Skocz do zawartości

Szkło hartowane Redmi 4X


RayColl_PL

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 19.04.2017 o 00:21, Voltron napisał:

Bo się kupuje szkło to z kolorem, np jak masz czarny przód to takie z czarnym dołem i góra i wtedy nic nie odstaje

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Nie odstaje czy po prostu nie widać, ze nie odstaje bo brzegi są czarne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odstaje i zakrywa cały ekran, natomiast wadą są malutkie kropki widziane pod światło na wyłączonym ekranie i jest ono delikatnie przyciemnione. Nie ma rady. Albo folia, albo takie albo nic.

 

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maneq napisał:

Czy to szkło: https://www.ibuygou.com/p-original-redmi-4x-super-clear-screen-protector-8793.html
Będzie to samo jw. na zdjęciu, że nie przykrywa całego ekranu?
O to szkło wam chodzi z kolorem?
Szkło aliexpress

To pierwsze to nie szkło, to tworzywo sztuczne (folia)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 26.04.2017 o 21:49, yookerek napisał:

Według mnie to jest godne uwagi, link:

 

A według mnie nie. Kupiłem dokładnie na tej aukcji. Sam wygląd etui jak również dopasowanie jest bardzo dobre, idealnie leży na telefonie ale srebrna ramka po tygodniu noszenia już się wyciera i wychodzi z pod niej biały plastik. Samo szkło odstaje na rogach i średnio to wygląda. Zamówiłem na ali etui MSVII i niby pasujące szkło do 4x, które nie odstaje. Jak przyjdzie to dam znać.

IQlzg6d.jpg

GZAOLmx.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś w ogóle w rekach 4x? Wyświetlacz świeci prawie do samych krawędzi ekranu, po lewej i prawej jedynie 1,5mm to czarna nieaktywna ramka. Szkło odstaje po 4mm z każdej strony, wiec wyświetlacz po bokach świeci pod odstającym szkłem co wygląda idiotycznie ;] Jak pisałem zamówiłem na aliexpress szkło, w którym sprzedawca twierdzi, że pasuje do wyświetlaczy 2,5D. Jak przyjdzie to się okaże.

Edytowane przez Pływak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pływak - głęboko się mylisz. W Redmi 4X zagięcie szkła zaczyna się już poza święcącym obszarem wyświetlacza. Przynajmniej w wersji 3/32 Global.

A przy okazji włożę kij w mrowisko :)

Na pewno jesteście przekonani, że stosowanie szkła/folii ma jakikolwiek sens poza wydawaniem pieniędzy :)

Mam smartfony (bez folii/szkła) od min. 6 lat i nigdy nie miałem żadnej rysy.

Edytowane przez pawelll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nosze fony w kieszeni, nie uzywam zadnych etui, folii itp. i mam rysy z tylu nawet dosc glebokie, bo klade zawsze plecami na stole ;) za to nigdy nie bylem nawet blisko upuszczenia fona i zawsze mnie dziwi widok jak ludziom latwo z rak wypadaja, bo widze to dosc czesto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Etuje" i upadanie telefonów to trochę inny wątek. Generalnie byłem (i nadal trochę jestem) ich przeciwnikiem ale przy współczesnych konstrukcjach telefonów, które są coraz większe i bardziej śliskie (przez co trudniejsze do utrzymania) jakoś to się broni. Ale szkła/fole to jakaś pozostałość sprzed 10 lat gdy ekrany robiono z plastiku a dotyk był rezystancyjny (i najczęściej obsługiwany rysikiem)  i faktycznie się rysowały. Przy współczesnych szkłach nie mają żadnego uzasadnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje sie rysyje :) z tylu huawei p7 (2014 rok) mam pare rys glebokich, ktore dobrze czuc pod paznokciem. zrobily sie po prostu od lezakowania na stolach, itp. gdybys zobaczyl co moj syn potrafi zrobic z ekranami (ace4, tab 4) to bys zmienil zdanie, ze one sie nie rysuja ;) rysy powstaly od lezenia po podlogach itp zadne tam umyslne niszczenie.

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pawelll napisał:

@Pływak - głęboko się mylisz. W Redmi 4X zagięcie szkła zaczyna się już poza święcącym obszarem wyświetlacza. Przynajmniej w wersji 3/32 Global.

