Skocz do zawartości

Problem z obsługą słuchawek


AdWolf

Rekomendowane odpowiedzi

Telefon Redmi Note 4x (Snapdragon) z polskiej dystrybucji. Rom Global 8.2.2.0.
 
Po podłączeniu słuchawek wszystko gra, po odłączeniu czasami dalej jest widoczna ikonka słuchawek i telefon nie gra przez wbudowany głośnik. I odwrotnie. Czasami po podłączeniu słuchawek nie są wykrywanie przez telefon.
Pomagają tylko restarty telefonu.
Jakieś uwagi lub pomysły?

Po aktualizacji do Global Stable 8.2.4 dalej to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi odblokował(a) ten temat
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Do telefonu​ nie ma słuchawek - przynajmniej do wersji global. Podłączałem słuchawki, korzystałem również z wyjścia słuchawkowego podłączanego do aux w radiu i również nie ma problemu.
Może wtyk od słuchawek nie wchodzi do końca ?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi nie daje słuchawek do żadnej wersji swoich telefonów, tylko sprzedają je osobno. Ja dostałem do swojego (od sprzedawcy z Chin), gratisowo podstawową wersję słuchawek Xiaomi i działają normalnie.

Jeśli nie działają słuchawki, to pierwsze co należy spojrzeć na gniazdo czy nie jest zabrudzone. Po podłączeniu pojawia się ikonka słuchawek na belce? Jeśli nie, to coś nie styka. Albo gniazdo jest brudne, albo blaszki w nim są źle ułożone, ewentualnie zależy od słuchawek czy mają odpowiedni podział styków na wtyczce (masa, lewy kanał, prawy kanał i mikrofon), ostateczna przyczyna to uszkodzone gniazdo i serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej, w piątek kupiłam Xiaomi Redmi 4X. Niestety coś jest nie tak z portem albo obsługą dźwięku, po podłączeniu słuchawek dźwięk jest jakby spłaszczony/wytłumiony, po dociśnięciu jest dobry, ale kiedy się puści słuchawki ponownie jakby o milimetr się wysuwają i dźwięk znowu jest kiepski. Tak jakby minijack nie dochodził do końca portu. Czy ktoś miał podobny problem? Te same słuchawki na innych urządzeniach działają poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...