Skocz do zawartości

Gorzkie żale MIUI


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadaczem Xiaomi MI4 3/64 jestem od dwóch lat. Na samym początku telefon wydawał mi się ideałem - szybki, bez żadnych lagów, poręczny, bardzo ładny, bateria SOT 5,5 godziny podczas korzystania z GPSa grając w Ingress - czego chcieć więcej... Tak było na Androidzie 4.4

Ale niestety, nadeszła możliwość aktualizacji telefonu do 6.0 - jako iż nie lubię mieć telefonu który nie dostaje łatek bezpieczeństwa oraz przez to, że niektóre aplikacje ze sklepu Google działały już tylko na 6.0 skusiłem się. NAJWIĘKSZY BŁĄD. Nic już nie jest takie samo. Od wakacji zeszłego roku jest tragedia. Telefonu używam wyłącznie do grania w gry, bo to jedyne do czego się teraz nadaje. Poniżej krótki opis błędów, które są od momentu wejścia na 6.0 i pomimo tego iż CO TYDZIEŃ aktualizuję telefon i testuję każdego STABLE i DEVa na miuipolska, żadna aktualizacja nie pomaga (i tak, robię regularne wipe'y):

- samoczynne restarty gdy telefonu się nie używa;

- samoczynne zamykanie się przeglądarki internetowej (obojętnie której);

- gdy odblokowuję ekran nie widzę ekranu głównego a włączoną aplikację MI PILOT lub inną systemową - nawet jeśli wyłączę ją z procesów;

- SOT baterii spadł do 4h bez GPSa, bo...

- GPSa w ogóle najlepiej nie włączać. Wywala mnie kilometry dalej, nie działa płynnie gdy się z nim poruszam;

- powiadomienia nie przychodzą wcale, lub z godzinnym opóźnieniem - tak, tak - oszczędzanie baterii wyłączone, kłódki założone;

- wiele aplikacji po zainstalowaniu w ogóle się nie odpala - wyskakuje błąd przy każdym uruchomieniu, ponowna instalacja nie daje nic;

- co któryś rom prędkość internetu spada do prawie zera;

- bardzo często muszę restartować kartę sim włączając i wyłączając tryb samolotowy - internet z sieci nie działa.

EDIT: dodaję rzeczy o których zapomniałem:

- ekran telefonu nie gaśnie, jeśli nie wyłączę go przyciskiem zasilania

- chiński asystent nie pozwala mi na użycie Google Now po przyciśnięciu przycisku home. Jeśli zmieniam google now w systemie na domyślne - chiński asystent powraca na domyślnego po kilku godzinach/restarcie telefonu.

- pozwolenia niektórych aplikacji również resetują się po restarcie telefonu.

 

W ciągu kilku tygodni moje zdanie o systemie MIUI zmieniło się o 180 stopni. Nigdy więcej nie zaryzykuję kupna telefonu z MIUI, a szkoda. @Acid pisał ostatnio o fenomenie społeczności MIUI. Poza tanimi urządzeniami nie widzę w MIUI żadnego fenomenu...

