Skocz do zawartości

Problem z GPSem


Kuziem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Niedawno robiłem pełnego formata telefonu, instalowałem globala z którego później zainstalowałem, najnowsza wersję miui EU przy okazji odblokowując bootloadera na en.miui.com/unlock/ Testowałem na aplikacji GPS Data i telefon nie widzi ani jednego satelity. Ustawienia lokalizacji mam na najwyższą dokładność, próbowałem też przez "tylko urządzenie", nic nie poskutkowało. Jakie rady, ktoś już z czymś takim się spotkał?

A i w dodatku Yanosik, Mapy google działają ale jak włączę GPS Data to pokazuje zero satelit. Aplikacje w tle natomiast nie odczytują poprawnie GPSa.

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ok. Sprawdziłem dokładnie problem na moim Mi4c i faktycznie na Androidzie 7 aplikacje typu fasterGPS nie radzą sobie ze zmianą adresu NTP z time.izatcloud.net na pl.pool.ntp.org

Wobec tego pozostają dwie opcje naprawy GPS w Mi4c:

  1. Ręczna edycja pliku gps.conf który znajduje się w folderze /system/etc - wymagany root, edytor plików (np. ES File) - ale dla wielu użytkowników może być to zbyt skomplikowane, więc przygotowałem...
  2. Gotowy fix w postaci paczki zip którą instalujemy poprzez TWRP Recovery - paczka do pobrania >> TUTAJ << (na dole listy)

Po zmianie serwera MTP na pl.pool.ntp.org gps działa bez żadnych problemów 

Screenshot_2017-05-04-09-59-26-189_com.chartcross.gpstest.thumb.png.bd8c34a07b085514d6fdbb9684997183.png

 

Edytowane przez Zexon72
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zexon72 bardzo dziękuję za fix'a. Mam nadzieję, że poprawnie go zainstalowałem - wybrałem pobraną paczkę .zip przez opcję install w TWRP po czym wyczyściłem cache i dalvik cache następnie reboot do systemu. Po wyjściu z domu po około 3 min złapał 13 satelit (sprawdzane gps status, wcześniej pobrane A-GPS tymże) potem po około 3h zrobiłem test ponownie i złapał już tylko 2. W domu (mieszkam w bloku) wciąż nie łapie. Ogólnie chyba jest lepiej ale żeby to stwierdzić na pewno jeszcze muszę go potestować. W każdym razie gps w moim Mi4c, w porówaniu z moim poprzednim telefonem (lumia920) wypada bardzo słabo. Może moduł GPS jest uszkodzony sprzętowo, są jakieś narzędzia żeby to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że czasem mój mi4c głupieje i nie da rady złapać fixa w nawigacji. Po prostu nie. Ale po wejściu w diagnostykę GPS łapie go w kilka/kilkanaście sekund i później działa stabilnie.

Sprawdźcie u siebie, diagnostyka to tak pod *#*#MIUI#*#*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.05.2017 o 11:00, Zexon72 napisał:

Po zmianie serwera MTP na pl.pool.ntp.org gps działa bez żadnych problemów

Na starszym devie na 5.1 też mam podobny problem, fixa łapie dość długo i jest mało dokładny i niestabilny. (W samochodzie trzeba trzymać telefon przy szybie, inaczej się gubi. )
Ręczna zmiana coś pomoże ? Jeśli tak to który serwer mam zmienić na pl? wszystkie czy europe ?

18493306_1582992975057730_185058551_o.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A u mnie doopa... :( Fix zainstalowany, na początku znajdował jakieś nędzne 8 do 13 satelitów, a od paru tygodni ilość widzianych satelitów = 0. Fixa brak. 

W sumie to chyba problem się uwidocznił na 7.7.20. 

