Skocz do zawartości

Xiaomi Mibook 13.3 - czy ktoś użytkuje ?


BalansKamil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem zainteresowany zakupem Laptopa od Xiaomi, dokładnie Xiaomi Mibook 13, lecz chciałbym najpierw upewnić się czy to dobry wybór. Może ktoś z forumowiczów korzysta lub miał do czynienia z takim sprzętem?

Osobiście zależy mi na lekkiej i dobrze wykonanej konstrukcji, stosunkowo jak najlepszej pracy na baterii i chciałbym móc na tym odpalić World of Tanks, Cs Go w przyzwoitej ilości klatek. Graczem nie jestem lecz lubię sobie pograć te właśnie gierki więc stąd te wymagania, na 99% nie będę na tym odpalał nic innego jeśli chodzi o gry, a nawet jeśli spróbuję i nie pójdzie to rozczarowany nie będę. 

Ogólnie widziałem że Przykładowo asusy e15 o tej samej specyfikacji, gdzie jedynie karta ma 1gb więcej w stosunku do xiaomi, radzą sobie z odpaleniem tych gier, o tyle najbardziej martwię się o przegrzewanie, gram weekendowo, ale jednak jak już siądę raz na tydzien czy raz na dwa tygodnie na 4-5 godzin przy Wocie to wolałbym nie być skazany na "przerwy techniczne". 

Jeśli jest tu jakiś użytkownik laptopa i opisałby jak on sobie radzi z chłodzeniem pod obciążeniem - i opisał jakim obciążeniem, do tego opisałby jakość wykonania laptopa - byłbym wdzięczny. 

Edytowane przez BalansKamil
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na tym aby laptop był kompaktowy i nie ukrywam ze za xiaomi przemawia do mnie również ładny wygląd, konkurencyjne ultrabooki 13 calowe w podobnych lub nawet takich samych konfiguracjach co mibook kosztują od około 4,5 zł czyli o połowę więcej...

 

Więc to raczej jedyna opcja - jesli ten laptop nie jest w stanie spełnić moich oczekiwań to odłożę zakup w czasie i dołożę. Lecz póki co jestem już prawie pewien ze da radę, jedynie co do temperatur i wydajności pod obciążeniem mam wątpliwości bo brak na internecie testów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi jednak trochę lepiej wykonany, ten Lenovo ma chyba elementy z plastiku, a nawet jeśli nie to obudowa typu Unibody jak w Mi Air jest dużo trwalsza. 
Po za tym Xiaomi waży 300g mniej i możesz ładować tą samą ładowarką co telefon. Dlatego jeśli zależy Ci na przenośności, chcesz go używać w pociagu/samolocie to lepiej weź Mi Air.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Xiaomi pewnie jakościowo lepsze tylko kwestia ewentualnej naprawy to pewnie będzie koszmar :) sam chciałem kupić 12.5 cala ale jednak wybrałem Lenovo 710s, 60-101 gwarancja i legitny Windows to było coś co mnie przekonało a poza tym całkiem zacnie wykonany lapek jeśli chodzi o materiały (unibody)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Posiadam owy notebook i póki co świetnie spełnia swoje zadania ;) Fifa 17 działa płynnie a jeśli komuś przeszkadza mały ekran zawsze można pograć na telewizorze przez hdmi :D Lapek kompaktowy i elegancki. Pod obciążeniem faktycznie nagrzewa się ale nie widać lagów w grach. Co do chińskiego Windowsa zaraz po wyjęciu z pudełka wgrałem Polski system, wpisałem oryginalny kod do systemu i śmiga. Sterowniki pobrały się automatycznie ;)  Bateria bardzo dobra, ładowarka w godzinę z hakiem ładuje baterię do pełna ;) Polecam zakup jednakże w tej cenie można kupić lepszy sprzęt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...