ZduneX25

MIUI 7.4.6

Recommended Posts

MIUI 7.4.6

• Optymalizacja zarządzania CPU w systemie
  • Mi4c/Mi4s/MiNote Pro: aktualizacje aplikacji
  • Możliwość ukrycia kodów jednorazowych na ekranie blokady (SMS)
  • Zmiana napisu „4G” na „LTE” na pasku statusu
  • HM3s, MiNote Pro opóźnione

DFG_2017-04-06-15-30-22-770x1335.png

Aktualizacja dla HM3/HMNote3PRO/HMNote3SE

Aby zainstalować aktualizację należy uruchomić telefon kombinacją przycisków w TWRP > Install

Aktualizacja Mi4c/Mi4s/MiNotePro do 7.0

Pierwsza aktualizacja do nowego Androida dla wyżej wymienionych modeli niestety wymaga nowego bootloadera (bez niego system nie wstaje), stąd też nasz niezablokowany bootloader, który funkcjonował do tej pory nie może być użyty do dalszych aktualizacji. Instalacja Xiaomi.eu z 6.12.22 (Android 5.1) na Android 7.0 jest możliwa tylko raz, ponieważ po niej bootloader w Waszych telefonach zostanie ZABLOKOWANY i będzie wymagał odblokowania oficjalną metodą przez pozwolenie na koncie Xiaomi. Wymagane jest też ręczne zaktualizowanie TWRP recovery po odblokowaniu bootloadera.

Procedura instalacji Xiaomi.eu Android 7.0 prosto na 6.12.22:

1. Usunąć wzór lub kod blokady ekranu
  2. Instalacja Xiaomi.eu Android 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje lub z TWRP 3.0.1*
  3. Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą przez Mi Unlock Tool
  4. Instalacja nowego TWRP przez fastboot flash recovery twrp.img
  5. Instalacja następnych aktualizacji standardowo przez Aktualizacje

* – w pkt 1 aktualizacja blokuje bootloader. Próba przejścia do recovery wyłącza telefon.
W razie problemów z błędnym kodem ekranu blokady ten poradnik pomoże.
Nowe TWRP dla Androida 7 do instalacji po odblokowaniu bootloadera*:

* – twrp.img znajduje się w archiwum zip, które trzeba rozpakować i zainstalować wg komendy powyżej.

Aktualizacja Mi5/MiMAX do Androida 7.0

Aby zainstalować po raz pierwszy xiaomi.eu Android 7.0 na Mi5/MiMAX/MiMAX Pro należy:

1. Zaktualizować system xiaomi.eu do ostatniej wersji Android 6.0
  2. Zaktualizować TWRP do najnowszej wersji:
    Mi5: POBIERZ
    MiMAX (hydrogen): POBIERZ
    MiMAX Pro (helium): POBIERZ

przez fastboot flash recovery twrp.img

• Przejść do TWRP po instalacji recovery z fastboot boot twrp.img
  • Wykonać backup w TWRP i najlepiej przenieść na komputer katalog /TWRP
  • Instalacja najnowszego romu Android 7 w TWRP (sekcja Install) bez WIPE

Jak skalibrować OIS w MI5?

Instalacja poprawki wg tego poradnika

Jak zainstalować MIUI 8 po raz pierwszy?

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Przenieś rom do telefonu i zainstaluj z TWRP

O instalacji fastboot można przeczytać w naszym FAQ

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

ROOT

Dla Android 7 root z SuperSU 2.79.
Dla Mi3/Mi4/MiNote i pozostałych root do opcjonalnej instalacji przez TWRP: tutaj
Dla MiPad 2 root: tutaj

Dodatki MIUIPolska

Paczka dodatków MIUIPolska zawiera:

• Blokadę reklam w aplikacjach (/etc/hosts)
  • Nową klawiaturę Xperia
  • Samouczek MIUIPolska
  • Aplikację MiCenter

Paczka do opcjonalnej instalacji po każdej instalacji aktualizacji romu przez TWRP (Menu Install)*.
Każdą aplikację można też odinstalować.
Data kompilacji: 5 Lut 2017

• Dodatki MIUIPolska (tylko dla Androida 5.0 i wyżej): POBIERZ

* – dla Mi5 i nowszych (ze strukturą .dat) kolejność instalacji jest inna:
rom w twrp > restart > powrót do twrp > instalacja dodatków.