Edytowane przez Adamo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadaczem Xiaomi MI4 3/64 jestem od dwóch lat. Na samym początku telefon wydawał mi się ideałem - szybki, bez żadnych lagów, poręczny, bardzo ładny, bateria SOT 5,5 godziny podczas korzystania z GPSa grając w Ingress - czego chcieć więcej... Tak było na Androidzie 4.4
Ale niestety, nadeszła możliwość aktualizacji telefonu do 6.0 - jako iż nie lubię mieć telefonu który nie dostaje łatek bezpieczeństwa oraz przez to, że niektóre aplikacje ze sklepu Google działały już tylko na 6.0 skusiłem się. NAJWIĘKSZY BŁĄD. Nic już nie jest takie samo. Od wakacji zeszłego roku jest tragedia. Telefonu używam wyłącznie do grania w gry, bo to jedyne do czego się teraz nadaje. Poniżej krótki opis błędów, które są od momentu wejścia na 6.0 i pomimo tego iż CO TYDZIEŃ aktualizuję telefon i testuję każdego STABLE i DEVa na miuipolska, żadna aktualizacja nie pomaga (i tak, robię regularne wipe'y):
- samoczynne restarty gdy telefonu się nie używa;
- samoczynne zamykanie się przeglądarki internetowej (obojętnie której);
- gdy odblokowuję ekran nie widzę ekranu głównego a włączoną aplikację MI PILOT lub inną systemową - nawet jeśli wyłączę ją z procesów;
- SOT baterii spadł do 4h bez GPSa, bo...
- GPSa w ogóle najlepiej nie włączać. Wywala mnie kilometry dalej, nie działa płynnie gdy się z nim poruszam;
- powiadomienia nie przychodzą wcale, lub z godzinnym opóźnieniem - tak, tak - oszczędzanie baterii wyłączone, kłódki założone;
- wiele aplikacji po zainstalowaniu w ogóle się nie odpala - wyskakuje błąd przy każdym uruchomieniu, ponowna instalacja nie daje nic;
- co któryś rom prędkość internetu spada do prawie zera;
- bardzo często muszę restartować kartę sim włączając i wyłączając tryb samolotowy - internet z sieci nie działa.
 
W ciągu kilku tygodni moje zdanie o systemie MIUI zmieniło się o 180 stopni. Nigdy więcej nie zaryzykuję kupna telefonu z MIUI, a szkoda. [mention=1160]Acid[/mention] pisał ostatnio o fenomenie społeczności MIUI. Poza tanimi urządzeniami nie widzę w MIUI żadnego fenomenu...

Nie jesteś sam :) z niecierpliwością czekam aż mój xiaomi zaliczy glebę, albo się utopi w kiblu, w starym Samsungu mam starego Androida i lepiej śmiga niż te całe Miui.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Acid napisał:

I to przez pryzmat jednego telefonu?

Przez pryzmat mojego telefonu oraz tego co czytam tu na forum. Nigdy nie miałem MI5, ale widzę że masa ludzi od samego początku ma z nim jeszcze większe problemy niż ja z moim. Do tego wywalenie w trakcie aktualizacji stabilizacji obrazu... trochę żenada ze strony programistów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jesteś dramat. Tak jakby problem jednego telefonu z mms bo coś masz źle ustawione był istotny. Jakoś mój najbardziej awaryjny Mi5 umie wysyłać mmsy, nie laguje, ma dobrą baterię, nie ma restartow, działa stabilizacja na tyle, że zdjęcia robi najlepsze ze wszystkich Xiaomi, obraca się ekran w apce sms, a OTA nie wyłącza ekranu jak masz LCD Tianma... Dużo by można wymieniać plusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jesteś dramat. Tak jakby problem jednego telefonu z mms bo coś masz źle ustawione był istotny. Jakoś mój najbardziej awaryjny Mi5 umie wysyłać mmsy, nie laguje, ma dobrą baterię, nie ma restartow, działa stabilizacja na tyle, że zdjęcia robi najlepsze ze wszystkich Xiaomi, obraca się ekran w apce sms, a OTA nie wyłącza ekranu jak masz LCD Tianma... Dużo by można wymieniać plusów.

