoli). Samych szkieł nie sprzedają, tylko szkło plus montaż 50zł. Ale .... Pani powiedziała, że szkło do 4 dni się układa i po tym czasie jeżeli "aureolka" nie zniknie kleją nowe szkło, dodatkowo dają 2 lata gwarancji, jeżeli szkiełko by się zaczęło odklejać. Jak dobije obecne to chyba rozważę tą opcję,  próbowałem już 4 szkieł i zawsze coś.

A propo aureoli - na YT znalazłem ciekawy patent i stosuję go póki co. Brzegi szkiełka posmarować np.oliwką dla dzieci itp., osobiście użyłem oleju silikonowego. Efekt super. Jedyny minus po około 4 tygodniach trzeba zabieg powtórzyć. Słowa klucz - Halo Effect, Ghost Ring.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2017 o 19:40, KozaMasta napisał:

Jeśli chodzi o etui do szkła 3D - ja mam TAKIE, o którym już ktoś wcześniej na forum wspominał i potwierdzam - jest bardzo fajne (jedynie ramka z przodu mogłaby być nieco wyższa).Córka ma nieco lepsze etui pod względem wysokości ramki (na zdjęciu po prawej) - LINK, ale dla mnie wizualnie nieakceptowalne ;)  Oba dobrze pasują przy założonym szkle na cały ekran.

Mam 2 ważne pytania: 

- są kropeczki?

- przyciemniają lekko ekran?

Pozdrawiam! :)

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkami...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2017 o 10:11, answerreck napisał:

Zamówiłem dzisiaj coś takiego:

https://eklik.pl/product-zul-25546-Szklo-hartowane-Xiaomi-Redmi-4X-Wozinsky-z-zelowa-ramka-na-caly-ekran-czarny.html

Jak przyjdzie, to powiem czy warto, bo cena niby nie jest chińska, ale jednak darmowa przesyłka też robi swoje. Mam nadzieję, że mój 4X w końcu zacznie wyglądać jak normalny telefon.

zamówiłem również to szkło z tego sklepu ale po lewej mam w połowie pasek a po prawej na całej długości. Pasek ma koło 1mm i nie przeszkadza póki co w użytkowaniu szczególnie przy świecącym ekranie nie rzuca się w oczy ale bankowo zaczną się tam po jakimś czasie zbierać paprochy. Zatem szukam szkła dalej albo skończy się na jakimś pokrowcu otwieranym i bez żadnego szkła :/ Jest gdzieś jakiś test pokazujący wytrzymałość na zarysowania wyświetlacza w tym modelu?

IMG_20171201_214639.jpg

Dnia 28.11.2017 o 19:40, KozaMasta napisał:

Witam, kupiłam 2 szkła na cały ekran firmy WOZINSKY - jedno zwykłe, drugie z silikonową ramką. Szkło z ramką silikonową - lipa! Po bokach mocno odstaje (na zdjęciu po lewej), nie wiem, może ja trafiłam na taki egzemplarz. Szkło z ramką zwykłą (na zdjęciu po prawej) przylega super

Hej, A podesłałabyś linka do miejsca gdzie kupiłaś szkło bez silikonowej ramki? Jest kupe szkieł, większość sprzedawców nie zamieszcza informacji o tym, że szkło nie pokrywa całej powierzchni i sprzedają szkła "pasujące" do Redmi 4x...ta...pasujące chyba na długość.

Z góry dzięki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a jaki jest problem jeżeli chodzi o szkło, które nie zachodzi na zaokrąglenia? np. takiej jak tu: http://allegro.pl/xiaomi-redmi-4x-etui-karbon-case-szklo-9h-i6873227055.html#thumb/1 ?

Jest to tylko kwestia wizualna? Czy też w tych miejscach odsłoniętych zachodzi duże prawdopodobieństwo uszkodzenia ekranu?

Jeżeli szukam rozwiązania głównie pod kątem bezpieczeństwa (telefon będzie użytkowany przez dziecko) to czy taki zestaw jak powyżej będzie spełniał swoje zadanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, boru napisał:

Jest to tylko kwestia wizualna? Czy też w tych miejscach odsłoniętych zachodzi duże prawdopodobieństwo uszkodzenia ekranu?

