Skocz do zawartości
  • 1

Xiaomi Redmi 4 Pro czy Redmi 4X Pro?


Mr.Z

Pytanie

Witam. 

Planuję zakupić telefon Xiaomi i mam dwa modele z których muszę wybrać a nie mogę się zdecydować,  a mianowicie rozważam modele :

Xiaomi Redmi 4 Pro (3gb/32gb)

i

Xiaomi Redmi 4X Pro (3gb/32gb)

 

Który z tych telefonów byście polecili? Zalety /wady? 

Pod kontem wykłady bardziej podoba mi się 4x, ale znów zwykła 4ka ma wyższa rozdzielczości ekranu i 2ghz procek,  i wzbudzanie tapnięciem w ekran.

 

Będę wdzięczny za pomoc i opinie. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie ma w Polsce wersji ze snapem 625 z polskiej dystrybucji. Jak kupisz od goldiego, to vatu na pewno nie zaplacisz, jesli wybierzesz sellers shipment method. Jeszcze żadnego xiaomi z Polski nie kupiłem :). ABC Data czyli oficjalna dystrybucja popłynęłaz cenami, a reszta ofert to janusze biznesu kupujący tak samo jak my w Chinach i sprzedający dalej. Z IBG też vatu  możesz nie zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 godzin temu, PanPreza napisał:

Mialem ochrone vatu jak Mi5 kupilem i vatu mi dowalili mniej niz ta ochrona kosztowała :) Mi5S nie wziąłęm ochrony i Vatu tez nie dostalem (oba przypadki DHL), a Mix jest od Goldiego ze sellers shipment :)

Bomiałeś szczęście i ci celnicy nie otworzyli paczki tylko pewnie połączyli VAT z deklaracji na paczce. Ja już masę rzeczy kupiłem z Chin i nie ma reguły. To jest loteria. 

A Goldi już nie ma tej metody bo zmieniły się przepisy i Goldi usunął ten sposób wysyłki z uniknięciem VAT. Wiem bo z nim.rozmawiałem,  i ta opcja już.raczej nigdy nie wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakie to przepisy się zmieniły?
U Goldwaya z SSM był prosty temat, odprawiali po drodze gdzieś z zaniżoną wartością. Niedawno DHL się zorientowal i zatrzymali do kontroli. Do tej pory ludzie paczek nie dostali bo trzeba zapłacić podatek od faktycznej wartości. Niechcąc pewnie ryzykować znowu zatrzymania odpuscili SSM. Jest obszerny wątek na telchinie

Wysłano z Redmi Note 4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jesli zalezy Ci na wydajnosci bierz 625, jesli na baterii 435. Roznica w codziennym uzytkowaniu nie bedzie odczuwalnie wielka, za to praca na baterii owszem moze byc odczuwalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, proszę o pomoc w tym temacie, chce zakupić xiaomi redmi 4.

 

Na początku wybierałem pomiędzy redmi 4x a note 4x, ale wybralem redmi 4x, bo dłużej bateria wytrzyma i note będzie mi za duży.

Ale natrafiłem na wersje 4 pro, która ma parametry jak w note czyli ekran full hd + procek 625 2Ghz. Pytanie czy przez to ze ekran jest full hd, bateria nie straci na czasie pracy? Podobno procek 625 z kolei jest bardziej oszczedny niz 425, wiec czy nie wyjdzie na to samo?

No i zostaje kwestia gdzie kupic?? tylko bezpośrednio z aliexpres? Czy te telefony beda obslugiwac pasmo B20? Czy bede musial ten telefon odblokowac? Obecnie mam mi4c i przyznam ze mialem duzo zabawy z oblokowaniem go (pisanie na forum postow i itp...)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Redmi 4PRO idzie jeszcze kupić w jakiś normalnych pieniądzach? Bo z tego co widziałem na alledrogo są wariaci którzy chcą za niego ponad 1900zł, a i w chinach ciężko dorwać poniżej 220$.

no chyba, że słabo szukam to może mi ktoś podlinkuje? Jest może jakaś alternatywa do 1000zł nie przekraczająca 5.2" z porządną baterią i żeby to działało w miarę szybko?

