Jump to content

Dwa IDENTYCZNE telefony, a jednak INNE.


Papoodrock
 Share

Recommended Posts

Witam.

Zakupiłem z aukcji Allegro 2 identyczne telefony. Od tego samego sprzedającego. I przyszły. Dwa identyczne modele. Redmi 4 Pro/Prime 32GB. Po włączeniu identyczne rozłożenie ikon. Wszystko IDENTYCZNE.

No więc zabrałem się za instalację MIUI Polska. Cyk w tryb Fastboot. Odpalony Fastboot na PC. Potem: fastboot flash recovery twrp.img i chwilę później już instalowałem update.zip.

Biorę drugi telefon. Robię to samo. I niespodzianka! Po próbie instalacji twrp.img program zwrócił komunikat, że telefon jest zablokowany przed flashowaniem!

Czy to możliwe? Tzn. widzę, że możliwe. Ale jak???

I jeszcze ważniejsze pytanie: czy teraz muszę znowu pisać do Chińczyków prośbę o odblokowanie telefonu? Już to raz przechodziłem z moim Redmi 3.

Edited by Papoodrock
Link to comment
Share on other sites

Nie bardzo rozumiem, albo sam nie bardzo rozumiesz co w ogóle robisz. Wiesz, że od 2016 w telefonach jest coś takiego jak zablokowany bootloader? No i każdego z tych Redmi 4 musisz odblokować w mi Unlock tool i to na dwóch różnych kontach Xiaomi.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Acid za szybką odpowiedź.

No właśnie myślałem że bootloader jest zablokowany, ale jak wynika z mojego opisu, pierwszy telefon ma już polskie MIUI ściągnięte z miuipolska.pl. Śmiga aż pięknie! Wszystko poszło jak po maśle, stąd moje pytanie: czy to możliwe, że część Redmi 4 PRO wychodzi z odblokowanym bootloaderem, a część z zablokowanym?

Link to comment
Share on other sites

Mówisz, że jeden z nich był używany? Też na to wpadłem. Obejrzałem je BARDZO dokładnie. Oba. Żadnych śladów, oryginalne naklejki z tyłu i z przodu. Nie wiem czy ktoś zadałby sobie tyle trudu, aby sprzedać używany telefon.

Może istnieje inna metoda (niż wizualna) na sprawdzenie czy odblokowany telefon był nowy?

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Wam za wyczerpujące odpowiedzi. Jeśli temat jest bez sensu, to proszę go zamknąć. Dowiedziałem się wszystkiego czego trzeba.

Dla niektórych (jak Acid) to pewnie chleb powszedni, dla mnie było to duże zdziwienie. Nie sądziłem bowiem, że występują takie różnice w sofcie, jak zablokowany i scrakowany bootloader. Nie potrafiłem sobie wytłumaczyć po co ktokolwiek miałby go łamać, tylko po to, aby chwilę później sprzedać telefon.

No nic, czegoś nowego się nauczyłem. Dzięki, za informacje.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...