Powiedziałbym że jedno jak i drugie. Jeszcze przebolałbym jeśli nie dochodziłoby do końca. W moim Mi4c też nie dochodzi - to normalne. Ale zasłania powierzchnie roboczą tj. świecący ekran. Szkło, które dostałem w zestawie z etui, ustawione na środku pozostawia po obu stronach świecący ekran poza szkłem. Słabo wygląda taka linia kończąca po obu stronach podświetlona jeszcze od spodu. Mega rzuca się w oczy i wkurza przy użytkowaniu np. przesuwaniu zdjęć czy przeskakiwaniu pomiędzy pulpitami. Tel nie mój tak więc nie mam jak tego już pokazać ale załączam zdjęcia szkła przyłożonego do wyświetlacza. Na górnej fotce widać jak szkło leży po środku. Wprawne oko wychwyci ile wyświetlacza jest poza szkłem. Na dolnej fotce przesunąłem szkło w lewą stronę prawie do końca zostawiając tyle miejsca, ile np. w moim mi4c mam z każdej strony. Widać dokładnie ile miejsca zostaje odkrytego. Wg mojej opinii nie warto inwestować w tego typu szkło. Przykre, że wielu sprzedawców zwyczajnie oferuje szkła nie wspominając nic o tym problemie. Zwykły Kowalski zamawia szkło, które z opisu pasuje i ma pasować a nie ma się domyślać czy czasami ma 2.5d 3d czy pierdylionD i to co dostanie będzie g.warte.

IMG_20171123_211425_resize.jpgIMG_20171123_211708_resize.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2017 o 21:56, drszczeps napisał:
Hej, A podesłałabyś linka do miejsca gdzie kupiłaś szkło bez silikonowej ramki? Jest kupe szkieł, większość sprzedawców nie zamieszcza informacji o tym, że szkło nie pokrywa całej powierzchni i sprzedają szkła "pasujące" do Redmi 4x...ta...pasujące chyba na długość. Z góry dzięki. 

 Dokładnie, poprosimy link.

 

18 godzin temu, boru napisał:
No dobra, a jaki jest problem jeżeli chodzi o szkło, które nie zachodzi na zaokrąglenia? np. takiej jak tu: http://allegro.pl/xiaomi-redmi-4x-etui-karbon-case-szklo-9h-i6873227055.html#thumb/1 ?

 

U mnie takie szkło pękło po 2 miesiącach, bez uderzenia czy upadku. Pojawiła się mała rysa, którą wziąłem za włos a po dotknięciu pękło na pół. Było irytujące (wizualnie, estetycznie), jednak sprzedawca twierdził, że w połączeniu z silikonowym etui powinno być ok.

Nie przeszkadzało w pracy z urządzeniem.

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2017 o 19:42, Voltron napisał:

Mam 2 ważne pytania: 

- są kropeczki?

- przyciemniają lekko ekran?

Pozdrawiam! :)

Na szkle córki (bez silikonowej ramki) widać lekko kropeczki na wygaszonym ekranie, ale tylko pod pewnym kątem. Normalnie ich nie widać. Na moim (z silikonową ramką) nie widać ich w ogóle, ale szkło jest jakby innej konstrukcji - jest wyczuwalna krawędź w miejscu łączenia czarnej ramki z przejrzystą częścią na ekranie.
Czy przyciemniają ekran? Ja nie zauważyłam różnicy. Zwrócę na to uwagę jak będę wymieniać swoje szkło (zmieniam na takie bez silikonowej ramki).

Dnia 1.12.2017 o 21:56, drszczeps napisał:

Hej, A podesłałabyś linka do miejsca gdzie kupiłaś szkło bez silikonowej ramki? Jest kupe szkieł, większość sprzedawców nie zamieszcza informacji o tym, że szkło nie pokrywa całej powierzchni i sprzedają szkła "pasujące" do Redmi 4x...ta...pasujące chyba na długość.

Z góry dzięki.

Jasne! Szkła kupiłam na allegro -  TUTAJ. Po kilku dniach użytkowania podtrzymuję zdanie na temat tych szkieł.
Dla pewności - szkło bez silikonowej ramki nie znaczy szkło bez czarnej ramki  :) 

Pozdrawiam!

Edytowane przez KozaMasta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim! Specjalnie się zarejestrowałem, żeby napisać Wam swoją opcję szkło plus etui.

Kupiłem szkło Wozinski (z ramką zwykłą czarną, NIEsilikonową), oraz etui typu carbon. W sumie ten zestaw polecała @KozaMasta. :)
Czytałem to forum i zakładałem szybkę na diodę. Nie ma żadnych bąbli, nie odstaje, nie ma plam, dotyk w porządeczku. ;)
Link do aukcji gdzie zestaw jest razem:
TUTAJ
Za całość z przesyłką zapłaciłem 14,99, doszło w 2 dni mimo że zamawiałem ekonomicznym (najtańszym za 5zł).

