Skocz do zawartości

Max32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

odkąd zakupiłem telefon Redmi Note 3 Pro SE w Polskim sklepie (tj. prawie rok temu) męczę się z aktualizacjami mojego systemu. Mianowicie nie mogę zainstalować żadnej aktualizacji, ponieważ po jej zainstalowaniu telefon zatrzymuje się na logo MI a pod tym logiem jest paseczek, który dochodzi do 1/4 i się zapętla do usranej. Nie mam już do tego siły, próbowałem już chyba wszystkiego. W żaden sposób nie jestem w stanie zainstalować chińskiego deva, żeby odblokować bootloader (uzyskałem zgodę kilka miesięcy temu, ale co z tego skoro nie mogę go odblokować, bo nie mogę zmienić softu). Przy próbie instalacji ROM'u przez miflashera ciągle wyskakują mi jakieś błędy (szczerze mówiąc nie pamiętam dokładnie jakie, bo próbowałem tylu sposobów, że było ich dużo) np. "missing device and rom" (trochę to inaczej brzmiało, ale nie pamiętam jak), "critical partition flashing is not allowed" i wiele innych. Na telefonie nawet nie posiadam Recovery, którego też nie mogę zainstalować. Za każdym razem, kiedy próbuję zainstalować aktualizację z aplikacji "Aktualizacje" na telefonie pojawia się ten błąd, który opisałem powyżej, że aktualizacja zapętla się. Wtedy ratować się muszę miflasherem i opcją "Check Sha256" i to wystarczy, że odpalę nawet na 1s i telefon się uruchamia normalnie, ale bez zainstalowanej aktualizacji. Proszę pomóżcie mi jak zainstalować zupełnie od nowa system, na którym będę miał możliwość odblokowania bootloadera, a następnie wgrania jakiegoś normalnego softu z aktualizacjami. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
odkąd zakupiłem telefon Redmi Note 3 Pro SE w Polskim sklepie (tj. prawie rok temu) męczę się z aktualizacjami mojego systemu.

Napisz jaki masz dokładnie system. Telefon nie jest chyba z oficjalnej dystrybucji bo były one dopiero od października.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Max32 napisał:

Obecnie mam "MIUI Global 8.1 | Stabilna 8.1.3.0 (MHRMIDI)", być może to nie jest najstarszy ROM, bo chyba raz mi się udało jakoś to sflashować, ale problemy pozostały.

A próbowałeś wgrać global dev-a stąd: http://en.miui.com/download-301.html#449 normalnie przez aktualizację z pliku? Powinno się udać, oczywiście wszystkie dane stracisz (musisz sobie kopię lokalną zrobić). Na tym romie po wpisaniu w opcjach programistycznych "Stan blokady Mi" konta, odblokowanie powinno się udać (o ile będziesz nadal chciał wgrać rom eu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety również próbowałem w ten sposób. Każda aktualizacja z pliku kończy się zapętleniem podczas aktualizacji (tj. pasek postępu w oknie boot dochodzi do 1/4 i restart). Być może coś zepsułem kiedy próbowałem zainstalować normalny soft? Na początku nie wiedziałem, że mam zablokowany bootloader i również próbowałem instalować ROM'y, więc może zainstalowałem nieodpowiedni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Max32 napisał:

Na początku nie wiedziałem, że mam zablokowany bootloader i również próbowałem instalować ROM'y, więc może zainstalowałem nieodpowiedni?

Mało prawdopodobne, ale nawet jakby ci się udało to telefon nie działał by prawidłowo. Każda aktualizacja? Może spróbuj z tym ostatnim wydaniem. Jeżeli nic z tego nie wyjdzie to jeszcze MiFlash w trybie download (EDL), tylko nie wiema czy i jak konkretnie w twoim telefonie ten tryb wymusić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem tak zrobić jak napisałeś i właśnie w tej chwili zaczął znowu zapętlać. Nie mam do tego siły już naprawdę :/. Kiedyś próbowałem z tym trybem EDL, ale nie za bardzo to ogarniam, masz może jakiś poradnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Max32 napisał:

Spróbowałem tak zrobić jak napisałeś i właśnie w tej chwili zaczął znowu zapętlać. Nie mam do tego siły już naprawdę :/. Kiedyś próbowałem z tym trybem EDL, ale nie za bardzo to ogarniam, masz może jakiś poradnik?

Gotowego dokładnie dla twojego telefonu nie znalazłem. Może być ten dla Redmi 3/pro https://miuipolska.pl/forum/topic/10752-kompendium-wiedzy-redmi-33spro-rom-bootloader-recovery-root-faq/ tylko rom fastboot musisz pobrać dla twojego czyli stąd: http://en.miui.com/a-234.html Redmi note 3 SE Global Dev. Jedynie z tym wprowadzeniem do trybu EDL możesz mieć problem, ale nie musisz. Nie wiem jak to wygląda z tym twoim romem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie udało mi się sflashować telefon trybem EDL na chińskiego deva, zobaczę czy się w ogóle uruchomi i jeśli się uruchomi to spróbuję odblokować bootloader. Jeśli uda mi się odblokować to co powinienem później zrobić, żeby przejść na jakiś normalny ROM?

 

@edit

ROM się uruchomił, ale niestety nie działa mi ani SIM ani WiFi :/. A nawet gorzej, bo teraz nie zmienię softu z tego powodu, że mi wyskakuje komunikat, że błędny IMEI i coś tam i nie mogę włączyć debugowania USB...

Edytowane przez Max32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wgrać MIUI 8 Global 7.3.30 | Beta, to jest chyba wersja Dev. Pomimo tego nadal mam problem z odblokowaniem bootloadera, ponieważ na telefonie w opcji "Stan odblokowania Mi" po zlokalizowaniu telefonu a następnie wciśnięciu opcji "Dodaj konto i urządzenie" wyskakuje komunikat o błędzie treści: "Nie udało się zweryfikować, poczekaj minutę lub dwie i spróbuj ponownie". Proszę Was bardzo o pomoc :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie zainstalowałem wersję developerską global kate. Wątpię, żeby coś się zmieniło jeśli będę czekać, bo w sumie co może to zmienić? Konto Xiaomi mam normalnie połączone z telefonem. Nie chcę za bardzo siedzieć na tym deweleoperskim ROM'ie, czy będę mieć możliwość odblokowania na najnowszym Stable ROM'ie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Max32 napisał:

 Nie chcę za bardzo siedzieć na tym deweleoperskim ROM'ie, czy będę mieć możliwość odblokowania na najnowszym Stable ROM'ie?

Może się zmienić to, że się odblokuje, to czasami wymaga czasu, poczytaj na ten temat. Na pewno łatwiej odblokujesz na dev. Nie chce ci się siedzieć na dev, a chcesz wgrać dev tylko xiaomi.eu. W twoim telefonie dev powinien być lepszy od stable i stabilniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Max32 napisał:

Ale czy wersja dev nie jest zacofana z aktualizacjami? 

Stable jest zacofana z aktualizacjami i dużo starsza (o 1-2 miesiące). Aktualizują ją kilka razy wolniej od  dev. W dev będziesz miał aktualizacje co tydzień w każdy piątek. Chyba jesteś następną osobą nie rozumiejącą oznaczeń romów. Nazwa wersji dev 7.3.30 to od daty wydania (rok, miesiąc,dzień) i tu czasami w opisach podają że to Miui 8.3. Wersja stable którą miałeś to było jakieś stare Miui 8.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...