Ja na miui pl , żeby odebrać mmsa musiałem restartowac telefon. Ustawienia mojego xiaomi znam na pamięć. Pisałem o tym w innych wątkach ale nikt mi nie odpowiedział. Nie ufam "hakerom " od miui pl. Kiedyś na forum android.pl jak aplikacja kingoo root była dość popularna pisałem do adminów że kingoo root wyludza dane. Mówili że to nie prawda itp. A ostatnio wpisałem w google kingoo root ...I nie myliłem się.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuń konto z tego forum. Przecież gromadzimy dane o Tobie. Co piszesz, jakiego masz maila, IP, kiedy wstajesz i kiedy idziesz spać. Na telefonie z kontem Xiaomi wysyłasz do Chin kontakty, smsy, zdjęcia swojej dziewczyny, notatki...
Rom miuipolska gdyby był szkodliwy to nie byłby akceptowany przez MIUI jako oficjalny rom społeczności MIUI w Polsce. Ba. Jak wyślesz na gwarancję abc data/ibuygou telefon z miuipolska to jej nie utracisz bo jest to uznany za oficjalny system jak Global.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ma racje ja swoja mi4 sprzedałem bo miała wszystkie problemy wyżej wymienione chodziła tragicznie. ALE teraz mam czarna mi5 64 na której działa wszystko supcio !!!! jedyne czego brakuje to 60fps przy fullhd. Koledze na note 3pro dziala tez wszystko ok ...

Zawsze możesz wydać na taki sam telefon 1500zl więcej i wtedy wszystko będzie działać

jak chcesz wracaj na 4.4 

http://en.miui.com/thread-257682-1-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to czytam, to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera... Witki opadają z powodu nieporadności innych.... 

Podsumujmy:

Posiadam 2x Mi4, oba działają idealnie, nawet na androidzie 6.0 ( o zgrozo!)

Posiadam 2x Mi5, oba działają również idealnie i to na andku 7.0 (o zgrozo! x2)

Do tego mogę doliczyć Mi4s, Redmi 3, Redmi 3s, Redmi 2, wszystkie działają idealnie do dziś... Wszystkie oczywiście na MIUIPolska. 

W większości sami sobie tworzycie problemy, instalujecie jakieś dziwne apki lub nie dopuszczacie do wiadomości informacji, że dana apka na np. andku 7.0 może jeszcze nie działać idealnie, ale wszystko jest winą MIUI, bo to na MIUI wam się przytrafiło, a nie na czystym Andku, LagWizzie, czy innej przeróbce... Szkoda gadać.... Tematu "zbierania danych" w ogóle poruszać nie będę, bo to jest poziom teorii spiskowych, antyszczepionkowców, proepidemików i innych szaleńców, którzy wszędzie widzą spiski, podstępy, ataki na nich...

Co tam, po prostu pewnie mam cholernego farta, czemu jeszcze 6 w Lotto nie trafiłem?! Cholipcia! :(

 

Ah no i cudowne "widzę ile osób pisze z problemami"... Tiaaaa... bo Ci ktoś wejdzie na forum pochwalić się, że "jemu działa"... Pewnie, że widzisz tylko problemy, bo na forum ludzie piszą zazwyczaj z problemami, zobacz ile osób ma tak na prawdę problemy z powodu Xiaomi, a nie własnej głupoty/syfu, a potem pisz bzdury... Aktualizacje cotygodniowe do Mi5 pobiera średnio 3000 osób, bóg jeden wie ile osób siedzi na Globalu, a to tylko patrząc na region Europy, w Chinach Mi5 posiada z 100x więcej osób, jak nie więcej (w końcu telefon sprzedał się w milionach sztuk), a problemów zgłaszanych jest jak na lekarstwo, to samo na en.miui... Także skończ waść, wstydu oszczędź...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mnie zabezpieczać , tylko nie gromadzić moich danych

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


Ale jaja , mój nick na tym forum to mzetz250 , a posty wstawiam jako p69q WTF ?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka



To ja się pytam ( po raz kolejny) , co jest nie tak z moim telefonem , że na miui pl nie mogę normalnie odbierać mmsow. Muszę restartowac telefon i dopiero mi pobiera mmsa. Aplikacje które mam dodatkowo zainstalowane to : allegro, alieexpres, iko, play24, tapatalk, słownik angielskiego, w gry nie gram . Mam odblokowany bootloader , mam twrp ( ale też chyba zrezygnuje ) roota już nie mam. Mam Globala i póki co w miarę mi to wszystko działa. Taka ciekawostka : dziś telefon wypadł mi z kieszeni na wysokości klatki piersiowej i wpadł do kanału (takiego samochodowego)1,5m głębokości na beton , miałem na nim najtańszy silikon i szkło hartowane za 7 zł. Już się cieszyłem ,że sobie zmienię telefon , ale nic mu się nie stało. Szkło hartowane tylko pękło przy krawędzi. Mocny jest ten xiaomi.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, p69q napisał:


To ja się pytam ( po raz kolejny) , co jest nie tak z moim telefonem , że na miui pl nie mogę normalnie odbierać mmsow. Muszę restartowac telefon i dopiero mi pobiera mmsa. Aplikacje które mam dodatkowo zainstalowane to : allegro, alieexpres, iko, play24, tapatalk, słownik angielskiego, w gry nie gram . Mam odblokowany bootloader , mam twrp ( ale też chyba zrezygnuje ) roota już nie mam. Mam Globala i póki co w miarę mi to wszystko działa. Taka ciekawostka : dziś telefon wypadł mi z kieszeni na wysokości klatki piersiowej i wpadł do kanału (takiego samochodowego)1,5m głębokości na beton , miałem na nim najtańszy silikon i szkło hartowane za 7 zł. Już się cieszyłem ,że sobie zmienię telefon , ale nic mu się nie stało. Szkło hartowane tylko pękło przy krawędzi. Mocny jest ten xiaomi.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Mi4 były nie do zdarcia od tej strony... Może SIM jest walnięta, sprawdzałeś na innych? Może soft walnięty, sprawdzałeś inne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Nezumi napisał:

Jak to czytam, to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera... Witki opadają z powodu nieporadności innych.... 

Podsumujmy:

Posiadam 2x Mi4, oba działają idealnie, nawet na androidzie 6.0 ( o zgrozo!)

Posiadam 2x Mi5, oba działają również idealnie i to na andku 7.0 (o zgrozo! x2)

Do tego mogę doliczyć Mi4s, Redmi 3, Redmi 3s, Redmi 2, wszystkie działają idealnie do dziś... Wszystkie oczywiście na MIUIPolska. 

W większości sami sobie tworzycie problemy, instalujecie jakieś dziwne apki lub nie dopuszczacie do wiadomości informacji, że dana apka na np. andku 7.0 może jeszcze nie działać idealnie, ale wszystko jest winą MIUI, bo to na MIUI wam się przytrafiło, a nie na czystym Andku, LagWizzie, czy innej przeróbce... Szkoda gadać.... Tematu "zbierania danych" w ogóle poruszać nie będę, bo to jest poziom teorii spiskowych, antyszczepionkowców, proepidemików i innych szaleńców, którzy wszędzie widzą spiski, podstępy, ataki na nich...

Co tam, po prostu pewnie mam cholernego farta, czemu jeszcze 6 w Lotto nie trafiłem?! Cholipcia! :(

 

Ah no i cudowne "widzę ile osób pisze z problemami"... Tiaaaa... bo Ci ktoś wejdzie na forum pochwalić się, że "jemu działa"... Pewnie, że widzisz tylko problemy, bo na forum ludzie piszą zazwyczaj z problemami, zobacz ile osób ma tak na prawdę problemy z powodu Xiaomi, a nie własnej głupoty/syfu, a potem pisz bzdury... Aktualizacje cotygodniowe do Mi5 pobiera średnio 3000 osób, bóg jeden wie ile osób siedzi na Globalu, a to tylko patrząc na region Europy, w Chinach Mi5 posiada z 100x więcej osób, jak nie więcej (w końcu telefon sprzedał się w milionach sztuk), a problemów zgłaszanych jest jak na lekarstwo, to samo na en.miui... Także skończ waść, wstydu oszczędź...

No i super że Ci wszystko działa, ale mi nie działa, więc co mi z tego? Nic. 

