Skocz do zawartości

aktualizacja do MIUI 8.2 (8.2.3.0) brak dzwięku przy sms


Bośniak26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zaktualizowałem wczoraj system i nie działają mi dźwięki przy przyjsciu SMs mimo, że w systemie nie są wyciszone. Ma ktoś podobny problem, jakieś porady jak przywrocic poprawne działanie dźwięków przy smsach ? Z góry dzięki za pomoc 

Miałem tak samo, wszedłem w ustawieniach w opcję wyboru dźwięków sms'a, poklikałem różne dźwięki, i zaczęło działać.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbuję, zmieniam, ustawiam różne dzwonki wspólnie dla obu kart SIM, odrębnie różne ... i dalej tylko wibracje ;-(

wgrane mp3 też nie pomaga, wyłączenie / włączenie tel. po zmianie też nie ...

Jakieś pomysły ?

Edytowane przez vonda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, vonda napisał:

próbuję, zmieniam, ustawiam różne dzwonki wspólnie dla obu kart SIM, odrębnie różne ... i dalej tylko wibracje ;-(

wgrane mp3 też nie pomaga, wyłączenie / włączenie tel. po zmianie też nie ...

Jakieś pomysły ?

U mnie to samo. Dźwięki sms "zaginęły". Żadne klikanie nie pomaga. Masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.04.2017 o 14:24, AdamG napisał:

Ustawienia -> zainstalowane aplikacje -> (wszystkie) -> sms -> pokazuj powiadomienia -> dźwięk

 

sprawdziłem, był i jest ustawiony "dźwięk"

Zabawa z włączaniem / wyłączaniem nie pomogła - dalej tylko drgania i dioda ;-(

 

ps pod jakie adresy (producenta) można wysyłać opis problemu ? Dobrze by było żeby zgłoszeń było jak najwięcej ;-)

Edytowane przez vonda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dalej nie działają dźwięki przy przyjściu sms w aplikacji systemowej. Działają po instalacji alternatywnej apki ze sklepu.

Zauważyłem również, że w oryginalnej apce do sms przy wyjściu z panelu sms z danym kontaktem do głównego widoku wszystkich sms obraz na ekranie przez 1 sek tak jakby przebija, trzęsie się. Wcześniej tego nie było. Mama nadzieje, że zostanie wydana jakaś aktualizacja bo jakbym wiedział, że będą takie problemy to nie instalowałbym nowej aktualizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.04.2017 o 14:24, AdamG napisał:

Ustawienia -> zainstalowane aplikacje -> (wszystkie) -> sms -> pokazuj powiadomienia -> dźwięk

 

Opcja od zawsze włączona. Dźwięku sms po aktualizacji jak nie było tak nie ma. Najpierw zawieszajacy się czujnik zbliżeniowy,  teraz to. Ciekawe co będzie kolejne :(

Edytowane przez Torquemada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi odblokował(a) ten temat

jakieś wieści w temacie ? komuś się udało "naprawić" ? Albo może ktoś korespondował z Producentem ?

Co prawda przyzwyczaiłem się już do Textry ale w tym programie  z kolei nie pojawia się dioda powiadomień po otrzymanym smsie mimo ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 27.04.2017 o 07:31, ryan11 napisał:

Również dołączam się do pytania. Brak dzwięku sms, zauważyłem również problem z przebijaniem ekranu w aplikacji sms.

Myślałem,  że przebijanie to efekt upadku telefonu :) Też tak mam. Aktualizacja 8.2.4.0 niczego nie zmieniła, dźwięków sms brak. 

Edit: Dłubałem tak długo,  rozczarowany brakiem dźwięku sms po aktualizacji,  aż się udało :)  Po nadaniu uprawnień aplikacji sms dla pamięci i mikrofonu pojawil się dźwięk. Dla mnie dziwne bo wcześniej tam nie grzebałem, a zniknął po wcześniejszej aktualizacji. 

Edytowane przez Torquemada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2017 o 22:58, Torquemada napisał:

Myślałem,  że przebijanie to efekt upadku telefonu :) Też tak mam. Aktualizacja 8.2.4.0 niczego nie zmieniła, dźwięków sms brak. 

Edit: Dłubałem tak długo,  rozczarowany brakiem dźwięku sms po aktualizacji,  aż się udało :)  Po nadaniu uprawnień aplikacji sms dla pamięci i mikrofonu pojawil się dźwięk. Dla mnie dziwne bo wcześniej tam nie grzebałem, a zniknął po wcześniejszej aktualizacji. 

Mógłbyś napisać co konkretnie należy zrobić, bo jestem leszczem i nie wiem gdzie to ustawić i jakie opcje mają być zaznaczone?

Edytowane przez Smile
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!!

Podaję rozwiązanie które prawdopodobnie pomoże rozwiązać problemy z dźwiękiem powiadomienia SMS. Soft Global 8.2.4.0.

Wchodzimy: Ustawienia-----> Zainstalowane aplikacje--------> Wszystkie------> Szukamy SMS------ Wyczyściłem dane aplikacji a następnie nieco niżej wybieramy "Uprawnienia aplikacji"-----> Nadajemy uprawnienia dla pamięci i mikrofonu i w magiczny sposób dźwięk przychodzącego SMS powraca.

 

Screen w załączniku.

screen.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...