Skocz do zawartości

Aktualizacja MIUI 8.2


maciek8432

Rekomendowane odpowiedzi

@Rostii

Sprawdź czy masz:

Zalogowałem się w telefonie na konto MI a następnie włączyłem ustawienia > Informacje o telefonie > Kliknąłem 5 razy na napis ''Wersja MIUI'' aż pojawiła się informacja ''Jesteś teraz programistą!'' > Cofnąłem się do ustawień > Dodatkowe ustawienia > Opcje programistyczne > Mi Unlock Status > Kliknąłem w Add account and device > Pojawiła się informacja że konto dodane > Wyłączyłem telefon > Włączyłem Fastboot w telefonie > Podłączyłem telefon do komputera > Włączyłem MiFlashUnlock > Zalogowałem się na konto MI > Odblokowałem Bootloader.

Jeśli nie masz to sprawdź bez tego czy odblokujesz bootloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jestem po odblokowaniu bootloader'a + wgrałem TWRP 3.1.0.1

Ale sukces jest połowiczny bo nie widzi mi Internal Storage wykonałem  wszystko według instrukcji instalowania recovery -  włącznie z Format Data - wykonało się raczej poprawnie

Ale w zakładce Mount dalej nie widać Internal Storage do wyboru - jakieś wskazówki ??

Czy jest jakiś krok pośredni który trzeba wykonać a nie został opisany w instrukcji bo np TWRP po sflashowaniu trzeba zainstalować na stałe (flashowałem 2 razy) 

Z góry dziękuje za pomoc

Edytowane przez Wolnygosc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wolnygosc

Jeśli w TWRP > Wipe > Format Data > Wpisałeś yes i kliknąłeś niebieski przycisk a po kilku sekundach wyświetlił się komunikat że masz zrestartować TWRP to jest wszystko dobrze ale jak miałeś jakieś czerwone napisy to, trzeba zrestartować TWRP i ponownie wykonać Format Data oraz zrestartować TWRP tak jak każę nam to TWRP po poprawnym Format Data.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12 dzięki

Powtórzyłem operację i mi chyba telefon w bootloop wpadł - w Recovery wchodzi - wyłączyłem go i podpiąłem go teraz pod ładowarkę - myślicie że jak zrobię Factory Reset w TWRP powinien wstać w zakładce Backup wygląda że cała zawartość systemu jest nienaruszona Ewentualnie spróbować sfalashować inny soft przez MiFlash TWRP - będę musiał na biegu chyba skombinować jutro kabel OTG

Edytowane przez Wolnygosc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wolnygosc

Czyli jak wykonałeś Format Data i zrestartowałeś TWRP zgodnie z napisem w TWRP, to zawiesił się na logo Mi? jeśli tak to włącz TWRP klawiszami (klawisz głośności (+) oraz włącznik (power)) i trzymaj oba klawisze aż pojawi się napis Mi i puść oba klawisze (2 sekundy od momentu pokazania się napisu Mi) poczekaj aż włączy się TWRP i zainstaluj Xiaomi.eu :)

Edytowane przez majdan12
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@majdan12 przy internal storage mam 0MB

Po naładowaniu do 100% telefon się podniósł - instalacje MIUIPolska  odkładam w czasie bo mi już wystarczająco adrenalina skoczyła dzisiaj - nie było mi do śmiechu

A to zrzut z Format Data potem dałem Reboot System - wyszło trochę nie wyraźnie - i się po tym z bootloopował (to było podejście nr. 2)

Spoiler

2rqohas.jpg

@Edytka 03.06.2017

Uzbrojony w adaptery do karty SIM i kabel OTG zainstalowałem Xiaomi.eu 8.3 w wersj rozwojowej udało się też zdjąć blokadę z Internal Storage 

 

Edytowane przez Wolnygosc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wolnygosc

Ten komunikat ze zdjęcia oznacza że nie jest zamontowana partycja Data, więc w TWRP > Reboot > Power Off > Jeśli się telefon wyłączy to dobrze a jak się włączy i stanie na logo Mi to naciśnij klawisze odpowiedzialne za włączenie TWRP i zaczekaj aż zgaśnie napis Mi i pokaże się ponownie i odczekaj z 2 sekundy i puść klawisze, zaczekaj na TWRP > zrób ponownie Format Data, teraz nie powinno być czerwonych napisów, jeśli będą białe, to TWRP > Reboot > Power Off > Jeśli się telefon wyłączy to dobrze a jak się włączy i stanie na logo Mi to naciśnij klawisze odpowiedzialne za włączenie TWRP i zaczekaj aż zgaśnie napis Mi i pokaże się ponownie i odczekaj z 2 sekundy i puść klawisze, zaczekaj na TWRP > Podłącz telefon do komputera i skopiuj do pamięci wewnętrznej telefonu .zip Xiaomi.eu > zainstaluj Xiaomi.eu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=33348]Pyton[/mention] Ustawienia zachowało ale tylko do momentu, aż sam Uruchomisz Ponownie telefon Aczkolwiek muszę potwierdzić fakt, że to "coś" zdarza się tylko raz, bo wczoraj uruchomiłem telefon ponownie i ustawienia mam zachowane co mnie cieszy

U mnie nic się nie stało. Widocznie zależy od szczęścia.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie , jestem totalnie zielony jeżeli chodzi o flashowanie itp.

Posiadam MI5 w wersji MIUI 8.1.2.0 Stabilna bez literek CN . Próbuję wyszukać aktualizacje , niestety brak . Klikając w prawym górnym rogu na 3 kropeczki , mam do wyboru : Pobierz aktualizacje oraz Zainstaluj aktualizację z pliku .zip.

Wybrałem to pierwsze . Owszem zaczął pobieranie , potem uruchom ponownie , nastąpiła instalacja i ponownie mam wersję 8.1.2.0 

Mam teraz do wyboru plik .zip . I tu mam pytanie . Jak wygląda taka aktualizacja ? gdzie pobiera plik ,? Bezpośrednio na tel ? Odpalam instalację z telefonu , czy potrzebuję jeszcze coś , ew odblokowanie bootloadera ? Czy może mi ktoś pomóc , opisać , wskazać link do jakiegoś postu , gdzie jest to opisane , bo szukałem i nie znalazłem .

Muszę coś zmienić w tym telefonie , bo źle mi działa GPS i pomimo że mieszkam 800 m od nadajnika to często gubi sygnał . Następna rzecz to brak lte pomimo , że jest nowa karta i obsługuje LTE.

 

Proszę o pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. poszukam sobie . Mój drugi post i znowu odmowa pomocy . Zawiodłem się na tym forum. Jedyne , na którym panuje taka spychologia . 

Nie znam się , dlatego szukam pomocy u fachowców . Myślałem , że znalazłem ich tutaj . Ale widzę, ze bardziej zależy użytkownikom nabijać posty niż służyć poradą .

Dziękuję , myślę , że sobie poradzę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...