Skocz do zawartości

Szkło hartowane Redmi 4X


RayColl_PL

Rekomendowane odpowiedzi

To nie plama jakiejś cieczy, tylko zjawieko optyczne, pierścienie Newtona. To wcześniej, czy później pokaże się przy szkle które nie jest przyklejone na całej powierzchni. Po to są te trochę widoczne kropki, których zadaniem jest zachowanie dystansu szkła od ekranu. Wypychanie, czyli naciskanie nic nie da, a w zasadzie tylko zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2017 o 10:26, dev1407 napisał:

aktualnie zakupione z allegro ( nie robię reklamy tylko piszę co kupiłem !)

http://allegro.pl/szklo-3d-na-caly-ekran-xiaomi-redmi-4x-c23-i6875330700.html

groszowe sprawy a szkło dobrze leży, nie pływa, jedyny minus ale to kwestia gustu tylko - w mocolo były nadruki tutaj ich nie ma na klawisze wstecz,home itd.

 

Podtrzymujesz swoją opinię o tym szkle?

Gdzie kupiłeś carbon etui?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mi5s mam flexible glass od 3mk i jest w porzadku w polaczeniu w "wyższym" niż ekran etui np ipaky.

Czy do redmi 4x szkło 3mk też dobrze siada? W teorii ekran jest taki sam 2,5 D wiec nie powinno byc wiekszych problemow, ale widze, ze malo z Was korzysta z tego rozwiazania - a jak wiemy na ekrany 2,5D nie ma za wielu mozliwosci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam cały czas tylko dokupiłem zwykły silikon carbonowe jest za grube do czytnika i mimo spiłowania krawędzi podniosło mi szkło w uchwycie samochodowym.

szkło jest ok tylko ma jeden minus mały brak kleja pod głośnikiem taki lejek przez co mikro kurz się zbiera pod szklem w tych okolicach po dłuższym czasie. tyle że ja uzywam telefonu w warunkach ostrego zapylenia. Pewnie ten brak kleja ma za zadanie odprowadzanie powietrzna przy zakładaniu, przy następnym szkle po założeniu dodam tam ciutek kleju i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dev1407 napisał:

używam cały czas tylko dokupiłem zwykły silikon carbonowe jest za grube do czytnika i mimo spiłowania krawędzi podniosło mi szkło w uchwycie samochodowym.

Czy dobrze rozumiem, że problem z carbonowym jest tylko gdy używa się uchwytu samochodowego?

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etui masz pewnie takie?

http://allegro.pl/etui-pancerne-karbon-bumper-xiaomi-redmi-4x-szklo-i6987062506.html

Znalazłem jeszcze inne:

http://allegro.pl/etui-enzo-xiaomi-redmi-4x-case-szklo-9h-i6991332748.html

http://allegro.pl/oryginalne-etui-u-case-ipaky-xiaomi-redmi-4x-szklo-i6779168509.html

http://allegro.pl/oryginalne-etui-case-lux-msvii-xiaomi-redmi-4x-i6863481279.html

Telefonu jeszcze nie mam u siebie, czy jesteś w stanie po zdjęciach stwierdzić, czy któreś z nich lepiej dopasowuje się do czytnika linii papilarnych?

Telefon będzie używać żona, która ma tendencję do wypuszczania telefonów z kieszeni oraz pozostawianiach ich w zasięgu dzieci ;) Z postów w tym wątku wnioskuję, że folie lepiej dopasowują się do tego telefonu niż szkła. Czy z jednym z tych etui oraz folią cały telefon będzie zabezpieczony przed pęknięciem w razie upadku, czy może aby zabezpieczyć ekran folia nawet z etui nic nie da i konieczne jest szkło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem dzisiaj coś takiego:

https://eklik.pl/product-zul-25546-Szklo-hartowane-Xiaomi-Redmi-4X-Wozinsky-z-zelowa-ramka-na-caly-ekran-czarny.html

Jak przyjdzie, to powiem czy warto, bo cena niby nie jest chińska, ale jednak darmowa przesyłka też robi swoje. Mam nadzieję, że mój 4X w końcu zacznie wyglądać jak normalny telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, answerreck napisał:

Zamówiłem dzisiaj coś takiego:

https://eklik.pl/product-zul-25546-Szklo-hartowane-Xiaomi-Redmi-4X-Wozinsky-z-zelowa-ramka-na-caly-ekran-czarny.html

Jak przyjdzie, to powiem czy warto, bo cena niby nie jest chińska, ale jednak darmowa przesyłka też robi swoje. Mam nadzieję, że mój 4X w końcu zacznie wyglądać jak normalny telefon.

