Skocz do zawartości

Aktualizacja MIUI 8.2


maciek8432

Rekomendowane odpowiedzi

Aby zakończyć mój wątek pomocy , napiszę jak sobie poradziłem .

1. Zmiana regionu na Indie .

2. Natychmiastowa aktualizacja do Global 8.1.4.0.

3. Po ponownym uruchomieniu od razu dostępna wersja Global  8.2.2.0( NAAMIEB) - oczywiście pobrana i zainstalowana 

4. Restart i ponowne przełączenie na region Polska .

Wszystko działa bardzo dobrze , nie ma problemu z żadnymi aplikacjami , sklep działa , sygnał GSM nie wariuje , jest 4G, bateria i GPS jeszcze do oceny .

Także polecam .

Edytowane przez aficio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po aktualizacji do 7 i miui do 7.5.4 nie mam możliwości poziomego odbierania połączenia w okienku aktywnego etui.  W 6 działało bez problemu.  Coś w ustawiwnich trzeba dodatkowo zmienić czy czekać na aktualizację?

Aktywne etui mam oznaczone w ustawieniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, QMi napisał:

Witam

Po aktualizacji do 7 i miui do 7.5.4 nie mam możliwości poziomego odbierania połączenia w okienku aktywnego etui.  W 6 działało bez problemu.  Coś w ustawiwnich trzeba dodatkowo zmienić czy czekać na aktualizację?

Aktywne etui mam oznaczone w ustawieniach. 

Mam to samo, więc podłączam się do pytania.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od wczoraj jestem posiadaczem Mi5, jest to mój pierwszy tel Xiaomi, mam zainstalowaną wersję MIUI Global dev i chciałbym zmienić na najnowszy Global Stable i w związku z tym pytanie czy powinienem to zrobić przez MiFlash czy mogę to zrobić poprzez wrzucenie na tel paczki z romem i zainstalowanie przez aplikację Aktualizacji bez żadnych późniejszych problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po aktualizacji z ZIP do najnowszej obecnie stabilnej wersji 8.2.2.0 (MIUI GLOBAL, Android 7.0) i przywróceniu ustawień fabrycznych występuje jedna dziwna przypadłość...

Też tak macie w tej wersji, że jak wchodzicie do odczytywania jakiegoś SMSa lub przeglądania konkretnego KONTAKTU to przy zminimalizowaniu środkowym przyciskiem i ponownym wejściu do tych aplikacji zostają one jakby zabite?

Przykład: czytam sobie smsa, na chwile wychodzę do innej aplikacji... znowu wchodzę do aplikacji SMS i... widzę listę wszystkich SMS zamiast tego co czytałem. Nie jestem pewien na 100%, ale przed aktualizacją tak nie było skoro od razu mi się to rzuciło w oczy. Tak samo jest w aplikacji Kontakty. Próbowałem zablokować te aplikację kłódką, ale nadal tak się dzieje.

 

PS: W załączniku wynik AnTuTu po aktualizacji... :D

18881962_659107700954419_780231725454577091_n.jpg

Edytowane przez Adminex
dodany wynik antutu (zdjęcie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłe  mi5  i  wreszcie  w  kieszeni  mieści  się  a  nie  jak  Redmi Pro który  właśnie  oddałem  dla  syna:-D

Teraz  do  rzeczy .Mam  MIUI GLOBAL 8.1 Stabilna  8.1.2.0(MAAMIDI)  zostawić  tak  czy  to  jakiś   jest  syf  czy  aktualizować ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.gizchina.com/2017/06/08/miui-8-5-2-0-stable-rom-available-xiaomi-mi-5/

Jak nalepiej zaktualizować ? Zmienić region i przez ota? Czy mi flash?

Ja pobrałem aktualizacje z jednego z linków z poprzednich stron tego tematu (oficjalna strona MI). Pobierasz ZIP (GLOBAL STABLE) o ile takowy masz. Wrzucasz kabelkiem do głównego katalogu telefonu ten ZIP (1,5GB), wchodzisz do aplikacji Aktualizacja, w prawym rogu koło zębate i "wybierz paczkę aktualizacji". I to tyle. U mnie przebiegła sama bez kłopotów.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1) ty masz 8.1.2.0 więc jak najbardziej możesz zaktualizować tak jak mówiłem do najnowszej oficjalnej wersji dla MI5 GLOBAL 8.2.2.0.

Po 2) spójrz na nazwę tematu, jest on o 8.2

Po 3) wysyłasz linkii do Chińskiej wersji i tam w tym co wysłałeś wyraźnie to pisze

Po 4) na stronie tej co wysłałem na górze masz do wyboru GLOBAL/Chinse i jest tam taka wersja co wysłałeś ale nie pobierają jej bo z tego zrzutu ekranu wynika wyraźnie że masz wersję GLOBAL z językiem polskim a nie jakaś chińska.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, penetratore napisał:

Masz racje .. przepraszam .. nie widziałem że "u góry" można się przełączać między Global a China.
Wszystko jasne .. zaraz ściągam 8.2 i instaluje bo wkurza mnie kiepskie działanie GPS .. może na 8.2 będzie lepiej.

Nie, nie będzie. GPS to katastrofa i jedyny powód dla którego zastanawiam się nad pozbyciem tego chińskiego szrotu :) Jeśli musisz to aktualizuj, ale lepiej zostań na 8.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji do 8.2.2

1. GPS bez zmian ... łapanie "fixa" trwa od 50 sekund do 5 minut :( ... Moje stare Redmi2 łapało fixa od strzała ... ogólnie w tym aspekcie to słabo

2. Po nawiązaniu połączenia (nie zawsze) pojawiła się ikonka "HD" - czy to oznacza że działa HD Voice? bo różnicy w jakości rozmowy nie ma.

Więcej zmian nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
13 minut temu, pesiu89 napisał:

Witam.Jestem tutaj nowy posiadam telefon mi5 miui global 8.1.2.0 maamidi stabilna wer. jak moge go zaktualizować ? w telefonie wyszukuje ale nie ma nowszej wersji 

Zacznij od przeczytania FAQ na stronie głównej - tam masz wszystko...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pesiu89 napisał:

zmieniłem region na Indie teraz sie aktualizuje .Tak tez poprawnie aktualizuje sprzet?
czemu do 8.1.4 anie do 8.2 zaktualizowało?

 

8.2.2 to będzie następna aktualizacja. Nie wiem po co to zrobiłeś, ale zepsułeś sobie telefon :) Pożegnaj się z GPS, OIS i baterią :D W zasadzie to masz teraz Nokie 3210 hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wyglada sprawa z uspionymi 2 rdzeniami cpu ( 2.15 ) bo u mnie pracują tylko 2 a kolejne dwa są tak jak by uspione . W antutu 123k score, chyba powinienen być troszku wiekszy. Wer telefonu 3/64 . Co do samego systemu nie zauwazyłem problemu działa stabilnie 8.2.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...