Jump to content

MIUI 7.4.6

Recommended Posts

• Replies 469
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

jak co piątek - każdy wierzy, że jego indywidualne problemy znikną 

@siesiu Ja po przeczytaniu niektórych postów to mam wogóle ochotę przestać się interesować czy jest jakaś aktualizacja czy nie

Posted Images

54 minuty temu, jaa napisał:

Po aktualizacji zmienił mi się wzór blokowania telefonu :/ Ktoś miał taki problem i wie jak teraz odblokować?

Z poziomu TWRP usuwasz te pliki:

TWRP-pinreset1.thumb.png.ccde327a21e1210cf0bc969a0b5683c5.png

X.

• Like 3
23 godziny temu, fredek napisał:

Redmi 3S nie miało aktualizacji zabezpieczeń androida w wersji 7.4.6.

No właśnie jedni dostali a inni nie. Ponadto czy może ktoś potwierdzić: nie działa synchronizacja smsów i historii połączeń z chmura, o blokowanych numerach już nie wspomnę. Nadal nie działa automatyczna kopia zapasowa. Autostart aplikacji systemowych to fikcja, i tak się włączają. Za to bateryjka wyraźnie lepiej.

• Like 1

A ja Ponawiam swoje pytanie - czy ta wersja Miui jest bardziej dopracowana ? Zależy mi na stabilności, odtwarzaczu muzyki z korektorem i lepszym podsystemie audio, bo możliwość wybrania tylko profilu dla słuchawek i ogólnie ten cały Dirac to porażka. Smartfon to Redmi Note 2 na Miui 6.12.29 i zastanawiam się nad powrotem do Miui V7

Edited by zriel
53 minuty temu, zriel napisał:

A ja Ponawiam swoje pytanie - czy ta wersja Miui jest bardziej dopracowana ? Zależy mi na stabilności, odtwarzaczu muzyki z korektorem i lepszym podsystemie audio, bo możliwość wybrania tylko profilu dla słuchawek i ogólnie ten cały Dirac to porażka. Smartfon to Redmi Note 2 na Miui 6.12.29 i zastanawiam się nad powrotem do Miui V7

Zainstaluj sobie ARISE Soundsystem. Nie ma lepszego rozwiązania jeśli chodzi o audio.

Edited by rock'n'rolla
Przed chwilą, rock'n'rolla napisał:

Zainstaluj sobie ARISE Soundsystem. Nie ma lepszego rozwiązania jeśli chodzi o audio.

A jak to się instaluje i skąd ? i czy nie będzie kolidować z tym całym dirac którego nawet nie da się usunąć. No i pozostaje kwestia odtwarzacza - ten z Miui V 7 był porsty i przejrzysty, do tego miał korektor, a ja wolał bym nie instalować jakichś zewnętrznych odtwarzaczy.

@zriel zajrzyj do działu modyfikacje techniczne i masz tam temat o A.R.I.S.E. Wejdź na 3 stronę i czytaj dalej, co i jak ustawić. Na pierwszej stronie masz link do wersji 2.94 Aroma.

Odtwarzacz używasz systemowy lub masz przy instalacji opcję zainstalować ten od Sony i Esira.

Nie instaluj najnowszej wersji bo jest trefna.

Edited by rock'n'rolla
2 godziny temu, Xanth napisał:

Z poziomu TWRP usuwasz te pliki:

TWRP-pinreset1.thumb.png.ccde327a21e1210cf0bc969a0b5683c5.png

X.

W ten sposób można teoretycznie obejść zabezpieczenia fona czy działa to tylko przy zmianie hasła w wyniku aktualizacji?

Czy może ktoś kto ma Andka 7 i działający google play podać jakie ma wersje usług google play i google services framework?

Google play store ver. 7.7.09.N
Usługi Google Play ver. 10.5.48 (440-150087156)
Google services framework ver. 7.0-3037786
Od ostatniej poprawionej aktualizacji Google Play działa bez zarzutu.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

7 godzin temu, Jimmy napisał:

W ten sposób można teoretycznie obejść zabezpieczenia fona czy działa to tylko przy zmianie hasła w wyniku aktualizacji?

Jeśli masz TWRP to tak. Nie teoretycznie, ale praktycznie. Dlatego oryginalne MIUI ma szyfrowany system.

X.

Edited by Xanth
Jeśli masz TWRP to tak. Nie teoretycznie, ale praktycznie. Dlatego oryginalne MIUI ma szyfrowany system.
X.

No cóż, chcesz mieć w miarę bezpieczny system, nie rootujesz i nie wygrasz twrp (lub podobnych) - czysty STABLE.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

• Like 1
10 godzin temu, rock'n'rolla napisał:

@zriel zajrzyj do działu modyfikacje techniczne i masz tam temat o A.R.I.S.E. Wejdź na 3 stronę i czytaj dalej, co i jak ustawić. Na pierwszej stronie masz link do wersji 2.94 Aroma.

Odtwarzacz używasz systemowy lub masz przy instalacji opcję zainstalować ten od Sony i Esira.

Nie instaluj najnowszej wersji bo jest trefna.

Dzięki za odpowiedź, ale chyba się jednak cofnę do Miui V7 bo odtwarzacz sony mi nie leży(używałem wcześniej ) jedynie klawiaturę mają dobrą. Poza tym odtwarzacz Sony jest powiązany z szeregiem opcji ulepszeń dźwięku  i bez nich działa gorzej i lubi się krzaczyć. Wcześniejsze MiMusic było fajne - lekkie ,przejrzyste i miało korektor, do tego wciąż w systemie zostanie głęboko z nim zintegrowane lipne Dirac którego nijak nie da się usunąć.

