Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Być może jest kilku użytkowników Mi Note 2, którzy poszukują etui do swoich "cacuszek" ;) 

Kupiłem kilka. Zacząłem - tradycyjnie - od Nillkina Nature TPU. Jakość świetna, dopasowanie niby też, jednak nie do końca (przynajmniej dla mnie) zgrywa się z niewielką grubością telefonu.

Zakupiłem kolejne, tym razem "no name", choć niby jakaś nazwa jest - MSVII:

https://www.aliexpress.com/item/MSVII-Brand-For-Xiaomi-Mi-Note-2-Case-Matte-Hard-Coque-Luxury-Back-Cover-Slim-Fashion/32767564943.html

Jakość świetna, rewelacyjna w dotyku, chropowata struktura. Niestety (chyba) jest to twarde etui. Z doświadczenia wiem, że z czasem może dostawać się pod nie pył i piasek, więc mogą powstać zarysowania.

Etui świetnie spasowane, z idealnie dopasowanymi otworami. Świetna jakość materiału, jednak - podkreślam - mam obawy co do zachowania się powłok telefonu w sztywnym etui.

Przeszukałem czeluści "internetów" ;) (czyt. Aliexpress) i znalazłem coś takiego:

https://www.aliexpress.com/item/Cover-for-Xiaomi-Mi-Note-2-Case-Original-Imak-Silicone-Phone-Case-for-Xiaomi-Mi-Note2/32774450986.html

Marki IMAK nie trzeba chyba przedstawiać. Zakupiłem wersję "Matte black". W kilku słowach - jakość materiałów i spasowania - genialna. Jedynym zarzutem jest minimalne przesunięcia wycięć względem portów/głośników, jednak nie powodują one zakrycia tychże. Miękki silikon, ponownie (tak, jak w przypadku etui MSVII) o chropowatej i miłej w dotyku strukturze. Czarny kolor z jakby opiłkami, kawałkami miki, metalu zatopionego w gumie, daje świetny efekt i poprawia zdolności chwytne powierzchni.

To jednak nie wszystko. W zestawie z etui IMAK dostajemy folię na ekran. Jest ona nieco grubsza od "zwykłych", najtańszych folii ochronnych. Oferuje coś jeszcze... Jest wyprofilowana na dłuższych krawędziach w taki sposób, że idealnie pokrywa krągłości ekranu Mi Note 2. Jak dotąd byłem przekonany, że nie da się tego zrobić. A jednak! :) 

Krótko mówiąc - polecam jak diabli. Jedno z najlepszych etui jakie kiedykolwiek miałem. Co więcej, folia, która idealnie przylega do ekranu, pomimo istotnych zaokrągleń wyświetlacza.

Jest tylko jedno "ale": należy uzbroić się w dużo cierpliwości przy zakładaniu folii, bo jest to trudne. Śmiem tak twierdzić pomimo wieloletniej praktyki w zakładaniu folii i szkieł różnej maści i rozmiarów. Poprzez swoje zaokrąglenia jest ona dodatkowo usztywniona i opiera się zabiegom podczas aplikowania, więc bez karty bankowej lub podobnego kawałka plastiku (wo "wyganiania" pęcherzyków powietrza) i miękkiej ściereczki nie ma szans na jej założenie.

Ja już zamówiłem kolejny zestawik, tym razem z etui w kolorze czarnym "Metal black". 

Byłbym zapomniał - okres oczekiwania pomiędzy 2 a 3 tygodnie, więc sprzedawca się uwija. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
2 godziny temu, wojtekmarchewka napisał:

Mam zamiar zakupić etui Imak, i mam pytanie czy folia jest także produkcji tej firmy, czy da się kupić samą folię?

Da się. Aliexpress też ma wyszukiwarkę...:

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20171014115559&SearchText=mi+note+2+film+imak

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zastanawiam się co lepiej kupić na ekran Mi Note 2? http://allegro.pl/szklo-hartowane-na-caly-ekran-xiaomi-mi-note-2-3d-i6825160054.html?fromVariant=6899420059 to mnie ciekawi ale też myśle o zwykłej folii..

