Jump to content

Problem z systemem i trybem fastboot.


Milszym
 Share

Recommended Posts

Witam!

Mam problem z moim redmi pro, mam na nim zainstalowany system xiaomi.eu 6.12.22 (Miui 8.2) wersja rozwojowa i nie moge wykonać żadnych czynności związanych ze zmianami w systemie. Nie mogę zaaktualizować do nowszej wersji, nie mogę wejść do recovery (apka Aktualizacje -> Uruchom w Recovery  skutkuje zresetowaniem i normalnym uruchomieniem telefonu). Ponadto nie moge nawet sformatować telefonu poprzez Kopia zapasowa i usuwanie danych -> Resetuj telefon. Nie moge również zainstalować TWRP na nowo, gdyż po wejściu w fastboot nie wyświetla żadnych urządzeń po wpisaniu 'fastboot devices'. Sterowniki mam aktualne. Probowalem również sprawdzić czy może bootloader sie przypadkiem nie zablokowal czy cos, ale MiUnlock po podłączeniu w fastboocie mówi, że telefon jest, ale po kliknieciu Unlock jest "Couldn't verify device". 

Z góry dziękuję, za jakiekolwiek wskazówki,

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Na 100% problemy ze sterownikami (zobacz czy po podłączeniu w trybie fastboot, w menadżerze urządzeń nie masz żółtych wykrzykników) nie ma TWRP, zdarza się że gdzieś wyparuje, to że wyświetla Ci "Couldn't verify device" to nic nam nie mówi, prawdziwy powód, błędnej weryfikacji jest pod tym czerwonym komunikatem. Natomiast dziwi mnie problem z przywróceniem ustawień fabrycznych.

 

Link to comment
Share on other sites

No właśnie to jest w tym wszystkim najdziwniejsze, bo tez myślałem, że to kwestia w 100% sterowników, ale ten format mnie martwi. Wykrzykników chyba nie ma.

Przechwytywanie.JPG

Edited by Milszym
Link to comment
Share on other sites

W ten sposób też się nie udawało, telefon się resetował. Jednakże samo wejście do TWRP już udało mi się naprawić, miałeś rację - sterowniki były złe. Wziąłem starego laptopa i zainstalowałem od zera wszystkie sterowniki jak trzeba - urządzenie pojawilo sie w 'fastboot devices' i udało mi się zainstalować TWRP, ale problem z aktualizacją systemu wciąż się pojawia - w TWRP nie mam w ogóle dostępu do sdcard, mam tylko partycje systemową widoczną, przez co nie mogę znaleźć obrazu aktualizacji romu pobranego do folderu Downloads, ponadto nie mogę nic wipe'ować. Próbowałem zrobić format przez TWRP, wyskoczył błąd z adnotacją 'I/O error'. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...