Fajne, ale daj znać, jakie etui da się do tego założyć, a jakie nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od dzisiaj jestem posiadaczem Redmi 4x zakupionym w Media Expert a wraz z nim kupiłem szkło hartowane firmy Myscreenprotector za 30zł (było tylko to do wyboru) i jakie było moje rozczarowanie gdy zabrałem się za montaż szkła. Po pierwsze to szkło jest znacznie za małe, po drugie odstaje po 1mm dookoła a po trzecie strasznie się palcuje no ale to jeszcze można przeżyć. W pierwszej chwili nawet myślałem że jest do innego modelu. Ostrzegam potomnych przed tym shitem i dołączam zdjęcia jak to beznadziejnie wygląda nie wspominając o ochronie (sory za jakość ale było robione starym LG)

Chwile po montażu rozpocząłem poszukiwanie nowego szkła i z tego co wyczytałem nie ma szkła do tego modelu bez wad ale chyba najlepsze jest to firmy Mocolo i zastanawiam się czy je zamówić czy może znalazł ktoś coś lepszego. Ja znalazłem na allegro coś takiego z "elastycznymi krawędziami z poliwęglanu" http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6867144836 

Testował ktoś? 

20171012_190732.jpg

Jeszcze dodaję zdjęcie przy włączonym ekranie z widocznymi krawędziami szybki po bokach. 

20171012_190808.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś własnie przyszło do mnie zamówione szkło Mofi oryginalne miesiąc temu. Musze  przyznać że szkło dobrze leży, nie palcuje za mocno, jest czułe. Jestem bardzo zadowolony. Poprzednie szklo , które miałem to tragedia, palcowało, czułość słaba ....A tu jestem zaskoczony. Zamówię jeszcze jedną szkło na przyszłość.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrino A jakie miałeś poprzednie? Właśnie się zastanawiam nad Mofi i Mocolo bo z tego co słyszałem Mocolo ma też swoje wady (jakaś oleista/tęczowa plama na środku, kropki jak sie popatrzy pod światło, nie przykleja się tak jak normalne szkło tylko pomiędzy ekranem a szkłem jest przestrzeń no i jak ktoś ma case wystający to potrafi się odkleić). A jak z tym Mofi? Rozumiem że masz full cover tak jak w przypadku Mocolo. Normalnie się klei? W przejrzystości nic nie przeszkadza? Jak byś mógł to zrób jakieś zdjęcia

Edytowane przez marekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrino A jakie miałeś poprzednie? Właśnie się zastanawiam nad Mofi i Mocolo bo z tego co słyszałem Mocolo ma też swoje wady (jakaś oleista/tęczowa plama na środku, kropki jak sie popatrzy pod światło, nie przykleja się tak jak normalne szkło tylko pomiędzy ekranem a szkłem jest przestrzeń no i jak ktoś ma case wystający to potrafi się odkleić). A jak z tym Mofi? Rozumiem że masz full cover tak jak w przypadku Mocolo. Normalnie się klei? W przejrzystości nic nie przeszkadza? Jak byś mógł to zrób jakieś zdjęcia
Poprzednie które miałam to nie pamiętam jakiej produkcji bo kupowałem to razem z telefonem Media Expert, na razie wszystko ładnie gra, jeśli chodzi o Case to używam i nie zauważyłam żeby mi się szkło odklejało. Przesyłam zdjęcia ale jakość nie za dobra. Ja widzę to szkło pokryło mi Całą powierzchnię telefonu przednią. Na pewno te szkło jest lepsze niż poprzednie ale jeszcze po testuję parę dni lub tygodni i zobaczymy jak się sprawuje... c2e71618d0b31a3b11566887a25ffd49.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, marekk napisał:

A jak z tym Mofi? Rozumiem że masz full cover tak jak w przypadku Mocolo. Normalnie się klei? W przejrzystości nic nie przeszkadza?

To Mofi ma wszystkie wady Mocolo, tak samo się przykleja tylko na brzegach, a chyba jeszcze bardziej się maże. To moim zdaniem nie jest dobre szkło. Dodatkowo ma niby chronić przed niebieskim światłem ekranu (może i chroni, ale wyraźnie pogarsza widoczność, czyli przeszkadza). O "oleistej plamie" już pisałem. Z każdym szkłem które nie jest przyklejone na całej powierzchni, wcześniej czy później się pojawi, wystarczy mocniej nacisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, FromWP napisał:
To Mofi ma wszystkie wady Mocolo, tak samo się przykleja tylko na brzegach, a chyba jeszcze bardziej się maże. To moim zdaniem nie jest dobre szkło. Dodatkowo ma niby chronić przed niebieskim światłem ekranu (może i chroni, ale wyraźnie pogarsza widoczność, czyli przeszkadza). O "oleistej plamie" już pisałem. Z każdym szkłem które nie jest przyklejone na całej powierzchni, wcześniej czy później się pojawi, wystarczy mocniej nacisnąć.