A przy okazji włożę kij w mrowisko :)

Na pewno jesteście przekonani, że stosowanie szkła/folii ma jakikolwiek sens poza wydawaniem pieniędzy :)

Mam smartfony (bez folii/szkła) od min. 6 lat i nigdy nie miałem żadnej rysy.

Przeczytaj jszcze raz co napisałem. Pisalem, ze szkło naklejane odstaje po 4mm z każdej strony, a wyświetlacz świeci do samych krawędzi co oznacza ze tam gdzie juz odstaje naklejane szkło jeszcze wyświetlany jest obraz co wyglada idiotycznie. Nawet fotkę wrzuciłem. To raz a dwa nie mierz wszystkich swoją miarą. Różni ludzie w różnych warunkach użytkują swoje telefony. W poprzednim raz załatwiłem wtswietlacz później  kupowałem szkła po 6-7zl. Załatwiłem jakieś 4 sztuki co kosztowalo mnie 20 parę złotych. 5 razy mniej niz ten pierwszy wyświetlacz. Taka mam specyfikę pracy i z telefonem nie obchodzę się jak z jajkiem. Nie raz sie zapomnę i noszę go w kieszeni z jakimś kluczem czy śrubami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kontekstu Twojego wpisu (a i z logiki) wynikało, że szkło "odstaje" bo w tym miejscu szkło wyświetlacza już się zagina. A nie zagina się (zagina się max 1,5 mm od krawędzi). Więc to że szkło odstaje jest jakimś dziwnym zjawiskiem.

A co do obchodzenia się z telefonem, rysowania, kluczy w kieszeniach itp. to przypomina mi się historyjka o facecie który kupił "full wypas" BWM "w skórze" i szukał pokrowców na siedzenia, wyrzekając na Niemców, że dobrych siedzeń nie potrafią zrobić i szybko mu się niszczą. Zapomniał tylko dodać, że wozi dwa psy "luzem" w kabinie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dla tych co uwielbiają nadinterpretację dołączyłem zdjęcie ale jak widać i to nie pomogło :lol: szkło na fotce to jest dokładnie to szkło dostępne na cytowanej aukcji i komentarz odnosi sie tylko i wyłącznie do w.w. produktu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podbijam temat... Czy forumowicze znaleźli już porządne szkło do Redmi 4X?

Sam przerobiłem już 2 - marki OPTO (odstające wzdłuż krawędzi) i jakieś chińskie (moim zdaniem zbyt małe i kiepskiej jakości).

Dodam tylko, że do mojego Redmi Note 3 Pro dokupiłem oryginalne szkło hartowane od Xiaomi i jest ono idealnie spasowane z całym ekranem (nic nie odstaje i jest na tyle duże, że go praktycznie nie widać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na to:
http://www.gearbest.com/screen-protectors/pp_620154.html

Nie odstaje, póki co spoko. Co prawda - zamontowane dopiero w piątek, więc ciężko powiedzieć coś więcej, ale pierwsze wrażenie pozytywne. Dla dociekliwych - tępe w dotyku i widać siatkę punktową "pod światło". Fotki w drugim wątku. Ogólnie to brałbym coś na cały ekran - z czarnymi ramkami. Jak będzie odłazić(a pewno będzie, jak każde) to nie będzie tego widać dzięki tym ramkom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@error0085 ja na Twoim miejscu kupiłbym mocolo full cover. Opinie zbiera dobre, mam tej firmy szklo na mi4c i jestem mega zadowolony, na redmi 4x tez zamierzam zalozyc mocolo. Zerknij sobie na feedbacki ludzie chwala:

https://www.aliexpress.com/item/Mocolo-Full-Cover-Redmi-4X-Tempered-Glass-Screen-Protector-for-Xiaomi-Mi-Hongmi-4X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2017 o 14:42, pawelll napisał:

@Pływak - głęboko się mylisz. W Redmi 4X zagięcie szkła zaczyna się już poza święcącym obszarem wyświetlacza. Przynajmniej w wersji 3/32 Global.

A przy okazji włożę kij w mrowisko :)

Na pewno jesteście przekonani, że stosowanie szkła/folii ma jakikolwiek sens poza wydawaniem pieniędzy :)

Mam smartfony (bez folii/szkła) od min. 6 lat i nigdy nie miałem żadnej rysy.