Troszke się obawiam tego szkła 3D bo jak nałożę te etui które dołącza producent? Eh sam nie wiem ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 
Kupiłem wczoraj na Gearbest w promocji Mi Note 2. Chciałem zamówić etui i szkło. 
Czy proponowane w pierwszym poście IMAK dobrze się sprawuje? Ewentualnie jakie możecie polecić do tego telefonu?
Aktualnie posiadam Redmi Note 4 mido i trudno dopasować do niego jakieś dobre szkło. Etui mam z MSVII i jest całkiem niezłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. To jest mój debiut na tym forum. Na początek pytanie. Założyłem oryginalne etui, które było w komplecie z telefonem. Od razu pokazały się mokre plamy pomiędzy pleckami telefonu a etui. Wygląda to okropnie. Czy macie może jakiś patent na te zjawisko czy tak musi być ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 26.11.2017 o 11:50, wojtek9972 napisał:

Witam wszystkich. To jest mój debiut na tym forum. Na początek pytanie. Założyłem oryginalne etui, które było w komplecie z telefonem. Od razu pokazały się mokre plamy pomiędzy pleckami telefonu a etui. Wygląda to okropnie. Czy macie może jakiś patent na te zjawisko czy tak musi być ? 

Wystarczy wytrzeć etui i tył telefonu ściereczką. Potem na sucho wkładasz etui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szkło naxtop jest średnie. Mam, używam i podczas noszenia w kieszeni, potrafi się wygiąć co powoduje osadzanie kleju na rantach. Dodatkowo palcuje się niemiłosiernie, gorzej niż szkło którego używałem w Redmi Note 3 Pro (zwykłe chińskie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie a nie testował nikt szkła w płynie ? Zastanawiam się czy to działa zamówiłem jakieś szkło z ali, bo cena w pl zabija, folię z allegro, ale wiadomo trochę się martwię o nowego minota :)
Chodzi mi o coś takiego:
http://allegro.pl/wowfixit-folia-ochronna-w-plynie-szklo-szybka-9h-i6572307815.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2018 o 13:07, zielonyBB napisał:


Pomyśl chwile. To nie ma prawa działać. Testował to kiedyś Klawiter w TVN Turbo - nic to nie daje.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 

 

W przypadku hartowanego szkła na redmin note 3 pro siostrzenica stłukła już 2 takie szkiełka. Na szczęście dodatkowe szkło przejęło efekt naprężeń przy upadku. W przypadku jakiegoś gluta lub folii to nie ma co przejąć efektów upadku i wszytko idzie na szybkę telfonu. 

Swoją drogą to mam te zagięte szkło na telefonie, na prawie drewnianym pokrytym pseudo carbonem opakowaniu jest napisane hartowane - no cudo, więcej warte opakowanie od produktu w środku ;)  ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że to prawdziwe szkło i do tego hartowane i że jest w stanie przyjąć naprężenie i spękać jak to bywa z prawdziwym hartowanym szkłem na płaskie ekrany ;)

Edytowane przez MST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@baacik360 jakbyś czytał forum, wiedziałbyś, że sprzedawcy na allegro tak robią w momencie gdy nie mają na stanie towaru, ale chcą utrzymać swoją ofertę nadal aktywną. Tyle. Poczekaj trochę lub kup gdzie indziej.

Odnośnie tematu - na razie używam tego przezroczystego badziewia dołączonego do zestawu, po trzech tygodniach jest tak zmasakrowane jakby po intensywnym roku użytkowania. Plecki śliskie więc jakieś etui trzeba koniecznie, mam nadzieję że niebawem dotrą zamówione Nillkin Frosted oraz Msvii (oba z Ali). Jeszcze ipaky fajnie wygląda https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1XUG1mwDD8KJjy0Fdq6AjvXXaD/Xiaomi-mi-note2-Case-Original-ipaky-Xiaomi-mi-note-2-pro-case-Luxury-Silicone-Back-Cover.jpg_640x640.jpg tylko ciekawy jestem jakie to jest w dotyku i użytkowaniu. Ahhh gdzie "kropkowane etui z mi5" ? :| - lepszego nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2017 o 13:25, mrosi napisał:
Byłbym zapomniał - okres oczekiwania pomiędzy 2 a 3 tygodnie, więc sprzedawca się uwija.  

Czy możesz powiedzieć mi ta folia w zestawie z etui imak to jest ta hydrogel czy jakoś tak jak reklamują na innych aukcjach? Zapakowana w takie białe opakowanie? Nie odkleja się?

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez mrosi
Edytujemy cytowane posty !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, areqm napisał:

Czy możesz powiedzieć mi ta folia w zestawie z etui imak to jest ta hydrogel czy jakoś tak jak reklamują na innych aukcjach? Zapakowana w takie białe opakowanie? Nie odkleja się?

Nie przewalaj całego cytowanego posta, bo i po co...?