A jeśli to, że Xiaomi sprzedaje buble i ich zespół rozwijający software pewnie jeszcze nie ukończył gimnazjum nazywasz "nieporadnością" tego kto kupił ich produkt, to pozdrawiam serdecznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super że Ci wszystko działa, ale mi nie działa, więc co mi z tego? Nic. 
A jeśli to, że Xiaomi sprzedaje buble i ich zespół rozwijający software pewnie jeszcze nie ukończył gimnazjum nazywasz "nieporadnością" tego kto kupił ich produkt, to pozdrawiam serdecznie. 

Jak sie nauczysz czytac ze zrozumieniem, to pogadamy, na razie nie mamy o czym...

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Adamo1 napisał:

A jeśli to, że Xiaomi sprzedaje buble i ich zespół rozwijający software pewnie jeszcze nie ukończył gimnazjum nazywasz "nieporadnością" tego kto kupił ich produkt, to pozdrawiam serdecznie. 

Patrząc po tym w jaki sposób się zachowujesz, a zwłaszcza po tym, w jaki sposób się wysławiasz, w jaki sposób piszesz, Ty chyba nie ukończyłeś podstawówki...

Co zaś do meritum, zmieniałem systemy, odblokowałem bootloader w tylu telefonach, że przestałem je liczyć. I jakoś tak się złożyło, ze poza kilkoma przypadkami, gdzie napotkałem drobne przeszkody w trakcie operacji, jak dotąd każdy z tych telefonów działa jak należy. Z czystym sumieniem mogę więc policzyć sukcesy jako 100%. Skoro tak, to da się dobrze "zoperować" telefon czy jego system. Ale...

No właśnie, żeby to zrobić, trzeba trochę czasu poświęcić na czytanie, dopytywanie, wyszukiwanie. A to, z uwagi na wszędobylskie, zwłaszcza wśród młodych osób, pogłębiające się lenistwo i niedbalstwo, jest w zasadzie niemożliwe. Widać to dokładnie po naszym Forum, gdzie jeden z drugim zakłada nowy wątek, pomimo, że identyczny jest na pierwszym miejscu w danym dziale. Większość problemów jest niestety spowodowane lenistwem i niedbalstwem. Howgh!

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mrosi napisał:

 

No właśnie, żeby to zrobić, trzeba trochę czasu poświęcić na czytanie, dopytywanie, wyszukiwanie.

Haha, kupuję telefon, wykładam pieniądze to oczekuję że będzie działał. Nie mam czasu na zabawę jak właśnie gimnazjalista, na szukanie odpowiedzi po forach, błaganie adminów o odpowiedź, wgrywanie nowych romów, czekanie na zbawienie co piątek i odblokowanie bootloaderów. Jeśli coś nie działa - to nie działa i akurat nie dziwię się że najbardziej systemu bronią admini tego forum. W końcu zła sława MIUI się Wam nie przysłuży.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nie pisałem, ale często tu wchodzę i czytam posty, i czasami nie mogę się nadziwić, ile niektórzy mogą mieć problemów ze swoim smartfonem. W takich chwilach dziękuję losowi, bo mam chyba jakiś idealny egzemplarz Mi4, który od roku nie sprawił mi żadnych większych problemów. Wszystko działa jak należy. Często zmieniam systemy, ale zawsze ostatecznie wracam do MIUI, bo jest najlepiej zoptymalizowany pod to urządzenie. Kurcze, jak czytam takie posty jak OP, to mam wrażenie, że jakiego telefonu by nie wziął do ręki, to zawsze by znalazł jakiś problem. Niestety, z telefonami, jak to ze wszystkim na tym świecie, jest tak, że warto dobrze się z nimi obchodzić. I nieważne, czy to Xiaomi, Apple czy Samsung.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, mario123m napisał:

 że warto dobrze się z nimi obchodzić. 

Czyli że co: Telefon działał idealnie na 4.4, potem po książkowej aktualizacji i wipe'ach połowa rzeczy nie działa i moja wina bo źle się obchodzę? Ciekawa teoria... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adamo1 napisał:

Czyli że co: Telefon działał idealnie na 4.4, potem po książkowej aktualizacji i wipe'ach połowa rzeczy nie działa i moja wina bo źle się obchodzę? Ciekawa teoria... 

