Skocz do zawartości

Szkło hartowane Redmi 4X


RayColl_PL

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, kamillm napisał:

@latet ja osobiscie uwazam, ze MOCOLO full cover w tym momencie jest w miare ok, jedyna jego wada jest mocne palcowanie (mam w mi4c mocolo i tam jest lepiej) poza tym, szklo daje rade. Dlatego tez kolege zapytalem na podstawie czego taka ocena, zawsze warto uargumentować wypowiedz, zeby inni wiedzieli ;)

Kiedyś kupowało się szkła także, aby mieć mniejsze palcowanie, bo ekrany wypadały marnie. Teraz jest lepiej z ekranami, tak mi się wydaje. Dla mnie palcowanie znacznie gorsze niż ekran kompletnie dyskwalifikuje szkło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ash1970 napisał:

http://allegro.pl/szklo-3d-na-caly-ekran-xiaomi-redmi-4x-c23-i6875330700.html  - już polecane szkła w tym temacie przez kolegę dev - stosunek ceny do jakości rewelacja - palcuje mniej niż markowe i dotyk lepszy i nic nie odstaje

Fajnie, tylko że to nie po prostu szkło, tylko szkło w plastikowej rameczce, która pasuje do zakrzywienia. OK, super, tylko jak na to założyć "ciasne" etui?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, latet napisał:

Kiedyś kupowało się szkła także, aby mieć mniejsze palcowanie, bo ekrany wypadały marnie. Teraz jest lepiej z ekranami, tak mi się wydaje. Dla mnie palcowanie znacznie gorsze niż ekran kompletnie dyskwalifikuje szkło.

Święta racja .. Ja też po pierwszym zachwycie nad full cover, jednak doszedłem do takich samych spostrzeżeń . Mega palcowanie , słabe odwzorowanie ekranu w dodatku nie fajny dotyk (ślisk palca) ... W momencie kiedy byłem zmuszony zdemontować szkło i przez chwilę używałem czysty ekran Redmi ,stwierdziłem że jednak szkło "może" coś chroni ale komfort użytku w tym przypadku jest mega lichy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2017 o 22:05, Brecho napisał:

Kupiłem szkło hybrydowe od 3mk i niestety odchodzą boki, a dodatkowo podczas odklejania trzeciej warstwy odchodzilo całe szkło i róg przez to też puszcza. Być może nieumiejetnie je zakładałem, ale jak dla mnie to bardzo kiepski produkt, szkoda mi calkiem sporej kwoty wydanej na to szkło.

 

23 godziny temu, matiasmovie napisał:

Ja zgłosiłem, że miałem problemy z odklejeniem warstwy nr3 to poprosili o nr serii i wtedy zaproponowali, że mogę dostać nowe szkło albo zaproponować inne rozwiązanie (podobno niektóre partie przez wycinanie laserowe za mocno się zgrzewają na brzegach)

To teraz mam zgryz, bo już praktycznie byłem na 100% przekonany do tego 3mk :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, PawelG7 napisał:

 

To teraz mam zgryz, bo już praktycznie byłem na 100% przekonany do tego 3mk :/

szkło na moje jest warte ile dałem (czyli 20zł bo kupując telefon było taniej), ogólnie ślizga się w miarę, zauważyłem że czasem widać w niektórych miejscach tęczę ale tylko na wyłączonym ekranie, widać minimalnie różnicę między naklejeniem, a ramką ale nie zwraca się na to zbytnio uwagi, następne, które będę kiedyś naklejał to 3mk matte bo się nie będzie tak błyskać, a tak 3mk bardzo dobrze się dopasowuje przez ich naklejki fit-in, a jak się zrobi wszystko idealnie jak na instrukcji to zero kurzu i paprochów, no i zostaje dużo paluchów na tym szkle, niestety nie mam porównania do innych bo to moje pierwsze szkło, wcześniej używałem ich 3mk shield na LG i były ok, troszkę szybko się rysowały bo po roku wymieniałem na nową folię ale w sumie dostaje się dwie w komplecie za 14zł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PawelG7 napisał:

No właśnie dlatego myślałem o 3mk flexible/hybrydowe, bo to przecież folia, a podobno odchodzi :(

u mnie w rogu odchodzi ale pewnie przez to że miałem wadę fabryczną i nie chciała mi się odkleić warstwa ochronna i może przez to lekko odklejać bo w tym rogu paznokciem oddzielałem warstwę górną od szkła

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie naklejałem mofi za $7 i jakieś ZNP za $1.60, w/g mnie oba nie są idealnie spasowane do ekranu i wycięć.

Jeśli dopasuje się idealnie dół z diodą to wyjeżdża za bardzo na kamerę i czujniki od góry. Widać cena i renoma znaczenia tu nie ma.

Dotyk w obydwu jest raczej tak samo słaby, na pierwszy rzut oka to samo co bez, po 1 dniu szybka weryfikacja że jednak czasem coś nie łapie. 

Edycja po 2 dniach. 

Szkło mofi ma ładny efekt tęczy, raz się pojawia raz znika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ten sam problem. Zamówiłem jakiś zestaw czyli etui i szło. Etui jeszcze pasuje ale za to szkło to jakaś tragedia. Nie kryje całego przodu telefonu i na dodatek po brzegach to szło odstaje. Skoro nie przylega to i i tak jakiś syf się tam może zbierać i rysować ekran.  Moje pytanie do Was czy jest jakieś sensowne szkło do tego telefonu które pokryje te zaokrąglone brzegi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Progress001 napisał:

Moje pytanie do Was czy jest jakieś sensowne szkło do tego telefonu które pokryje te zaokrąglone brzegi??