**- Android 4.4 nie jest już wspierany

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

• Like 1

Przed chwilą, Obcy napisał:

Przynajmniej raz będę pierwszy: Jaki to motyw? :-D

Hybrid [V8]

Przy okazji, zainstalowałem na Mi4C. Obecnie nie widać jakichkolwiek niepokojących rzeczy :)

"

• Optymalizacja zarządzania CPU w systemie" - czyli może być szansa że bedzie mniejsze zużycie CPU i dłużej bateria wytrzyma

Póki co jestem po wrażeniem wykorzystania baterii trochę się bawiłem po aktualizacji i cały czas trzyma ten sam poziom baterii - chyba jest spora poprawa w tym zakresie.

Póki co z zauważonych rzeczy na Mi4C:

- wyświetla się nazwa operatora na ekranie blokady - nawet jeżeli ta opcja jest wyłączona

- brak możliwości zmiany czasu wyłączenia ekranu

- w opcjach wyszukuję ustawienia by wyłączyć to logo operatora, to pokazuje opcje w języku angielskim, która przenosi do miejsca gdzie tej opcji nie ma

Pzdr

Screenshot_2017-04-07-11-06-28-178_com.android.settings.png

Edited by krzygaj

Ma ktos pomysl ktory build A7 byl najstabilniejszy?

Chce cofnac Mi5 do ktoregos bo:

- bateria bardzo zle (okolo 1 dnia)

- dziwek przy sluchaniu muzyki ma co jakies czas jakis lekki choc irytujacy trzask (sluchawki, glosnik, bluetooth :()

- google play (komunikat o wifi)

- widgety co restart wymagaja ponownej instalacji i konfuguracji

- telefon dziala zauwazalnie wolniej a przeciez nie mam duzo apek :(

Do ktorego warto wrocic?

Edited by wyzwolenia

@wyzwolenia

- a ile miales na innych? U mnie nigdy nie przekraczało jednego dnia zbyt wiele (cały dzień na LTE + BT i wifi)

- jakie dziwki, co ty gadasz - nie skminilem, dzwiek, dopiero po zedytowaniu zaczailem :D

- to nie jest kwestia buildu, tylko aplikacji od googla

- nie wiem w ktorym buildzie działało

- nie zainstalowalem jeszcze 7.4.6, ale na tym z poprzedniego tygodnia zap.dala jak zawsze... coś zwolniło tutaj?

Edited by wtbn

- jakie dziwki, co ty gadasz

nie rozumiesz?

Niestety w7.4.6 znowu kasuje widgety :(  po kazdym restarcie :( To juz od 2-3 buildow nie jest naprawione :(No bo chyba to wina Xaiomi a nie google ;)?

Edited by wyzwolenia

Ja mam pytanie z innej beczki. Widzę że w changelogu jest informacja związana z optymalizacja zarządzania CPU, co skłania mnie do zrobienia updatu.

Obecnie jednak mam roota, xposed i moduły zainstalowane których używam. Czy po aktualizacji do najnowszej wersji będę musiał wszystko ustawiać od nowa?

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Na Redmi 2 813 mam problem z instalacją. Pod sam koniec wywala w twrp error 7 (nie wgrywa systemu) i uruchamia się ponownie w twrp. MD5 sprawdziłem. Chiński rom miflashem i potem poprzednie wydanie eu wgrało się bez problemu.

Jak sklep Google Play na Mi4C? - nie mam aktualnie żadnej aktualizacji do pobrania, więc nie mam jak sprawdzić

Edited by krzygaj

Przed chwilą, Zeork napisał:

To nie ma przełożenia na rzeczywistość, tak zoptymalizowali china, że system zwalnia przywiechy wali itp. No i china opóźniono wydanie właśnie ba stabilność.

no jatak mialem po porzedniej aktualizacji :(

40 minut temu, wyzwolenia napisał:

- bateria bardzo zle (okolo 1 dnia)

- google play (komunikat o wifi)

- widgety co restart wymagaja ponownej instalacji i konfuguracji

1. ROM wyszedł dzisiaj a Tobie już wytrzymał cały dzień na baterii, czy masz wehikuł czasu? Temat jakby nie patrzeć o 7.4.6

2. To nie zależy od ROMu, tylko od sklepu i Xiaomi ogólnie. Mi już działa normalnie

3. Ponoć MiFlash pomaga

6 minut temu, Zeork napisał:

To nie ma przełożenia na rzeczywistość, tak zoptymalizowali china, że system zwalnia przywiechy wali itp. No i china opóźniono wydanie właśnie ba stabilność.