co do powyższego pytania to będzie trzymać pewnie podobnie jak 4X tyle, że będzie działać dużo szybciej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, k3lt napisał:

@chevington

Zuk Z2 Pro, z bateria bedzie slabiej jak w 4x ale wydajnosciowo bije go o jakies 300%. Ciezko cos znalezc z takich malych telefonow, dla chinczykow 5,5" to teraz taki "standard".

jeśli chodzi o ZUK'a to brak np diody powiadomień to jest jakaś porażka, a do tego ta bateria :P  i jak kolega tpawel pisał, że są problemy z softem  to poszukam czegoś innego.

znalazłem w "PL dystrybucji" Redmi 4PRO za 799zł ale tylko złoty (ten stary ze złotym frontem, który mi się nawiasem mówiąc nie za bardzo podoba) i chińskim softem. co myślicie? warto? 
 

Edytowane przez chevington
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, chevington napisał:


znalazłem w "PL dystrybucji" Redmi 4PRO
 

Redmi 4 Pro nigdy nie byl oferowany w oficjalnej dystrybucji i nie moze byc oferowany w Polsce bo nie ma oznakowania CE a to ze jednak jest to inna sprawa :)

Nie lepiej poczekac na serie 5? " 4'ka " sie juz konczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, IT4Geeks.Polska napisał:

Redmi 4 Pro nigdy nie byl oferowany w oficjalnej dystrybucji i nie moze byc oferowany w Polsce bo nie ma oznakowania CE a to ze jednak jest to inna sprawa :)

Nie lepiej poczekac na serie 5? " 4'ka " sie juz konczy

dlatego użyłem cudzysłowu ;) 

patrząc na to w jakim kierunku poszedł 4X (snap 435) i jakie są plany na RedmiNote 5A/5X (słabsza bateryjka przy tych samych bebechach), to wyczuwam, że w redmi 5 zobaczymy znów 435 z tym samym ekranem 720p i ~3500mAh baterii :P

blisko rok temu chciałem kupić Redmi 4Pro to kolega mi nakręcił, że następca (4X) będzie lepszy. Jak wyszło każdy widzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, IT4Geeks.Polska napisał:

Redmi 4 Pro nigdy nie byl oferowany w oficjalnej dystrybucji i nie moze byc oferowany w Polsce bo nie ma oznakowania CE a to ze jednak jest to inna sprawa :)

Nie lepiej poczekac na serie 5? " 4'ka " sie juz konczy

Kolega wystepuje moze w ezoTV, czy swiadczy uslugi gdzies na miescie pod szyldem wroz, szklana kula, fusy itd?

Przeciez jedyne co mozna powiedziec o redmi 5 to to ze bedzie i ze prawdopodobnie w tym roku. Z xiaomi nigdy nic nie wiadomo, 4 wychodzila w listopadzie. Obecnie mamy koncowke sierpnia, zanim 5 trafi do dystrybucji w chinach minie w cholere czasu, a w Polsce to szkoda gadac i stawiam raczej na 1 kwartal 2018. 
Troche srednio sugerowac komus czekanie ponad 4 miesiace...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
49 minut temu, PurpleHaze napisał:

i stawiam raczej na 1 kwartal 2018. 
Troche srednio sugerowac komus czekanie ponad 4 miesiace...

Odpisze tak samo tak jak Ty mi:
"
Kolega wystepuje moze w ezoTV, czy swiadczy uslugi gdzies na miescie pod szyldem wroz, szklana kula, fusy itd?
"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
42 minuty temu, IT4Geeks.Polska napisał:

Odpisze tak samo tak jak Ty mi:
"
Kolega wystepuje moze w ezoTV, czy swiadczy uslugi gdzies na miescie pod szyldem wroz, szklana kula, fusy itd?
"

Wyrwanie jednego zdania z kontekstu, jeszcze nijak sie dyskusji nie przysluzylo, ale w tym wypadku co zrobic...

Edytowane przez PurpleHaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, PurpleHaze napisał:

Wyrwanie jednego zdania z kontekstu, jeszcze nijak sie dyskusji nie przysluzylo, ale w tym wypadku co zrobic...

Tak samo jak Twoja złośliwostka nijak ma się do wątku. EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...