Skocz do zawartości

Słaby GPS


jagod

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w waszych 4x działa GPS? bo u mnie długo łapie fixa, nawet do kilku minut i jest dość słaba dokładność (sprawdzane w GPS test dochodzi nawet do 50m). W tych samych warunkach mi4c żony łapie fixa w kilka sekund i dokładność jest na poziomie 5m

Czy da się temu jakoś zaradzić czy po prostu jest taki słaby GPS w tych modelach?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Edycja mtp to podstawa konfiguracji sprzętu z custom romami. Fastergps używałem bardzo długo, a jakiś czas temu napisałem sobie instalera na bazie Aroma do instalacji via twrp, także instalując xiaomi.eu na kilku, czy kilkunastu sprzetach dziennie nie muszę instalować za każdym razem aplikacji.

W wolnej chwili zrobię poprawki i wrzucę tego instalera u siebie na blogu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2017 o 09:18, Zexon72 napisał:

Edycja mtp to podstawa konfiguracji sprzętu z custom romami. Fastergps używałem bardzo długo, a jakiś czas temu napisałem sobie instalera na bazie Aroma do instalacji via twrp, także instalując xiaomi.eu na kilku, czy kilkunastu sprzetach dziennie nie muszę instalować za każdym razem aplikacji.

W wolnej chwili zrobię poprawki i wrzucę tego instalera u siebie na blogu.  

Znasz może jakiś inny odpowiednik tej aplikacji/sposób nie wymagający roota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Glaniu napisał:

U mnie ta aplikacja nie pomaga. Ja jak i żona posiadamy mi4c i GPS praktycznie jest nie użyteczny i z tego powodu raczej już nie zaufam Xiaomi

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

U mnie na Note 4X Global i Redmi 4A jest wzorowo. Kilka postów wyżej jest filmik który nagrałem na 4X więc nie wiem od czego zależy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Peyotl napisał:

Znasz może jakiś inny odpowiednik tej aplikacji/sposób nie wymagający roota?

Bez roota nie ma możliwości edycji pliku gps.conf

13 godzin temu, Glaniu napisał:

U mnie ta aplikacja nie pomaga. Ja jak i żona posiadamy mi4c i GPS praktycznie jest nie użyteczny i z tego powodu raczej już nie zaufam Xiaomi

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

Instaluję xiaomi.eu na dziesiątkach czasem ponad setce telefonów miesięcznie - wszystkie po instalacji testuje m.in. jak działa GPS - zero problemów. 

Jaki z tego wniosek? Coś musisz robić źle... ;-)

4 godziny temu, Peyotl napisał:

Czytając różne fora widzę, że to nie jest jednostkowy problem.

Niestety na forach lamenty wypisują Ci którzy nie potrafią zrozumieć faktu, że GPS w telefonie jest usługą konfigurowaną lokalnie. Kupując telefon z chińskim software lub z jakimś syfmiui serwery mtp skonfigurowane są na Azję i w Polsce GPS ma prawo działać kulawo albo wcale. GPS działa na zasadzie pomiaru różnicy czasu odbieranego z poszczególnych satelit - jeśli telefon będzie miał problem z połączeniem się z serwerem czasu NTP - ma prawo nie działać. 

Nie jest to tylko kwestia xiaomi - samsung np konfiguruje GPS pod konkretny kraj - software csc na Polskę (XEO, PRT...) będzie miało podany polski serwer czasu NTP, za telefon na Japonię - serwer z Japonii. 

 

Reasumujac - skonfigurujcie porządnie usługę GPS, a wszytko będzie działać, jak tra lala :-)

Edytowane przez Zexon72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...