Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Zastanawiam się nad budową MI5S, a konkretniej nad teksturą zastosowanego tu metalu. Ze zdjęć w internecie można wywnioskować, że są 4 wersje kolorystyczne i 2 rodzaje tekstur metalu: szczotkowane aluminium i matowe aluminium. Osobiście wolałbym wersję z matowego aluminium.

Pytanie do użytkowników tego telefonu brzmi następująco: 

Czy wersje aluminium szczotkowane/matowe przypisane jest do odpowiedniego wariantu kolorystycznego? Przykładowo: grafitowy - matowy, srebrny - szczotkowany, złoty - szczotkowany i różowy - matowy? Czy może są, po prostu, dodatkowe warianty, które możemy odpowiednio wybrać dla każdej wersji kolorystycznej?

Nie chciałbym, kupując wybrany przez siebie kolor (myślałem nad złotym), trafić w szczotkowane aluminium. Wg. mnie, łatwiej zarysować i zabrudzić, a poza tym wygląda mniej estetycznie od matowego.

Edytowane przez divinevox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temacik w punkt :) Właśnie kilka godzin temu odebrałem telefon od kuriera , otwieram i widzę takie coś jak na zdjęciach - 20170410_185237.thumb.jpg.06e383af0c719b8a51a5e969e737f623.jpg

20170410_185300.thumb.jpg.3af2c67b34be5356769f4ddfecb36c9c.jpg

w pierwszej chwili się wkurzyłem, bo napatrzyłem się  na szczotkowane wersje GRAY  i myślałem przez chwilę, że wysłano mi wersję SILVER. Dopiero później przetłumaczyłem napisy z opakowania (matowy ciemnoszary),  sprawdziłem aukcję i przeczytałem Wasz topic. Wychodzi na to , że wszystko się zgadza, wolałbym jednak wersję szczotkowaną - bardziej mi się podoba. Potwierdzi ktoś , że tak wygląda wersja GRAY ? Bo wydawało mi się , że jest ciemniejsza (przynajmniej w wersji szczotkowanej).

A co do dostępności, to jest chyba tak jak @ rock'n'rolla pisze, że obecnie nie ma dostępnej wersji szczotkowanej :(

 

Przy okazji jak sprawdzić czy tel. jest oryginalny - w linkach jakie dawaliście do wpisania IMEI /SN trzeba wpisac jakieś chińskie captcha :) Zaś żadnej zdrapki na opakowaniu nie mam - chyba, że to jest to ostatnie niebieskawe pole na naklejce na plecach telefonu ? Podpowiecie coś zielonemu ? :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaruone

Ja też byłem zawiedziony jak zobaczyłem swój telefon. Niestety wszystko się zgadza. Miałem identyczną sytuację jak Ty bo specjalnie dopłaciłem do wersji ciemnoszarej sądząc, że otrzymam to samo co widziałem na zdjęciach gdzie kupowałem telefon. Nawet zdążyłem rozkręcić aferę ze sprzedawcą bo myślałem, że dostałem silver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rock'n'rolla dzięki wielkie za uspokojenie. Nie mniej rozczarowanie lekkie jest - zamówiłem casy MSVII i iPaky Hybrid pod kolor :)

 iPaky już mam i myślałem , że kolor obudowy będzie identyczny z kolorem case - teraz już wiem , że nie. Powiem Ci , że sam już chciałem aferę kręcić ze sprzedawcą , bo pierwsza myśl "co te ****** Chińczyki mi wysłały". No niestety nasza strata.

 

Przy okazji - miałeś podobne naklejki na tel ? Bo nie wiem które linie można wpisać w "weryfikatora oryginalności" :)

 

PS. Jest jakaś polskojęzyczna instrukcja do MIUI bo trochę nie ogarniam :) Właśnie wlazłem w aparat i zablokowałem sobie dostęp do galerii "Galeria zamknięta, uprawnienia nie są wymagane" - na razie nie mam dociętej karty do nano, więc tak sobie grzebię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, jaruone napisał:

Przy okazji jak sprawdzić czy tel. jest oryginalny - w linkach jakie dawaliście do wpisania IMEI /SN trzeba wpisac jakieś chińskie captcha :) Zaś żadnej zdrapki na opakowaniu nie mam - chyba, że to jest to ostatnie niebieskawe pole na naklejce na plecach telefonu ? Podpowiecie coś zielonemu ? :) 

http://www.mi.com/verify/#imei_en Proszę...

No i... tak, wersja "szczotkowana" jest niedostępna już... Dlaczego? Trzeba się pytać Xiaomi, pewnie nie wyrabiali się z produkcją i musieli "uprościć"...

1 minutę temu, jaruone napisał:

PS. Jest jakaś polskojęzyczna instrukcja do MIUI bo trochę nie ogarniam :) Właśnie wlazłem w aparat i zablokowałem sobie dostęp do galerii "Galeria zamknięta, uprawnienia nie są wymagane" - na razie nie mam dociętej karty do nano, więc tak sobie grzebię :)

To sobie grzeb na razie, potem najwyżej zrobisz przywrócenie do fabrycznych, jak się już nagrzebiesz :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi dziękuję za link :)

 

Niestety po wpisaniu numeru IMEI1 wyskakuje mi komunikat, że nie istnieje takowy - kurde coś nie tak, czy stronka nieaktualizowana ?

W sumie racja nauka na błędach najlepsza - choć już za stary jestem na takie eksploracje , w '39 mielismy tylko radiostacje, a tu jakieś androidy , cuda wianki :P

 

BTW - zdrapki z pudełek usunęli ?

Edytowane przez jaruone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jaruone napisał:

Nezumi dziękuję za link :)

 

Niestety po wpisaniu numeru IMEI1 wyskakuje mi komunikat, że nie istnieje takowy - kurde coś nie tak, czy stronka nieaktualizowana ?

W sumie racja nauka na błędach najlepsza - choć już za stary jestem na takie eksploracje , w '39 mielismy tylko radiostacje, a tu jakieś androidy , cuda wianki :P

 

BTW - zdrapki z pudełek usunęli ?

Zdrapek już z 2lata nie ma, u mnie stronka działa, sprawdź czy poprawnie wpisujesz, ew jest jeszcze aplikacja... http://en.miui.com/thread-110906-1-1.html "Mi Verification" pobierasz, instalujesz na fonie, a potem lecisz zgodnie z krokami na wyświetlaczu, aplikacja jest po angielsku w większości. W razie pytań zapraszam na PW, bo temat w sumie nie o tym :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 13.04.2017 o 14:43, divinevox napisał:

W mi 5s plus wygląda to fatalnie na gołym metalu. 

004073156.jpg

Kwestia gustu. Mi się bardziej podoba niż gładka faktura jak w Mi 5s i też się zdziwiłem jak dostałem swój telefon, bo na zdjęciach wyglądał inaczej... przede wszystkim był ciemniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...