ZduneX25

MIUI 7.4.6

Recommended Posts

Wgrałem aktualizację i mam klops na Redmi 2 2014813. TWRP nie startuje. Mam tylko ekran z logiem MI i restarty co kilkanaście sekund. Fastboot się uruchamia więc jak rozumiem ściągam. MiFlash i działam zgodnie z tą instrukcją:

Nie wiem który mam pobrać rom do mojego telefonu więc mam prośbę o pomoc w jego wyborze.

A ja napiszę to samo co przy ostatnich 3 lub 4 aktualizacjach czyli: pasek stanu nadal przyciemniony po obrocie ekranu dioda rozladowanego aku poniżej 10% nie prądzi

Wysłane z MI 5 Pro Black

Udało mi się wgrać soft na Redmi 2. Musiałem usunąć tapety wyświetlacza i blokady ekranu a także zbędne 3 appki. Wszystko działa :D Soft po rozpakowaniu ma ponad 1GB a nasz telefon niecały 1GB. Więc brakuje dosłownie z 100MB na partycji system.

12 minut temu, Sakura napisał:

Rozumie, że w przypadku mojego telefonu wybieram Redmi 2 Latest Global Developer Version Fastboot File Download?

Nie tam nie ma romów dla twojego telefonu jak masz 813. Tam są dla 811 i jak to wgrasz to SIm-y nie będą działały. Tu masz dla chińskich: http://www.miui.com/shuaji-393.html

19 minut temu, Piotrex napisał:

Tutaj masz romy pod fastboot http://en.miui.com/a-234.html

Ta, ale nie dla Redmi 2 813.

A ja napiszę to samo co przy ostatnich 3 lub 4 aktualizacjach czyli: pasek stanu nadal przyciemniony po obrocie ekranu .

Mam dokładnie to samo od około 3-4 aktualizacji. Wipe pomogło na jakieś 2-3 dni i znów to samo, dodam że w tym czasie nie instalowałem i nie wgrywałem do telefonu niczego nowego.

Wysłane z Mi 5s

• Like 1

17 minut temu, KutanG napisał:

Nie można aktualizowac, ani isntalować z google play. Cały czas jest napis "oczekuję na siec WI-FI".

Trzeba czekać na fix od GOOGLE.

Mode, weź podepnij jakiś temat z tym oczekiwaniem na wifi, bo znów przez kolejny tydzien ludzie będą o to płakać...

Hejka. Ściągnąłem aktualizacje, już chciałem wgrywać ale zajrzałem tu... I odpuszczę sobie chyba w tym tygodniu - po przeczytaniu waszych postów...

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

@siesiu

Ja po przeczytaniu niektórych postów to mam wogóle ochotę przestać się interesować czy jest jakaś aktualizacja czy nie :P

• Like 3

18 minut temu, wtbn napisał:

Trzeba czekać na fix od GOOGLE.

Mode, weź podepnij jakiś temat z tym oczekiwaniem na wifi, bo znów przez kolejny tydzien ludzie będą o to płakać...

Tak jak ktoś pisał należy usunąć aktualizuje sklepu i działa tyle że za chwilę znowu lipa: (( 

Hejka. Ściągnąłem aktualizacje, już chciałem wgrywać ale zajrzałem tu... I odpuszczę sobie chyba w tym tygodniu - po przeczytaniu waszych postów...

Jakby co to ja zainstalowałem na Redmi 4 pro na razie wszystko jest ok, zresztą jak zawsze. Wcześniej nie aktualizowalem od miesiąca. Teraz mnie skusiła ta optymalizacja i "lte"

52 minuty temu, Dutche napisał:

Tak jak ktoś pisał należy usunąć aktualizuje sklepu i działa tyle że za chwilę znowu lipa: (( 

dlatego właśnie trzeba poczekać aż to naprawią.

HM2W/TD EOL

Telefony Redmi 2 koniec wsparcia. 

Kto by pomyślał, że mają 16GB pamięci, zabraknie na system.

Edited by marcin19883

[mention=32589]Piotrex[/mention]wyłącz automatyczne wyłączanie przycisków dla aplikacji aparatu, Ustawienia>Dodatkowe ustawienia>Przyciski 

Dzieki, pomoglo.

Mi 5

Tak. MIUI go usunęli.

Z Mi5

W takim razie po co pojawił się w MiNote? Tutaj nawet IR brak.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, marcin19883 napisał:

HM2W/TD EOL

Dla HM2W to jeszcze global jest. DlaTD chińskie romy też są. Kolegom nie chce się z tym walczyć, i w sumie się nie dziwię, bo to schyłkowe modele i pobrań romów też niewiele.