Co zaś do folii, to jest to zwykła folia. Nie jest żelowa, jednak zaokrąglone krawędzie są sztywne. Łatwiej przez to aplikować ją na telefonie. Po kilku tygodniach nic się nie odklejało, nie odstawało, więc nie mam co do tego zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przewalaj całego cytowanego posta, bo i po co...?
Co zaś do folii, to jest to zwykła folia. Nie jest żelowa, jednak zaokrąglone krawędzie są sztywne. Łatwiej przez to aplikować ją na telefonie. Po kilku tygodniach nic się nie odklejało, nie odstawało, więc nie mam co do tego zastrzeżeń.
Dzięki za odpowiedź. No bo właśnie widziałem coś takiego
http://s.aliexpress.com/ima2AB3E i się zastanawiałem czy to samo w tym Twoim zestawie było. Ciekawe czy to tylko taki opis. Bo to może i zwykła folia

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, 

Też się zastanawiałem nad kupnem szkła, a folii. Zaryzykowałem i kupiłem z tej aukcji :  http://allegro.pl/szklo-hartowane-na-caly-ekran-xiaomi-mi-note-2-3d-i6825160054.html?fromVariant=6899420059

 

Powiem, że na chwilę obecną jestem zadowolony wszystko działa, dodatkowo wziąłem sobie etui również z tego sklepu. O dziwo etui nie odkleja szkła o co najbardziej się bałem bo nawet na siebie nie zachodzą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dotarły nareszcie 2 z 3 zamówionych na Ali etui, w końcu można pozbyć się przezroczystego badziewia dołączanego do telefonu (wstyd!), które tak jak pisałem wcześniej po krótkim i w miarę spokojnym użytkowaniu, wygląda tragicznie.

  1. "MSVII" - totalna budżetówka w dziwnym opakowaniu (zdjęcie opakowania można podejrzeć w galerii i feedback'ach). Ogólnie najlepszym określeniem będzie minimalizm, sztywne, dobrze spasowane, pokrywa praktycznie cały obwód telefonu poza wcięciem na przyciski. Jedynie faktura zbyt plastikowa, brakuje trochę gumy/silikonu i byłby ideał. Mimo wszystko za takie niewielkie pieniądze naprawdę warto.
  2. Nillkin Frosted Shield - zamawiałem jakiś czas temu dla Redmi Note 4 (MTK) oraz dla mi 5, polecam czarne wersje gdyż ta biała dla mi5 dość szybko zżółkła. Etui sztywne i idealnie spasowane. Wielki plus za chropowatą fakturę. Dla mnie do pełni szczęścia brakuje pełniejszej osłony górnej i dolnej krawędzi (tak jak u poprzednika), chociaż tak jak w opisie dla innych może być to plus. Ogólnie jest dobrze i jestem z niego zadowolony, cena jak najbardziej w porządku, w zestawie jest również folia na ekran (jej nie testowałem).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie doświadczenia z obudowami IMAK? Ja posiadam już drugą sztukę.
Jakość sztuk które dostałem jest tragiczna. Po założeniu nie nakładają się tak jak powinny, przez co jest problem z wkładaniem jacka do portu słuchawkowego oraz nie można bezpiecznie położyć telefonu ekranem do stołu.
Ktoś ma poprawnie spasowanego etui zdjęcie? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 10.04.2017 o 13:25, mrosi napisał:

Przeszukałem czeluści "internetów" ;) (czyt. Aliexpress) i znalazłem coś takiego:

https://www.aliexpress.com/item/Cover-for-Xiaomi-Mi-Note-2-Case-Original-Imak-Silicone-Phone-Case-for-Xiaomi-Mi-Note2/32774450986.html

Marki IMAK nie trzeba chyba przedstawiać. Zakupiłem wersję "Matte black". W kilku słowach - jakość materiałów i spasowania - genialna. Jedynym zarzutem jest minimalne przesunięcia wycięć względem portów/głośników, jednak nie powodują one zakrycia tychże. Miękki silikon, ponownie (tak, jak w przypadku etui MSVII) o chropowatej i miłej w dotyku strukturze. Czarny kolor z jakby opiłkami, kawałkami miki, metalu zatopionego w gumie, daje świetny efekt i poprawia zdolności chwytne powierzchni.

 

Mam pytanie czy to etui nie zdejmowało bądź nie zdejmuje Ci uprzednio załozonej folii z tych zaookrągleń ?

mam problem z etui (innym) zdejmuje zachodzi na zaokrąglenia i odkleja folię :(

daj znać chcę zamówic... tym bardziej ze ok miesiaca trzeba czekac

chyba, że ktos widział na naszych portalach

ja kupiłem takie i niestety leży na półce

https://allegro.pl/oferta/xiaomi-mi-note-2-etui-na-telefon-foto-case-nie-7531792281?snapshot=MjAxOS0wMi0xOVQwOTo1NjowNC44MTRaO2J1eWVyOzQ2ZTI4OTg2NDc5ODRlYWYyM2Q3NWQwYjVjZDVhNzc3ZWI0YzgyYmIxNzUyNDk2ZjU0NTVlNGRiMmM2ZmYyNTQ%3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...