Skocz do zawartości

Aktualizacja MIUI 8.2


maciek8432

Rekomendowane odpowiedzi


Nie ma takiej opcji. Downgrade wersji miui wiąże się również z downgradem androida z 7 do 6.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka


Czyli lepiej (łatwiej) poczekać na aktualizację jak naprawią co zmaścili!?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2017 o 23:26, conrad_s napisał:

drugi dzień używam 8.2.2 i zauważyłem większe drenowanie baterii,  telefon szybciej się nagrzewa po odpaleniu jakiejś aplikacji, dziś ładowałem i miałem temp  43 stopni, ktoś też ma takie wrażenia odnośnie baterii po wgraniu tej aktualizacji ? 

Ja z kolei, mogę powiedzieć że po tej aktualizacji, bateria lepiej trzyma, po przy 90%, cała noc z włączonym internetem, i cały dzien, dzwonienie, przeglądanie internetu, transmisja danych działa cały czas, i muszę ładować ok. Godziny 23

4 godziny temu, gregors napisał:

A ja mam pytanko odnośnie pamięci w 8.2.2.0. Po zamknięciu aplikacji z lewego buttona w 8.1.4 mam 1.4/1.3gb wolnej pamięci. Ile jest w 8.2.2.0??

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

U mnie 1.6/1.7.  Pamięć  64gb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, rdzenie te są aktywne przy takim zapotrzebowaniu na moc, w przeciwnym wypadku są one uśpione w celu oszczędzania energii. Telefon działa mega płynnie i szybko.

Zauważyłem ponadto bardzo dziwną rzecz, a mianowicie zrestartowałem sobie dziś telefon (Uruchom Ponownie) i po włączeniu zauważyłem, że nie pokazuje się na pasku nazwa operatora oraz % naładowania baterii. Jak się okazało dziwnym trafem telefon przywrócił sobie ustawienia fabryczne (wtf?) m.in:

  • wszystkie dźwięki/dzwonki ustawione były na "Brak";
  • nie działało dotknięcie przycisku home, aby wrócić na ekran główny - trzeba było to ponownie ustawić;

W sumie wszystko przywróciło do ustawień fabrycznych  i wkurzony ustawiałem przez pół godziny wszystko na nowo ... dobrze, że nie pousuwało mi kontaktów, zdjęć itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, MaxPrime napisał:

Dokładnie, rdzenie te są aktywne przy takim zapotrzebowaniu na moc, w przeciwnym wypadku są one uśpione w celu oszczędzania energii. Telefon działa mega płynnie i szybko.

Zauważyłem ponadto bardzo dziwną rzecz, a mianowicie zrestartowałem sobie dziś telefon (Uruchom Ponownie) i po włączeniu zauważyłem, że nie pokazuje się na pasku nazwa operatora oraz % naładowania baterii. Jak się okazało dziwnym trafem telefon przywrócił sobie ustawienia fabryczne (wtf?) m.in:

  • wszystkie dźwięki/dzwonki ustawione były na "Brak";
  • nie działało dotknięcie przycisku home, aby wrócić na ekran główny - trzeba było to ponownie ustawić;

W sumie wszystko przywróciło do ustawień fabrycznych  i wkurzony ustawiałem przez pół godziny wszystko na nowo ... dobrze, że nie pousuwało mi kontaktów, zdjęć itp :)

Miałem to samo i też byłem wkurzony, niewiecie czemu tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wersji 8.2.2 wszystko działa elegancko. Telefon zrestartował się po aktualizacji, ale wszystko było ok, nic się nie pozmieniało (tzn. do fabrycznych). Jak dla mnie telefon przyspieszył, bateria trzyma lepiej (mniejszy drenaż) poza tym nowa wersja jest jakby mniej pamięciożerna (w starej wersji po oczyszczeniu śmieci, pozamykaniu aplikacji zostawało 1.2-1.3GB pamięci RAM , natomiast po aktualizacji zostaje spokojnie 1.5-1.6GB wolnej). Póki co nie dostrzegłem nic niepokojącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam pretensji do tego update'u bo wszystko śmiga aż miło, a bateria to teraz miodzio na Mi5.

Ale tak z czystej ciekawości uruchomcie sobie telefon ponownie i sprawdźcie czy wam nie pousuwa np. dzwonków :)

@facet Ja mówiłem o tym, że telefon się zresetował do fabrycznych ustawień po zwykłym restarcie telefonu (Uruchom Ponownie), a nie że od razu po aktualizacji. Normalne, że po aktualizacji telefon uruchamia się ponownie ... uściślę to jeszcze: telefon uruchomiłem ponownie po KILKU dniach od aktualizacji do 8.2.2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, MaxPrime napisał:

Ja też nie mam pretensji do tego update'u bo wszystko śmiga aż miło, a bateria to teraz miodzio na Mi5.