Bardziej chodzi o czas kompilacji. Przecież dodawane są co chwila kilka nowych telefonów, a serwer mimo że mocny to bardzo drogi i na razie nie będzie szybszy. Dlatego opłaca się porzucić parę starych Redmi niż nie robić nowych lub wydłużając czas kompilacji.

Z Mi5

• Like 1

Bardziej chodzi o czas kompilacji. Przecież dodawane są co chwila kilka nowych telefonów, a serwer mimo że mocny to bardzo drogi i na razie nie będzie szybszy. Dlatego opłaca się porzucić parę starych Redmi niż nie robić nowych lub wydłużając czas kompilacji.

Z Mi5

Jakbyś potrzebował serwera na mirrory to mogę pomóc.

5 godzin temu, Lex Luthor napisał:

Zastanawia mnie czemu od 2 wydań Virgo ma Mi Pilota jako apkę systemową :|

Lex jak tam rom na Virgo?? Ciągle są te same błędy??

2 godziny temu, Krauza napisał:

Dla zainteresowanych, rom dla Redmi 3S jest już do pobrania na filehoście.

Po aktualizacji nie działa dotyk. Ponadto "aplikacja system została zatrzymana. czekaj/ok" a jako że dotyk nie działa nie można nic zrobić.

Na MI3 wszystko działa normalnie, narazie nic nie zauważyłem żeby coś czego używam nie działało. Instalacja bez żadnych wipe. Zresztą jak każda. Co do baterii - działa, tel się ładuje.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Lex jak tam rom na Virgo?? Ciągle są te same błędy??

Zero lagów, śmiga elegancko, ale bateria jeszcze pełna w połowie (od zeszłego wydania trzyma jak za dawnych czasów) i nie używałem BT Jutro skrobnę coś więcej. Na wszelki wypadek wstrzymaj się. Pozdr 

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Edyta: BT dalej rozwala statystyki. Tu mam pewną zagwozdkę - może to jakiś ficzer i Xiao podzielili statystyki na aplikacje i tu mamy zużycie baterii wyłącznie przez nie, i urządzenie. Czyli np: aplikacje zużywają 70% baterii, urządzenie 46% i z tych 54% BT wyciąga swoje procenty? W 7.3.30 nadal jest błąd rotacji, wczoraj się objawił.

a08a11c05c48230d52cb677913849bce.jpg

• Like 1

Hmmm ciekawe. Część aplikacji ze sklepu się instaluje, część czeka na WiFi. Podobna sytuacja gdy chcę aktualizować. 

1 godzinę temu, Deggial napisał:

Po aktualizacji nie działa dotyk. Ponadto "aplikacja system została zatrzymana. czekaj/ok" a jako że dotyk nie działa nie można nic zrobić.

W moim przypadku wszystko jest jak najbardziej OK.

10 godzin temu, FromWP napisał:

Na Redmi 2 813 mam problem z instalacją. Pod sam koniec wywala w twrp error 7 (nie wgrywa systemu) i uruchamia się ponownie w twrp. MD5 sprawdziłem. Chiński rom miflashem i potem poprzednie wydanie eu wgrało się bez problemu.

Niestety możemy zaśpiewać Praszczaj rodimyj gorod! Definitywny odjazd z powodu braku pamięci systemowej.

A przy których aplikacjach czeka na wifi? Przetestuje u siebie

3 minuty temu, Premeryt napisał:

Niestety możemy zaśpiewać Praszczaj rodimyj gorod! Definitywny odjazd z powodu braku pamięci systemowej.

Ja panimaju, ale Kitajce jeszcze coś z tym zrobią. Dużo tych Redmi 2 zrobili to tak szybko chyba nie porzucą. Na razie trzeba wrócić do 7.3.30 (dobry rom) i czekać na rozwój sytuacji.

Przed chwilą, FromWP napisał:

Ja panimaju, ale Kitajce jeszcze coś z tym zrobią. Dużo tych Redmi 2 zrobili to tak szybko chyba nie porzucą. Na razie trzeba wrócić do 7.3.30 (dobry rom) i czekać na rozwój sytuacji.

Acid jednakowoż nadawał, iż marne chance albo no future?

8 godzin temu, marcin19883 napisał:

Nikt naprawde nie wie dlaczego wyświetla mi się w twrp: error 7 i Failed to extract dir from "system" to "/system" 

Czy ktoś tu na forum poprawnie sflashował dzisiejszy soft na REDMI 2 PRO? :(

I owszem wie, za mało pamięci systemowej na najnowszy ROM i pa, pa!

Guest
This topic is now closed to further replies.