Skocz do zawartości

Mi5 a nagrywanie filmów


DominikMIUI

Rekomendowane odpowiedzi

Starczy chociaż go porównać do LG G3 i jest przepaść w jakości filmów. A G3 masz za jakieś 500zl obecnie...

Zdjęcia są ok,czasem nawet już kilka razy powiedziałem WOW,ale jak można było tak skopać filmy tego nie rozumiem. 

Nie jest to dla mnie ważny aspekt tego telefonu. Gdyby mi zależało na filmach to dawno bym go sprzedał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ryba85

Porównujesz Mi 5 do telefonu który kosztował drożej gdy był na szczycie.

Tylko proszę cie nie wciskaj tutaj tych aukcji z allegro/aliexpress gdzie dziecko wie że te telefony mają tyle wspólnego z nowym egzemplarzem na oryginalnych częściach że szkoda nawet pisać.

Pokaż mi nowy telefon z wydajnością Mi 5, ceną i lepszym aparatem przy zachowaniu dość dobrego systemu.

Ja bym był szaleńcem gdybym wymagał więcej od Xiaomi Mi 5 - 3/64 GB którego kupiłem ja/inni nowego za mniej niż 1000 zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mi swoje a swoje. Ja piszę tylko że nagrywanie filmów to żenada i tyle. Nawet porównując do tańszych telefonów poniżej 1000zl. Ja jestem bardzo zadowolony z tego telefonu,dlatego wisi mi to koło d..y że nagrywa tak a nie inaczej...

Temat jest o nagrywaniu filmów a nie o wydajności itd. 

Podsumowanie jest takie że video ssie w Mi5 ;) Jak chcesz telefon głównie do nagrywania video to trzeba zaakceptować kiepską jakość i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
3. Gdy powstanie MIUI 9, to na Mi 5 będzie w 4K/1080p, 15 fps. ..... ..  

  Dobrze, że wykopałem ten temat teraz, a nie miesiąc temu zanim kupiłem MI5.   

 

MI5 MIUI9  7.9.21

e409246b23d93ed6955d7014f94a474c.jpg

 

HEVC 50Mbps

 https://youtu.be/QXTGpnk9Nvk

 

 

Przerobiłem cały media_profiles.xml dla MI5, kierując się informacjami z tej strony

 

 

 

media_profiles.xml

 

Przed wklejeniem proszę zrobić kopię oryginalnego media_profiles.xml. Po wklejeniu do ETC proszę sprawdzić uprawnienia media_profiles.xml, powinny tak wyglądać rw-r--r--

 

1. 4096x2160 24p bez croopa (open camera, VF-5).

2. 3840x2160 30p z croopem 1,3 na fabrycznym aparacie i snap camera.

3. HEVC nie zamula się z innymi aplikacjami w tle.

4. h264 max 42Mbps, HEVC max 100Mbps.

5. Brak problemu z kodowaniem jednolitych powierzchni.

 

h264 problem z kodowaniem jednolitych powierzchni.

 

 

 

 

HEVC brak problemu.

 

 

 

 

Aplikacja aparatu już nie przełącza się na 720p.

W słabym świetle kamera obniża migawkę poniżej 1/30s i fps się do tego dostosowuje.

Do odtwarzania plików HEVC z MI5 na W10 bardzo dobrze sprawuje się PotPlayer 64 bit.

 

 

 

 

Edytowane przez slimak131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, galakty napisał:

A na pewno MIUI obsługuje HEVC? To musi być w systemie, a nie że sobie kodek zmienisz w media_profiles. 

No i wygląda to jakoś... Dziwnie. Strasznie rwie obraz, aż oczy bolą. Dlatego wspominam o tym kodeku, bo wygląda to gorzej jak na domyślnym h.264.

"Procesor" w MI5 cały czas obsługuje HEVC do 100Mbps. W media_profiles tylko informuje, że HEVC ma być kodekiem domyślnym. 

Który film obejrzałeś?

 

 

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA w poprzednim poscie dodałem enter między filmami i wszystko się rozsypało.

Tamtego wpisu już nie poprawiam.

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5/themes/mod-hevc-h-265-recording-t3638930

 

media_profiles.xml

https://drive.google.com/open?id=0B8-Rd4y-4BcXcmZEQ3hGLXhZQXc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde 30fps będzie na PC szarpać. W TV ustawiam upłynniacz na 10 i jest płynnie.

Udało mi się poprawić linki do filmów. Miałem jakiś dziwny błąd, każdy link po zatwierdzeniu powielał mi się po 4-6 razy. :shock:

Prawie udało

HEVC 50Mbps

 

Edytowane przez slimak131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, galakty napisał:

Ten w 30 FPS, kolejne są w 24 i odpuściłem. Strasznie rwie niestety,

Mój błąd.

1. Wszystko oglądam na tv 4k i na nim 4096x2160 24p jest tak samo płynne jak filmy 30p umieszczone przez innych na YT.

2. Wszystko nagrywam w 4096x2160 czyli 24p. Czyli pierwszy film też jest w 24p, tylko po połączeniu ujęć zapisany do 30p. :oops: :oops: 

 

Znalazłem jakieś moje ujęcie z panoramą nagrane HEVC 3840x2160 30p fabryczną aplikacją.

Czy też "strasznie rwie"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się to uruchomić na Google Camera HDR+ z XDA na JDC Aosp na Mi5. W 4K nagrywa super moim skromnym zdaniem. Z tego co patrzyłem do pliku media_profiles podobne ustawienia są dla rozdzielczości 1080p a jednak zapisany film nie trzyma 30 FPS. Jakiś pomysł?

https://youtu.be/dr0CWvCRBDw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Google Camera HDR+ z XDA na JDC Aosp
Można prosić o linka? Oni też ustawili 50Mbps?
media_profile to zalecenia, które system wypełnia o ile może.
Dlatego h264 więcej niż 42Mbps nie wymusisz, a w h265 można wpisać nawet 100 i kamera tak nagra. Mi skutecznie udało się zmienić h264/h265, aac/heaac, Mbps.

Mi HD nagrywa 30fps
c88cf2c0e57584ed77ae3939f9f1c2ea.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...