Tak wiele razy pisane w wątku, chcesz miec zabezpieczony cały ekran musisz kupić full cover. Samo szkło nigdy nie pokryje calosci ekranu wlasnie ze wzgledu na zaokraglone brzegi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kamillm napisał:

Tak wiele razy pisane w wątku, chcesz miec zabezpieczony cały ekran musisz kupić full cover. Samo szkło nigdy nie pokryje calosci ekranu wlasnie ze wzgledu na zaokraglone brzegi

Full cover?? Czyli takie powinno być w porządku ???

http://allegro.pl/szklo-mocolo-caly-ekran-full-xiaomi-redmi-4x-5-0-i6949812512.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Progress001 napisał:

Full cover?? Czyli takie powinno być w porządku ???

http://allegro.pl/szklo-mocolo-caly-ekran-full-xiaomi-redmi-4x-5-0-i6949812512.html

Tak, takie pokryje cały ekran, ale nie będzie w porządku, bo:

1. Palcuje się dużo bardziej od samego ekranu.

2. Pogarsza widoczność, bo nie przylega do ekranu i jest dodatkowa powierzchnia którą widać i czasami powstaje efekt mory. Plus widoczne kropki, które mają niby zapobiegać powstawaniu efektu mory.

3. Jest przyklejone tylko na brzegach co dodatkowo powoduje że czasami pływa, albo się odkleja. 

Podsumowując, nie ma dobrego szkła dla tego modelu. Tak wyprofilowali ekran, że nic nie pasuje. To które podałeś jest chyba jednym z lepszych, o ile się zaakceptuje przytoczone wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Progress001 napisał:

Myślałem ze to szkło trzyma cała powierzchnia a one trzyma tylko brzegami??

Niestety tylko brzegami. Płaskie całą powierzchnią, ale w Redmi 4x żeby całe przylegało, to musiało by być mniejsze tak z 5mm z każdej strony. Naklejanie szkła w tym modelu moim zdaniem jest bez sensu. Ewentualnie jakaś wzmocniona folia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszedł do mnie full cover Mocolo z aliexpress i jestem zaskoczony. Wczesniej mialem ten cover z allegro (podejrzewam, ze podrobka). Wydaje mi sie, ze cos ulepszyli w swojej technologii produkcji tego szkla gdyz nie ma tej irytujacej plywajacej plamy pod szklem po zalozeniu. Matujac szklo zastosowalem sie do rad kolegi ktory o tym tu pisal kiedys, matujac nie dociskalem na srodku szkla a wylacznie po krawedziach, podobno to eliminuje ta plame nie wiem oleju pod szklem ktora sobie plywa i faktycznie u mnie jej nie ma. Takze nadal podtrzymuje zdanie (sledzac ten watek), ze w tym momencie Mocolo full cover to najlpeszy wybor dla redmi4x. Nie wiem jeszcze jak bedzie z palcowaniem, bo bylo slabo.

16 godzin temu, Progress001 napisał:

Full cover?? Czyli takie powinno być w porządku ???

Tak, ale lepiej kup z linku powyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kamillm napisał:

Wczoraj przyszedł do mnie full cover Mocolo z aliexpress i jestem zaskoczony. Wczesniej mialem ten cover z allegro (podejrzewam, ze podrobka). Wydaje mi sie, ze cos ulepszyli w swojej technologii produkcji tego szkla gdyz nie ma tej irytujacej plywajacej plamy pod szklem po zalozeniu. Matujac szklo zastosowalem sie do rad kolegi ktory o tym tu pisal kiedys, matujac nie dociskalem na srodku szkla a wylacznie po krawedziach, podobno to eliminuje ta plame nie wiem oleju pod szklem ktora sobie plywa i faktycznie u mnie jej nie ma. Takze nadal podtrzymuje zdanie (sledzac ten watek), ze w tym momencie Mocolo full cover to najlpeszy wybor dla redmi4x. Nie wiem jeszcze jak bedzie z palcowaniem, bo bylo slabo.

Tak, ale lepiej kup z linku powyzej

Kamil, podaj dokładny link do aukcji z której kupiłeś.

Ten full cover będzie pasował do takiego etui? Bo boje się, że to etui będzie odklejało to szkło

Link do etui

http://allegro.pl/tpucarbon-etui-case-obudowa-xiaomi-redmi-4x-i6863315208.html
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kamillm napisał:

Wydaje mi sie, ze cos ulepszyli w swojej technologii produkcji tego szkla gdyz nie ma tej irytujacej plywajacej plamy pod szklem po założeniu. 

Poczekaj troche, też tak myślałem po założeniu mofi, było świetnie nie licząc odcisków i siateczki widocznej na szkle. Plama wyszła po 2 dniach, obecnie nie ma może zależy od temperatury wilgotności albo coś podobnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to szkło : http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6949812512

tylko kupione na pancernik.eu

szkło nie odstaje i idealnie jest dopasowane (trzeba poświęcić trochę czasu ) niestety jest bąbel powietrza, którego nie umiem usunąć (dodam, że  szkieł nakleiłem w swojej karierze ogromną ilość i nigdy z tym problemu nie było) chyba to jest wada tego produktu. Może ktoś z Was to szkło ma i bąbli nie posiada ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja również kupiłem to szkło. Grubo ponad tydzień było OK. Teraz jest na środku plama jakiejś cieczy a'la plama benzyny (taka kolorowa), której nie można usunąć, wypchnąć poza ekran.

Lipa, bo szkło całkiem nieźle spasowane.

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...