Wiesz co, mam teraz zainstalowane obok siebie dwa systemy naraz, z ciekawości i dla zabawy - najnowszą aktualizację xiaomi.eu oraz MIUIPolska v7 5.11.5 na Androidzie 4.4. Wiesz, z której korzystam na co dzień? Z tej najnowszej, na Androidzie 6.0.1. Działa wszystko i więcej, szybciej (w większości) i ładniej. Naprawdę trudno mi uwierzyć w takie skoncentrowanie problemów, jakie opisujesz. Nie twierdzę, że ich nie masz, ale po prostu sam nigdy nie miałem ani jednego z nich, czy to na KitKacie, czy na MM, więc to spory szok czytać o takich rzeczach. Moja jedyna rada to: wróć do Androida 4.4 (licząc się z powoli gasnącym wsparciem), bo nie mając w ręku twojej Mi Czwórki, nie jestem w stanie nic innego doradzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adamo1 napisał:

Haha, kupuję telefon, wykładam pieniądze to oczekuję że będzie działał. Nie mam czasu na zabawę jak właśnie gimnazjalista, na szukanie odpowiedzi po forach, błaganie adminów o odpowiedź, wgrywanie nowych romów, czekanie na zbawienie co piątek i odblokowanie bootloaderów. Jeśli coś nie działa - to nie działa i akurat nie dziwię się że najbardziej systemu bronią admini tego forum. W końcu zła sława MIUI się Wam nie przysłuży.

 

pozdrawiam

Oh, teorie spiskowe! Miodzio! Dawaj dalej! :D

Kolejne cyferki, w 2015r (soft 5.11.19) soft pod Mi4 pobrało ponad 3tyś osób z xiaomi.eu (tygodniowy, więc ilość Mi4 w UE powinna być kilka razy większa) i znowu, sam telefon sprzedał się w kilkudziesięciu milionach sztuk, a jedyne problemy jakie były z tym telefonem, to słaby GPS i ew. problemy z taśmą od wyświetlacza, czyli żaden z wymienionych przez Ciebie problemów. To Ci powinno dać do myślenia, ale pewnie nie da, bo pewnie z myśleniem krucho...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże jak ci nie pasuje to kup sobie sajsunga lub jabłofona tam wszystko chodzi i chuczy przecież :)

A tak na poważnie to trzeba by było rzeczywiście przysiedzieć przy fonie. Każda aktu wiąże się z ryzykiem ,że coś pójdzie nie tak w jakimkolwiek fonie. To my decydujemy czy aktualizować czy nie , nikt nas nie zmusza więc nie ma co płakać tylko poczytać i pogadać z ludźmi na forum na spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Adamo1 napisał:

Haha, kupuję telefon, wykładam pieniądze to oczekuję że będzie działał. Nie mam czasu na zabawę jak właśnie gimnazjalista, na szukanie odpowiedzi po forach, błaganie adminów o odpowiedź, wgrywanie nowych romów, czekanie na zbawienie co piątek i odblokowanie bootloaderów. Jeśli coś nie działa - to nie działa i akurat nie dziwię się że najbardziej systemu bronią admini tego forum. W końcu zła sława MIUI się Wam nie przysłuży

Każdy Twój wpis świadczy o kompletnej ignorancji i lenistwie.

1. Kupujesz telefon Xiaomi. Praktycznie każdy model ma MIUI Global. Telefon działa? Działa. Jeśli nie działa, to z reguły w wyniku cwaniactwa właściciela, który myśli, że jest mądrzejszy od systemu i zaczyna kombinować z wgrywaniem softu mimo, że nie ma o tym pojęcia, a lenistwo i indolencja nie pozwalają mu na douczenie się przed rozpoczęciem działań. I jak się to kończy? Prawie zawsze w myśl zasady, że "miało być tak pięknie, a wyszło jak zwykle..."

