Skocz do zawartości

Szkło hartowane Redmi 4X


RayColl_PL

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, PawelG7 napisał:

Testował ktoś taki zestaw?

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-4x-etui-karbon-case-szklo-9h-i6873227055.html#thumb/1

Szukam etui, które będzie zachodziło na ekran, bo po swoich doświadczeniach, wiem, że takie jednak będzie najlepsze.

Może jest coś ciekawszego na allegro?

witam ja posiadam takie już dłuższy czas tak jest  dobre zachodzi na ekran  a wady  to słabe dojście do czytnika palca z tyłu 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chroni przed drobymi upadkami otarciami itp. Silikon nigdy nie ochroni telefonu gdy bedzie np. spadal z duzej wysokosci.
A myślałem że chroni przed drobnymi uszkodzeniami po upadku , teraz się dowiaduje że chroni od upadku. Muszę sobie sprawić to mi już nigdy telefon nie upadnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kris259 napisał:

witam ja posiadam takie już dłuższy czas tak jest  dobre zachodzi na ekran  a wady  to słabe dojście do czytnika palca z tyłu 

Też mam te etui od paru dni ale zdecydowanie tańsze;) Jak narazie jest ok, wczesniej miałem skórzane, które bardzo dobrze chroniło, ale przez to tel dwa razy grubszy i dłuższy no i otwierane było na dół a nie do góry więc utrudnione było używanie. Teraz z tym gumowym chyba lepiej, mi czytnik palca dobrze działa, natomiast jest problem z jackiem 3.5 audio, trzeba dobrze wsadzić aby do końca weszło (skorzajenia na bok).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się wtrącić...

Ja natomiast znalazłem ofertę jak ponieżej:

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-4x-etui-nevi-szklo-caly-ekran-i6877856566.html#thumb/1

Jakoże mam przedni panel biały to i takie szkło chciałbym zamowić dla siebie i tu jako jedna z nielicznych ofert posiada nadruki (zwał jak zwał) trzech klawiszy dolnych, a nie wycietych trzech kwadracików co oczywiscie kwestią gustu ale jak dla mnie beznadziejnie sie by prezentowało , a tak jest na wiekszosći ofert na allegro i alli.

Moje pytanie brzmi czy ktoś może kupował z tej oferty na allegro szkiełko w wersji białej ?

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa, aż chyba kupię sobie to białe bo fajnie wygląda, ale właśnie przeglądam jego komentarze:

11 sie 2017

"Xiaomi Redmi 4X Etui dobre, szkło to porażka. Zakupiłem jedno na cały ekran. Po założeniu szkło odstawało na rogach. Po kontakcie ze sprzedającym zstało mi wysłane nowe szkło które tak jak poprzednie odstawało. Rogi nie posiadają kleju, szkło bardzo słabej jakości. Jak by tego było mało sprzedawca dodał mnie nie wiedzieć czemu do czarnej listy... Nie Polecam."

Więc trudno powiedzieć czy rzeczywiście jest takie super, ale koszty nie duże więc może ktoś się skusi i oceni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2017 o 17:32, PawelG7 napisał:

Etui bardzo fajne i dobrze leży na telefonie, zdecydowanie mogę polecić.

Szkło oczywiście odstaje na bokach po min. 5 mm z każdej strony.

Zastanawiam się nad folią od 3mk, zdaje się, że nie powinna odstawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, PawelG7 napisał:

Zastanawiam się nad folią od 3mk, zdaje się, że nie powinna odstawać.

mam 3mk flexible glass i trzeba idealnie przykleić żeby nie odstawało(chociaż przy włączonym ekranie nie widać bo jest tak minimalnie za ekranem jeszcze naklejone może tak z 0.5mm na szerokość), inna sprawa że nie chciała mi odejść trzecia warstwa ochronna aż mi naklejka odpadła i musiałem paznokciem się męczyć żeby ją zdjąć dlatego lekko mi odstaje w rogu ale na tym czarnym więc nie widać, ślizg jest całkiem spoko (oczywiście nie nachodzi na zaokrąglenia)

Edytowane przez matiasmovie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tym 3mk ciężko jest zdjąć przez przypadek bo nie jest przyklejone na zagięciach, wycięcia na czujnik/aparat/głośnik ma minimalnie większe dlatego nie trzeba tak super precyzyjnie się męczyć z dopasowanie chociaż estetyczniej wygląda jak się poświęci te parę minut więcej na dopasowanie szczególnie że mają ten system naklejek po bokach fit-in, ale też ciężko odrywa się ostatnią warstwę ochronną po naklejeniu naklejka zaczęła mi się szybciej odklejać niż warstwa od szkła i podnosiło albo całość albo odlepiała mi się "trójka" na brzegu, może to tylko mój przypadek, ale poza tym szkło jest całkiem ok, chociaż mocno widać ślady palców na nim, nie wiem czy następnym razem nie kupie ich 3mk matte bo się tak nie błyszczy i nie widać palców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Waszym zdaniem to szkło jest OK, czy jednak za wąskie i powinienem je reklamować?