Zupełnie nie wiem co ich podkusiło do zmiany, no i z tego co widzę to im nowsze Miui tym "cięższe" i coraz gorzej z baterią, ogólnie to co się ostatnio z tym softem wyprawia wygląda jak by ktoś wychodził z założenia że każda zmiana sama w sobie jest postępem. A tak niestety nie jest, zaś samo Miui powoli zaczyna swoją filozofią rozwoju przypominać Touchwiza od Samsunga - mnóstwo zbędnych bajerów i nachalnych powiadomień. Do tego parcie aby użytkownik wciąż był online i otrzymywał tą drogą powiadomienia o każdej pierdółce, instalował codziennie multum aktualizacji, a wszystkie swoje dane trzymał wyłącznie w chmurze.To mi się strasznie nie podoba, i zastanawiam się czy z kolejnym smartfonem nie przejść na jakiegoś Huaweii, Oppo czy Vivo.

Edited by zriel

Czy tylko u mnie jest kłopot ze po każdej aktualizacji muszę wgrać przez kabelek twrp bo inaczej nie wchodzi ponownie do recovery telefon?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

To ciekawe, u mnie jest wersja starsza a komunikat twierdzi, jest to wersja najnowsza.

To ciekawe, u mnie jest wersja starsza a komunikat twierdzi, jest to wersja najnowsza.

Sklep Play aktualizowałem ręcznie ale już na wersji 7.6.08.N nie było problemów z pobieraniem na poprawionej aktualizacji romu.

3 godziny temu, rock'n'rolla napisał:

@zriel ARISE to zupełnie inna jakość dźwięku niż byś uzyskał na jakimś tam korektorze! Ja już na pewno nigdy nie wrócę do standardowego dźwięku na telefonie!

Nie przeczę, tyle że to ma sens na czystym Androidzie, albo w przypadku gdyby Xiaomi umożliwiało bezproblemowe usunięcie Dirac który jest dosyć głęboko zintegrowany z systemem. W przypadku Miui V 8 nie ma takiej możliwości i doinstalowywanie wszelkich dodatkowych ulepszeń dźwięku mija się z celem bo nie są ze sobą kompatybilne i będą się "gryźć".

Nic to, może zobaczę jeszcze czy na XDA lub Xiaomi EU jest działający w pełni czysty android na mój telefon, wtedy pokombinuję :)

Sklep Play aktualizowałem ręcznie ale już na wersji 7.6.08.N nie było problemów z pobieraniem na poprawionej aktualizacji romu.

Mam właśnie tę wersję i jest kiszka, spróbuję w takim razie ręcznej aktualizacji.

Edyta

Zainstalowałem najnowszy sklep ręcznie i nadal gumno.

2 godziny temu, zriel napisał:

Nie przeczę, tyle że to ma sens na czystym Androidzie, albo w przypadku gdyby Xiaomi umożliwiało bezproblemowe usunięcie Dirac który jest dosyć głęboko zintegrowany z systemem. W przypadku Miui V 8 nie ma takiej możliwości i doinstalowywanie wszelkich dodatkowych ulepszeń dźwięku mija się z celem bo nie są ze sobą kompatybilne i będą się "gryźć".

Nic to, może zobaczę jeszcze czy na XDA lub Xiaomi EU jest działający w pełni czysty android na mój telefon, wtedy pokombinuję :)

Nie rozumiem - mam Arise, MusicFx wyłączony przez SD Maid Pro, i na systemowym odtwarzaczu jest super, nic się nie gryzie, nie wiesza.

Co do aktualizacji - według mnie słaba. W sobotę rano zainstalowany, do niedzieli  2 restarty samoczynne (co się nigdy nie zdarzało). Na deser - nie można odebrać rozmowy przychodzącej - brak przycisków na ekranie, nie można wrócić do pulpitu. Czekałem aż przestanie dzwonić. 2 razy w 2 dni.

Zainstalowałem kernel Radon 4.3 i  jest ok.

Także czekam na poprawki poprawek w temacie alokacji CPU.

Edited by Mariusz1979
ortografia
21 godzin temu, andrzej78 napisał:

U mnie inny jest tylko Google Play (7.6.08.N-all).

Właściwie to mam zagwostkę gdyż pobrałem ponownie poprawiony ROM, ale tym razem z głównego linka zamiast z alternatywnego i po ponownej instalacji działa mi GP.

Także temat u mnie zamknięty.

U mnie jest ze sklepem play tak jednego dnia nie pobiera aktualizacji jest oczekiwanie na WiFi. Następnego dnia udaje się pobrać. Powiem tyle nowy mi5 odblokowany bootloader i wgrany miui polska.

U mnie jest ze sklepem play tak jednego dnia nie pobiera aktualizacji jest oczekiwanie na WiFi. Następnego dnia udaje się pobrać. Powiem tyle nowy mi5 odblokowany bootloader i wgrany miui polska.

No właśnie u mnie tak się zachowało wczoraj. Nie działał od kilku aktualizacji, później ręcznie zaktualizowałem sklep, także po tym nie działał przez kilka godzin, po czym mam komunikat, że trwa aktualizacja apek...

12 godzin temu, Wicher napisał:

Wao! Zauważyłem, że jak wcisnę przycisk home to wibruje. Wcześniej tego nie doświadczyłem.

Wysłane z Mi5 Pro

A ja się kiedyś zdziwiłem jak na którymś romie przestało wibrować :)

Mam te wibracje odkąd pamiętam :)

Ot uroki miui na takich samych telefonach ;)

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...