Zgadza się, zagięcie szkła zaczyna się poza świecącym obszarem w wersji 2/16 (nie jest to Samsung S8 :) )

Ma sens, miałem jeden stary smartfon bez szkła i pełno rys, tak samo dużo rys na folii nieco mniej starego smartfona.

Niedawno na wycieczce mojemu koledze upadł na stół honor i zbiło mu się na szczęście szkło, mojej koleżance spadł i też zbiło się tylko szkło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 2 dni temu Mocolo i pod jednym dniu mam lekko wyszczerbione na rogu. Telefon nie upadł był w saszetce. Poza tym trudno spasować by dioda świeciła się prawidłowo. Do tego widać odciski palców. Żona mam Nillkin i jest wszystko w porządku. Drugie będzie więc Nillkin jak utui. Szkoda, że Nillkin jest tylko do modelu 4A i nie wiem czy by pasowało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam kilka słów od siebie. Przerobiłem folię, szkła z Ali, dwa szkła z Allegro (strata pieniędzy, nie pakujcie się w to) i teraz zakupiłem Mocolo (aktualnie na Allegro jest aukcja z której kupiłem za 19.99zł, więc jeśli ktoś nie chce czekać, to warto) Więc tak - nie idzie nakleić dobrze (bez odstawania rantów) nic prócz folii i Mocolo właśnie. Aktualnie mam założone Mocolo i etui z tej aukcji (http://allegro.pl/etui-pancerne-karbon-bumper-xiaomi-redmi-4x-szklo-i6801949016.html) i współgra to ze sobą perfekcyjnie - etui nie wypycha szkła, idealnie spasowane. 

Kilka też uwag odnośnie nakładania szkła na cały front:

1. Koniecznie podłączcie ładowarkę tak, by dioda była widoczna

2. Nakładajcie najlepiej "z ręki" gdyż jest duży manewr korekty (no chyba, że delira, to nalepki ;)) i koniecznie zacznijcie kłaść od strony diody, bo jeśli diodę "wcelujecie" to góra będzie już idealnie ułożona.

3. Nie radzę odtłuszczać alkoholem z zestawu, bo jeśli dobrze się tego nie wytrze, to zostanie tzw "efekt tęczy" Pomieszczenie bez większej ilości kurzu (ew. troszkę zaparowana łazienka), ściereczka z mikrofb, dobrze wypucować ekran i do dzieła.

Konsensus taki, że jeśli chcesz mieć szkło idealnie nałożone, bez wystających boków, to na chwilę obecną wyłącznie szkła full-front (mocolo sprawdzone)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naładują mi się baterię do aparatu, to pyknę kilka fotek.

Aha, no i jeszcze jedna uwaga przy zakładaniu - jak już założycie, to nie dociskajcie palcem środka szkła (jak to przy zwykłych) tylko najpierw górę, dół, i boki - wtedy ładnie się przyklei, bez efektu tęczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Diuk napisał:

i teraz zakupiłem Mocolo (aktualnie na Allegro jest aukcja z której kupiłem za 19.99zł,

Też kupiłem z tej aukcjii, dzisiaj będzie u mnie.

15 minut temu, Diuk napisał:

Koniecznie podłączcie ładowarkę tak, by dioda była widoczna

Można też wejsc w eng. mode i włączyć diodę, ale słuszna uwaga trzeba na włączonej bo można diodę przykryć szkłem

15 minut temu, Diuk napisał:

(no chyba, że delira, to nalepki ;))

Zawsze tak naklejam bo mi sie łapy trzęsą :D

16 minut temu, Diuk napisał:

Nie radzę odtłuszczać alkoholem z zestawu

Mi on zawsze zostawia smugi ostre i nigdy go nie używam, ze swojej strony polecam denaturat

3 minuty temu, Diuk napisał:

Aha, no i jeszcze jedna uwaga przy zakładaniu - jak już założycie, to nie dociskajcie palcem środka szkła (jak to przy zwykłych) tylko najpierw górę, dół, i boki - wtedy ładnie się przyklei, bez efektu tęczy.

Dziś sprawdze ten sposób u siebie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to mniej więcej wygląda (sorry za jakość, ale aparat w Redmi 4x to mój główny ;) ) Polecam każdemu takie combo, bo ochrona dosyć dobra, a i etui niczego sobie - masywne, jak jeb*ie o ziemię, to raczej nic się nie stanie. Jestem zadowolony.

SDC14989.JPG

SDC14993.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...