Ps. Po kilku godzinach używania, zauważyłem na ekranie kropeczki. Widoczne są przy wyłączonym ekranie pod kątem oraz niestety przy włączonym na białym tle. Wygląda to trochę jak brokat - "mieni się". Jak się nie skupiam na tym to nie przeszkadza. Ale jest. Niestety. Przyciemnienia raczej nie widzę. 

20171204_221750.jpg

Edytowane przez Powereed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2017 o 22:26, Powereed napisał:

Kupiłem szkło Wozinski (z ramką zwykłą czarną, NIEsilikonową), oraz etui typu carbon. W sumie ten zestaw polecała @KozaMasta. :)
Czytałem to forum i zakładałem szybkę na diodę. Nie ma żadnych bąbli, nie odstaje, nie ma plam, dotyk w porządeczku. ;)
Link do aukcji gdzie zestaw jest razem:
TUTAJ

uważajcie na to ogłoszenie bo aktualnie zestaw widnieje ze 99zł?! wysłałem maila do sprzedającego. Albo pomyłka albo ktoś liczy, że kilka osób w pośpiechu kliknie kup teraz...

1111.JPG

Edytowane przez drszczeps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że teraz jest już dobrze - 14,90. Melduję że szkło i etui dają radę. Kropeczki są widoczne, ale tylko na dużej jasności i na białym tle. Szczerze mówiąc na codzień ich nie zauważam. Bardziej się cieszę tym, że nic nie odstaje :) Szkło się palcuje bardziej niż oryginalna szyba, ale to chyba norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem takie coś http://allegro.pl/3mk-flexible-3d-przod-tyl-glass-xiaomi-redmi-4x-i6900843475.html

z darmową wysyłkę jak było promocja na allegro. Muszę powiedzieć że jest ok, spartoliłem montaż osłonki na tył za mocno chciałem wygładzić i się rozciągła i wygląd był fatalny ale po ok 24h tak jakby się zintegrowała z telefonem i prawie nic nie widać no i ręku jakoś pewnie leże bo ten tył to taki jakiś gumowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten link znowu podrożał. teraz jest za 999pln. Jak kupowalem telefon u innego sprzedawcy to również cena się mocno wahała (od 559 do 1299). Wydaje mi się, że niektórzy chyba właśnie liczą na to, ze ktoś kliknie i kupi za taką kasę. Nie wiem z czego mogłoby to wynikać.

 

Wracając do tematu. czy etui Nillkin sparkle będzie dobrze "współpracować z tym wozińskim? I drugie pytanie. W przypadku kupna tego zestawu to chyba kolor telefonu nie ma znaczenia?

Edytowane przez boru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Zestaw z tej strony http://allegro.pl/etui-karbon-szklo-caly-ekran-3d-xiaomi-redmi-4x-i7045939270.html?snapshot=MjAxNy0xMi0wOVQxNDo0MjoxMC40MDdaO2J1eWVyOzQ1OWNlNGY3NjBlZWZjZTZhM2Y5M2U3ZmQ4MjUzNmMzYTgzMGE5MDdhMGQ5ZmFkNzRjMWIyOGYzYWRhMjM5MWE%3D pasuje idealnie do Redmi 4x. Szkło nie odstaje, nie ma żadnych bąbli, nie ma przy przykładaniu efektu rozlewającego się kleju. Polecam.

Edytowane przez dzik75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Zestaw z tej strony http://allegro.pl/etui-karbon-szklo-caly-ekran-3d-xiaomi-redmi-4x-i7045939270.html?snapshot=MjAxNy0xMi0wOVQxNDo0MjoxMC40MDdaO2J1eWVyOzQ1OWNlNGY3NjBlZWZjZTZhM2Y5M2U3ZmQ4MjUzNmMzYTgzMGE5MDdhMGQ5ZmFkNzRjMWIyOGYzYWRhMjM5MWE%3D pasuje idealnie do Redmi 4x. Szkło nie odstaje, nie ma żadnych bąbli, nie ma przy przykładaniu efektu rozlewającego się kleju. Polecam.
999pl
n trochę drogo hahaha

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2017 o 11:51, ash1970 napisał:

999pl
n trochę drogo hahaha

Nie kumam, co to za plaga? Jakiś czas temu szukałem zestawu led, dodałem 3 linki do ulubionych, gdzie cena wahała się od 35-40 zł. Dziś otwieram a jedno z ogłoszeń, kóre wcześniej miało cenę 34zł dziś ma 340?! wtf? oni to z palca wpisują czy jakimś programem albo w excellu coś się komuś "przeciągnęło" nie tak? 999 zeta za szkiełko u tego pana? Jak dla mnie taki sprzedawca jest zwykłym naciągaczem. Bo jak to inaczej interpretować?

Edytowane przez drszczeps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...