Czy ktoś mógłby mnie poinstruować jak blondynkę, jak edytować ten plik gps.conf? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pisałem już o tym wcześniej, mam podobny problem ale moim zdaniem winna jest antena. Ktoś wspominał na forów iż słabo gdzieś antena łączy na stykach , być może. Generalnie tan problem dotyczy również internetu, nie tylko GPS-a. Natomiast mam pytanie czy istnieje gdzieś serwis który naprawia takie usterki w telefonach Xiaomi, może panowie z MIUI Polska co śo tym wiedzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,
Korzystam z Mi 4c kupionego w Goldway'u. Rom to Xiaomi.eu 7.8.17 i samego początku mam problemy z GPSem. Na ogół nie łapie locka, w GPS Test satelit całkowity brak. O dziwo czasami (choć bardzo rzadko) udaje mu się złapać dość szybko w Mapach Googla w trakcie jazdy samochodem.
Próbowałem różnych metod znalezionych w internetach, np. 30 minutowe leżenie telefonu przy oknie z włączonym ekranem i ustawieniem "tylko urządzenie", a także poprawienie gps.conf przez FasterGPS z rootem.
Niestety... żadnych efektów. Czy to możliwe że problem jest sprzętowy? Czy ktoś próbował dokonać napraw? Mam narzędzia, mogę to rozłożyć i coś pogrzebać.

EDIT:
Poprawka gps.conf jednak okazała się działać :-) Bardzo mnie to cieszy, tylko zastanawia to że romy od Xiaomi.eu są rzekomo zoptymalizowane do działania w Europie. Dzięki wszystkim, którzy opisują to rozwiązanie

Edytowane przez tomol012
działa... a jednak nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @slimdick. Czy to jest potwierdzona metoda w jakiś sposób? Bo pod komentarzem nie ma żadnych informacji żeby to komuś pomogło.

Niestety pospieszyłem się z oceną że działa po podmiance gps.conf. Na jakieś 7 prób telefon złapał locka dwa razy. Sprawdzałem czy jakaś aplikacja nie popsuła znowu gps.conf, ale jest ok. Raz telefon złapał locka bez problemu po reboocie, ale przy drugiej próbie takiego scenariusza znowu nic.

O co tu chodzi że raz łapie perfekcyjnie i nawet dość szybko, a potem wystarczy zamknąć Mapę i po ponownym otwarciu widzi dokładne 0 satelit (w porywach 2-3) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

21 godzin temu, slimdick napisał:

@tomol012 nie mam pojęcia czy sprawdzona, chciałeś naprawiać GPS to naprawiaj :P Ja nigdy nie miałem problemu, korzystam sporo z Endomondo i nie gubi mi lokalizacji.

@slimdick bardzo dziękuję za znalezienie i udostępnienie tego filmiku! Zrobiłem tak jak pokazano i teraz telefon łapie locka w SEKUNDĘ na dworze przy dobrej widoczności zaś w 4-5 sekund w pomieszczeniu przy oknie :-)))

@magyarek myślę, że podmiana pliku i nagłe działanie GPS to czysty zbieg okoliczności. Spróbuj metody z filmiku :-)

Osobom, które mają podobny problem i software'owe rozwiązania do niczego nie prowadzą polecam spróbować. Naprawa jest prosta i zajmuje kilka minut. Obudowę można dość łatwo zdjąć (plastikowe łopatki do podważania się przydają). Potem tylko mały śrubokręt do odkręcenia śrubek (jedna jest ukryta pod naklejką Mi - zgaduję że to plomba gwarancyjna, no cóż, moja strata). Styki faktycznie były utlenione i nie ma się co dziwić, że GPS nie działał - na zdjęciu robionym pod słońce widać jak lewy styk (już oskrobany) odbija światło, a prawy jest zupełnie matowy.

Jadę pojeździć samochodem z GPSem :-D

 1.thumb.jpg.b82d9cc871aa3795f6199697f9d8d6f9.jpg59a2bd62f18e7_2017-08-2714_20_57.thumb.png.dcdb8e60e94d01302d7689bcdeeabdce.png

 

Edytowane przez tomol012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, magyarek napisał:

Czym czyściłeś? 

Tak jak na filmiku, wziąłem wąski, płaski śrubokręt i do roboty. Wystarczy zeskrobać na tyle żeby odbijało światło.

Jestem ciekawy czy proces trzeba będzie powtarzać. Macie pomysł czym by to zabezpieczyć? Mi przyszło do głowy żeby kropelkę cyny dam dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...