Rozumiem, że ekran ma zaokrąglone brzegi i nie ma możliwości, aby szkło pokryło cały (zresztą nie chciałbym, aby cały, bo wtedy mogą być problemy z krawędziami etui), ale czy to coś na zdjęciu to już nie przesada?

Szkło było w sumie dodatkiem do etui, tego: http://allegro.pl/etui-hybrid-carbon-szklo-9h-xiaomi-redmi-4x-i6941032818.html

które kupiłem głównie ze względu na "wbudowaną" płytkę metalową, która ponoć wystarcza, aby przyczepić telefon do magnesowego uchwytu w aucie. Płytka jest, ale bardzo cienka i nieduża, jutro sprawdzę, czy magnes w samochodzie ją utrzyma, ale bardzo wątpię. Poza tym sama obudowa jest fajna, solidna, telefon siedzi w niej mocno i głęboko (nie było go łatwo wyjąć). Przyciski chodzą w sam raz (ciężej niż gołe, ale o to chodzi). Gdy ją założyłem to jeszcze było dużo miejsca między krawędziami obudowy a brzegami tego szkiełka. Tym bardziej myślę, że to szkło jest za wąskie. Jest?

Dzięki za opinie!

szklo-do-R4x.jpg

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, PawelG7 napisał:

Wydaje mi się za wąskie, bo nie przykrywa całego ekranu, ale za to nie będzie się odklejać tak jak u mnie.

Oj, to Twoje to stanowczo za szerokie, nie ma szans nie odstawać.

13 godzin temu, latet napisał:

Szkło było w sumie dodatkiem do etui, tego: http://allegro.pl/etui-hybrid-carbon-szklo-9h-xiaomi-redmi-4x-i6941032818.html

które kupiłem głównie ze względu na "wbudowaną" płytkę metalową, która ponoć wystarcza, aby przyczepić telefon do magnesowego uchwytu w aucie. Płytka jest, ale bardzo cienka i nieduża, jutro sprawdzę, czy magnes w samochodzie ją utrzyma, ale bardzo wątpię.

Miałem rację, ta płyteczka metalowa jest za cienka – nie trzyma tego (w sumie dość ciężkiego) telefonu na magnesie w aucie. Magnes mam konkretnie taki jak na zdjęciu. Wydaje mi się, że jest dość mocny, ale pewnie istnieją mocniejsze.

IMG_20170917_145918.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem szkło z tej aukcji

 

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6949812512

 

Szkło montowalem wg instrukcji kolegi@Diuk (post #31)

 

Jak widać na zdjęciach, odwzorowanie środkowego "przycisku" jest dobre, a bocznych trochę przesunięte. Przynajmniej mi się tak wydaje.

Mam wrażenie, że szkło jest odrobinę za duże i wystaje poza wyobloną cześć ekranu.

 

1d705a61428178b817f6c3ba3bf0f4d7.jpg0915a0f29dc45a469553e633cc15728f.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problemy z edycja poprzedniego posta, więc ponawiam.

 

Ja kupiłem szkło z tej aukcji

 

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6949812512

 

Szkło montowalem wg instrukcji kolegi Diuk (post #31)

 

Jak widać na zdjęciach, odwzorowanie środkowego "przycisku" jest dobre, a bocznych trochę przesunięte. Przynajmniej mi się tak wydaje.

Mam wrażenie, że szkło jest odrobinę za duże i wystaje poza wyobloną cześć ekranu.