2. Obserwując Twoje poczynania na Forum, biorąc pod uwagę fakt, że mam dwójkę zbliżających się do 20-tki dzieciaków, mam nieodparte wrażenie, że jednak jesteś gimnazjalistą. A przynajmniej Twój rozwój emocjonalny zatrzymał się na tym poziomie.

3. Zacytuję z cotygodniowego wątku poświęconego aktualizacji: "Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu.". Mam wyjaśniać...?

4. Jeśli coś ma nie działać, to nie będzie działać. Sam zresztą to napisałeś. Tylko zapomniałeś dodać, że stanie się tak bez względu na to, czy będzie to telefon Xiaomi, Sony czy inny LG.

5. Admini nie mają specjalnie żadnego biznesu w tym żeby bronić systemu czy marki. Nie mają z tego tytułu żadnych korzyści.

6. Zła sława? Każda marka ma to do siebie, że jej użytkownicy piszą jak coś nie gra, a jak coś jest świetnego, to mało kto o tym wspomina. Taka już natura ludzka i "internetów".

Co zaś do Ciebie... Mam wrażenie, że jesteś na Forum za karę. Wielką krzywdę wyrządził Ci ten, kto Cię zarejestrował w systemie Forum, zmusił Cię do udzielania się na Forum. Co więcej, skazuje Cię na męki poprzez pozostawienie w Twojej świadomości faktu, ze obojętnie czego nie zrobisz, Xiaomi i MIUI będą istnieć.

Może więc zrób nie nam, ale sobie tę przyjemność i opuść tę społeczność? Po co masz się męczyć...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu 2x Mi4 jeden z SW EU drugi Miui.pl.

Generalnie jestem bardzo zadowolony z funkcjonalności systemu, dostępnych opcji ale następujące rzeczy mnie denerwują:

1. Tragiczne działanie GPS (i to nie ma znaczenia czy tel jest w samochodzie, czy na kierownicy roweru pod gołym niebem- często gubi zasięg i ma duży błąd)

2. Czasami konieczność włączenia i wyłączenia trybu samolotowego, żeby telefon odzyskał transmisję danych (przez co czasami nie dochodzą wiadomości)

3. Chrome - częsty błąd na stronie "Kurza twarz"

4. Zamykanie aplikacji w tle  (telefon ma ponad 300MB wolnej pamięci RAM)

5. Samoczynne przełączanie się kamery z 4K na 720p

 

Jeżeli z powyższych rzeczy Xiaomi rozwiązałoby problem GPS to byłbym skłonny kupić w przyszłości kolejny model.

Niestety czytając aktualne opinie o innych modelach widzę, że jest to ewidentny błąd. (nie wiem tylko dlaczego nie dotyczy wszystkich)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tom.O Modele WCDMA? A nie masz problemów z zasięgiem na 2G i jakością rozmów w tym paśmie?

Ja także mam żal do GPS na Mi4. Trochę tak jakby chip za to odpowiedzialny po roku przestał działać jak należy. Reszta zawsze mi dobrze działała. Lepiej niż na każdym nowszym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojej żony Mi4 sprawuje się rewelacyjnie. Jedyny minus ( ale to mały) to lekki pisk przy nagrywaniu filmów, ale olaliśmy to  ( niektóre modele tak miały ) sam fon sprawuje się bardzo dobrze, gps zawsze działa bardzo dobrze. Wersja mi4 3/16 GB LTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niestety mam podobne problemy w telefonie, gps ma problemy z fix, wywalające się aplikacje, tak się nie da korzystać z telefonu. Mam global stable 8.2.1.0 i nie ma żadnych aktualizacji (nawet przez wifi) - czy możliwe jest zrobienie czegoś na szybko, żeby ten telefon działał, nie mam czasu na instalowanie nowych romów, fixów, patchy - czy jest prosty sposób żeby ten telefon zaczął działać prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...