Skocz do zawartości

Aktualizacja do Android N dla MiBox MDZ-16-AB [BETA 1560 13 gru]


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nic nie odpisał, więc kilka słów obiektywnie o 1560:

PLUSY:

  • Mam subiektywne wrażenie że obraz działa płynniej na filmach z netflix czy live tv (jak już się odpali)

MINUSY

  • Działają tylko 2 cory z 4 przez co system dostaje czkawek, działa mniej stabilnie - ... obecne od bety N 924
  • Najnowsza wersja aplikacji Youtube nie działa, bądź odpala film i zawiesza system (odinstalowanie aktualizacji rozwiązuje problem) - nieobecne na MM
  • Nadal brak refresh rate - jak na MM
  • Mam spore problemy z WiFi 5G i via USB na tej wersji (ciągłe buforowanie) nieobecne na MM

Po dwóch dniach powróciłem do MM i chwalę sobie szybkość jego działania :-) i czekam na RC lub oficjalny update.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zpexxyy mam do Ciebie dużą prośbę. Wgrałem Android 7 beta i też bardzo średnio mi odpowiada. Chciałbym wrócić do MM. Dużo czytałem jak to zrobić, ale każdy z testowanych na różnych forach sposobów miał wady. Piszesz, że wróciłeś do MM i jest OK. Czy mógłbyś opisać step by step jak to zrobić?

Edytowane przez zpk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się tego obawiałem ale ten poradnik zadziałał https://forum.xda-developers.com/android-stick--console-computers/amlogic/xiaomi-mi-box-mdz-16-ab-downgrade-t3737186

Dzieki niemu mogłem zrobić kopie licencji i mam dalej działającego netlixa i drm.

W skrócie trzeba wgrać betę 1028 która ma roota, zrobić kopię powyższych danych. Potem zrobić downgrade do MM ( pierwszej wersji która ma root) i wgrać pliki. Potem sam się zaktualizuje do najnowszej MM.

Wykonując krok po kroku u mnie wszystko działa.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zmian - nie da się sideloadować aplikacji nie przystosowanych do android tv które wymagają specjalnych uprawnień . Przysisk instalacja jest wyszarzony. Nie wiem czemu ma to służyć ale mam nadzieje ze może czemuś dobremu :) przy kolejnej aktualizacji.

Co ciekawe osoby z Mi na forum anglojezycznym polecają ze jeśli komuś to przeszkadza to powinien wrócić do poprzedniej wersji softu - jak to w Mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, używam nougat na moim mibox lecz wolałbym wrócić na 6.0, czy ma ktoś może przetłumaczony na polski opis downgradu do 6.0, niestety mój angielski jest za słaby na ogarnięcie instrukcji dostępnej pod adresem https://forum.xda-developers.com/android-stick--console-computers/amlogic/xiaomi-mi-box-mdz-16-ab-downgrade-t3737186

Ponadto, czy ktoś ma już jakieś doświadczenia z wersją 1901 dla androida 6.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 21.03.2018 o 23:06, spexxyy napisał:

Ze zmian - nie da się sideloadować aplikacji nie przystosowanych do android tv które wymagają specjalnych uprawnień . Przysisk instalacja jest wyszarzony. Nie wiem czemu ma to służyć ale mam nadzieje ze może czemuś dobremu :) przy kolejnej aktualizacji.

Co ciekawe osoby z Mi na forum anglojezycznym polecają ze jeśli komuś to przeszkadza to powinien wrócić do poprzedniej wersji softu - jak to w Mi.

Żeby ominąć wyszarzony przycisk wystarczy z pilota wyłączyć i włączyć boxa gdy jesteśmy na ekranie instalacji. Dwa dni kombinowałem z tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...