 

1d705a61428178b817f6c3ba3bf0f4d7.jpg0915a0f29dc45a469553e633cc15728f.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przymierzam się do kupna szkła z tego linkuhttps://pl.aliexpress.com/item/2pcs-lot-Mocolo-Xiaomi-Redmi-4X-glass-tempered-Redmi-4X-screen-protector-film-full-cover-black/32809037642.html?spm=a2g17.search0104.3.9.IeJBoi&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10152_10065_10151_10068_10344_10342_10343_10340_10341_10304_10307_10301_10137_10060_10155_10154_10056_10055_10054_5470020_10059_100031_10099_5460020_10338_10339_10103_10102_440_10052_10053_10142_10107_10050_10051_5380020_10171_10326_10084_10083_10080_10082_10081_10110_10111_10112_10113_10114_143_10312_10313_10314_10078_10079_10073,searchweb201603_23,ppcSwitch_5&btsid=3b575648-b80b-4dfb-8de9-f81d9895f6e6&algo_expid=c35f0dd0-589f-422f-a982-e26e56fc3472-1&algo_pvid=c35f0dd0-589f-422f-a982-e26e56fc3472

tylko nie bardzo rozumiem bo chyba coś mi źle chyba tłumaczy translator czy domyślnie jest wysyłane białe i czarne szkło bo w opisie pisze "proszę zwrócić uwagę:
domyślnie wysyłać 2 sztuk tego samego koloru, jeśli chcesz inny kolor proszę zostawić wiadomość w zamówieniu strony. dziękuję!statek z Ru obsługuje tylko jeden kolor." Ja bym bym chciał szkło białe i czarne. Z góry dzięki za pomoc

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2017 o 11:01, kamillm napisał:

Mistrzu TY masz dokładnie taki zestaw jak mi zalinkowałeś na 4X? Jeśli tak to ile czasu już go używasz i czy nie zauważyłeś u siebie odklejania się szkła lub jego "pływania" po ekranie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mateusztbg napisał:

masz dokładnie taki zestaw jak mi zalinkowałeś na 4X?

Dokładnie taki zestaw mam. ok. 6 miesiecy używa go żona ;) Szkło sie nie odkleja, oczywiscie plywa na srodku te nie wiem co to jest, ale kazde mocolo tak ma, nie przeszkadza to w niczym, po wlaczeniu ekranu jest niewidoczne. Zestaw polecam, obecnie nic lepszego nie znalazlem. Ewentualnie polecam case MSVII jesli siilkon CI nie odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na aliexpress szklo http://LITBOY Pełna Pokrywa Szkło Hartowane Dla Xiaomi Redmi 4X4 Pro 4A 4 Prime Redmi Uwaga 4 Pro Uwaga 4X Screen Protector Hartowane Film http://s.aliexpress.com/yAviUvma wczoraj doszlo i zauważyłem że patrzac pod światło widać na nim jakby dziurki, symetrycznie rozmieszczone biale kropki... Tak ma być czy to jakiś defekt? Dodatkowo zauważyłem ze dotyk chodzi znacznie gorzej, litery na klawiaturze muszę wręcz dociskać, bez szkła ledwo dotykalem ekranu...

IMG_20170921_204206.thumb.jpg.b5a92a51ee72460daed4f0aa5ef09764.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem szkło hybrydowe od 3mk i niestety odchodzą boki, a dodatkowo podczas odklejania trzeciej warstwy odchodzilo całe szkło i róg przez to też puszcza. Być może nieumiejetnie je zakładałem, ale jak dla mnie to bardzo kiepski produkt, szkoda mi calkiem sporej kwoty wydanej na to szkło.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Brecho napisał:

Kupiłem szkło hybrydowe od 3mk i niestety odchodzą boki, a dodatkowo podczas odklejania trzeciej warstwy odchodzilo całe szkło i róg przez to też puszcza. Być może nieumiejetnie je zakładałem, ale jak dla mnie to bardzo kiepski produkt, szkoda mi calkiem sporej kwoty wydanej na to szkło.

Ja zgłosiłem, że miałem problemy z odklejeniem warstwy nr3 to poprosili o nr serii i wtedy zaproponowali, że mogę dostać nowe szkło albo zaproponować inne rozwiązanie (podobno niektóre partie przez wycinanie laserowe za mocno się zgrzewają na brzegach)

Edytowane przez matiasmovie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet ja osobiscie uwazam, ze MOCOLO full cover w tym momencie jest w miare ok, jedyna jego wada jest mocne palcowanie (mam w mi4c mocolo i tam jest lepiej) poza tym, szklo daje rade. Dlatego tez kolege zapytalem na podstawie czego taka ocena, zawsze warto uargumentować wypowiedz, zeby inni wiedzieli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...