Ale tak z czystej ciekawości uruchomcie sobie telefon ponownie i sprawdźcie czy wam nie pousuwa np. dzwonków :)

@facet Ja mówiłem o tym, że telefon się zresetował do fabrycznych ustawień po zwykłym restarcie telefonu (Uruchom Ponownie), a nie że od razu po aktualizacji. Normalne, że po aktualizacji telefon uruchamia się ponownie ... uściślę to jeszcze: telefon uruchomiłem ponownie po KILKU dniach od aktualizacji do 8.2.2 :)

Miałem to samo tak jak pisałem, zaryzykowalem i uruchomiłem ponownie jeszcze raz i już wszystko było ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Sat Apr 15 2017 o 08:41, MaxPrime napisał:

Ja też nie mam pretensji do tego update'u bo wszystko śmiga aż miło, a bateria to teraz miodzio na Mi5.

Ale tak z czystej ciekawości uruchomcie sobie telefon ponownie i sprawdźcie czy wam nie pousuwa np. dzwonków :)

@facet Ja mówiłem o tym, że telefon się zresetował do fabrycznych ustawień po zwykłym restarcie telefonu (Uruchom Ponownie), a nie że od razu po aktualizacji. Normalne, że po aktualizacji telefon uruchamia się ponownie ... uściślę to jeszcze: telefon uruchomiłem ponownie po KILKU dniach od aktualizacji do 8.2.2 :)

Ok. Wszystko jasne. U mnie po restarcie telefonu z ręki nic się nie zmieniło i wszystko jest na swoim miejscu. Restartów zrobiłem kilka po aktualizacji i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Przytuliłem dziś swoje zamówione Mi5 sprawa z softem przedstawia się tak:

Spoiler

2yvj3wn.png

Na razie posiedzę sobie na luzie na Globalu ale ta wersja wydaje mi się dość leciwa (wersja chyba z początku roku)

Aktualizacji nie wyświetla po OTA

Czekać ? Zmieniać Region ?? Co radzicie ? Czy mogę siedzieć spokojnie na tym sofcie ?

Edytowane przez Wolnygosc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wolnygosc

Odblokuj już sobie na tej wersji, bootloader.

Zalogowałem się w telefonie na konto MI a następnie włączyłem ustawienia > Informacje o telefonie > Kliknąłem 5 razy na napis ''Wersja MIUI'' aż pojawiła się informacja ''Jesteś teraz programistą!'' > Cofnąłem się do ustawień > Dodatkowe ustawienia > Opcje programistyczne > Mi Unlock Status > Kliknąłem w Add account and device > Pojawiła się informacja że konto dodane > Wyłączyłem telefon > Włączyłem Fastboot w telefonie > Podłączyłem telefon do komputera > Włączyłem MiFlashUnlock > Zalogowałem się na konto MI > Odblokowałem Bootloader.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WolnygoscZamawiałem z aliexpress od Goldwaya, i miałem chyba ten sam system, siedziałem na nim trochę, ale uznałem że nie jest do końca pewny, jakiś czas temu odblokowałem bootloader, wgralem twrp i miuipolska i wg. mnie działa lepiej, w antutu jest 148k (w porównaniu do 120k na tamtym romie), jest lepsze tłumaczenie, noi jestem pewny że pogoda czy inna aplikacja nie wysyła moich danych do Chin :D Polecam.

PS. całość z odblokowaniem zajęła mi 1.5h razem z ogarnięciem tematu, a potwierdzenie odblokowania przyszlło po kilku godzinach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12 @TheGusti

Hehe, odblokowanie bootloader'a gdzieś tam już siedzi z tyłu głowy. Ale z racji że dopiero na żywo obczajam środowisko MIUI chcę dać sobie czas.

Swój egzemplarz zamówiłem trochę niespodziewanie dokładając cegiełkę dla Majster'a Pirzu przez GearBest ;) Razem z pobytem paczki u celników realizacja trwała tylko 6 dni przy wysyłce DHL-em - zapłaciłem VAT ale i tak jest zaciesz  jak nie wiem bo jestem zaskoczony responsywnością tego telefonu - żałuję tylko tego że sobie MiBanda nie zamówiłem do  kompletu od razu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...