Skocz do zawartości

Wykonanie własnego pakietu instalacyjnego do TWRP


mecedo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakiś sposób na wykonanie własnego pakietu instalacyjnego zip do TWRP, na wzór pliku Dodatki_MIUIPolska?

Chciałbym zrobić sobie taki pakiet, by podmienić jeden konkretny plik w systemie (chodzi o system\etc\hosts). Taki pakiet wygląda na zwykłe archiwum zip w którym są gotowe aplikacje apk do zainstalowania i pliki systemowe na podmianę. Tylko nie wiem czy to jest takie proste, czy nie trzeba czasem jeszcze jakichś sygnatur/hashy plików systemowych zmodyfikować, by android nie odrzucił takiego zmodyfikowanego pliku.

Dodam też, że nie interesuje mnie podmiana pliku hosts poprzez zrootowanie urządzenia albo instalację xposed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie walcze z tym tematem :D niestety na razie jest porażka. mam swój plik hosts który chciałbym wgrywac po wgraniu romu, próbowałem używac paczki miui z usunietymi innymi aplikacjami, ale niestety nie działa, tzn, coś tam się niby instaluje w twrp bez bledu, ale po restarcie reklamy jak byly tak są. uzywałem też template zip do instalacji pliku hosts, ale teżnie działa, ten sam efekt, instalacje bez bledów ale nie działa - bez roota nie moge podejrzec czy plik się podmienił, ale przypuszczam ze nie.

Wiec trzeba poszukac innego sposobu, bo watpie zeby acid przygotował dodatek miui tylko z samym plikiem hosts.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie walcze z tym tematem  niestety na razie jest porażka. mam swój plik hosts który chciałbym wgrywac po wgraniu romu, próbowałem używac paczki miui z usunietymi innymi aplikacjami, ale niestety nie działa, tzn, coś tam się niby instaluje w twrp bez bledu, ale po restarcie reklamy jak byly tak są. uzywałem też template zip do instalacji pliku hosts, ale teżnie działa, ten sam efekt, instalacje bez bledów ale nie działa - bez roota nie moge podejrzec czy plik się podmienił, ale przypuszczam ze nie.
Wiec trzeba poszukac innego sposobu, bo watpie zeby acid przygotował dodatek miui tylko z samym plikiem hosts.

Poszukaj, widziałem na tym forum zmodyfikowany plik dodatków tylko z hostem.
Pozdr

Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy to macie problemy.

Proszę, 2 minuty roboty:

http://www4.zippyshare.com/v/P0ZjsiN3/file.html

(plik ma rozmiar 618kb - info w razie jakby upload dawał jakiś syf do pobrania)

Paczka zawiera plik hosts z programu AdAway z dnia 17-04-2017. Sprawdzone na Redmi Pro z softem 7.4.14.

 

Jeszcze przypominam że TWRP posiada wbudowany menedżer plików, więc w nim można albo sam plik ręcznie skopiować do systemu albo zgrać go i sprawdzić czy na pewno zainstalował się poprawnie z paczki.

Edytowane przez @GUTEK@
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, @GUTEK@ napisał:

Wy to macie problemy.

(...)

Paczka zawiera plik hosts z programu AdAway z dnia 17-04-2017. Sprawdzone na Redmi Pro z softem 7.4.14.

Ale wiesz, że nie każdy używa takiego hosts w takich celach jak blokada reklam? Każdy może używać innego, można za jego pomocą blokować różne strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, paveu napisał:

Ale wiesz, że nie każdy używa takiego hosts w takich celach jak blokada reklam? Każdy może używać innego, można za jego pomocą blokować różne strony. 

To niech z łaski swojej wrzuci na forum swój plik hosts to  mu podmienie w paczce skoro nie potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, @GUTEK@ napisał:

To niech z łaski swojej wrzuci na forum swój plik hosts to  mu podmienie w paczce skoro nie potrafi.

Stary, więcej luzu. Chłopaki zapytali jak to się robi, bo chcą się tego nauczyć. Rozumiem, że Ty od zawsze wszystko wiedziałeś, nie musiałeś się niczego uczyć? Po prostu usiadłeś i wszystko zrobiłeś?

Bardzo dobrze, że o to pytają. Tak to powinno wyglądać. Nie chcieli, żeby ktoś robił to za nich. Może jutro będą mieli ochotę zrobić coś innego, niż paczkę z hosts?

 

@bastard79 

Tak jak pisałem wyżej - usuń co niepotrzebne z paczki z Dodatkami, podmień w niej hosts. Mnie działa, u Ciebie też musi :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...