Skocz do zawartości

Pęknięty front oraz pokrywa baterii.


ptasiekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Przytrafiło się tak, że spadła mi na telefon ceramiczna miska i pękła mi szybka z przodu przy czytniku linii papilarnych oraz tylna szybka. Typowe zbicie. Trzeba wymienić oba panele. Czy wie ktoś może jaki by był koszt wymiany? Na alli znalazłem niby front i tył ale mam dwie lewe ręce do tego typu operacji więc przydałaby się wymiana u kogoś kto nie popsuje tego bardziej i będzie miał sprawdzone części.

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt profesjonalnej wymiany digitizera to koszt minimum 250-300 PLN + digitizer. Cena niestety dużo wyższa niż w przypadku popularnych sprzętów typu iPhone, czy Samsung Galaxy ze względu na to, że do Mi Note 2 nie ma tzw mold'a - ramki do pozycjonowania panelu LCD względem nowego digi i trzeba to pozycjonować ręcznie. 

Zapytam jutro mojego kolegę, który robi laminację ekranów dla kilku dużych serwisów, czy podejmie się takiej operacji. 

@Acid tutaj drut molibdenowy do separacji nie da rady - Mi Note 2 trzeba potraktować, jak Galaxy Edge - mrozić ciekłym azotem. 

Edytowane przez Zexon72
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt profesjonalnej wymiany digitizera to koszt minimum 250-300 PLN + digitizer. Cena niestety dużo wyższa niż w przypadku popularnych sprzętów typu iPhone, czy Samsung Galaxy ze względu na to, że do Mi Note 2 nie ma tzw mold'a - ramki do pozycjonowania panelu LCD względem nowego digi i trzeba to pozycjonować ręcznie. 
Zapytam jutro mojego kolegę, który robi laminację ekranów dla kilku dużych serwisów, czy podejmie się takiej operacji. 
[mention=1160]Acid[/mention] tutaj drut molibdenowy do separacji nie da rady - Mi Note 2 trzeba potraktować, jak Galaxy Edge - mrozić ciekłym azotem. 


Dzięki. Będę wdzięczny za pomoc.
Na razie odezwałem się do kilku serwisów które bawią się w wymianę w Edgach Samsunga. Zobaczymy co po świętach odpowiedzą.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dla potomnych:

Telefon naprawiony. Koszty: 32 USD front, 25 USD tył, 240 zł wymiana. 

Początkowo miał być robiony w serwisie Gorepair. Polecany na wielu portalach, że robią profesjonalnie refabrykację. Niestety mimo, że byliśmy już umówieni na naprawę i ustalona była cena to po sprowadzeniu części wycofali się. Nie odpowiadali z początku na maile i dopiero po kilku telefonach stwierdzili, że nie zrobią tego gdyż nie mogą nigdzie dostać jakieś taśmy (mogę się mylić). Ogólnie tłumaczyli się brakami jakiś podzespołów. Na końcu wyszli z twarzą bo zaproponowali odkupienie sprowadzonych przeze mnie części. Z inicjatywą wyszli sami.

Naprawiłem to w końcu w serwisie z Mysłowic GSMCZESCI.PL. Zrobione w dwa dni. Jest ok. Można polecić jakby miał ktoś tego typu przygodę.

Serwisów do których się odezwałem było dziesiątki. Pozytywnie odpowiedziały tylko te dwa, które opisałem.

Co by nie było kolorowo to jak to części z Chin oczywiście front przyszedł nie pierwszej jakości. Widać na nim skazy/słabą produkcję. Warstwy szyby są ze sobą chyba źle zgrzane/sprasowane. Widać to wszystko pod światło więc nie czepiam się. Zawsze można kupić inną i dać znowu do naprawy.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...