Skocz do zawartości
  • 0

Telefon do developmentu do 1500 zł


Kozy

Pytanie

Witam,

poszukuje jakiegoś telefonu do developmentu (testowania i debugowanie napisanych aplikacji na telefon). Potrzebuję w telefonie:

  • NFC,
  • Bluetooth 4+ koniecznie z BLE - BLUETOOTH LOW ENERGY (teraz chyba każdy bluetooth powyżej 4 jest BLE),
  • Dobrze jakby była dioda podczerwieni

Zdecydował się na Xiaomi, ponieważ widziałem u kumpla jak to działa i jest bardzo duża możliwość modyfikacji softu w telefonie. Jeśli się nie mylę to mogę sobie wgrywać różne wersje Androida. Jednak nie pojęcia o telefonach od Xiaomi i proszę o Waszą pomoc. 

Rozważam takie modele jak Xiaomi Mi 5 lub Xiaomi Redmi Note 4. Z tym, że Note 4 chyba nie posiada NFC. Czy istnieją jakieś inne model niż Mi 5, które posiadają NFC? Idealne rozwiązanie to byłoby połączenie Mi5 z Note 4 :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Od 4.2.2 bodajże coś tam działało z BLE. W miarę sensownie działało dopiero od 4.3 lub 4.4. Nie jestem android devem, ale z tego co kojarzę to android 7 przyniósł też jakieś grubsze zmiany w api do obsługi BLE, więc też warto się zapoznać.

Z ciekawości, co działasz na BLE? Ja robiłem rozwój BLE po drugiej stronie, tzn programowanie urządzeń (czujników itp).

Ze swojej strony, do testowania używam Mi5, ale tak jak mówiłem - tylko do testowania tej "drugiej strony".

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, wtbn napisał:

Z ciekawości, co działasz na BLE?

Chcę sprawdzić czy da się wykorzystać patenty z płatności telefonem oraz (i)beaconów do realizacji pewnej specyficznej funkcjonalności (przesył danych).

Jakieś inne telefony polecacie od Xiaomi, które posiadają NFC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po co. Dziś Nexus czy tam Pixel nie są tym czym były kiedyś. Kolega sobie może testować aplikacje na czym chce. Mi5 będzie najlepszym wyborem. Wszystko jest co wymagane. Do tego w przeciwieństwie do 5s i s+ ma więcej Androidów do wyboru i więcej Custom rom w razie czego.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...