Skocz do zawartości

Pobieranie obrazków z poczty e-mail


nerwowy

Rekomendowane odpowiedzi

Można wyłączyć pobieranie obrazków z aplikacji poczta? Bo u mnie zapisuje w folderze download, i nawet po usunięciu maila śmieci zostają.


Wysłane z mojego MI 3W

post-1745-0-17713900-1399722825_thumb.pn

Edytowane przez nerwowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na poczcie w Gmailu ustawiłem filtry i np bardzo dużo reklam przychodziło z Onetu, i innych stron, zawsze dodawałem nadawcę takiego emaila do filtra z akcją "oznacz jako przeczytane" i "przenieś do kosza" od dłuższego czasu na mojej skrzynce mam same ważne wiadomości i zero reklam, poświęciłem trochę czasu na sortowanie emaili ale teraz mam spokój.

Co do pytania to spróbuj zaznaczyć opcję " pytaj czy pokazać obrazy" może wtedy nie będą od razu się zapisywać w w/w folderze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przytrzymać na albumie Download i go ukryć.

 

Ukrywanie albumu nie wchodzi w grę, bo śmieci i tak zostają i zabierają pamięć.

 

@ lucas7911

 

nie używam gmaila, tylko systemowego programu poczty i na innej domenie, a w nim nie widzę opcji " pytaj czy pokazać obrazy" .

 

 

 

Dobrze, że mi przypomniałeś, miałem to do nich zgłosić tydzień temu. Może coś wymyślą.

 

Daj znać czy odpowiedzą :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nową z 4.3, ale nie mam tej opcji nigdzie w ustawieniach. Otwieram aplikację daję ustawienia i mam ustawienia ogólne i ustawienia konta i tam nie ma tej opcji

 

edit 

jest... 

w ustawieniach ogólnych należy nacisnąć przycisk telefonu "menu" i jest "wyłącz pokazywanie obrazów"

ale masakrycznie  nieintuicyjne miejsce ;0

 

 

dzięki 

Edytowane przez nerwowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lucas7911 

Owszem, ale nie wiem jak to się ma do obrazków?:P

Powiedzmy, że masz maila z obrazkowymi wstawkami, to nie musi być spam. Mimo, że to tylko ozdobnik maila, jest ściągany w tym kliencie jako załącznik. Mimo to mój zmysł estetyczny nie pozwala mi wyłączyć obrazków :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy patrzyłem na miniaturę w załączniku to chyba te obrazki były pobierane z wiadomości reklamowych więc tak może naokoło można zjechać z ilością pobieranych grafik do w/ w folderu filtrując wiadomości.

Bo raczej zmiana ścieżki zapisu tych grafik w stockowej aplikacji jest niemożliwa -  może w k9 lub aquamail dałoby radę zmienić folder.

Czy po usunięciu emaila grafiki znikają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że ta nowa aplikacja wszystko z maili zapisuje do Download, łącznie z załącznikami. To jest trochę chore. Rozumiem, gdybym chciał jakis załącznik, ale nie bez pytania załączniki, grafika z maila jest wrzucane do katalogu Download.

 

Jest jakaś rada na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) można zjechać z ilością pobieranych grafik do w/ w folderu filtrując wiadomości.

 

Czy po usunięciu emaila grafiki znikają?

nie każda poczta ma możliwość filtrowania wiadomości

 

no niestety po usunięciu maili (spamu) grafiki zostają w download. Po jakimś czasie robi się niezły chaos, i ciężko znaleźć pliki które świadomie ściągasz na telefon. A czyszczenie co jakiś czas tego folderu ręcznie mija się z celem, jeżeli musisz wyszukiwać, kopiować czy przenosić inne wartościowe dane. Usuwanie tymczasowych (cache)plików powinno następować automatyczniepo usunięciu maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy korzystałeś może z wcześniejszych wersji aplikacji poczta,przed aktualizacją do 4.4.18  jeśli tak to czy też pobierało grafiki do tego folderu

 

No przed zmianą aplikacji to w download miałem tylko to co tam ściągnąłem, teraz robi się tam śmietnik z mail, grafiki, załączniki i bliżej nieokreślone pliki z haszowanymi nazwami.

 

Tylko nie umiem wyczaić w jakiej sytuacji program to robi bo nie zawsze tak jest.

Edytowane przez Renegade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przed zmianą aplikacji to w download miałem tylko to co tam ściągnąłem, teraz robi się tam śmietnik z mail, grafiki, załączniki i bliżej nieokreślone pliki z haszowanymi nazwami.

 

Dokładnie tak jak piszesz.

a jeszcze żeby zakęcić, to zapisują się wybiórczo - nie ze wszystkich maili. Teraz nawet sprawdzałem, że po włączeniu wyświetlania obrazków w danym mailu wczytuje obrazek w treści wiadomości ale nie pojawia się on w download. (też dziwne, nie wiem już na jakiej zasadzie to funkcjonuje) raz zapisuje raz nie. 

 

edit

ort.

Edytowane przez nerwowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rozważ powrót do wcześniejszego romu lub zrób kombinację z podmianą pliku apk poczty w ROMIE przed instalacją aktualizacji. Wtedy miałbyś starszy system ( moim zdaniem najbardziej stabilny i bezproblemowy) albo nowy ze starszą wersją aplikacji poczta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.4.18 jest stabilny i dlatego chwilowo nie chcę wrzucać nic innego, a wrzucenie romu jeszcze wcześniejszego niestety nie wchodzi w rachubę, bo bym musiał robić wipa, bo w innym przypadku wysypują mi się aplikacje.

 

Podmianę samej aplikacji z wersji 4.4.11 też przerabiałem niestety się wysypuje. Można jeszcze spróbować wrzucić aplikację z najnowszego piątkowego romu, może tam to poprawili, bo w changelogu u chińczyków były jakieś poprawki w aplikacji maila może któraś rozwiązuje problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie siedzę na 4.4.25. Nie mam do niego żadnych zastrzeżeń, oprócz powyższego. Będzie trzeba przeczekać. A jak jest w najnowszym 4.4? Sprawdzał ktoś?

Zmieniać i kombinować z aplikacją czy romem to IMHO gra nie warta świeczki.

Wysłane z mojego MI 3W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @nerwowy, którą wersję romu masz, bo nie wiem czy zabierać się za podmianę aplikacji z najnowszego romu, jeżeli efekt będzie ten sam

 

Byłeś szybszy, ale to może wina tej wersji aplikacji bo ja mam w moim romie właśnie tą z 4.4.25, więc spróbuję wrzucić z najnowszego może wystarczy :)

 

OK najnowsza aplikacja z ROMu 4.5.9 podmieniona, teraz poczekamy czy znów będzie śmietnik w Download :). Niestety bez ponownego ustawienia kont się nie obyło, nie wiem czemu, ale za każdym razem jak podmienię samą aplikację poczty to kasuje wszystkie konta.

Edytowane przez Renegade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie to zawsze możesz wrócić :), bo z tymi aplikacjami jest różnie jedne działają drugie nie. Ja na przykład jadę na starej przeglądarce z wersji 4.4.11 gdzie jeszcze działał flash i działa.

Edytowane przez Renegade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...