Zależy jak na którym modelu. Na Mi4 zwiech nie ma.

14 minut temu, krzygaj napisał:

Jak sklep Google Play na Mi4C?

To nie wina ROMu, więc aktualizacja do 7.4.6 tu nie pomoże

• Like 1

1. ROM wyszedł dzisiaj a Tobie już wytrzymał cały dzień na baterii, czy masz wehikuł czasu? Temat jakby nie patrzeć o 7.4.6

Mialem na mysli poprzedni rom ale nie sadze by ten cos zmianil

3. Ponoć MiFlash pomaga

Mozesz cos wiecej napisac? 

40 minut temu, wyzwolenia napisał:

Niestety w7.4.6 znowu kasuje widgety :(  po kazdym restarcie :( To juz od 2-3 buildow nie jest naprawione :(No bo chyba to wina Xaiomi a nie google ;)?

Zacznij czytać to co inni użytkownicy piszą na temat romu a nie narzekasz. To nie jest problem romu bo po zainstalowaniu go na czysto nie ma żadnego problemu z widgetami. Ktoś wspominał w poprzedniej aktualizacji że może mieć to związek z klonowaniem aplikacji - korzystasz z tej opcji? Jeśli dobrze pamiętam to wystarczy zrobić wipe, wrzucić rom ponownie i nie będzie problemu z widgetami. Aktualizacjami tego nie naprawisz, a przynajmniej od kilku wydań aktualizacja tego nie naprawia. Prześledź wątek poprzedniego wydania albo jeszcze wcześniejszego tam jest dyskusja na ten temat. 

4 minuty temu, AdamKli napisał:

Zacznij czytać to co inni użytkownicy piszą na temat romu a nie narzekasz. To nie jest problem romu bo po zainstalowaniu go na czysto nie ma żadnego problemu z widgetami. Ktoś wspominał w poprzedniej aktualizacji że może mieć to związek z klonowaniem aplikacji - korzystasz z tej opcji? Jeśli dobrze pamiętam to wystarczy zrobić wipe, wrzucić rom ponownie i nie będzie problemu z widgetami. Aktualizacjami tego nie naprawisz, a przynajmniej od kilku wydań aktualizacja tego nie naprawia. Prześledź wątek poprzedniego wydania albo jeszcze wcześniejszego tam jest dyskusja na ten temat. 

Opanuj sie. Nie da sie wsyzytkiego czytac. Troche czytam ale nie wszytko.

To ewidentnie problem blednie wykonanych akutlaizatorow bo skoro na czytym dziala to xiaomi nie ogrania tematu.

No coz wyczyszcze ale od razu chailbym wrocic do najporzadniejszego romu - przyczytaj moj pierszy post bo o tym wspomnialem na poczatku!

3 minuty temu, RegimeOfTerror napisał:

@wyzwolenia myślę, że @AdamKli już wszystko napisał.

MiFlash czyli wgranie ROMu na czysto, tutek masz na forum jak to się robi.

LOL a czemu Miflash? Nie wystarczy zrobic faktory restart. Pytam serio

Tylko nie odsylaj mnie do czytania 20 stron jak zrobil to przed chwila @AdamKli

@wyzwolenia nie każę Ci czytać wszystkiego tylko temat odnośnie poprzedniej aktualizacji. To raptem 9 stron, rozumiem że może być kłopotliwe przekopanie 500 stron ale 9 ? ( edit: czy nawet 20? MASAKRA! ) :) 

Tu zobacz, jest opisany problem z widgetami:

Edited by AdamKli

1 godzinę temu, Obcy napisał:

Przynajmniej raz będę pierwszy: Jaki to motyw? :-D

I ja będę pierwszy :)

Jak bateria trzyma? :D

7 minut temu, wyzwolenia napisał:

Tylko nie odsylaj mnie do czytania 20 stron jak zrobil to przed chwila @AdamKli

Dlaczego, nie mam pojęcia. Miałem kiedyś problem z pozamienianymi ikonami w Panelu Sterowania, upgrady, downgrady, wipy itp. nic nie pomagały, zrobiłem MiFlash China - Twrp - xiaomi.eu i wróciło do normy. To wygląda tak jakby te wipy jednak nie przywracały wszystkiego do formy pierwotnej, no ale ja pojęcia zielonego o tym nie mam, więc tłumaczyć nie będę. Ja po prostu przeczytałem poprzednie wątki o problemach z widgetami i na tej podstawie proponuję rozwiązanie.

Tak jak podał Ci @AdamKli wątek, tam o tym było.

Przed chwilą, Spili napisał:

Jak bateria trzyma? :D

U mnie już 67% i ciągle spada ;)

• Like 1

11 minut temu, AdamKli napisał:

@wyzwolenia nie każę Ci czytać wszystkiego tylko temat odnośnie poprzedniej aktualizacji. To raptem 9 stron, rozumiem że może być kłopotliwe przekopanie 500 stron ale 9 ? ( edit: czy nawet 20? MASAKRA! ) :) 

To 20 stron - w koncu dobrze policyles. Ale pomysl troche to nie jest tak ze komus nie chce sie czytac. Zyczajnie nie da sie wyszytkiego

16 minut temu, AdamKli napisał:

Dzieki za link

Profile nie maja znaczenia? Tylko klonowanie?

Tylko nie odsylaj mnie do czytania 20 stron jak zrobil to przed chwila [mention=19161]AdamKli[/mention]

Wystarczy wipe. Mi pomogło.

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, woonski napisał:

Obecnie jednak mam roota, xposed i moduły zainstalowane których używam. Czy po aktualizacji do najnowszej wersji będę musiał wszystko ustawiać od nowa?

Nic nie stracisz. Przez twrp instaluj na raz: rom, supersu, xposed i wszystko jest ok.

Koledzy jest problem na Xiaomi Redmi 2 Pro.

Próbuje jak zawsze flashować w twrp i wyskakuje mi dziś error 7 i Failed to extract dir from "system" to "/system" :( pomocy

Kiedyś miałem taki bląd i pomogła zmiana twrp, ale tutaj flashuje twrp z paczki, więc o co chodzi?

• Like 1

[mention=1160]Acid[/mention] Mi pilot już na stałe wyleciał z romu miui-polska? Pytam w kontekście Mi4c. 

Tak. MIUI go usunęli.

Z Mi5

48 minut temu, wyzwolenia napisał:

Dzieki za link

Profile nie maja znaczenia? Tylko klonowanie?

Profili nie sprawdzałem, ale z tego co czytałem też psują widżety, czyli jak ich chcesz używać to full wipe i bez klonowania i bez profilu używać na razie

Przed chwilą, RASTY777 napisał:

Profili nie sprawdzałem, ale z tego co czytałem też psują widżety, czyli jak ich chcesz używać to full wipe i bez klonowania i bez profilu używać na razie

cholera to niezly syf :( Musieli niezle namieszac. Musze miec profile wiec chyba cofne sie do ktoregos tam roma.

Ktory rom w/g Was byl najlepszy z A7 gdzie dzialaja widegety z klonowaniem?

3 minuty temu, wyzwolenia napisał:

cholera to niezly syf :( Musieli niezle namieszac. Musze miec profile wiec chyba cofne sie do ktoregos tam roma.

Ktory rom w/g Was byl najlepszy z A7 gdzie dzialaja widegety z klonowaniem?

ja póki co cofnąłem do do A6 i na razie czekam jak się sytuacja potoczy...

Mi Max Pro helium nie mogę zainstalować. w twrp pasek instalacji dochodzi do końca i stoi. przy restarcie nie chce wrócić do systemu tylko wraca do twrp. wgrałem na nowo 7.3.30

Guest
This topic is now closed to further replies.