U mnie tego nie zauważyłam może problem w niedokładnym zamontowaniu tego szkła..., jeśli chodzi o oleistą plamę to nic takiego u mnie nie ma Zobaczymy jak za parę dni będzie.... Jeśli po dwutygodniowym lub więcej użytkowaniu telefonu, szkło będzie sie sprawowało dobrze, to zamawiam następne szkło  w razie czego.....

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez piotrino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrino Czyli miałeś to samo szkło co ja mam teraz bo też kupiłem w Media Expert wraz z telefonem a jedno było do wyboru (Myscreenprotector) Nie dość że za małe to jeszcze po bokach odchodzi. A jaki case używasz? Wystający ponad ekran czy równy z ekranem?

@FromWP Skoro tak mówisz to zamawiam Mocolo. Chyba nie ma nic lepszego narazie na ten telefon. Zobaczymy jak się sprawuje ten wynalazek: http://allegro.pl/szklo-hartowane-caly-ekran-3d-xiaomi-redmi-4x-etui-i6966100357.html u kolegi wyżej, może w końcu to będzie jakieś rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marekk napisał:

@piotrino Czyli miałeś to samo szkło co ja mam teraz bo też kupiłem w Media Expert wraz z telefonem a jedno było do wyboru (Myscreenprotector) Nie dość że za małe to jeszcze po bokach odchodzi. A jaki case używasz? Wystający ponad ekran czy równy z ekranem?

 

Wystający ponad ekran. W razie upadku chroni ekran, i już raz na beton upadł mi i jest cały.... Aż się boję co by było jakbym nic nie miał ani szkła, ani case....To mój case:

http://allegro.pl/etui-fuiteral-nillkin-sparkle-xiaomi-redmi-4x-i6894494698.html

Uratował mój telefon, no i chroni go ogólnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marekk napisał:

może w końcu to będzie jakieś rozwiązanie.

Już pisałem, że nie ma dobrego szkła dla tego modelu. Tak wyprofilowali ekran, że normalne szkło przyklejone do całości musiało by być mniejsze co najmniej 5 mm z każdego brzegu. Co do Mofi, to już z kilkoma różnymi na różne telefony miałem styczność i niestety zawsze nie najlepsze (w porównaniu z innymi) wrażenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, marekk napisał:

@FromWP Nie widziałem żeby ktoś tutaj testował to z linku (szkło hartowane połączone z elastyczną ramką). Miałeś z tym styczność?

Nie, ale to prawdopodobnie to samo co inne full frame, tylko tańsze. Wszystkie tego typu mają ramkę która jest przyklejona, a reszta odstaje i pojawiają się "oleiste plamy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marekk napisał:

Mocolo też ma elastyczną ramkę?

Tak. Przykleja się na brzegach "elastycznym" plastikiem. Tak to można nazwać. Po naklejeniu będziesz miał ekran 1d. Może minimalnie 2d bo niby krawędzie szkła zaokrąglone.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Zamówiłem dzisiaj coś takiego:
https://eklik.pl/product-zul-25546-Szklo-hartowane-Xiaomi-Redmi-4X-Wozinsky-z-zelowa-ramka-na-caly-ekran-czarny.html
Jak przyjdzie, to powiem czy warto, bo cena niby nie jest chińska, ale jednak darmowa przesyłka też robi swoje. Mam nadzieję, że mój 4X w końcu zacznie wyglądać jak normalny telefon.


Wczoraj przyszło mi szkło więc mam jeden dzień exp. Szczerze, za 15 zł nie dostaniecie nic lepszego. Szkło pasuje i robi ekran 2D, jest swietne. Sylikon dopasuje się genialnie, palec ślizga się bardzo dobrze. Polecam.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2017 o 14:44, saataniel napisał:

dzięki answerreck za linka ,kupiłem i jestem zadowolony dotyk działa idealnie

 

Dnia 17.10.2017 o 12:46, answerreck napisał:

Wczoraj przyszło mi szkło więc mam jeden dzień exp. Szczerze, za 15 zł nie dostaniecie nic lepszego. Szkło pasuje i robi ekran 2D, jest swietne. Sylikon dopasuje się genialnie, palec ślizga się bardzo dobrze. Polecam.

 

No dobrze Panowie, ale czy do tego będzie pasować jakiekolwiek etui, które nie będzie przeszkadzało szkłu? 

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak zacytować post tuż nad swoim, wraz z obrazkiem, dodając pół strony wątku pustych wierszy. Brawo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...